Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ενδέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Η έναρξη της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 17:30, στο «Γεντί Κουλέ». by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Καμία από τις δύο αντιπάλους δεν βρίσκονται σε καλή κατάσταση, με τον γηπεδούχο ΟΦΗ να μην έχει πανηγυρίσει νίκη στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια του, και τον ΠΑΣ να «τρέχει» αρνητικό σερί 10 αγώνων χωρίς τρίποντο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Χωρίς Μπάκιτς, Τοράλ Γκλέιζερ, Αμπάντα, Καρώ, Θεοδοσουλάκη και Καλάφατη ο γηπεδούχος ΟΦΗ, βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμού. Την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Πανσερραϊκού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
Από την άλλη, την προηγούμενη εβδομάδα ο ΠΑΣ έμεινε στο εντός έδρας ισόπαλο 1-1 με τον Βόλο, μένοντας για 10ο σερί παιχνίδι του χωρίς να έχει πανηγυρίσει νίκη (3 ισοπαλίες, 7 ήττες). Χωρίς τρίποντο από το 3-0 επί της Κηφισιάς στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος, βρίσκεται στον πάτο, ισόβαθμος με Βόλο και Παναιτωλικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Οι ενδεκάδες των ομάδων: ΟΦΗ (Νταμπράουσκας, 5-3-2): Μπάουμαν - Μαρινάκης, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Πασαλίδης, Θοράρινσον - Μεγιάδο, Γκεγέγκος, Ριέρα - Φελίπε, Ντίκο ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος, 4-2-3-1): Κλέιμαν - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης - Καραχάλιος, Ριένστρα - Τζίνο, Παμλίδης, Τζίμας - Μπάλαν by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Σωτηρίου, Χριστογεώργος, Λάρσον, Γιαννούλης, Νέιρα, Αποστολάκης, Μοσκέρα, Σημαντηράκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ οι Αθανασίου, Γκάρο, Μπορταγκαράι, Ροσέρο, Λιάσος, Μπακαδήμας, Κιάκος, Πανάγου, Λώλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Για τους Ηπειρώτες δεν είναι διαθέσιμοι οι Κόντε, Λεό και Έφορντ, ενώ ο Εραμούσπε, ο οποίος ήταν αμφίβολος, βρίσκεται στη βασική ενδεκάδα του Στάικου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Το αρνητικό σερί του ΠΑΣ έχει δημιουργήσει μεγάλη αναστάτωση στις τάξεις του συλλόγου, με τον Στάικο να δηλώνει την παραίτησή του, η οποία όμως δεν έγινε δεκτή από τη διοίκηση και έτσι ο 42χρονος τεχνικός παραμένει στον πάγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Ο ΟΦΗ έχει νικήσει τις 15 από τις 25 προηγούμενες εντός έδρας αναμετρήσεις του με τον ΠΑΣ, με 6 ματς να ολοκληρώνονται ισόπαλα και μόνο 3 με νίκη των Ηπειρωτών. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης ο Βάτσιος, με βοηθούς τους Σπυρόπουλο, Οικονόμου και τέταρτο τον Ανδριανό. VAR ο Πολυχρόνης και AVAR ο Ψαρρής. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Πολύ καλός ο καιρός στο Ηράκλειο της Κρήτης, ιδανικός για ποδόσφαιρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Σαν σήμερα πριν από 72 χρόνια (11/11/1951) άνοιξε τις πύλες του για πρώτη φορά το γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
1' Γκοολ για τον ΟΦΗ! Το ιδανικότερο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, με τον Μαρινάκη προωθείται και να δίνει για τον Ριέρα, εκείνον να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, το πρώτο σουτ του Φελίπε βρήκε σε σώμα αμυντικού και η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Μαρινάκη, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφο σουτ για το 1-0 στα 36 δευτερόλεπτα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
Δεν πρόλαβαν καν να πάρουν την μπάλα στα πόδια τους οι παίκτες του ΠΑΣ και βρίσκονται να κυνηγούν στο σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
6' Κάθετη πάσα του Μεγιάδο στον Ριέρα, καίριο το κόψιμο του Εραμούσπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
7' Ο Μαρινάκης προωθείται ξανά από τα δεξιά και κάνει τη σέντρα, ο Ντίκο έκανε άστοχη τελική υπό την πίεση του Σόρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Εντυπωσιακό το ξεκίνημα του ΟΦΗ, κυριαρχεί στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Ο Τζίνο παραπονέθηκε για ενοχλήσεις, αλλά φαίνεται ότι θα μπορέσει να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
11' Όμορφη βαθιά μπαλιά του Μεγιάδο, ο Ντίκο έκανε την κίνηση στην πλάτη της άμυνας, τον πρόλαβε με έξοδο ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
13' Οι παίκτες του ΠΑΣ παίρνουν περισσότερο τώρα την μπάλα στα πόδια τους, προσπαθώντας να ισορροπήσουν την εικόνα του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
15' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Λάθος του Παντελάκη, με τον Ντίκο να κλέβει και να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν, να τον ντιπλάρει και να πλασάρει σε κενή εστία, αλλά ο Ερασμούσπε πρόλαβε τελευταία στιγμή και έδιωξε σε κόρνερ με τάκλιν! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
16' Ο Φελίπε πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
18' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Ολομόναχος μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Εραμούσπε, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάουμαν, ενώ ο Βούρος πρόλαβε τον Μπάλαν πριν αυτός στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
Γκολ, μεγάλες ευκαιρίες και γρήγορος ρυθμός, γεμάτο ματς στο πρώτο εικοσάλεπτο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Το γκολ του ΟΦΗ με σκόρερ τον Μαρινάκη: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
20' Άλλη μία εξαιρετική συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ από τα δεξιά, ο Ριέρα έκανε συρτό γύρισμα με τον Τσαούση να απομακρύνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
21' Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα, έπεσε εντός περιοχής του ΟΦΗ, με τον διαιτητή κ. Βάτσιο να θεωρεί ότι έκανε θέατρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Η φάση ελέγχθηκε και από τους VAR, οι οποίοι συμφώνησαν με τον διαιτητή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
24' Ο ΠΑΣ πιέζει ψηλά, προσπαθώντας να ανακτήσει άμεσα την κατοχή της μπάλας όταν την χάνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
27' Δυνατές μονομαχίες, έπεσε κάπως ο ρυθμός μετά το τρελό πρώτο τέταρτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
29' Ο Μπάουμαν μπλόκαρε ένα σουτ του Μπάλαν, ως μη γεννώμενη η φάση για οφσάιντ του Παμλίδη στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:01
Έξαλλοι πανηγυρισμοί στον ΟΦΗ μετά το γκολ του Μαρινάκη: Εικόνα live 21977359/71213.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
32' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ, για χέρι του Λαμπρόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
33' Εκτέλεσε με σέντρα ο Σόρια, μάζεψε την μπάλα ο Μπάουμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
34' Ο ΠΑΣ βγήκε στην επίθεση 3 εναντίον 2, ο Τζίμας έκανε την λάθος επιλογή, σουτάροντας συρτά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Από το 15' και μετά ο ΠΑΣ είναι εκείνος που κυκλοφορεί την μπάλα και πιέζει ψηλά όταν την χάνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Η τεράστια ευκαιρία του Ντίκο και το καθοριστικό κόψιμο του Εραμούσπε: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο προωθημένος Σόρια βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπάουμαν, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ επέκρουσε με το δεξί του πόδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
Δευτερόλεπτα μετά τη μεγάλη φάση του ΠΑΣ, ο ΟΦΗ βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει ένα σουτ του Μεγιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
43' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, σέντρα από δεξιά και κεφαλιά του Τζίμα, ο Παμλίδης έκανε την προβολή από κοντά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
Η μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ με το δοκάρι μετά την κεφαλιά του Εραμούσπε: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:17
Το γκολ του Μαρινάκη στα 36 δευτερόλεπτα μετά την σέντρα χωρίζει τις δύο ομάδες, με τον ΟΦΗ να κυριαρχεί στα πρώτα 15 λεπτά του ματς, χάνοντας τεράστια ευκαιρία με τον Ντίκο να διπλάσιάσει το προβάδισμά του. Στη συνέχεια οι Ηπειρώτες αντέδρασαν, πήραν πρωτοβουλίες και έχασαν ευκαιρίες για την ισοφάριση με Εραμούσπε, Τζίμα και Σόρια., αλλά οι Κρητικοί πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:31
Αλλαγή ημιχρόνου για τον ΟΦΗ, ο Ριέρα ένιωσε ενοχλήσεις στο ισχίο και θα αντικατασταθεί από τον Μοσκέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, ο Ροσέρο θα αντικαταστήσει τον Τζίνο, 4-4-1-1 πλέον το σύστημα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Γεντί Κουλέ»! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
48' Ο Μεγιάδο άνοιξε όμορφα για τον Μαρινάκη και εκείνος έκανε απειλητική σέντρα, έδιωξε με ωραίο τάκλιν ο Παντελάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
51' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από κεφαλιά του Τζίμα ο Μπάλαν νικήθηκε σε τετ-α-τετ με τον Μπάουμαν, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Παμλίδης σούταρε με όλη την εστία στο... έλεός του, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
54' Ο ΠΑΣ έχει μπει δυνατά και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
55' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, ολοκληρώθηκε με ένα άστοχο μακρινό πλασέ του Μοσκέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
58' Ο ΠΑΣ κυκλοφορεί την μπάλα και ο ΟΦΗ αμύνεται στο δικό του μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
58' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, υπέροχη σέντρα του Σόρια και σκαστή κεφαλιά του αμαρκάριστου Παμλίδη. δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
Σαφώς ανώτερος ο ΠΑΣ Γιάννινα έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
60' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για σκληρό μαρκάρισμα στον Μοσκέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
61' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Νέιρα αντί Ντίκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
62' Φάουλ υπέρ του ΠΑΣ σε πάρα πολύ καλό σημείο, το έκανε ο Πασαλίδης στον Μπάλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
63' Στο τείχος η εκτέλεση του Ροσέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
65' Σουτ του Ροσέρο από πολύ πλάγια θέση, δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε ο Μπάουμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
67' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, σέντρα του Ροσέρο και κεφαλιά του ολομόναχου Παμλίδη, έσωσε τον ΟΦΗ με εντυπωσιακή επέμβαση ο Μπάουμαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Κυρίαρχος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, «πολιορκεί» τον ΟΦΗ που έχει το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Η διπλή ευκαιρία του ΠΑΣ με Μπάλαν και Τζίμα: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
71' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Λάρσον αντικαθιστά τον σκόρερ Μαρινάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
72' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για φάουλ στον Τζίμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
74' Ο Ροσέρο μπήκε στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, τον έκλεισε πολύ σωστά ο Λαμπρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
77' Αντεπίθεση του ΟΦΗ, με τον Μοσκέρα να σεντράρει συρτά για τον Φελίπε, αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να κοντρολάρει την μπάλα για να βγει τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
77' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από σέντρα του Σόρια, ο Τζίμας πλάσαρε στην κίνηση με την εστία στο... πιάτο του, νέα εκπληκτική επέμβαση του Μπάουμαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
79' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
80' Νέα τελική από τον Τζίμα, υπό πίεση δεν κατάφερε να βρει εστία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
80' Στην άλλη πλευρά του γηπέδου ο Μοσκέρα ζόρισε την άμυνα του ΠΑΣ, αλλά σούταρε ψηλά. Δόθηκε οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
83' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Λάρσον και άστοχη κεφαλιά του Θοράρινσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
Η εκπληκτική επέμβαση του Μπάουμαν στην κεφαλιά του Παμλίδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
84' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης ο Μοσκέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
86' Γκοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μία ακόμα υπέροχη σέντρα του Σόρια, με τον Εραμούσπε να κάνει την κίνηση στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά! 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
89' Ο Μπάλαν σκόραρε για τον ΠΑΣ, αλλά δόθηκε επιθετικό φάουλ του Παμλίδη στον Πασαλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
90' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γιαννούλης αντί του Λαμπρόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Η μεγάλη επέμβαση του Μπάουμαν απέναντι στον Τζίμα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
90'+2' Τελική για τον ΠΑΣ, με τον Τζίμα να σουτάρει πολύ άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
90'+2' Φοβερή επέμβαση του Κλέιμαν μετά από κεφαλιά του Φελίπε! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Ο Μαρινάκης άνοιξε το σκορ 35'' μετά την έναρξη, με τον ΠΑΣ να κυριαρχεί στο δεύτερο ημίχρονο, να χάνει πολλές ευκαιρίες και τελικά να ισοφαρίζει στο 86' με τον Εραμούσπε. by Δημήτρης Παπαδήμας