Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ενδέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Πανσερραϊκός, για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Η αναμέτρηση επρόκειτο να ξεκινήσει στις 19:00, αλλά μεταφέρθηκε μισή ώρα μετά η έναρξη του ματς λόγω της κίνησης στους δρόμους της Αττικής λόγω του Μαραθωνίου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2, ενώ ραδιοφωνικά φυσικά θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας - Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ - Εντερ, Φριντζόσον, Κουντέ - Ρομπάιγ, Βαλέντσια, Καμαρά Στον πάγκο των Περιστεριωτών: Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Τσακμάκης, Έρλινγκμαρκ, Κουέν, Γιουμπιτάνα, Ντιρκς, Αντζιέλσκι, Κιβρακίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν - Ντανκερλούι, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης, Πηλέας - Πεταυράκης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Χατζηστραβός - Μασαρίποφ, Άλεξιτς Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κατσικάς, Κολομπίνο, Μούργος, Θυμιάνης, Δεληγιαννίδης, Σοφιανός, Γκοτζαμανίδης, Τόμας, Μασκανάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Θεόδωρος Τζιουβάρας, Λάμπρος Διαμαντής 4ος διαιτητής: Θανάσης Τζήλος VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, Λάζαρος Δημητριάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Ο Ατρόμητος προέρχεται από την σπουδαία εμφάνιση και το μεγάλο διπλό επί του Άρη (1-3) στο «Κλ. Βικελίδης», χάρη στην πολύ καλή του εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο, εκεί όπου «χτύπησε» τις αδυναμίες του αντιπάλου καθαρίζοντας το ματς με τα τέρματα των Βαλένσια και Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Αυτό ήταν και το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο για τους Περιστεριώτες (είχε προηγηθεί εκείνο κόντρα στον Παναιτωλικό), οι οποίοι δείχνουν πως βρίσκουν τα πατήματά τους, παίζοντας πλέον με άλλον «αέρα» και αυτοπεποίθηση με τον Σάσα Ίλιτς στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου. Με τη νίκη αυτή, η ομάδα των Δυτικών Προαστίων ανέβηκε στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους 9 βαθμούς, ούσα στο -6 από την πρώτη εξάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Από την άλλη τώρα, ο Πανσερραϊκός επέστρεψε στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις, επικρατώντας – και μάλιστα με ανατροπή – 2-1 του ΟΦΗ, στην επιστροφή της ομάδας στη φυσική της έδρα, το Δημοτικό Στάδιο Σερρών. Σε ένα ματς που είχε μπόλικο θέαμα, οι νεοφώτιστοι πήραν το τρίτο τους τρίποντο στη φετινή σεζόν, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μούργου στο 88ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Νίκη με την οποία η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία διατηρήθηκε στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα στην 8η θέση με 12 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Στα αγωνιστικά, ο Ατρόμητος θα στερηθεί απόψε τις υπηρεσίες των Νίκου Βέργου και Μαξίμ Ιμερέκοφ. Ο πρώτος κρίθηκε ανέτοιμος και έμεινε εκτός αποστολής, ενώ ο δεύτερος ταλαιπωρείται ακόμα από πρόβλημα τραυματισμού. Επιστρέφει ο Γιώργος Τζαβέλλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Στα αγωνιστικά, ο Ατρόμητος θα στερηθεί απόψε τις υπηρεσίες των Νίκου Βέργου και Μαξίμ Ιμερέκοφ. Ο πρώτος κρίθηκε ανέτοιμος και έμεινε εκτός αποστολής, ενώ ο δεύτερος ταλαιπωρείται ακόμα από πρόβλημα τραυματισμού. Στον αντίποδα, στην αποστολή επιστρέφει ο Γιώργος Τζαβέλλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Πεερίπου 3 χιλ. οπαδοί του Ατρόμητου είναι στο γήπεδο, βρίσκονται και οπαδοί του Πανσερραϊκού στο γήπεδο. Κοντά 70 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Δίχως κάτι αξιοσημείωτο το ματς στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Ο Άλεξιτς παραλίγο να γίνει επικίνδυνος από πλευράς Πανσερραϊκού, τον έκοψε στα όρια της περιοχής η άμυνα του Ατρόμητου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
5' Πρώτη επικίνδυνη επίθεση από πλευράς Ατρόμητου. Ο Ντε Μποκ έκανε αλλαγή παιχνιδιού, βρήκε τον Ρομπάιγ, που πάτησε περιοχή από τα δεξιά και πήρε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
9' Απειλεί ο Ατρόμητος. Εκτός περιοχής σουτ του Καμαρά, διώχνει ο Χοβάν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ανεβάζει στροφές ο Ατρόμητος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
11' Τζούφιο σουτ του Άλεξιτς από πλάγια θέση, δεν ανησύχησε ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Στο ημίχρονο ο Ατρόμητος θα τιμήσει τον Γιάννη Κατεμή για την προσφορά του στον σύλλογο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Κερδισμένο φάουλ για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ο Κούντε γέμισε, ο Χόβαν έδιωξε με γροθίες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
21' Επικίνδυνη επίθεση από τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι έκλεψαν, ο Ρομπάιγ έκανε την κάθετη για τον Βαλένσια, αλλά ο Χόβαν μάζεψε. Υπήρχε και ο Φριντζόνσον δεξιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
22' Η μπάλα στα δίχτυα για λογαριασμό του Πανσερραϊκού. Το ακυρώνει ο Κατοίκος για φάουλ, αλλά δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. Ο Μπέργκστρεμ έστειλε την μπάλα από κοντά μετά από ψαλιδάκι του Άλεξιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
Πάει να το δει! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Κοιτάζει αν υπάρχει φάουλ του Ασεβέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Αποβάλλεται ο τεχνικός διευθυντής του Ατρομήτου, Γιάννης Αγγελόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Δεν μετράει, παραμένει το 0-0! Δόθηκε χέρι του Χατζηστραβού στο ψαλιδάκι του Άλεξιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Μεγάλη ένταση στους πάγκους των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Διακοπή στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Κόκκινη και στον Στέλιο Μαραγκό, τον τιμ μάνατζερ του Πανσερραϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Προσπάθεια του Ατρόμητου να απειλήσει μέσω στατικής φάσης, δόθηκε φάουλ, παράπονα από τον Ντε Μποκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Κάκιστο το θέαμα του αγώνα σε αυτά τα 35 λεπτά. Πολλές διακοπές, πολύ αργός ο ρυθμός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
36' Γύρισμα του Καμαρά από τα αριστερά, έδιωξε ο Αυλωνίτης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:10
40' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός, 0-1! Οι φιλοξενούμενοι εκδήλωσαν εξαιρετικά την αντεπίθεση, η οποία ξεκίνησε από κλέψιμο του Άλεξιτς στον Κούντε, ο Χατζηστραβός βρέθηκε σε θέση βολής μετά από γύρισμα του Μασαρίποφ και εκτέλεσε τον Τσιντώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
44' Ο Πανσερραϊκός πάτησε περιοχή για το 2-0 με τον Χατζηστραβό και βρέθηκε στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Έντονα παράπονα των φιλοξενούμενων για πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Στο έδαφος ο Χόβαν, έχει χτυπήσει ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού έπειτα από επέμβαση που έκανε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Συνέχεια στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
45'+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ντε Μποκ -μετά από γύρισμα του Ασεβέδο- εκτέλεσε από τα όρια της μικρής περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει στα σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22

Ημίχρονο στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Πανσερραϊκός 0-1!

Το γκολ του Χατζηστραβού στο 40' χωρίζει τις δύο ομάδες, ενώ στο 22' ακυρώθηκε τέρμα του Μπέργκστρεμ για χέρι του Χατζηστραβού. Πολύ κακό το παιχνίδι στο πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος

20:41
Με 4-4-2 πλέον ο Ατρόμητος, οι Αντζιέλσκι και Βαλένσια στην κορυφή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Αργό το τέμπο και στα πρώτα πέντε λεπτά του β' μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
51' Κίτρινη για τον Ατρόμητο, την είδε ο Βαλένσια by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
54' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Εξαιρετική μπαλιά του Ουεντραόγκο στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, ο Άλεξιτς βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Τσιντώντας έδιωξε με το αριστερό πόδι σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Αστοχεί ο Άλεξιτς σε νέα προσπάθεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ένταση και πάλι. Ανάμεσα στον Τζαβέλλα και τον Άλεξιτς κατά βάση, έπειτα από μαρκάρισμα του πρώτου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
56' Κίτρινη για Τζαβέλλα και Άλεξιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Στο έδαφος ο Μασαρίπου, λογικά δεν θα συνεχίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Συνεχίζεται το παιχνίδι. Ο Τομάς αντί Μασαρίποφ για τον Πανσερραϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
61' Απειλεί ο Ατρόμητος! Εκτέλεση φάουλ του Κουντέ, πέρασε η μπάλα από τον Ασεβέδο που δεν μπόρεσε να κάνει επαφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Με εξαίρεση τη φάση με τον Ασεβέδο πριν, ο Πανσερραϊκός δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα και κρατάει με άνεση το προβάδισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Πρόβλημα με τον Άλεξιτς τώρα στον Πανσερραϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Εκτέλεση φάουλ του Πηλέα, διώχνει ο Τζαβέλλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
69' Άστοχη κεφαλιά του Αντζιέλσκι σε στατική φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
72' Επικίνδυνη σέντρα του Κουντέ, ο Χοβάν έδιωξε, αλλά ο Κατοίκος δίνει άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
73' Κίτρινη στον πάγκο του Ατρόμητου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
73' Άστοχη κεφαλιά του Τομάς για τον Πανσερραϊκό, δόθηκε οφσάιντ. Οριακή φάση, αν έμπαινε γκολ, θα γινόταν έλεγχος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
74' Κουέν αντί Κουντέ και Γιουμπιτάνα αντί Ρομπάιγ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
78' Κίτρινη στον Πανσερραϊκό, την είδε ο Ντανκερλούι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
79' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Πανσερραϊκού, με τον Τομάς, έκοψε ο Κεσχρίντα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
80' Κίτρινη σε Καμαρά και Πηλέα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
81' Δεληγιαννίδης αντί Πηλέα για τον Πανσερραϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
84' Ο Ατρόμητος σπαταλάει μία από τις λίγες πραγματικά μεγάλες ευκαιρίες του στο β' μέρος. Με τον Πανσερραϊκό να είναι ψηλά, ο Καμαρά κουβάλησε την μπάλα, αλλά έκανε δυνατή μπαλιά για τον Γιουμπιτάνα που έφυγε πλάγια και έτσι οργανώθηκε η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
86' Ντιρκς αντί Καμαρά για τον Ατρόμητο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Φωνές από τον Ατρόμητο για μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή. Σε πρώτη φάση φάνηκε υπερβολική η πτώση του Τζαβέλλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Άστοχο σουτ του Τομάς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
90'+4' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-1! Ο Αντζιέλσκι με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους έπειτα από σέντρα του Ντιρκς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Κίτρινη στον Ουεντραόγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Κίτρινη στον Έντερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Τέλος στο ματς: Ατρόμητος-Πανσερραϊκός 1-1! Ο Αντζιέλσκι διαμόρφωσε με γκολ στο 90'+4' το τελικό σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 40' με τον Χατζηστραβό. by Αποστόλης Λιβάνιος