Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της εκτός έδρας μάχης του Παναθηναϊκού με τη Ρεν για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

19:14
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ρεν με τον Παναθηναϊκό, στο «Ροαζόν Παρκ», για την 4η αγωνιστική των ομίλων του φετινού Europa League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
Και εδώ το βασικό σχήμα των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
Σε επίπεδο απουσιών να θυμίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός δεν υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Χουάνκαρ, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον. by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
Στην απέναντι πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τη Ρεν οι επίσης τραυματίες Μανταντά και Γιλντιρίμ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Να πούμε, επίσης, ότι στο «Ροαζόν Παρκ» βρίσκονται και 1.500 φίλοι του Παναθηναϊκού, οι οποίοι εξάντλησαν τα εισιτήρια που ήταν διαθέσιμα και έχουν στήσει ήδη το δικό τους... πάρτι! Εικόνα live 21977302/67393.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Κώτσιρας, Αράο, Σπόραρ, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Τζούριτσιτς, Σιδεράς, Προδρομίτης και Μπιλάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Ενώ στον πάγκο της γαλλικής ομάδας θα βρίσκονται οι Λεμπέρ, Μπατολά, Τρουφέ, Σανταμαριά. Γκουιρί, Μπλα, Ομαρί, Ασινιόν, Σαλάχ, Ντουέ, Ζαουάμπ και Ναζιντά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γουίλιαμ Κόλουμ από την Σκωτία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Κέβιν Κλάνσι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Δείτε όλα όσα είπε ο Ζέκα, πριν τη σέντρα του αγώνα στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού που καλύπτει το ματς: by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Συνεχίζεται η προσέλευση των οπαδών της Ρεν στο γήπεδο, που κάθε άλλο παρά γεμάτο είναι, πάντως... by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Εκμεταλλεύεται την ευκαιρία και βγάζει μια φωτογραφία με τον Λάζλο Κλεϊνχέισλερ ο φίλος του Παναθηναϊκού! Εικόνα live 21977302/46522.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
19:37
Ο Γιάννης Παπαδημητρίου έχει το... άγχος του, πριν από το ξεκίνημα του αγώνα. Εικόνα live 21977302/75188.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Τώρα... χαμηλώνουν τα φώτα, ενώ από τα μεγάφωνα ακούγεται ο ύμνος της Ρεν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Με το τελετουργικό να ολοκληρώνεται μέσω του αντίστοιχου ύμνου του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα, πλέον, με τα σχετικά πανό και τα φωτορυθμικά να κλέβουν την παράσταση! Εικόνα live 21977302/53366.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Ρεν στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
Ξανά στα δεξιά ο Μπερνάρ και στα αριστερά ο Παλάσιος, όπως και στο πρώτο ματς με τη Ρεν, αλλά και στο ντέρμπι του Φαληρου, ο Παναθηναϊκός by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
4' Ωραία συνεργασία των φιλοξενούμενων, ο Παλάσιος πατάει περιοχή και γεμίζει από αριστερά, με τον Μάτιτς να διώχνει με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
4' Σωστό φάουλ του Τσέριν στον Λε Φε, για να κόψει αντεπίθεση της Ρεν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
8' Φάουλ σε καλό σημείο για την γαλλική ομάδα, έξω από την αντίπαλη περιοχή, το παραχώρησε ο Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
9' Γκολ! 1-0 η Ρεν, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριντέρ και την μπάλα να σκάει στο έδαφος, ενώ ακολούθως γλιστράει από τα χέρια του Μπρινιόλι και περνάει κάτω από τα πόδια του, καταλήγοντας στο βάθος της εστίας του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
11' Σέντρα του Βιλένα, ο Ιωαννίδης προσπαθεί να κάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
11' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πτέρυγα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
12' Καλή στιγμή για τους «πράσινους», με το γέμισμα του Βιλένα από δεξιά και τον Ιωαννίδη να κάνει μια ακόμα κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Το ξεκίνημα που... δεν θα ήθελε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς είναι πλέον γεγονός, με το αχρείαστο φάουλ του Μλαντένοβιτς και την κακή εκτίμηση της φάσης από τον Μπρινιόλι που οδήγησε στο απρόσμενο και... ξεκούραστο 1-0 της Ρεν. Ο Παναθηναϊκός καλείται να μείνει ψύχραιμος, άλλωστε δεν έχει δεχτεί και φάσεις, και να βγάλει αντίδραση πριν φτάσουμε στην ανάπαυλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
17' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μπερνάρ αυτή την φορά, πουμ περνάει κι αυτό εκτός γηπέδου όμως. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
22' Προσπάθεια αντεπίθεσης με τον Ιωαννίδη να φτάνει έξω από την αντίπαλη περιοχή, να σκέφτεται έξυπνα, αλλά να μην περνάει την κάθετη για τον Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
24' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, ξανά δεξιά, πάλι με τον Βιλένα, απομακρύνει τελικά η άμυνα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
31' Ο Ιωαννίδης πατάει περιοχή και πέφτει κάτω από μαρκάρισμα του Μπελοσιάν. Πάει για onfield review ο διαιτητής, για πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
33' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό ΚΑΙ κόκκινη για τη Ρεν! Για τράβηγμα του Μπελοσιάν στον Ιωαννίδη, που ήταν έτοιμος να σκοράρει by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
34' Γκολ, 1-1 ο Παναθηναϊκός! Ο Ιωαννίδης ανέλαβε την εκτέλεση, πλάσαρε στο κέντρο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
35' Αλλαγή για τη Ρεν τώρα, με τον Τρουφέ να αντικαθιστά τον Καλιμουεντό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Ήταν δίκαιο, έγινε πράξη! Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ, από δική του... γκάφα, ωστόσο συνέχισε να κυκλοφορεί την μπάλα με υπομονή και να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση ορθολογικά. Πράγμα που έγινε, εν τέλει, ενώ πλέον η Ρεν έχει και το αριθμητικό μειονέκτημα να διαχειριστεί... by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
38' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τη Ρεν, από την αριστερή πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
39' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το δυνατό σουτ του Μπουριζό να περνάει πάνω από την εστία του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
42' Σέντρα του Βαγιαννίδη από τα δεξιά, ο Τσέριν κάνει την κεφαλιά, όχι όπως θα ήθελε, όμως, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
44' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη, για φάουλ πάνω στον Τρουφέρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
45' Σουτ του Τεριέ, έξω από την μικρή περιοχή, ο Σένκεφελντ βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
45' Κόρνερ από τα αριστερά, του Μπουριζό, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ρεν και Παναθηναϊκός πηγαίνουν ισόπαλοι σταν αποδυτήρια με σκορ 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από το μεγάλο λάθος του Μπρινιόλι, με τη Ρεν να μην τον απειλεί ιδιαίτερα μάλιστα. Ωστόσο κατάφερε αφενός να ισοφαρίσει με την φοβερή εκτέλεση του Ιωαννίδη και αφετέρου να παίζει πλέον με παίκτη παραπάνω! Το καλύτερο δυνατό φίνις, δηλαδή, για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς που έχει μπροστά της ένα ημίχρονο να κάνει την ολική επαναφορά και -γιατί όχι;- να φύγει από τη Γαλλία με τη νίκη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Τζούριτσιτς αντί Τσέριν, για τον Παναθηναϊκό, χωρίς αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη η Ρεν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
Δείχνει τις προθέσεις του εδώ ο Γιοβάνοβιτς, που θέλει προφανώς να πάρει «ολόκληρο» το παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
47' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, μετά το διώξιμο του Ντουέ προ του Ιωαννίδη, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
52' Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν, για φάουλ στον Λε Φε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
55' Κίτρινη κάρτα στον Βουό, για τράβηγμα της φανέλας του Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Τζούριτσιτς, ως μη γενόμενη όμως η φάση, αφού η μπάλα βρήκε στον Παλάσιος που ήταν ακάλυπτος και καταλογίστηκε οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Ο Παναθηναϊκός ψάχνει και πάλι με ηρεμία και καλές εναλλαγές παιχνιδιού την φάση που θα τον βγάλει σε θέση βολής, για το 1-2. Καλείται, όμως, να είναι προσεκτικός στις κόντρα επιθέσεις που προσπαθήσει να βγάλει η Ρεν, αν δεν θέλει να πάθει κάποια... ζημιά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
63' Τριπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ριντέρ, Τεριέ και Μπουριζό έξω, Σανταμαρία, Σαλάχ και Μπλας τους αντικαθιστούν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
65' Γκολ! 2-1 η Ρεν, με τον Σαλάχ που έχει περάσει στο γήπεδο πριν από λίγα λεπτά να σκοράρει με προβολή, μετά από ωραία πάσα του Λε Φε στον χώρο και το σουτ του Μπλας, από το οποίο πήρε το «ριμπάουντ»... by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
67' Πέναλτι για τη Ρεν, τώρα, από μαρκάρισμα του Βιλένα στον Μάτιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
70' Γκολ! 3-1 η Ρεν, με τον Μπλας να ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα ψηλά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
72' Αϊτόρ και Μαντσίνι μέσα, αντί των Μπερνάρ και Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
Το είπαμε προηγουμένως ότι έπρεπε να είναι προσεκτικός ο Παναθηναϊκός για να μην την πάθει στο ανοιχτό γήπεδο από τη Ρεν. Τελικά, δεν ήταν, ενώ από ένα ακόμα λάθος του Βιλένα, ήρθε και το 3-1 που δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα νίοκης στους Γάλλους, πλέον... by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
79' Ο Βαγιαννίδης δίνει τη θέση του στον Σπόραρ και ο Ρούμπεν στον Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
79' Τελική προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό, μετά από αρκετή ώρα, με το σουτ του Σπόραρ που καταλήγει στην αγκαλιά του Γκαγιόν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
81' Κίτρινη κάρτα στον Σανταμαρία, για φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
83' Αντεπίθεση της Ρεν, με τον Σαλάχ να πατάει περιοχή, να σουτάρει από μέσα δεξιά, αλλά ψηλά και άστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
85' Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να μειώσει, με την συνεργασία των Αϊτόρ και Ιωαννίδη και τον Σπόραρ να κάνει το πλασέ, στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
89' Επικίνδυνη σέντρα του Αϊτόρ, προλαβαίνει και διώχνει ο Βουό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
90' +3' Αλλαγή για τη Ρεν. Μάτιτς έξω, Ασιινόν μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
90'+5' Δοκάρι για την Ρεν, με τον Μπλας να σουτάρει από εξαιρετικά δύσκολη θέση, αλλά τη μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
90'+6' Λήξη του ματς, με τη Ρεν να κερδίζει τον Παναθηναϊκό με 3-1. by Σπύρος Σιαμπλής