Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Ατρόμητο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για τη 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από NOVASportsPrime και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ 94.6 με περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Χρήστος Λόης
20:04
Ένα παιχνίδι που οι δυο ομάδες προέρχεται από ένα πολύ καλό αποτέλεσμα την προηγούμενη αγωνιστική, το οποίο τους έδωσε ψυχολογία, για τους διαφορετικούς στόχους που έχουν, και θέλουν να συνεχίσουν με τον ίδιο τρόπο. by Χρήστος Λόης
20:04
Αρχικά, ο Άρης πραγματοποίησε για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν δυο συνεχόμενες νίκες, καθώς μετά το «τρίποντο» επί του Πανσερραϊκού, ακολούθησε η επικράτηση με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα με σκόρερ τους Σουλεϊμάνοφ και Σαμόρα. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου δείχνει να «δένει» όλο και περισσότερο σε κάθε ματς, ενώ η βελτίωση στην ανασταλτική λειτουργία είναι κάτι που θέλει να δει ο Έλληνας τεχνικός και απέναντι στο «αστέρι». Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην 6η θέση με 14 βαθμούς και μια νίκη θα ήταν πολύτιμη για να βρεθούν κοντά στην τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. by Χρήστος Λόης
20:04
Στην αντίπερα όχθη, ο Ατρόμητος την προηγούμενη αγωνιστική γεύτηκε για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν τη χαρά της νίκης στο 3-2 επί του Παναιτωλικού, το οποίο συνδυάστηκε και με το ντεμπούτο του Σάσα Ίλιτς στον πάγκο. Οι Περιστεριώτες έβγαλαν αντίδραση και μπορεί να έμειναν πίσω στο σκορ, αλλά κατάφεραν να το γυρίσουν και παρά την ισοφάριση στο τέλος, ο Βέργος έδωσε μια πολύτιμη νίκη, που μπορεί να αλλάξει τελείως τα δεδομένα ενόψει της συνέχειας και της μάχης που γίνεται για την εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία. by Χρήστος Λόης
20:04
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στη 12η θέση με έξι βαθμούς, ισοβαθμεί με τον Παναιτωλικό, ενώ είναι στο +1 από τους ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλο που είναι στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, η ομάδα των Δυτικών Προαστίων καίγεται για βαθμό ή βαθμούς κόντρα στον Άρη, σε ένα ματς που πρέπει να είναι συγκεντρωμένη στο πλάνο της από την αρχή μέχρι το τέλος. by Χρήστος Λόης
20:08
Ο Άκης Μάντζιος επέλεξε σε ακόμη ένα παιχνίδι στο βασικό σχήμα τον Παναγίδη, ενώ θέση στον αγωνιστικό χώρο στη μεσοεπιθετική γραμμή πήρε και ο Μενέντες. Αναλυτικά η σύνθεση του Άρη: Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Μενέντες, Παναγίδης, Μορόν. by Χρήστος Λόης
20:09
Από την άλλη, ο Σάσα Ίλιτς για τον Ατρόμητο επέλεξε τους: Τσιντώντας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ, Ντε Μποκ, Έντερ, Κουντέ, Αγκιμπού Καμαρά, Ρομπάιγ, Βαλένσια, Φριντζόνσον. by Χρήστος Λόης
20:13
Οι δυο ομάδες βρίσκονται στη φυσούνα του «Κλεάνθης Βικελίδης». by Χρήστος Λόης
20:14
Και τώρα περνάνε στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
20:15
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Τριανταφύλλου, Μπαλιάκας 4ος: Τσακαλίδης VAR: Ζαμπαλάς, Χριστάκογλου by Χρήστος Λόης
20:15
Στον πάγκο για τον Άρη οι Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Ντουκουρέ, Ζαμόρα, Φατόρε, Τζούρασεκ, Πάρδο, Κυριαζής και Κάρλσον. by Χρήστος Λόης
20:15
Για τον Ατρόμητο στον πάγκο είναι οι Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Γιουμπιτάνα, Αντζιέλσκι, Ερλινγκμαρκ, Κιβρακίδης, Κούεν, Τσακμάκης, Ντιρκς. by Χρήστος Λόης
20:17
Έχουμε την έναρξη στο παιχνίδι! by Χρήστος Λόης
20:20
3' Έχει κερδίσει ένα φάουλ από τα αριστερά ο Άρης. by Χρήστος Λόης
20:20
Έδιωξε χωρίς πρόβλημα ο Βαλένσια που είχε γυρίσει. by Χρήστος Λόης
20:21
4' Κόρνερ για τους «κίτρινους» από τα δεξιά μετά από γύρισμα του Ασεβέδο. by Χρήστος Λόης
20:23
4' Μεγάλη στιγμή με τον Μορόν που αστόχησε εξ επαφής, καθώς ο Τσιντώντας προχώρησε σε εξαιρετική επέμβαση, αλλά στη συνέχεια σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
20:26
9' Κίτρινη κάρτα στον Βαλένσια για φάουλ στον Βερστράτε. by Χρήστος Λόης
20:27
20:28
Δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά του ματς, που δεν έχουν αφήσει τις δυο ομάδες να δημιουργήσουν απειλητικές καταστάσεις. by Χρήστος Λόης
20:33
16' Ένα φάουλ του Κούντε από μακρινή απόσταση, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Κουέστα. by Χρήστος Λόης
20:36
18' Βρήκε χώρο ο Άρης με τον Παναγίδη που σύγκλινε προς τα μέσα, αλλά ο νεαρός έκανε κακή πάσα και «χάλασε» την επίθεση της ομάδας του. by Χρήστος Λόης
20:37
19' Η πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με τον Σουλεϊμάνοφ! Ο Ασεβέδο έκανε λάθος πάσα, ο εξτρέμ των «κίτρινων» πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Τσιντώντας έδιωξε σε κόρνερ το σουτ που επιχείρησε. by Χρήστος Λόης
20:38
20' Κεφαλιά του Φαμπιάνο στη συνέχεια της φάσης, περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
20:39
21' Πρώτη μεγάλη στιγμή και για τον Ατρόμητο! Ο Αγκιμπού Καμαρά βγήκε εξαιρετικά στην κόντρα και πάσαρε στον Ρομπάιγ που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, ωστόσο, πλάσαρε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:40
Ό,τι δεν είδαμε στα πρώτα 19 λεπτά, συνέβησαν σε μόλις δυο... by Χρήστος Λόης
20:41
24' Ένα σουτ εκτός περιοχής του Παναγίδη, περνάει όμως ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
20:42
ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Οι φιλοξενούμενοι ωραία μπροστά, ο Ντε Μποκ γέμισε στο δεύτερο δοκάρι που βρισκόταν ο Ρομπάιγ, ο οποίος πάσαρε υπέροχα στον Φριντζόνσον και εκείνος έκανε το κοντρόλ και στη συνέχεια εκτέλεσε ιδανικά τον Κουέστα για το 1-0. by Χρήστος Λόης
20:47
27' Σουτ του Μορόν που προσπαθεί να απειλήσει, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
20:48
31' Κερδίζει ένα φάουλ ο Παναγίδης σε καλό σημείο από τον Ιμερέκοφ, ο οποίος βλέπει και την κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Λόης
20:49
32' Χαμένη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Βεστράτε εκτέλεσε ωραία το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπράμπετς έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα στην άλλη πλευρά του τέρματος σε μια περίεργη φάση, που θα μπορούσε να είχε καλύτερο τέλος για τους «κίτρινους». by Χρήστος Λόης
20:53
36' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Παναγίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και ο Κεσχρίντα στη συνέχεια τον ανέτρεψε. by Χρήστος Λόης
20:55
Η φάση εξετάζεται από το VAR. by Χρήστος Λόης
20:55
Δείχνει την άσπρη βούλα ο Διαμαντόπουλος. by Χρήστος Λόης
20:55
38' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Φαμπιάνο ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Τσιντώντας είπε «όχι» με ωραία απόκρουση, ωστόσο, ο στόπερ των «κίτρινων» στην επαναφορά πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. by Χρήστος Λόης
21:00
Έφτασε τα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα ο Φαμπιάνο. by Χρήστος Λόης
21:02
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Χρήστος Λόης
21:03
45+1' Σουτ Νταρίντα, βρίσκει στον Ασεβέδο και περνάει κόρνερ. by Χρήστος Λόης
21:05
45+3' Σουτ του Μενέντες από μακριά, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία. by Χρήστος Λόης
21:06
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης-Ατρόμητος 1-1 by Χρήστος Λόης
21:10
Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Φριντζόνσον, αλλά στο 38' ο Φαμπιάνο πήρε το ριμπάουντ από το χαμένο πέναλτι που εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 του πρώτου μέρους. by Χρήστος Λόης
21:30
50' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κουντέ εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, βγήκε στο δεύτερο δοκάρι μόνος του ο Τσακμάκης, αλλά η κεφαλιά του πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Χρήστος Λόης
21:31
Διαμαρτυρία από την πλευρά του Ατρομήτου, για το πέναλτι που κέρδισε ο Άρης, με ανάρτηση στο Facebook στο τέλος του πρώτου μέρους, στην οποία αναφέρει: «Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης Άρης - Ατρόμητος 1-1 Με ένα ανύπαρκτο πέναλτι που είδαν μόνο Διαμαντόπουλος και Ζαμπαλάς για παράβαση εκτός περιοχής, χωρίς στην ίδια φάση να καταλογίσουν ξεκάθαρο φάουλ στον Κούντε που είχε προηγηθεί, ο Άρης ισοφάρισε με τον Φαμπιάνο το τέρμα του Φριντζόνσον». by Χρήστος Λόης
21:32
53' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Μάχη Βερστράρε και Έντερ στον αέρα, ο πρώτος βρήκε τον παίκτη του Ατρομήτου στο πρόσωπο και ο Διαμαντόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
21:34
55' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Βαλένσια ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος και πέτυχε το 2-1, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στο «αστέρι». by Χρήστος Λόης
21:36
56' Χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ έβγαλε τη σέντρα, ο Βαλένσια έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κουέστα έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
21:37
Έχει μπει υπέροχα στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος! by Χρήστος Λόης
21:40
61' Κίτρινη κάρτα στον Τσακμάκη για φάουλ στον Μορόν μακριά από την μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:42
62' Μονομαχία Ασεβέδο-Μορόν, έξαλλος ο Ισπανός, «παίζεται» από τον Διαμαντόπουλο. by Χρήστος Λόης
21:44
64' Κόρνερ για τον Άρη, πήρε το φάουλ ο Τσακμάκης από τον Φαμπιάνο σε μια φάση που δεν εξελίχθηκε σε κάτι ουσιαστικό για τους «κίτρινους». by Χρήστος Λόης
21:46
67' Σουτ του Σαμόρα με το αριστερό, πολύ κακή επιλογή, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:46
Αδυνατεί να δημιουργήσει με προϋποθέσεις η ομάδα του Μάντζιου. by Χρήστος Λόης
21:47
67' Κίτρινη στον Νταρίντα για φάουλ στον Έντερ. by Χρήστος Λόης
21:47
67' Αλλαγή για τον Άρη: Παναγίδης εκτός, Κάρλσον εντός. by Χρήστος Λόης
21:50
70' Εκτός ο Φριντζόνσον, μέσα ο Αντζιέλσκι για τον Ατρόμητο. by Χρήστος Λόης
21:51
71' Σκοράρει ο Ατρόμητος με τον Καμαρά το 3-1, αλλά ο επόπτης έχει σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
21:51
21:52
Υπάρχει οφσάιντ στη φάση, παραμένει το 2-1 στο ματς. by Χρήστος Λόης
21:54
Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς τα τελευταία λεπτά. by Χρήστος Λόης
21:56
77' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Καμαρά έγινε αποδέκτης της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή, μπήκε σε αυτή, είδε το κενό ανάμεσα σε Φαμπιάνο και Μοντόγια, εκτέλεσε ιδανικά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1. by Χρήστος Λόης
22:03
Ο Ατρόμητος δεν απειλείται και έχει κλείσει καλά τους χώρους. by Χρήστος Λόης
22:05
85' Αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. by Χρήστος Λόης
22:06
Είδε την κίτρινη κάρτα ο Μπράμπετς και ο Αντζιέλσκι. by Χρήστος Λόης
22:08
89' Εκτός ο Έντερ, περνάει στον αγωνιστικό χώρο ο Κουέν. by Χρήστος Λόης
22:10
90' Δυνατό σουτ από τον Νταρίντα, διώχνει σε κόρνερ ο Τσιντώντας. by Χρήστος Λόης
22:15
Έχουμε μπει στο έκτο από τα οκτώ λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
22:16
Ο Ατρόμητος είναι κοντά σε μια μεγάλη νίκη. by Χρήστος Λόης
22:18
Ψάχνει το γκολ ο Άρης, κόβει κάθε προσπάθεια η άμυνα του Ατρομήτου. by Χρήστος Λόης
22:19
Τέλος στο παιχνίδι: Άρης-Ατρόμητος 1-3 by Χρήστος Λόης
22:21
Σπουδαία νίκη για τους «φιλοξενούμενους», οι οποίοι βρήκαν τρία γκολ με τους Φριντζόνσον, Βαλένσια και Καμαρά, φτάνοντας στη δεύτερη σερί επικράτηση με τον Σάσα Ίλιτς στον πάγκο. Το γκολ του Άρη που ισοφάρισε στο πρώτο μέρος πέτυχε ο Φαμπιάνο. by Χρήστος Λόης