Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της Εθνικής μας ομάδας κόντρα στη Νέα Ζηλανδία.

18:40
Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, Ελλάδα-Νέα Ζηλανδία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τον Alpha, ενώ, φυσικά, θα υπάρχει ραδιοφωνική μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος – Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας – Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας – Μασούρας, Κωνσταντέλιας, Γιακουμάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Νέα Ζηλανδία (Ντάρεν Μπάζελεϊ): Γουίντ - Μπίντον, Κάσας, Σμιθ - Σινγκ, Στάμενιτς, Πέιν, Γκάρμπετ, Μπελ - ΜακΚόβατ, Γουντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Στον πάγκο της γαλανόλευκης: Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Τζαβέλλας, Μπουχαλάκης, Ιωαννίδης, Παυλίδης, Πέλκας, Φούντας, Ρέτσος, Χατζηγιοβάννης, Αλεξανδρόπουλος, Γιαννούλης, Κουλιεράκης, Γαλανόπουλος, Σάλιακας. Εκτός αποστολής Διούδης, Ρότα, Γούτας και Βαγιαννίδης, ενώ είναι ανέτοιμος ο Σιώπης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Πάουλσεν, Κρόκομπ, Γουίλκινς, Πάινακερ, Μπόξαλ, Τζαστ, Τσάμπνες, Σέρμαν, Γκρέιβ, Γουέιν, Μάτα, Λιούις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Διαιτητής: Λούκα Σιμπέλι Βοηθοί: Ματίας Σμπρίσα, Γιάν Κόμπελι 4ος: Στέφανος Κουμπαράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Στο αρχικό σχήμα είναι Κουρμπέλης και Μάνταλος, αν και δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο ματς της Τρίτης (21/11, 21:45) με τη Γαλλία για την αυλαία της προκριματικής φάσης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Παράλληλα, πρόκειται για την παρθενική παρουσία του Γιάννη Κωνσταντέλια στο αρχικό σχήμα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Επιστρέφουν Μπάλντοκ και Χατζηδιάκος, οι οποίοι είχαν απουσιάσει από τα τελευταία παιχνίδια λόγω τραυματισμού, ενώ ο Μανώλης Σιώπης έχει ενοχλήσεις στον προσαγωγό και κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει την αναμέτρηση με τη Γαλλία. Νοκ άουτ ο Παπανικολάου, με τον παίκτη της Ράκοβ να μην έχει ενσωματωθεί καν στην αποστολή λόγω τραυματισμού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Υπενθυμίζεται ότι η Εθνική έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες για πρόκριση από τον 2ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Euro 2024 και ουσιαστικά έχει στο μυαλό της από τώρα τα μπαράζ του Μαρτίου. Αφού αυτός είναι ο ρεαλιστικός στόχος της για παρουσία στα γήπεδα της Γερμανίας το επόμενο καλοκαίρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Το ματς θα διεξαχθεί στη Ριζούπολη, ώστε να προστατευθεί ο χλοοτάπητας της OPAP Arena ενόψει του αγώνα με τη Γαλλία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Η αναμέτρηση είναι κεκλεισμένων των θυρών, αφού το γήπεδο της Ριζούπολης δεν πληροί τις προϋποθέσεις της UEFA αυτήν τη στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος

19:02
1' Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα καρέ μας, με τον Πέιν να κάνει τη σέντρα, αλλά να μην βρίσκεται συμπαίκτη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
4' Μακρινή μπαλιά του Κουρμπέλη για τον Μασούρα, κόβουν οι φιλοξενούμενοι. Αν περνούσε θα έβγαινε φάτσα με την εστία ο άσος του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Κερδισμένο φάουλ για την Εθνική που έγινε στον Μασούρα από τα δεξιά, ελάχιστα έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
6' ΔΟΚΑΡΙ για την Εθνική! Εκτέλεσε συρτά και δυνατά ο Μπακασέτας, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Γουίντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
7' Απειλεί η Εθνική. Πίεσε και έκλεψε, η μπάλα έφτασε στον Γιακουμάκης που έπιασε το σουτ από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
8' Απειλεί ξανά η Εθνική. Ο Μπακασέτας εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Γιακουμάκης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
9' Επικίνδυνη επίσκεψη της Νέας Ζηλανδίας στα καρέ μας, με τον Γουντ να κάνει φάουλ στον Μαυροπάνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10

10' ΓΚΟΛ η Εθνική, 1-0!

Ο Κωνσταντέλιας έκανε σέντρα-σουτ από τα αριστερά, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Γουίντ, που αιφνιδιάστηκε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Η πρώτη συμμετοχή του Κωνσταντέλια στο αρχικό σχήμα της Εθνικής συνδυάζεται με γκολ για τον άσο του ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
12' Απειλεί η Νέα Ζηλανδία! Ο Κουρμπέλης έκανε λάθος, ο Σινγκ πήρε την μπάλα, αλλά ο Μπάλντοκ τον σταμάτησε με την προβολή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
12' Απειλεί και πάλι η Νέα Ζηλανδία! Ο Σινγκ πήρε ξανά την μπάλα, έκανε το σουτ και ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
13' Σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Κάσας και ο Γουίντ έδιωξε δύσκολα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Κερδισμένο φάουλ για την Εθνική από τα αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
19:15
Εκτέλεσε ο Τσιμίκας, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
15' Ευκαιρία για την Εθνική. Προβολή του Γιακουμάκη έπειτα από γέμισμα του Κωνσταντέλια μετά το διώξιμο των φιλοξενούμενων, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Ωραίο ματς έως τώρα στη Ριζούπολη, με ρυθμό και φάσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Απρόσεχτο διώξιμο του Χατζηδιάκου, με την μπάλα να περνάει εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Επιθετικό φάουλ του Σμιθ που καβάλησε τον Χατζηδιάκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:22
19:26
26' Η μπάλα στα δίχτυα από την Εθνική, αλλά παραμένει το 1-0! Ο Γιακουμάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το γύρισμα του Κωνσταντέλια (και την κόντρα στον Σμιθ), αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Υπενθυμίζεται ότι δεν υπάρχει VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
19:28
Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Κουρμπέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29

29' ΓΚΟΛ η Εθνική, 2-0!

Κόρνερ του Τσιμίκα από τα αριστερά, εξαιρετική επέμβαση του Γουίντ μετά την κεφαλιά του Κουρμπέλη, με τον Γιακουμάκη να πετάγεται με προβολή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
32' ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για την Εθνική! Ο Κωνσταντέλιας έβγαλε την Ελλάδα στην κόντρα και μοίρασε στον Γιακουμάκη στο κατάλληλο τάιμινγκ, με τον έμπειρο φορ να σκάβει την μπάλα, στέλνοντάς την λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
34' Χλιαρό σουτ του Σινγκ για τη Νέα Ζηλανδία, με την μπάλα να περνάει εκτός δίχως να ανησυχήσει τον Βλαχοδήμο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
35' Απειλεί δις η Εθνική με τον Τσιμίκα. Ο μπακ της Λίβερπουλ μπήκε στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό και ο Γουίντ απομάκρυνε, ενώ στη συνέχεια είπε ξανά "όχι" στον αριστερό μπακ της Εθνικής. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
36' Συρτό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
19:40
19:41
40' Μακρινό σουτ από τον Σινγκ, με την μπάλα να περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Ένα τρίλεπτο ακόμα για τη συμπλήρωση των 45' by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Κόντρα για την Εθνική, με τον Μπακασέτα να κάνει ωραία μπαλιά για τον Γιακουμάκη που ήταν εκτεθειμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
19:44
Λάθος γύρισμα του Μαυροπάνου προς τα πίσω και κόρνερ για τη Νέα Ζηλανδία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Κεφαλιά του Κουρμπέλη και νέο κόρνερ για την Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46

Ημίχρονο στη Ριζούπολη: Ελλάδα-Νέα Ζηλανδία 2-0!

Το παρθενικό τέρμα του Κωνσταντέλια στο 10' στην παρθενική συμμετοχή του ως βασικός με τη γαλανόλευκη, αλλά και το τέρμα του Γιακουμάκη στο 29' χωρίζει τις δύο ομάδες. Στο 6' η Εθνική είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
20:01
Αλλαγή για τη Νέα Ζηλανδία: Γουέιν αντί Γουντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03

Έναρξη στο β' μέρος!

20:07
49' Σέντρα του Τσιμίκα, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που προσπάθησε να στρώσει στον Μπακασέτα, αλλά έκοψαν οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
51' Σουτ του Μάνταλου από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
52' Κίτρινη στον Κουρμπέλη για δυνατό φάουλ στον Γουέιν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Πέλκας, Παυλίδης και Φούντας θα μπουν σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
58' Αλλαγές για την Εθνική: Παυλίδης αντί Γιακουμάκη, Φούντας αντί Κωνσταντέλια και Πέλκα στη θέση του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Δεν είναι τόσο καλός ο ρυθμός έως τώρα στο β' μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
62' Γέμισμα του Μαυροπάνου, με τον Γουίντ να διώχνει προ του Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
62' Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά του Φούντα και μπλοκάρει ο Γουίντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
63' Τζαστ αντί Σινγκ για τη Νέα Ζηλανδία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
63' Απειλεί η Νέα Ζηλανδία! Ο Γουέιν ελίχθηκε μέσα στην περιοχή, ο Χατζηδιάκος έβαλε την κόντρα και παραχώρησε το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
64' Κεφαλιά του Μπίντον με την μπάλα να περνάει εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Μπουχαλάκης και Γαλανόπουλος θα περάσουν σε λίγο εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
70' Αλλαγές για την Εθνική: Γαλανόπουλος αντί Μπακασέτα και Μπουχαλάκης αντί Κουρμπέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
70' Αλλαγές για τη Νέα Ζηλανδία: Τσάμπνες αντί Γκάρμπετ και Λιούις αντί Μπελ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
74' Κεφαλιά του Μαυροπάνου έπειτα από φάουλ του Τσιμίκα, με την μπάλα να περνάει εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Θα μπει ο Πασχαλάκης σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
76' Απειλεί η Νέα Ζηλανδία: Ο Τσάμπνες έκανε γύρισμα από τα δεξιά, αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
79' Κεφαλιά του Μπουχαλάκη από φάουλ του Τσιμίκα, η μπάλα απομακρύνθηκε από τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
80' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Εθνικής. Ο Πέλκας πλαγιοκόπησε από τα αριστερά και πήρε το κόρνερ με το γύρισμά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
83' Αλλαγές για τη Νέα Ζηλανδία: Μάτα και Σέρμαν αντί ΜακΚόβατ και Μπίντον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Ο Τζαβέλλας σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
90' Αλλαγή για την Εθνική: Τζαβέλλας αντί Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος