Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την έβδομη αγωνιστική της Stoiximan Basket League

19:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη στην Πυλαία για την Stoiximan Basket League! by Λουκάς Χατζής
19:59
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-3, ενώ ο Άρης βρίσκεται στην 6η θέση με 4-2. by Λουκάς Χατζής
20:00
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη επί του Απόλλωνα Πατρών (54-67), ενώ μεσοβδόμαδα πήρε σπουδαία νίκη στο BCL, επικρατώντας με 79-77 της Χάποελ Ιερουσαλήμ στο «Παλατάκι»! by Λουκάς Χατζής
20:01
Από την άλλη, οι «κίτρινοι» μέτρησαν δύο σερί ήττες την περασμένη εβδομάδα. Αρχικώς από τον Παναθηναϊκό (65-75) στο Αλεξάνδρειο και εν συνεχεία από την Μπουργκ (72-65) στο EuroCup. by Λουκάς Χατζής
20:02
Στα αγωνιστικά νέα, ο Άρης θα έχει ξανά στη διάθεσή του τον Διαμαντή Σλαφτσάκη, όχι όμως και τον Ρόμπερτς Μπλούμπεργκς, που συνεχίζει την αποθεραπεία του. Χωρίς προβλήματα θα παραταχθεί ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:04
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:04
20:06
Όπως είναι λογικό, η Πυλαία είναι κατάμεστη από περίπου 8.000 φίλους του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:10
Πάμε να δούμε τις αρχικές πεντάδες. by Λουκάς Χατζής
20:11
ΠΑΟΚ: Χάρισον, Γκίλμορ, Σχίζας, Φρίντρικσον, Άλστον. Άρης: Κατσίβελης, Μποχωρίδης, Γκάλινατ, Ντε Σόουζα, Σανόγκο. by Λουκάς Χατζής
20:11
Αυτή την στιγμή γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
20:12
Ο Τάισον βρίσκεται στο γήπεδο για να παρακολουθήσει την προσπάθεια του μπασκετικού ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:13
Διαιτητές: Τσαρούχα, Πιτσίλκας και Θεονάς. by Λουκάς Χατζής
20:14
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το μεγάλο ντέρμπι! by Λουκάς Χατζής
20:17
Οι φίλοι του ΠΑΟΚ πετούν χιλιάδες χαρτάκι στις εξέδρες και στο παρκέ, δημιουργώντας μια όμορφη ατμόσφαιρα. by Λουκάς Χατζής
20:18
Μικρή καθυστέρηση ώστε να καθαριστεί καλά το παρκέ. by Λουκάς Χατζής
20:21
Τζάμπολ στο παιχνίδι και πρώτη κατοχή για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:21
Νέα διακοπή στα μόλις 4 δευτερόλεπτα από την έναρξη του αγώνα καθώς έπεσαν νέα χαρτάκια στο παρκέ από τους φίλους των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
20:25
9-7 με νέο καλάθι του Άλστον έπειτα από ασίστ μισού γηπέδου του Φρίντρικσον. by Λουκάς Χατζής
20:27
Μάχες από Σανόγκο και Φρίντρικσον στην διεκδίκηση του ριμπάουντ. Κατοχή για τον ΠΑΟΚ αφού οι διαιτητές έδειξαν τζάμπολ. by Λουκάς Χατζής
20:30
12-13 ο Γκάλινατ με δύσκολο σουτ από τα 4 μέτρα δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
20:34
17-13 με τρομερό γκολ-φάουλ του Χάρισον έπειτα από προσωπική ενέργεια ανάμεσα σε τρεις αντιπάλους! by Λουκάς Χατζής
20:37
22-16 με τρίποντο του Σμιθ στην αδύνατη πλευρά για το +6 του «δικεφάλου του βορρά»! by Λουκάς Χατζής
20:40
Τεχνική ποινή από την Τσαρούχα στον Μαργαρίτη για διαμαρτυρίες σε υπόδειξη για φάουλ. by Λουκάς Χατζής
