Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

21:13
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα και τελευταία χρονικά αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League, μεταξύ της Κηφισιάς και του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:14
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 21:30. Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1, ενώ στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος» της Καισαριανής βρίσκεται ο Διονύσης Δεσύλλας, ο οποίος θα μεταδώσει το ματς για λογαριασμό του bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:16
Την ίδια στιγμή η ΑΕΚ βρίσκεται μπροστά στο σκορ κόντρα στη Λαμία 2-0 με το ματς να οδεύει προς το τέλος του, ενώ στην Τρίπολη η αναμέτρηση του Αστέρα με τον Ολυμπιακό δεν έχει σκορ (0-0). by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
Ο Παναθηναϊκός και η Κηφισιά θα βρεθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους αντιμέτωποι, αφού μέχρι τώρα δεν είχαν συναντηθεί σε καμία διοργάνωση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα. Η γηπεδούχος Κηφισιά θα υποδεχθεί τους «πράσινους» με πολύ καλή ψυχολογία αφού είχε προηγηθεί η ισοπαλία με την ΑΕΚ στο ίδιο γήπεδο (1-1) για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League. H oμάδα του Γιάννη Αναστασίου, βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 11η θέση με οκτώ βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:20
Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκός παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 25 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
Το «τριφύλλι» την προηγούμενη Πέμπτη γνώρισε την ήττα 3-1 από τη Ρεν για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Europa League και για αυτόν τον λόγο ψάχνει την αντίδραση του σήμερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Πέτρος Πάτρας Τέταρτος διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Θανάσης Τζήλος, Ηλίας Κωνσταντίνου by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
Πάμε τώρα να δούμε και τις ενδεκάδες των δυο ομάδων, ξεκινώντας από αυτή της γηπεδούχου Κηφισιάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
Ο Γιάννης Αναστασίου μετρά τις απώλειες του Τσάπαν και του Ίλιεφ. Ωστόσο, υπάρχουν και τρεις επιστροφές αφού οι τιμωρημένοι Κρισιούμα, Παπασάββας και Μποτία εξέτισαν την ποινή τους και είναι πλέον διαθέσιμοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:25
Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου 4-2-3-1): Αναγνωστόπουλος-Μασούρας, Γκόμπελιτς, Λαντρ, Βαφέας- Σναιντερλάν, Ιπαλίμπο, Πρίτσας-Αντερέγκρεν, Παρράς και Οζέγκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
Στην αντίπερα όχθη ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς κάνει ροτέισον και παρατάσσει τους εξής: Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς 4-3-3): Λοντίγκιν - Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς- Ρούμπεν, Τσέριν, Τζούριτσιτς - Μαντσίνι, Αϊτόρ, Σπόραρ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:27
Οι δυο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο και οι δυο αρχηγοί ανταλλάσσουν τα λάβαρα και τον χαιρετισμό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:28
Όλα έτοιμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:29
1' Σέντρα στο ματς με την Κηφισιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:30
Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από λάθος του Αναγνωστόπουλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:30
Επιθετικό φάουλ του Γεντβάι στον Μασούρα. Κατοχή ξανά για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Οι γηπεδούχοι κάνουν την πρώτη τους προσπάθεια να απειλήσουν, όμως η άμυνα του Παναθηναϊκού «καθαρίζει» τη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:33
4' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά. Το δεύτερο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:34
Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσέριν με το κόρνερ έφερε την μπάλα στην περιοχή, ο Αναγνωστόπουλος απομάκρυνε με γροθιές εκτός περιοχής, εκεί όπου ο Κώτσιρας σούταρε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:36
6' Τρίτο κόρνερ για το «τριφύλλι» ξανά από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο. Πλάγιο η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
Ο Παναθηναϊκός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του ματς στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος» έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και κυκλοφορεί την μπάλα. Η Κηφισιά από την άλλη αμύνεται σθεναρά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
9' Φάουλ για την Κηφισιά που εκτελέστηκε και τον Βαφέα να κάνει φάουλ στον Κώτσιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:39
Και συνεχίζεται το ματς μετά από ένα σουτ που κόντραρε πάνω στον διαιτητή Ζαμπαλά. Η κατοχή στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
11' Γκολ ο Παναθηναϊκός με τον Αϊτόρ να σκοράρει έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Μαντσίνι. Σηκωμένη η σημαία. Το γκολ δεν μετρά και έχουμε έλεγχο της φάσης. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:41
