Λεπτό προς λεπτό τα ματς του Champions League

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των σημερινών αναμετρήσεων της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Champion League

21:40
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
21:40
Παρέα θα παρακολουθήσουμε τα παιχνίδια της ζώνης των 22:00, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
21:42
Αρχικά, η Ντόρτμουντ πήρε μία πολύ σημαντική νίκη απέναντι στη Νιούκαστλ (2-0), ενώ η Σαχτάρ πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο κόντρα στην Μπαρτσελόνα (1-0)! by Δημήτρης Κάππας
21:51
Σε περίπου 10 λεπτά ξεκινούν τα παιχνίδια της ζώνης των 22:00. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Σε περίπτωσης νίκης της Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις, οι «πολίτες» προκρίνονται στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Παράλληλα, το ίδιο θα κάνει και η Λειψία, αν φύγει με το τρίποντο από το Βελιγράδι, κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα. by Δημήτρης Κάππας
21:55
by Δημήτρης Κάππας
21:59
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα σε όλα τα γήπεδα. by Δημήτρης Κάππας
22:00
«Γίνε κι εσύ διαιτητής» αναγράφεται στο πίσω της εμφάνισης των διαιτητών σε όλες τις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
22:01
Σέντρα στα περισσότερα γήπεδα! by Δημήτρης Κάππας
22:02
Σέντρα και στο Μίλαν-Παρί Σεν Ζερμέν, που δεν είχε ξεκινήσει. by Δημήτρης Κάππας
22:03
22:05
Ο Γουόκερ ξεκινά αντί του Ακάντζι στη Σίτι, λόγω ενοχλήσεων που ένιωσε ο Ελβετός στην προθέρμανση. by Δημήτρης Κάππας
22:06
6' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Γκριζμάν έγινε κάτοχος της μπάλας και με ένα υπέροχο συρτό σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Χαρτ για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:08
9' Γκοοολ για τη Λειψία! Ο Τσάβι Σίμονς έκανε μία πανέμορφη ενέργεια, μπήκε στην περιοχή, και με ένα πανέμορφο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
22:10
9' Γκοοολ για την Παρί! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μαρκίνιος βρήκε με κεφαλιά τον Σκρίνιαρ, ο οποίος εκτέλεσε από κοντά με εκ νέου κεφαλιά τον Μενιάν για το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
22:12
Έχει συμπληρωθεί το 10λεπτο σε όλα τα ματς, με τρία γκολ έως τώρα! by Δημήτρης Κάππας
22:13
12' Γκοοολ για τη Μίλαν! Απαντούν άμεσα οι «ροσονέρι»! Ο Λεάο βρήκε τον Ζιρού, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον Ντοναρούμα να αποκρούει. Ο Πορτογάλος, όμως, ακολούθησε τη φάση, έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ένα ανάποδο ψαλίδι, νίκησε τον Ιταλό γκολκίπερ για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
22:17
17' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι, με Γούοκερ αρχικά και Φόντεν στη συνέχεια να μην μπορούν να σκοράρουν. by Δημήτρης Κάππας
22:18
Το εκπληκτικό coreo των οπαδών της Μίλαν: by Δημήτρης Κάππας
22:20
22:22
22' Πέναλτι για τη Μάντσεστερ Σίτι! by Δημήτρης Κάππας
22:23
23' Κόκκινη για τη Σέλτικ, αποβάλλεται ο Μαέντα για πολύ σκληρό μαρκάρισμα! by Δημήτρης Κάππας
22:24
23' Γκοοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Χάαλαντ είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και κάνει το 1-0 για τους «πολίτες»! by Δημήτρης Κάππας
22:24
Το 1-0 της Ατλέτικο: by Δημήτρης Κάππας
22:28
28' Κοντά στην ισοφάριση η Σέλτικ, με τον Μοράτα να φτάνει κοντά στο αυτογκόλ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πάλμα! by Δημήτρης Κάππας
22:29
27' Μεγάλες ευκαιρίες στο Μίλαν-Παρί! Αρχικά, ο Ντεμπελέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με μακρινό σουτ, ενώ στην αντεπίθεση, ο Ζιρού αστόχησε σε πλάγιο τετ-α-τετ! by Δημήτρης Κάππας
22:30
Οι φίλοι της Μίλαν υποδέχθηκαν τον Ντοναρούμα πετώντας δολάρια στην εστία του: by Δημήτρης Κάππας
22:31
32' Πέναλτι για την Πόρτο! by Δημήτρης Κάππας
22:32
32' Γκοοολ για την Πόρτο! Ο Εβανίλσον ευστοχεί στην εκτέλεση και κάνει το 1-0 για τους «δράκους» κόντρα στην Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
22:33
Το 1-1 της Μίλαν: by Δημήτρης Κάππας
22:35
Το 0-1 της Λειψίας: by Δημήτρης Κάππας
22:38
37' Καλή στιγμή για τη Μίλαν, αλλά ο Λεάο στέλνει την μπάλα άουτ από καλή θέση εντός περιοχής. by Δημήτρης Κάππας
22:42
Πρώτη αποβολή για Ιάπωνα ποδοσφαιριστή μετά από 250 συμμετοχές στο Champions League, αυτή του Μαέντα κόντρα στην Ατλέτικο, πριν από λίγα λεπτά! by Δημήτρης Κάππας
22:43
Οδεύουν προς το ημίχρονο, σιγά σιγά τα παιχνίδια. by Δημήτρης Κάππας