20:40
24-18 με τη βολή του Τολιόπουλου από την τεχνική ποινή. by Λουκάς Χατζής
20:41
24-20 μειώνει ο Άρης με τις 3 βολές του Έλληνα γκαρντ. by Λουκάς Χατζής
20:41
Συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά και ο Άρης. Βολές για τον Τσαϊρέλη. by Λουκάς Χατζής
20:42
26-20. by Λουκάς Χατζής
20:43
28-20 μετά από καλάθι του Τσαϊρέλη από κλέψιμο του Τσιακμά στο κέντρο του γηπέδου! by Λουκάς Χατζής
20:43
Τάιμ άουτ από τον Γιάννη Καστρίτη που βλέπει τον ΠΑΟΚ να ξεφεύγει για πρώτη φορά στο +8. by Λουκάς Χατζής
20:49
Οι διαιτητές εξετάζουν την τελευταία φάση για το ποιος έχει βγάλει την μπάλα εκτός παρκέ. by Λουκάς Χατζής
20:51
Δυσκολεύτηκε να βάλει την μπάλα στο παρκέ ο ΠΑΟΚ, ο Γκάλινατ έβαλε τα χέρια του και την έβγαλε ξανά εκτός. by Λουκάς Χατζής
20:52
Απίθανο μπλοκ του Σλαφτσάκη στον Τσαϊρέλη! by Λουκάς Χατζής
20:52
5 δεύτερα ακόμα για την επίθεση του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:52
20:54
30-27 με γκολ-φάουλ του Γκάλινατ. Ο Αμερικανός γκαρντ έφτασε τους 9 πόντους, ενώ έχει πετύχει τους 5 τελευταίους του Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:54
Τάιμ άουτ από τον Φώτη Τακιανό. by Λουκάς Χατζής
20:55
30-28 με τη συμπληρωματική βολή. Στο 6-0 το σερί του Άρη στα πρώτα 2,5 λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:56
Ο Γκάλινατ «μπουκάρει» στη ρακέτα του ΠΑΟΚ και κερδίζει το φάουλ και το δικαίωμα για δύο βολές. by Λουκάς Χατζής
20:57
30-30 ισοφαρίζει ο Άρης με ένα σερί 8-0 δια χειρός... Γκάλινατ! by Λουκάς Χατζής
20:57
32-30 σπάει το «ρόδι» στη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ με καλάθι του Σμιθ. by Λουκάς Χατζής
20:59
37-30 με φόλοου του Τσαϊρέλη που φτάνει τους 10 πόντους! Να λοιπόν που ο ΠΑΟΚ απαντά με ένα δικό του σερί. by Λουκάς Χατζής
21:00
Ο Άρης συμπλήρωσε 5 ομαδικά φάουλ με τον Σμιθ να πηγαίνει στην γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
21:08
Φάουλ του Μπελιάουσκας στον Τολιόπουλο για να σταματήσει τον αιφνιδιασμό του Άρη. Οι διαιτητές έδωσαν απλό φάουλ, ωστόσο φαίνεται πως μπορεί εύκολα να αναβαθμιστεί σε αντιαθλητικό. by Λουκάς Χατζής
21:10
Μαγική ασίστ του Φρίντρικσον για το καλάθι του Άλστον και το 44-32. by Λουκάς Χατζής
21:11
46-32 με απίθανο χορευτικό του Σμιθ! by Λουκάς Χατζής
21:12
Ο ΠΑΟΚ βγάζει και την άμυνα στα «καπάκια», με την ομάδα του Φώτη Τακιανού να μοιάζει σε αυτό το διάστημα του αγώνα... ασταμάτητη. by Λουκάς Χατζής
21:12
1:56' ακόμα για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:12
21:13
48-32 με φόλοου του Άλστον, έπειτα από δύο κερδισμένα επιθετικά ριμπάουντ των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
21:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί πλήρως του Άρη ο οποίος από ένα σημείο και μετά βραχυκύκλωσε και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ξέφρενο ρυθμό των γηπεδούχων. Ενδεικτικό είναι πως ο Άρης δεν έβαλε σουτ στα τελευταία 8:12' της δεύτερης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:38
56-38 με καλάθι του Άλστον σχεδόν μετά από 3 λεπτά αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:38
56-40 απαντάει ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
21:39
21:39
Πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 4 λεπτά, ο Άρης συμπλήρωσε 5 ομαδικά φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:39
Ο Γκίλμορ που πήγε στις βολές αστόχησε και στις δύο. by Λουκάς Χατζής
21:40
56-43 με τρίποντο του Σανόγκο. «Ροκανίζει» τη διαφορά ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
21:40
Βολές τώρα και για τον Άρη με τον Κατσίβελη, αφού και ο ΠΑΟΚ συμπλήρωσε 5 ομαδικά φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:51
66-56 με 2/2 βολές από τον εξαιρετικό σε αυτό το δεκάλεπτο, Σανόγκο. by Λουκάς Χατζής
21:53
Τέλος τρίτης περιόδου. Ο Άρης μάζεψε τη διαφορά από τους 20 πόντους στους 9 και πλέον... πάμε για ντέρμπι! by Λουκάς Χατζής
21:57
Ξεκίνησε η τέταρτη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
21:57
Τρομερό μπλοκ του Μαργαρίτη στον Κατσίβελη! by Λουκάς Χατζής
22:00
Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σανόγκο φαίνεται πως έχει γυρίσει το πόδι του. by Λουκάς Χατζής
22:00
Πλήγμα στον Άρη, αφού ο Σανόγκο βγαίνει από το παρκέ υποβασταζόμενος, παίρνοντας το «ζεστό» χειροκρότημα από τον κόσμο του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:00
Άτυχος εδώ ο Άρης αφού ο καλύτερος παίκτης του απόψε αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
22:01
68-61 μειώνει και άλλο ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
22:02
68-63 με τον Τολιόπουλο. by Λουκάς Χατζής
22:02
Δεν πρόλαβε να εκτελέσει ο ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να του μείνει η μπάλα στα χέρια. Τρομερή άμυνα από τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:02
68-66 με τρίποντο του Γκάλινατ! by Λουκάς Χατζής
22:04
Αστοχεί ο Σμιθ. by Λουκάς Χατζής
22:04
Βήματα από τον Γκάλινατ, που στις δύο τελευταίες επιθέσεις πάει σε εξεζητημένες ενέργειες. by Λουκάς Χατζής
22:06
7-0 το σκορ υπέρ του Άρη σε αυτά τα 3,5 λεπτά στην τέταρτη περίοδο. by Λουκάς Χατζής
22:07
Βολές για τον ΠΑΟΚ με τον Σμιθ. by Λουκάς Χατζής
22:08
69-66 με 1/2 από τον Αμερικανό γκαρντ. Πρώτος πόντος για τον ΠΑΟΚ μετά από 4,5 λεπτά στην περίοδο! by Λουκάς Χατζής
22:08
Έρμπολ ο Γκάλινατ, που «σκοτώνει» τρίτη σερί επίθεση για τον Άρη, αφού πάει για το δύσκολο και το εξεζητημένο. by Λουκάς Χατζής
22:09
Συμπλήρωσε 5 ομαδικά φάουλ ο Άρης. Στην γραμμή των βολών ο Χάρισον. by Λουκάς Χατζής
22:10
71-66 με 2/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
22:10
22:10
Άστοχο σουτ από τον Χάρελ και κατοχή για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:11
73-66 με καλάθι του Άλστον από ωραία ασίστ του Σμιθ. Στο 5-0 το σερί του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:11
Τάιμ άουτ τώρα από τον Άρη που βλέπει την επίθεσή του να έχει κολλήσει. by Λουκάς Χατζής
22:18
77-72 με κάρφωμα του Άλστον που βρήκε... αφύλακτη διάβαση μέχρι το καλάθι! by Λουκάς Χατζής