Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League

15:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
15:43
Να ξεκινήσει να παίρνει μπρος θέλει ο Παναιτωλικός και να φύγει από τα χαμηλά της βαθμολογίας. Για αυτό τον λόγο ψάχνει την 2η του νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στους Αρκάδες, θέλοντας ένα θετικό αποτέλεσμα, αλλά και να ανέβει ψυχολογικά. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς, όσους έχει και ο Ατρόμητος. Μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μετράει μια νίκη, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:43
Την περασμένη αγωνιστική, πάντως, ηττήθηκε με 3-2 από τους Περιστεριώτες, βγάζοντας για ακόμη μια φορά μπόλικα αμυντικά προβλήματα. Κάτι που φυσικά πρέπει να διορθώσει ο έμπειρος προπονητής, αν θέλει να δει αποτελέσματα να έρχονται. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Από την άλλη, ο Αστέρας γνώρισε την ήττα από τη Λαμία με 1-0 στην Τρίπολη και η ψυχολογία όπως είναι λογικό μετά από σερί αρνητικά αποτελέσματα δεν είναι και η καλύτερη. Οι Αρκάδες συνεχίζουν να βρίσκονται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, βγάζουν καλό πρόσωπο στον αγωνιστικό χώρο αλλά έχουν αμυντικά προβλήματα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Οι επτά τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στο Αγρίνιο έχουν ολοκληρωθεί με ισοπαλία και η τελευταία φορά που υπήρξε νικητής ήταν στις 6 Μαΐου 2018 όταν επικράτησε ο Αστέρας με 2-0, την 30η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Από τις οκτώ ισοπαλίες, οι πέντε είναι με 1-1 και οι άλλες τρεις με 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Γενικά στα μεταξύ τους παιχνίδι και στις δύο έδρες η ισοπαλία είναι το κυρίαρχο αποτέλεσμα με τα έντεκα από τα 25 παιχνίδια τους να έχουν ολοκληρωθεί χωρίς νικητή. Στα υπόλοιπα υπάρχουν δέκα νίκες του Αστέρα Τρίπολης και μόλις τρεις του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
13 συναντήσεις 3 νίκες Παναιτωλικού 8 ισοπαλίες 2 νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 10-9 by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Παναιτωλικός (5-4-1): Καπίνο – Μαλής, Ντουάρτε, Μλάντεν, Τορεχόν, Λιάβας – Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Φρ. Ντουάρτε - Ζοάο Πέδρο by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Στον πάγκο οι Γκρατερόλ, Στάγιτς, Μαυρίας, Οικονόμου, Τσιγγάρας, Βοϊλης, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Ντίας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Μουνάφο, Σουρλής - Κρέσπι, Καλτσάς, Μπαρτόλο - Μιριτέλο by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Στον πάγκοι οι Σγουρής, Πίτσου, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Άλβαρες, Ντιαρά, Ζουγλής, Γκος, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:52
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Νιδριώτης, Νταβέλας, 4ος Κατοίκος, VAR: Περράκης, Κόλλιας) by Αναστασία Βοσνάκη
15:58
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
Φάουλ για τους γηπεδούχους στα πρώτα δευτερόλεπτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
Απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
5' Κίτρινη ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
Και φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
Πάει να δει την φάση ο ρέφερι! Να κάνει έλεγχο αν είναι κίτρινη ή κόκκινη η κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
Παραμένει η κίτρινη κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
8' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Καλτσάς εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στον Μιριτέλο και πήγε στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
Τρίτο γκολ για τον Αργεντινό μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
13' Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να φανεί απειλητικός. by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
Ο Αστέρας χρειαζόταν αυτό το γκολ από νωρίς για να πάρει ψυχολογία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
17' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
Περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
19' Σέντρα ο Χατζηθεοδωρίδης, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
Αρκετά σκληρό παιχνίδι από πλευράς Παναιτωλικού μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
21' Δυνατό σουτ του Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Καπίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
22' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ ο Ζοάο Πέδρο, μπήκε στην φάση ο Φρ. Ντουάρτε και τελικά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Στις αντεπιθέσεις ο Παναιτωλικός γίνεται αρκετά επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
24' Σουτ ο Μπαλντασάρα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
28' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία κάθετη του Μπαρτόλο στον Καλτσά, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
30' Ο Μπαρτόλο είναι στο έδαφος. Μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει. Νωρίτερα έκανε νόημα στον πάγκο ότι δεν μπορεί να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
31' Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Αστέρα, με τον Ζουγλή να παίρνει τη θέση του Μπαρτόλο ο οποίος ένιωσε ένα σφίξιμο στον δικέφαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Σημαντική απώλεια του Μπαρτόλο στον Αστέρα και πολύ νωρίς μάλιστα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
34' Κίτρινη ο Χατζηθεοδωρίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
38' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ζοάο Πέδρο έκανε την κοντινή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
43' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Απομακρύνθηκε η μπάλα προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
45' Κίτρινη ο Χουχούμης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
45' Σουτ ο Φρ. Ντουάρτε, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
45+2' Σέντρα σουτ του Τορεχόν, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Ημίχρονο στο Αγρίνιο! Ο Αστέρας Τρίπολης πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα του Παναιτωλικού, χάρη στο γκολ του Μιριτέλο από το 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
17:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
47' Κίτρινη κάρτα ο Μλάντεν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
49' Μπήκε καλύτερα ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
50' Ωραία πάσα ο Ζουγλής, ο Καπίνο πρόλαβε τον Κρέσπι πριν εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
51' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Σέντρα ο Χουχούμης, ούτε ο Καλτσάς, ούτε ο Μιριτέλο δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
54' Δυνατό σουτ ο Φρ. Ντουάρτε, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
56' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Κίτρινη και ο Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
57' Πήρε την κεφαλιά ο Ντουάρτε, η μπάλα βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
58' Ακόμη ένα κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Πέρασαν ανεκμετάλλευτα τα δυο σερί κόρνερ του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η ομάδα του Γιάννη Πετράκη και προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
62' Ο Ζοάο Πέδρο είναι στο έδαφος στην περιοχή. Ο Γκορτσίλας έδειξε παίζετε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
63' Ντίας και Σενγκέλια μέσα για τους γηπεδούχους, Χατζηθεοδωρίδης και Φρ. Ντουάρτε έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Ο Μίλαν Ράσταβατς έχει σηκώσει τον Βαλιέντε και τον Γκος. Να δούμε αν θα μπουν και οι δυο στο παιχνίδι. Ο Σέρβος τεχνικός δίνει οδηγίες στον Γκος, ο οποίος λογικά θα κάνει το ντεμπούτο του σήμερα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
66' Με 10 ο Αστέρας! Δεύτερη κίτρινη για τον Καρμόνα για φάουλ στον Ντίας. Ο παίκτης του Αστέρα δεν σκέφτηκε καθαρά και έδρασε εν θερμώ, αφού είχε δεχθεί την πρώτη κίτρινη πριν λίγα λεπτά. Ανούσια κίνηση από τον Ισπανό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Ο Παναιτωλικός πιέζει, ο Αστέρας παίζει με 10. Για να δούμε πως θα αντιδράσουν οι δυο ομάδες στην συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
70' Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Μιριτέλο, Καλτσάς, Σουρλής έξω. Μέσα ο Βαλιέντε, ο Άλβαρες και ο Γκος που πραγματοποιεί το ντεμπούτο του! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
73' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
74' Ακόμη ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
76' Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν απειλήσει καθόλου, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Για να δούμε πως θα εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
84' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαλντασάρα, Μπρ. Ντουάρτε και Λιάβας έξω. Μέσα οι Μαυρίας, Βοΐλης, Ξενιτίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
17:48
88' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση. Κερδίζει πάλι μπάλα ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
90' Σουτ ο Σενγκέλια, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
6 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
90+1' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Κεφαλιά ο Χουάνπι, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
90+2' Ντιαρά μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
90+3' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Βοΐλη να πιάνει την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
90+5' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από σέντρα του Τορεχόν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Απομάκρυνε με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
90+5' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Έδιωξε ξανά η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
90+6' Κίτρινη ο Ξενιτίδης. Ο Ζουγλής έφευγε μόνος του και η εστία ήταν ανυπεράσπιστη, αφού ο Καπίνο είχε ανέβει στο γήπεδο. Κόκκινη θα έπρεπε να δώσει by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αστέρας παίρνει μια σημαντική νίκη με 1-0 επί του Παναιτωλικού και οι Αρκάδες ανάσαναν, αφού είχαν να δουν θετικό αποτέλεσμα αρκετό καιρό. by Αναστασία Βοσνάκη