22:46
45'+1' Γκοοολ για τη Λάτσιο! Ο Ιμόμπιλε έγινε κάτοχος της μπάλας και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα, πλάσαρε στην κενή εστία για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:46
45'+1' Γκοοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Γκρίλις βρήκε τον Φόντεν, ο οποίος μπήκε υπέροχα στην περιοχή και με πανέμορφο διαγώνιο πλασέ, έκανε το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
22:48
45'+4' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Γκριζμάν βρήκε με πανέμορφη μπαλιά τον Χιμένες, ο οποίος έστρωσε την μπάλα με το κεφάλι στον Μοράτα και ο Ισπανός φορ την έστειλε με κοντινή προβολή στα δίχτυα για το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
23:03
Καταιγισμός φάσεων στο Μιλάνο: Από χαμένα τετ α τετ στο δοκάρι του Ντεμπελέ: by Δημήτρης Κάππας
23:09
52' Γκοοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Απίθανη ενέργεια και σουτ του Χάαλαντ εκτός περιοχής, που κάνει με στυλ το 3-0! by Δημήτρης Κάππας
23:10
51' Γκοοολ για τη Μίλαν! Μετά από φάση διαρκείας, ο Ερναντές βρήκε με υπέροχη σέντρα τον Ζιρού και εκείνος με καρφωτή κεφαλιά, νίκησε τον Ντοναρούμα για το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
23:10
52' Κόκκινη για την Αντβέρπ, αποβάλλεται ο Εκέλενκαμπ! by Δημήτρης Κάππας
23:12
53' Κόκκινη κάρτα και για τη Γιουνγκ Μπόις, αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Λοπέρ για φάουλ στον Άκε! by Δημήτρης Κάππας
23:14
To 2-0 της Ατλέτικο: by Δημήτρης Κάππας
23:19
Με το γκολ που πέτυχε ο Ζιρού, έγινε ο γηραιότερος Γάλλος σκόρερ στο Champions League σε ηλικία 37 ετών και 38 ημέρων, σπάζοντας το ρεκόρ του Λοράν Μπλαν, που είχε σκοράρει το 2002 σε ένα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Ολυμπιακός. by Δημήτρης Κάππας
23:19
60' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Γκριζμάν έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από απομάκρυνση, και με ένα υπέροχο γυριστό από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 3-0! by Δημήτρης Κάππας
23:23
63' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τεό Ερναντές, πέφτει στη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ ο Ντοναρούμα. by Δημήτρης Κάππας
23:25
Το 3-0 της Σίτι: by Δημήτρης Κάππας
23:25
Το 2-1 της Μίλαν: by Δημήτρης Κάππας
23:26
67' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Λίνο εκτέλεσε από δύσκολη γωνία, αλλά έβαλε τα τέλεια φάλτσα στην μπάλα και την έστειλε στο «παραθυράκι» του Χαρτ για το 4-0! by Δημήτρης Κάππας
23:32
Η απίθανη κούρσα του Λόφτους-Τσικ: by Δημήτρης Κάππας
23:33
23:36
77' Γκοοολ για τη Λειψία! Ο Οπεντά πήρε την μπάλα στην περιοχή και αφού ελευθερώθηκε με υπέροχη προσποίηση, πλάσαρε εύστοχα για το 0-2! by Δημήτρης Κάππας
23:36
76' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Μοράτα έγινε κάτοχος της μπάλας εκτός περιοχής και με ένα πανέμορφο σουτ με το αριστερό, νίκησε τον Χαρτ για το 5-0! by Δημήτρης Κάππας
23:39
81' Γκοοολ για τον Ερυθρό Αστέρα! Μετά από σέντρα του Κάνγκα, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Χένρικς και πάει στα δίχτυα, για το 1-2! by Δημήτρης Κάππας
23:43
Περίπου 85 λεπτά σε όλα τα γήπεδα, στην «κόψη του ξυραφιού» τα Λάτσιο-Φέγενορντ, Μίλαν-Παρί και Ερυθρός Αστέρας-Λειψία. by Δημήτρης Κάππας
23:44
Η φοβερή απόκρουση του Ντοναρούμα: by Δημήτρης Κάππας
23:44
85' Γκοοολ για την Ατλέτικο! Ο Σαούλ με διπλή προσπάθεια από κοντά, κάνει το 6-0 για τους Μαδριλένους! by Δημήτρης Κάππας
23:48
88' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί, με τον Λι Κανγκ-Ιν να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι του Μενιάν! by Δημήτρης Κάππας
23:49
90'+1' Γκοοολ για την Πόρτο! Μετά από σέντρα του Κονσεϊσάο, ο Πέπε πήδηξε ψηλότερα απ' όλους και με υπέροχη κεφαλιά, έκανε το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
23:50
Έχουν συμπληρωθεί τα 90 λεπτά σε όλα τα ματς! by Δημήτρης Κάππας
23:51
Τέλος στην Αγγλία, Μάντσεστερ Σίτι-Γιουνγκ Μπόις 3-0! by Δημήτρης Κάππας
23:54
Αγωνία σε Βελιγράδι, Ρώμη και Μιλάνο, λίγα λεπτά πριν το φινάλε! by Δημήτρης Κάππας
23:54
Τέλος στο Βελιγράδι, Ερυθρός Αστέρας-Λειψία 1-2! by Δημήτρης Κάππας
23:55
Τέλος στην Πορτογαλία, Πόρτο-Αντβέρπ 2-0! by Δημήτρης Κάππας
23:55
Έχει ολοκληρωθεί το ματς και στη Μαδρίτη, Ατλέτικο-Σέλτικ 6-0! by Δημήτρης Κάππας
23:56
Απομένουν τα Μίλαν-Παρί και Λάτσιο-Φέγενορντ. by Δημήτρης Κάππας
23:58
Τέλος και στα δύο ματς, Μίλαν-Παρί 2-1 και Λάτσιο-Φέγενορντ 1-0! by Δημήτρης Κάππας