Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 10η αγωνιστική της Premier League.

17:12
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι του Μάντσεστερ ανάμεσα σε Γιουνάιτεντ και Σίτι. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Premier League. by Γιάννης Πολιάς
17:14
Για τη 10η αγωνιστική της Premier League η σπουδαία αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να είναι 8οι με 15 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους 3οι με 21. by Γιάννης Πολιάς
17:16
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο μεγάλων αντιπάλων. by Γιάννης Πολιάς
17:17
Μάντσεστερ Γ. (Έ. Τεν Χαγκ): Ονάνα, Νταλότ, Μαγκουάιρ, Έβανς, Λίντέλοφ, ΜακΤόμινεϊ, Άμραμπατ, Φερνάντες, Έρικσεν, Ράσφορντ, Χόιλουντ Στον πάγκο: Μπαγιντίρ, Βαράν, Ρεγκιλόν, Χανιμπάλ, Μάινο, Μάουντ, Άντονι, Γκαρνάτσο, Μαρσιάλ by Γιάννης Πολιάς
17:17
Μάντσεστερ Σ. (Π. Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Γκβάρντιολ, Ρόδρι, Σίλβα, Φόντεν, Γκρίλις, Άλβαρες, Χάαλαντ Στον πάγκο: Ορτέγκα, Φίλιπς, Ακέ, Κόβατσιτς, Ντόκου, Γκόμες, Νούνες, Μπομπ, Λιούις by Γιάννης Πολιάς
17:19
Ο 43χρονος Πολ Τίρνεϊ είναι ο διαιτητής του ντέρμπι στο "Ολντ Τράφορντ". by Γιάννης Πολιάς
17:20
Στα έξι τελευταία ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, η Σίτι υπερισχύει με 4-0-2. by Γιάννης Πολιάς
17:25
Αυτό θα είναι το πρώτο εντός ματς της Γιουνάιτεντ για το πρωτάθλημα μετά τον θάνατο του Σερ Μπόμπι Τσάρλτον. by Γιάννης Πολιάς
17:26
17:27
Με 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, με 3-2-4-1 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:27
Ένα μεγάλο πανό με τη μορφή του Σερ Μπόμπι κάνει τον γύρο του γηπέδου. by Γιάννης Πολιάς
17:28
Και coreo από τους "κόκκινους διαβόλους"... by Γιάννης Πολιάς
17:28
17:31
Σέντρα στο ντέρμπι. by Γιάννης Πολιάς
17:32
2' Γύρισμα του Λίντελοφ από τα αριστερά, η μπάλα στον ουρανό της εστίας του Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
17:33
2' Βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ο ΜακΤόμινεϊ αλλά καθυστέρησε και το αδύναμο σουτ που πραγματοποίησε κατέληξε στην αγκαλιά του Βραζιλιάνου. by Γιάννης Πολιάς
17:36
6' Πολύ πιο κινητική η Γιουνάιτεντ στα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:39
8' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι! Ασύλληπτο διπλό στοπ του Ονάνα πρώτα σε κεφαλιά Φόντεν και εν συνεχεία σε εξ επαφής προσπάθεια του Χάαλαντ, με τον Μαγκουάιρ να διώχνει πάνω στη γραμμή αμέσως μετά! by Γιάννης Πολιάς
17:40
Ήταν να μην απειλήσουν οι "πολίτες"... by Γιάννης Πολιάς
17:45
15' Ένα τέταρτο αγώνα στο Μάντσεστερ, πάντοτε στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
17:46
Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε το ματς της Γουέστ Χαμ με την Έβερτον, με τα "σφυριά" να ηττώνται 1-0. by Γιάννης Πολιάς
17:47
16' Τραγικά άστοχο το βολέ του Ρόδρι από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
17:50
19' Κόρνερ για τους "πολίτες". by Γιάννης Πολιάς
17:51
20' Σπουδαία επέμβαση Ονάνα σε διαγώνιο σουτ του Γκρίλις! by Γιάννης Πολιάς
17:52
Η Σίτι έχει εξισορροπήσει την κατάσταση και έχει τις καλύτερες στιγμές στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:52
17:53
22' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
17:53
Φωνές μετά από ένα μαρκάρισμα στην περιοχή, δεν φάνηκε να συγκινείται ο Τίρνεϊ. by Γιάννης Πολιάς
17:57
26' ΓΚΟΟΟΟΛ, ΕΥΣΤΟΧΟΣ Ο ΝΟΡΒΗΓΟΣ! by Γιάννης Πολιάς
17:57
Η Σίτι ανοίγει το σκορ στο "Ολντ Τράφορντ" με τον πρώτο σκόρερ της. by Γιάννης Πολιάς
17:57
Το δέκατο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
18:02
31' Μεγάλη στιγμή για τη Γιουνάιτεντ! Ο Χόιλουντ βγήκε τετ α τετ, προσπέρασε τον Έντερσον αλλά βγήκε πολύ πλάγια, με το γύρισμά του να βρίσκει τον Φερνάντες. Πολύ άστοχο το σουτ του Πορτογάλου, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:07
36' Μπέρδεμα Μαγκουάιρ και Νταλότ στο κέντρο της άμυνας, έδιωξαν όπως όπως σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:08
37' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Σίτι, σε αρκετά καλό σημείο. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Απευθείας το πήγε ο Άλβαρες, έδιωξε σε κόρνερ ο Ονάνα. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:10
40' Ακόμη ένα κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
18:11
Καθάρισε ο Μαγκουάιρ. by Γιάννης Πολιάς
18:13
43' Κίτρινη κάρτα σε Φόντεν και Άμραμπατ για... κοκορομαχία. by Γιάννης Πολιάς
18:14
18:15
45' Ένα ακόμα κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:17
45+1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Εξαιρετική επέμβαση Έντερσον σε βολέ του ΜακΤόμινεϊ από το ύψος της περιοχής! by Γιάννης Πολιάς
18:18
48' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Άστοχη η κεφαλιά του Μαγκουάιρ. by Γιάννης Πολιάς
18:20
45+4' ΜΥΘΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΝΑΝΑ! Απίθανη εκτίναξη του Καμερουνέζου σε κεφαλιά του Χάαλαντ! by Γιάννης Πολιάς
18:20
Τέλος στο πρώτο μέρος, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-1. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χάαλαντ στο 26ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες, με Ονάνα και Έντερσον να έχουν καταγράψει μερικές εντυπωσιακές επεμβάσεις - ειδικά ο πρώτος. by Γιάννης Πολιάς
18:38
47' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
18:38
Και τώρα κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:39
48' Μακρινό σουτ από Φερνάντες, έπεσε και μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
18:40
48' Βρέθηκε σε θέση βολής μετά από διαγώνια σέντρα ο Φόντεν αλλά η προσπάθειά του ήταν τραγικά άστοχη. by Γιάννης Πολιάς
18:40
49' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΣΙΤΙ, ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΑΛΑΝΤ! Υποδειγματική επίθεση από τους πρωταθλητές, με τον Σίλβα να σκάβει γλυκά για τον Νορβηγό κι εκείνον να καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
18:43
Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο δεύτερο μέρος με στόχο να ψάξουν την ισοφάριση αλλά αντ' αυτού δέχτηκαν και δεύτερο γκολ... by Γιάννης Πολιάς
18:46
55' Κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
18:47
18:48
57' Καλή στιγμή για τη Σίτι! Ο Γκρίλις έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Ονάνα απέκρουσε ωραία. by Γιάννης Πολιάς
18:50
58' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ελάχιστα άουτ το συρτό σουτ του Γκρίλις από αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
18:51
Απόλυτη κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο μετά το 2-0 η ομάδα του Γκουαρδιόλα. by Γιάννης Πολιάς
18:52
18:54
63' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Άλβαρες. by Γιάννης Πολιάς
18:56
66' Έχει αναθαρρήσει εδώ και λίγα λεπτά η Γιουνάιτεντ, πατάει περιοχή αλλά δεν απειλεί. by Γιάννης Πολιάς
18:58
67' Κόρνερ για τους "κόκκινους διαβόλους". by Γιάννης Πολιάς
18:59
Και ακόμα ένα. by Γιάννης Πολιάς
18:59
Απομάκρυναν οι τρεμπλούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:00
69' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Καταπληκτική μπαλιά για τον Ράσφορντ από τον Έρικσεν, ελάχιστα άουτ του σουτ του Άγγλου φορ! by Γιάννης Πολιάς
19:02
71' Απαντά η Σίτι, μεγάλη επέμβαση Ονάνα σε τετ α τετ με τον Χάαλαντ! by Γιάννης Πολιάς
19:03
Στέρησε το χατ τρικ στον Νορβηγό. by Γιάννης Πολιάς
19:05
73' Γκαρνάτσο αντί Χόιλουντ και Ρεγκιλόν αντί Λίντελοφ. by Γιάννης Πολιάς
19:06
75' Κόρνερ για τη Σίτι μετά από σουτ του Γκρίλις που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Έδιωξε η άμυνα της Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
19:10
80' ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-0 Η ΣΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΝΤΕΝ! Μακρινό σουτ Ρόδρι, ο Ονάνα αποκρούει αλλά ο Χάαλαντ πήρε το... ριμπάουντ και έστρωσε στον Άγγλο, που εξ επαφής σκόραρε. by Γιάννης Πολιάς
19:13
82' Εντυπωσιακό ψαλιδάκι από τον Φόντεν, πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Ο κόσμος της Γιουνάιτεντ αποχωρεί από το γήπεδο, την ώρα που εκείνοι της Σίτι πανηγυρίζουν ασταμάτητα υπό βροχή. by Γιάννης Πολιάς
19:16
85' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, παρά την έξυπνη κομπίνα προς τα έξω. by Γιάννης Πολιάς
19:18
86' Άντονι αντί Έρικσεν και Μαρσιάλ αντί Ράσφορντ. by Γιάννης Πολιάς
19:19
87' Κόβατσιτς αντί Άλβαρες και Ντοκού αντί Γκρίλις. by Γιάννης Πολιάς
19:19
88' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Η φάση τελείωσε με οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:21
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά, με τη Γιουνάιτεντ να απογοητεύει εκ νέου τους οπαδούς της. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Πρώτη ήττα μετά από 2/2 στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Τεν Χαγκ, που θα μείνει στο -11 από την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:23
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Άντονι. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
19:24
90+3' Κόρνερ για τους "πολίτες". by Γιάννης Πολιάς
19:24
90+3' Κίτρινη κάρτα και για τον Φερνάντες. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Νέο φάουλ για τη Σίτι, έξω από την περιοχή, κι ενώ έχουν συμπληρωθεί τα τέσσερα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς