Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:57
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Είκοσι αναμετρήσεις χωρίς ήττα από τον Αστέρα συμπλήρωσε ο Ολυμπιακός ανεξάρτητα έδρας, με τις δέκα να είναι σε ματς που έγιναν στην Τρίπολη. Σε αυτά τα παιχνίδια υπάρχουν πέντε νίκες των ερυθρολεύκων και πέντε ισοπαλίες. Ο Αστέρας Τρίπολης δεν έχει καταφέρει να σημειώσει τέρμα στις έξι τελευταίες επισκέψεις του Ολυμπιακού στην Αρκαδία, αφού οι δύο ισοπαλίες τους ήταν με 0-0. Ο Ιγκλέσιας είναι ο τελευταίος ποδοσφαιριστής της ομάδας της Αρκαδίας που σκόραρε κατά του Ολυμπιακού με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης και αυτό ήταν στις 28 Ιανουαρίου 2018, στο 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων. Το γκολ των ερυθρολεύκων είχε έρθει από τον Ανσαριφάντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Η τελευταία νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Ολυμπιακού είναι το 2013-14 και είχαν σκοράρει οι Καράσκο και Ντε Μπλάσις, ενώ για τους Πειραιώτες είχε βρει δίχτυα ο Βέργος. Στην παρθενική χρονιά του στην Α’ Εθνική, το 2007-08, ο Αστέρας κατάφερε να επικρατήσει του Ολυμπιακού με 1-0 (34’ Φιλομένο), ένα αποτέλεσμα που ήταν συνέχεια της πρώτης του νίκης στην κατηγορία που ήρθε απέναντι στον Παναθηναϊκό με 1-0 (51’ Μάρτινς). Στη συνέχεια κατάφερε να επικρατήσει του ΠΑΟΚ (2-0) και της ΑΕΚ (2-1) στην Τρίπολη και έτσι έκανε ένα ιδανικό ξεκίνημα απέναντι στους κορυφαίους συλλόγους της κατηγορίας. Η αναμέτρηση του με τον Άρη εκείνη τη χρονιά είχε τελειώσει με λευκή ισοπαλία. Η ευρύτερη νίκη του Ολυμπιακού στην Αρκαδία σημειώθηκε το 2019-20 και ήταν με σκορ 5-0 με τους Μασούρα - Ελ Αραμπί να σημειώνουν από δύο γκολ και το άλλο να έρχεται από τον Μπρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Σε 17 αναμετρήσεις ο Αστέρας μετράει 3 νίκες, ο Ολυμπιακός 9, ενώ 5 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Γκολ: 8-23 by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
Η επιστροφή στις νίκες μοιάζει με μονόδρομο για τους «ερυθρόλευκους», ώστε να πάνε με ηρεμία στη διακοπή που ακολουθεί λόγω εθνικών, αλλά και για να μην επιτρέψουν στον Παναθηναϊκό να τους ξεφύγει, αλλά και στην ΑΕΚ να τους προσπεράσει. Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες. Το 1-0 από τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο για την 4η αγωνιστική του Europa League, το οποίο, ωστόσο, συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση, αλλά και το βαρύ 4-2 στο «Γ. Καραϊσκάκης» από το ΠΑΟΚ, το οποίο ήρθε με κάκιστη εμφάνιση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Ο Αστέρας Τρίπολης προέρχεται από το «διπλό» (0-1) στην έδρα του Παναιτωλικού με το γκολ του Μιριτέλο, με το οποίο επανήλθε στις νίκες, έπειτα από τις διαδοχικές (εντός έδρας) ήττες από ΑΕΚ (0-3) και Λαμία (0-1). Οι Αρκάδες στο γήπεδό τους έχουν τρεις σερί ήττες, αφού είχε προηγηθεί το 1-4 από τον Παναθηναϊκό, ενώ επίσης μετρούν μία νίκη και μία ισοπαλία στην Τρίπολη. Είχαν πανηγυρίσει στο 3-0 επί του ΟΦΗ στο πρώτο τους ματς στο «Θ. Κολοκοτρώνης» στο φετινό πρωτάθλημα και από τότε μετρούν έναν, με το 2-2 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς ανέβηκε στην 9η θέση με τη νίκη στο Αγρίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς / 4-3-3): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Πίτσου, Χουχούμης - Αλάγκμπε, Γκος, Σουρλής – Καλτσάς, Μιριτέλο, Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Στον πάγκοι οι Σγουρής, Χριστόπουλος, Γκρόζντανιτς, Άλβαρες, Βαλιέντε, Ντιαρά, Ζουγλής, Κωστέας, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ / 4-2-3-1): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα - Έσε, Αλεξανδρόπουλος - Μπιέλ, Σκάρπα, Σολμπάκεν - Ελ Κααμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Κίνι, Ιμπόρα, Φορτούνης, Μασούρας, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Μπιανκόν, Ποντένσε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος Βοηθοί: Βασίλης Νικολοκάκης, Μιχάηλ Παπαδάκης Τέταρτος διαιτητής: Κωνσταντίνος Ανδριανός VAR: Ανδρέας Γκάμαρης, Δημήτρης Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Στις 20:30 θα έχουμε σέντρα στο παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρχει ραδιοφωνική κάλυψη και από τον bwinΣΠΟΡ FΜ σε περιγραφή του Γιώργου Τσανάκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Στον σχολιασμό του αγώνα θα έχουμε μαζί μας τον Αποστόλη Λιβάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
20:15
Αρκετός κόσμος αναμένεται στο γήπεδο, περίπου 5 χιλιάδες θα βρίσκονται στις κερκίδες του Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
3' Κρατάει την μπάλα ο Αστέρας και την κυκλοφορεί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Η ατμόσφαιρα πάντως στο γήπεδο είναι εντυπωσιακή! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
5' Προσπαθεί να φανεί τώρα απειλητικός ο Ολυμπιακός και να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
20:37
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Σουρλή, ο Μιριτέλο πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Ο Σουρλής φαίνεται να παίζει λίγο πιο ψηλά από τα άλλα δύο χαφ, πέφτοντας διαρκώς πάνω στον Έσε για να μην του επιτρέψει να παίξει κάθετα. Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός έχει ηρεμία στο παιχνίδι του και θέλει να βάλει τους Μπιέλ, Σκάρπα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
8' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο δυνατό σουτ του Σκάρπα, μπλοκάρει τελευταία στιγμή ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
12' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Πειραιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Στο έδαφος ο Μιριτέλο, νιώθει ενοχλήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Ο Αργεντινός έχει ενοχλήσεις στον οπίσθιο μηριαίο του δεξιού ποδιού και δεν μπορεί να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
15' Τη θέση του Μιριτέλο, παίρνει ο Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Πονοκέφαλος για τον Ράσταβατς, χάνει τον βασικό του φορ πολύ νωρίς στο παιχνίδι και ενώ απουσιάζει και ο Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Ο Αστέρας έχει καταφέρει να περιορίσει τον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες δεν έχουν παιχνίδι από τον άξονα έως τώρα, δίχως τον Καμαρά (τιμωρημένος) και τον Φορτούνη (στον πάγκο) στη σύνθεσή τους. Με αυτά τα δεδομένα θα πρέπει να μπουν στην εξίσωση οι εξτρέμ του, Μπιέλ και Σολμπάκεν, οι οποίοι δεν έχουν ζεσταθεί ακόμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς δεν είναι καθαρή η ατμόσφαιρα λόγω των καπνογόνων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
18' Λάθος του Ροντινέι, ο οποίος πήγε να στείλει την μπάλα στον Πασχαλάκη και λίγο έλειψε να προλάβει ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:52
22' Σούταρε ο Καλτσάς, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
23' Μετά την πάσα του Ροντινέι ο Ελ Κααμπί πήγε να κάνει το τελείωμα αλλά ο Πίτσου έβαλε το στοπ. Στην συνέχεια ο Αλεξανδρόπουλος έκανε το γύρισμα που ήταν αρκετά άστοχο, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
42%-58% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
Νωρίτερα ο Ελ Κααμπί βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει αφού το έβγαλε ο Παπαδόπουλος. Ως μη γενομένη η φάση υπήρξε οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
30' Βολίδα του Έσε, η μπάλα από την εστία του Παπαδόπουλου! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο ματς, με το 0-0 να παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Ο Ελ Κααμπί επιβεβαιώνει με την προηγούμενη φάση ότι είναι ντεφορμέ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
33' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Ορτέγκα, δίνει στον Αλεξανδρόπουλο που κάνει το σουτ, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
21:09
39' Σέντρα ο Ροντινέι, έκοψε ο Χουχούμης. Ο παίκτης του Αστέρα ζαλίστηκε και είναι στο έδαφος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
Όλα καλά συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Η απουσία των Φορτούνη και Καμαρά από την ενδεκάδα του Ολυμπιακού φαίνεται ξεκάθαρα, αφού χάνει στη δημιουργία η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ. Την ίδια ώρα, ο Αστέρας έχει περιορίσει επιθετικά τους Πειραιώτες και τους επιτρέπει μόνο με ορισμένες πλαγιοκοπήσεις να δημιουργήσουν, ενώ με τους Γκος, Καλτσά να βρίσκονται σε καλή κατάσταση προσπαθεί να βγάλει κόντρες και να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
42' Σέντρα του Σκάρπα, ο Ελ Κααμπί δεν πρόλαβε και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
44' Συγκρούστηκε ο Αλεξανδρόπουλος με τον Αλάγκμπε και τον Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
45' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Εκτέλεσε ο Σκάρπα, απομάκρυνε ο Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
45+2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία σέντρα του Ροντινέι, κανείς συμπαίκτης του δεν είναι εκεί για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας και Ολυμπιακός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Δικαιολογημένο αυτό το 0-0 βάσει της εικόνας του αγώνα. Λίγες οι καλές φάσεις σε αυτό το διάστημα, με το παιχνίδι να κυλάει πάνω στα «θέλω» των γηπεδούχων και του Ράσταβατς, ενώ σίγουρα ο Μαρτίνεθ δεν θα έχει μείνει ικανοποιημένος με την παρουσία της ομάδας του. Ο Αστέρας έχει περιορίσει τους Πειραιώτες, οι οποίοι δεν έχουν κάθετο παιχνίδι δίχως τον Καμαρά και τον Φορτούνη, ενώ δεν μπορεί να δημιουργήσει και από τα άκρα, με τον Σολμπάκεν να είναι άφαντος για άλλη μία φορά και τον Μπιέλ να τραβιέται αρκετά συχνά στο κέντρο. Επιβεβαιώνει ο Ελ Κααμπί ότι είναι ντεφορμέ. Κάτι μας λέει ότι δεν θα αργήσει να βάλει τον Φορτούνη στο ματς ο Μαρτίνεθ… by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
48' Δυνατό σουτ του Αλεξανδρόπουλου, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
52' Σέντρα ο Ορτέγκα, διώχνει με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Πολύ καλά έχει μπει ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος και ψάχνει συνεχώς το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
54' Σουτ του Μπιέλ λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
55' Δοκίμασε ένα σουτ ο Σκάρπα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
21:48
59' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα ο Ποντένσε, ο Σκάρπα δεν μπόρεσε από θέση τετ-α-τετ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
62' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Ο Ολυμπιακός δείχνει βελτιωμένος στο πρώτο τέταρτο του β’ μέρους. Υπό την έννοια ότι βγάζει ένταση στο παιχνίδι του, συνδυάζεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να διασπάσει με μεγαλύτερη ευκολία την αντίπαλη άμυνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
Ο Ντόη πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
63' Φορτούνης, Μασούρας μέσα, Σκάρπα, Μπιέλ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
64' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
67' Σουρλής, Γκος έξω για τον Αστέρα, Βαλιέντε και Ζουγλής μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
67' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο σουτ του Κρέσπι από πλεονεκτική θέση, ο Πασχαλάκης του λέει όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
21:57
68' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Εκτελέστηκε γρήγορα και έχουμε και άλλο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
69' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Κώστας Φορτούνης με ωραίο συρτό σουτ, νίκησε τόσο την άμυνα του Αστέρα, όσο και τον Παπαδόπουλο για το 1-0! Η μπάλα κόντραρε στον Πίτσου και άλλαξε πορεία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
Κίτρινη ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
Ο Μασούρας έχει ματώσει στη μύτη μετά από σύγκρουση με τον Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
73' Γιόβετιτς αντί Ελ Κααμπί για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Άλλος Ολυμπιακός με την είσοδο του Φορτούνη και δεν είναι μόνο το γκολ... by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
74' Κίτρινη ο Χουχούμης για φάουλ στον Ποντένσε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
22:08
79' Ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα, με τον Αστέρα να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
81' Λάθος του Ντόη, δεν πρόλαβε ο Κρέσπι, με τον Αλεξανδρόπουλο να διώχνει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
82' Πολύ ωραίο κόψιμο του Καστάνιο στον Μασούρα που έφευγε μόνος του. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
83' Άλβαρες και Ντιαρά μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Κρέσπι και ο Χουχούμης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
85' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Απείλησε με λόμπα ο Φορτούνης, τον έκοψε ο Καστάνιο και στη συνέχεια μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Άλβαρες, ο Καλτσάς παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Ο Ποντένσε δεν μπορεί να συνεχίσει, πιάνει το πόδι του. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
88' Βγήκε ο Ποντένσε με ενοχλήσεις χαμηλά στο πόδι, τη θέση του πήρε ο Ιμπόρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
90' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, βγήκε και μάζεψε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
90+1' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
Κίτρινη ο Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
Στο κόρνερ, πήγε να κάνει το σουτ ο Παπαδόπουλος (ο τερματοφύλακας του Αστέρα που είχε ανέβει) και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
90+5' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
Ανέβηκε ξανά ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
90+6' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Παπαδόπουλος δεν είχε προλάβει να πάει στο τέρμα του, το εκμεταλλεύτηκε ο Φορτούνης και σκόραρε για το 2-0 του Ολυμπιακού σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός φεύγει από την Τρίπολη νικητής χάρη στα δυο τέρματα του Φορτούνη. by Αναστασία Βοσνάκη