Πανσερραϊκός-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:35
Καλησπέρα σας! Ο Πανσερραϊκός υποδέχεται τον ΟΦΗ στις 18:00, για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Οι δύο ομάδες θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία έχει 9 βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση, προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες, αλλά από δύο μεγάλους αντιπάλους, καθώς έχασαν στην έδρα του Άρη (1-0) και του Παναθηναϊκού (5-0). Ωστόσο, εντός έδρας έχουν δύο σερί νίκες, κόντρα σε Λαμία (2-0) και ΠΑΣ Γιάννινα (3-2), ενώ είχε προηγηθεί το 1-1 απέναντι στον Παναιτωλικό στην Τούμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν 2-0 εντός έδρας από τον Ολυμπιακό την περασμένη αγωνιστική στο «Γεντί Κουλέ», πραγματοποιώντας μέτρια έως κακή εμφάνιση και έμειναν «άσφαιροι» για 2η σερί αναμέτρηση. Είχε προηγηθεί το 0-0 απέναντι στην Κηφισιά. Εκτός έδρας η ομάδα του Νταμπράουσκας έχει τρεις κολλητές ισοπαλίες, απέναντι σε Λαμία (2-2), Παναιτωλικό (1-1), πριν το ματς με τους νεοφώτιστους. Στο πρώτο ματς μακριά από το γήπεδό τους στη φετινή σεζόν ηττήθηκαν με 3-0 από τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
16 συναντήσεις 4 νίκες Πανσερραϊκού 6 ισοπαλίες 6 νίκες ΟΦΗ Γκολ: 16-18 by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Πανσερραϊκός: Χόβαν, Ντανκερλούι, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πηλέας, Μορέιρα, Στάικος, Μασαρίποφ, Χατζηστραβός, Τομάς, Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Στον πάγκοι οι Κάτσικας, Κολομπίνο, Δεληγιαννίδης, Γκοτζαμανίδης, Μούργος, Πετραυράκης, Σοφιανός, Θυμιάνης, Γούλερι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
ΟΦΗ: Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Ριέρα, Τοράρισον, Τοράλ, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Στον πάγκοι οι Σωτηρίου, Αμπάντα, Αποστολάκης, Γιαννούλης, Γκλάζερ, Λαμπρόπουλος, Μοσκέρα, Νέιρα, Λουίς Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Ισίδωρος Αρμακόλας 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας (Καστοριάς), AVAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
17:55
Σε 5 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Nα υπενθυμίσουμε πως ο Πανσερραϊκός επιστρέφει στο γήπεδο του για πρώτη φορά μετά τη γνωστοποίηση του προβλήματος στατικότητας προ εβδομάδων. Πλέον και με το πρόβλημα επί της ουσίας να μην έχει λυθεί οριστικά, μόνο τα δύο πέταλα του γηπέδου φιλοξενούν οπαδούς. Υπάρχουν πάντως 3.500-4.000 κόσμος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
5' Γύρισμα του Τομάς, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, η μπάλα πέρασε από όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
7' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Έκλεψε ψηλά την μπάλα ο Μεγιάδο, πάσαρε στον Ντίκο ο οποίος έστρωσε στον Τοράλ, με τον Ισπανό να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Αυλωνίτη να βάζει την κόντρα και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
10' Γύρισμα του Πηλέα, απομάκρυνε ο Μεγιάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
13' Σέντρα σουτ του Ριέρα, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
16' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Τρομερή κάθετη του Τοράλ στον Ριέρα, ο οποίος απέφυγε πρώτα τον Μπέργκστρεμ και μετά τον Χόβαν και σκόραρε σε κενή εστία για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Ο ΟΦΗ είχε προειδοποιήσει λίγο νωρίτερα με τον Τοράλ, οι γηπεδούχοι δεν άκουσαν το... καμπανάκι και τώρα κυνηγάνε το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
19' Διαδοχικά σουτ του Μαρινάκη και του Τοράλ. Ο Χόβαν δεν θα τους επιτρέψει να σκοράρουν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
20' Κίτρινη στον Μαρινάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
23' Κίτρινη και ο Μασαρίποφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
24' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Πολύ ωραία συνεργασία του Χατζηστραβού με τον Μασαρίποφ, ο πρώτος πιάνει υπέροχο πλασέ από τα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μπάουμαν, που απλώς παρακολούθησε την πορεία της. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
26' Κίτρινη ο Μεγιάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
30' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
34' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Άλεξιτς, ο Μπάουμαν έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
35' Μεγάλη φάση για τον Πανσερραϊκό! Μετά το κόρνερ του Τομάς, η Στάικος πηδάει αμαρκάριστος και πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μπάουμαν έδιωξε! by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
36' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
43' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ημίχρονο! Πανσερραϊκός και ΟΦΗ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι (1-1), με τον Ριέρα να ανοίγει το σκορ στο 16' και τον Πανσερραϊκό να ισοφαρίζει στο 24' με τον Χατζηστραβό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
48' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να βγαίνει από το ματς και τον Λουίς Φελίπε να παίρνει τη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
52' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
19:13
53' Κίτρινη ο Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
55' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Δυνατό σουτ του Ριέρα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Παράλληλη του Ριέρα στον Γκαγέγος, ο οποίος από θέση τετ-α-τετ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
60' Κίτρινη κάρτα ο Αυλωνίτης για φάουλ στον Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
61' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Κεφαλιά του Φελίπε, έδιωξε ο Χόβαν. Ως μη γενόμενη η φάση, ο Παπαπέτρου συμβουλεύτηκε το VAR για το αν είχε περάσει η μπάλα τη γραμμή και αν ήταν ο Βραζιλιάνος φορ εκτεθειμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
64' Σουτ ο Μορέιρα, η μπάλα περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
19:30
70' Ο Τομάς βγαίνει για τον Πανσερραϊκό, τη θέση του παίρνει ο Μούργος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
76' Πηλέας και Μασαρίποφ έξω για του γηπεδούχους, μέσα οι Γούλερι, Πεταυράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Ακόμη 10 λεπτά απομένουν για να συμπληρώσουμε τα 90. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
83' Φωνάζει για πέναλτι ο Πανσερραϊκός σε πτώση του Άλεξιτς! Παίζετε λέει ο Παπαπέτρου. Ελέγχεται στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ο Άλεξιτς προλαβαίνει την μπάλα, με τον Καρώ στην συνέχεια να τον βγάζει εκτός πορείας με το σώμα του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Πανσερραϊκό! Σωστή η απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
86' Κίτρινη και ο Καρώ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
88' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό και 2-1! Ο Μούργος εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
8 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
Ο ΟΦΗ πλέον δεν μπορεί να αντιδράσει και οι παίκτες παίζουν με αρκετή νευρικότητα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο φοβερός Πανσερραϊκός έφερε... τούμπα τον ΟΦΗ, επικράτησε 2-1 και επέστρεψε στις νίκες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Στους 12 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, με τους Κρητικούς να απογοητεύουν και πάλι μακριά από την έδρα τους και να μένουν στους 13. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Λύτρωση με το πέναλτι του Μούργου στο 88ο λεπτό για τους Σερραίους. Ο ΟΦΗ είχε προηγηθεί με τον Ριέρα και οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει με τον Χατζηστραβό, πριν ολοκληρώσουν αυτή τη μεγάλη ανατροπή στην επιστροφή στο σπίτι τους. by Αναστασία Βοσνάκη