Η φάση είναι πολύ οριακή. Θα μπουν οι γραμμές στο VAR. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
13' Δεν μετράει το γκολ. Συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:43
Εν τω μεταξύ ο Γιάννης Αναστασίου προχωρά σε αναγκαστική αλλαγή. Ο Σναϊντερλάν περνά εκτός με τον Μποτία να παίρνει τη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
Το μοτίβο δεν αλλάζει. Την πρωτοβουλία έχουν οι παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς την στιγμή που αυτοί του Γιάννη Αναστασίου βρίσκονται αρκετά πίσω, θέλοντας να βρουν μια καλή στιγμή στο transition. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
18' O Aντερέγκεν εκτέλεσε ένα φάουλ με βαθιά μπαλιά. Στην αγκαλιά του Λοντίγκιν η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
19' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
21' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Τσέριν να κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής. Αντέδρασε ο Αναγνωστόπουλος διώχνοντας σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:51
Στην εξέλιξη της φάσης, ο Σπόραρ κάνει επιθετικό φάουλ στον πορτιέρε της Κηφισιάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
23' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς που σταμάτησε την αντεπίθεση της Κηφισιάς με μαρκάρισμα στον Ιπαλίμπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:55
25' Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός. Η μπάλα έφτασε με υπομονή στην περιοχή της Κηφισιάς, ο Αϊτόρ σήκωσε στον Μαντσίνι που δεν πρόλαβε την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:57
Προσπαθεί να ισορροπήσει η Κηφισιά, αλλά δεν μπορεί να το κάνει με ευκολία. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πηγαίνουν κατευθείαν επάνω στους αντιπάλους για να κλέψουν την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Το γκολ του Παναθηναϊκού που ακυρώθηκε στο 13'. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
30' Τεράστια στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτόρ να πατά περιοχή από τα αριστερά και να γυρίζει παράλληλα με δύναμη προς τον Σπόραρ. Η μπάλα πέρασε και ο Σλοβένος στράικερ έκανε φάουλ στον Αναγνωστόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Ο τερματοφύλακας της Κηφισιάς δέχθηκε την ιατρική περίθαλψη και σηκώθηκε. Συνέχεια στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
32' Φάουλ για την Κηφισιά με τον Πρίτσα να φέρνει την μπάλα στην περιοχή και τον Μποτία να έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι. Ως μη γενόμενο το σουτ που γίνεται στη συνέχεια. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
35' ΤΕΡΑΣΤΙΑ επέμβαση του Λοντίγκιν! Ο Τετέι έκανε την επέλαση από τα δεξιά γύρισε την μπάλα στον Πρίτσα αυτός από το ύψος του πέναλτι σούταρε και ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού τον σταμάτησε.Στην επαναφορά ο Μασούρας σούταρε αλλά η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και έφυγε άουτ. Αναμφίβολα η μεγαλύτερη στιγμή του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Οι γηπεδούχοι έχουν ανεβάσει την απόδοση τους και προσπαθούν να χτυπήσουν την τεχνική των παικτών του Παναθηναϊκού με τη δύναμη τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
38' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαντσίνι μπήκε από τα δεξιά γύρισε αλλά ο Μποτία πρόλαβε τον Σπόραρ πριν γίνει επικίνδυνος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:08
Στο έδαφος ο Βαφέας, πιάνει το κεφάλι και ο Ζαμπαλάς σταματά αμέσως το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:08
Σηκώθηκε ο αμυντικός της Κηφισιάς. Το ματς συνεχίζεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
39' Νέα τελική ο Παναθηναϊκός. Σέντρα του Μλαντένοβιτς φτάνει στον Μαντσίνι, αυτός αμέσως στον Κώτσιρα εκτός περιοχής. Άστοχο και αυτό το σουτ, καθώς η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:10
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. Η Κηφισιά έχει μια αλλά τεράστια ευκαιρία για να προηγηθεί. Ο Παναθηναϊκός ένα ακυρωθέν γκολ στο 13' και πρωτοβουλία κινήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
42' Απίθανη επέμβαση του Αναγνωστόπουλου σε μονοκόμματο σουτ του Τσέριν. Έπεσε στη γωνία του και έσωσε! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
44' Πολύ έξυπνη βαθιά μπαλιά του Κώτσιρα στην πλάτη της άμυνας της Κηφισιάς. Ο Αναγνωστόπουλος πρόλαβε τον Μαντσίνι με την έξοδο του και μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
45'+2' Ταχύτατα ο Τετέι στην αντεπίθεση με δυο παίκτες του Παναθηναϊκού. Σένκεφελντ και Ρούμπεν Πέρεθ τον «ντούμπλαραν» με τον Ισπανό να κερδίζει φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
Η πρώτη απόπειρα του Τσέριν που σταμάτησε στον Αναγνωστόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:19
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Καισαριανή. Κηφισιά-Παναθηναϊκός 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
22:31
Η τεράστια ευκαιρία της Κηφισιάς στο 35' και η επέμβαση του Λοντίγκιν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες των δυο ομάδων να επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:35
Δεν έχει προχωρήσει σε αλλαγή κάποιος από τους δυο προπονητές. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
Πιέζει ο Παναθηναϊκός με τον Μαντσίνι να προσπαθεί και να κλέβει την μπάλα, όμως προτού κάνει το γύρισμα η μπάλα βγήκε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
Στο έδαφος ο Μασούρας, πιάνει το πρόσωπο του. Φάουλ του Γέντβαϊ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
Η εντυπωσιακή επέμβαση του Αναγνωστόπουλου στο σουτ του Τσέριν στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
51' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Πέρεθ μοίρασε στον Μλαντένοβιτς αυτός την πέρασε στον Αϊτόρ που έκανε το γύρισμα με τον Αναγνωστόπουλο να αντιδρά και να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
52' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη στον Μποτία που σταμάτησε με σκληρό μαρκάρισμα τον Αϊτόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
53' Εκτελεί ο Τσέριν, πάνω από την εστία η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:45
Εξακολουθεί να πιέζει ο Παναθηναϊκός. Πιο πολύ από τα δεξιά στο τελευταίο δίλεπτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:47
58' Γκολ ο Παναθηναϊκός με τον Μαντσίνι! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
Οι «πράσινοι» αναπτύχθηκαν από τα αριστερά ο Τζούριτσιτς έκανε μια σέντρα που κόντραρε, ο Αντερέγκεν δεν μπόρεσε να διώξει και ο Αργεντινός με σουτ την έστειλε στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου για το 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:50
60' Νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ έκλεψε την μπάλα, ανατράπηκε από τον Βαφέα, ο Τζούριτσιτς που ερχόταν από πίσω την κέρδισε και σούταρε με το αριστερό. Μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:55
O ρυθμός έχει πέσει με τον Παναθηναϊκό να έχει την κατοχή. Αϊτορ και Μαντσίνι έχουν αλλάξει πλευρές. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:56
64' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Γέντβαϊ να δίνει τη θέση του στον Ζέκα. Ο Ρούμπεν πέρασε σε ρόλο στόπερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:58
69' Αλλαγή για την Κηφισιά με τον Μπιφουμά και τον Νούνο Σάντος να παίρνουν τις θέσεις των Πρίτσα και Αντερέγκεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:59
70' Αλλαγές και για τον Παναθηναϊκό. Μπερνάρ αντί Τζούριτσιτς και Παλάσιος αντί Αϊτόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:00
71' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να μην προλαβαίνει το γύρισμα του Παλάσιος by Γιώργος Ζαχαρίου
23:01
72' Νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:02
72' Ευκαιρία με τον Σένκεφελντ! Από την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μπερνάρ, αυτός έστρωσε στον Ολλανδό που σούταρε με δύναμη χαμηλά, αλλά την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:04
Μπαίνουμε στο τελευταίο τέταρτο του ματς. Ο Παναθηναϊκός μπροστά από το 58' με το γκολ του Μαντσίνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:05
Το γκολ του Αργεντινού. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:08
79' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Σπόραρ και Μαντσίνι περνούν εκτός. Μέσα Ιωαννίδης και Μαντσίνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
80' Αλλαγές και για την Κηφισιά. Οζέγκοβιτς αντί Παρρά και Νίνης αντί Τετέι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
Μια στιγμή μαγείας από τον Τζούριτσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
Ο Παναθηναϊκός παραμένει στο τελευταίο «τρίτο» του γηπέδου και πιέζει την Κηφισιά για να καθαρίσει το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:13
Πολλά λάθη εκατέρωθεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:16
86' Προσπάθεια της Κηφισιάς να πλησιάσει την περιοχή του Λοντίγκιν, όμως ο Μπιφουμά ήταν εκτεθειμένος by Γιώργος Ζαχαρίου
23:16
87' Στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός απειλεί με τον Ρούμπεν να σουτάρει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:18
Οδεύουμε προς την συμπλήρωση των 90 λεπτών. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:19
90' Φάουλ για την Κηφισιά με την άμυνα του Παναθηναϊκού να διώχνει. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:20
23:20
Προσπαθούν με βαθιές μπαλιές οι γηπεδούχοι, αλλά μάταια... by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
90'+2' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος υποδέχθηκε την μπάλα από τη βαθιά μπαλιά του Μπερνάρ, σούταρε διαγώνια με πολλή δύναμη αλλά ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:23
90'+3' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να βρίσκει τον Ιωαννίδη που ξεμαρκαριστηκε και σούταρε αλλά ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε ξανά σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:23
90'+4' Κίτρινη στον Ιωαννίδη που παρεμπόδισε την εκτέλεση φάουλ της Κηφισιάς στο κέντρο. Ο Νίνης θα γεμίσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός κερδίζει την Κηφισιά, διατηρεί το +4 και σπάει την έδρα της Κηφισιάς.! by Γιώργος Ζαχαρίου