Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Θ. Βαρδινογιάννης» για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Βόλος, η οποία ανοίγει την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 18:15. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Ο ΟΦΗ πήγε στη διακοπή έχοντας πίσω του τέσσερα ματς χωρίς νίκη. Τελευταίο εκείνο (1-1) με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Φυσικά, βρίσκεται ακόμη μια «ανάσα» από την 6άδα, όντας 7ος (14β.) και στο -1 από τη Λαμία, ωστόσο η επιστροφή στα «τρίποντα» κρίνεται επιτακτική. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι στο περιθώριο διακοπής προέβησαν σε αλλαγή στην τεχνική τους ηγεσία, με τον παλιό γνώριμο, Άνχελ Λόπεθ, να αντικαθιστά τον Κώστα Μπράτσο. Τελευταίος αγώνας του Έλληνα τεχνικού ήταν η εντός έδρας ήττα (0-2) από τον Άρη. Οι Βολιώτες βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με έξι βαθμούς αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο, το αναβληθέν με τον Πανσερραϊκό που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (29/11). by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μπάουμαν – Μαρινάκης, Καρώ, Πασαλίδης, Θοράριρσον, Αμπάντα – Μεγιάδο, Γκλάζερ, Γκαγιέγκος – Μοσκέρα, Ντίκο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Χριστογεώργος, Λάρσον, Νέιρα, Γιαννούλης, Ριέρα, Λαμπρόπουλος, Φελίπε, Αποστολάκης, Κουτεντάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς – Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα – Μπαριέντος, Τσοκάνης – Ντέλετιτς, Κόμπα, Κίτσος – Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Μύγας, Μαχαίρας, Εγκίν, Γκλάβιτσις, Τρουιγέ, Κορνέ, Μωραΐτης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
Ο ΟΦΗ παρατάσσεται χωρίς τον τιμωρημένο αρχηγό του, Πραξιτέλη Βούρο, με τους Τοράλ και Μπάκιτς να είναι επίσης εκτός μάχης. Από την άλλη, ο Λόπεθ έχει διαθέσιμο μονάχα έναν έμπειρο τερματοφύλακα, τον Κόστιτς, καθώς οι Παπαδόπουλος και Σιαμπάνης είναι τραυματίες. Εξού και στον πάγκο βρίσκεται ο 17χρονος Καλαμπούκας. Εκτός είναι επίσης οι Μπερτόλιο και Ντιρεστάμ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
Διαιτητής: Ανδριανός A' Βοηθός: Κωσταράς Β' Βοηθός: Πετρόπουλος 4ος: Ματσούκας VAR: Ζαμπαλάς by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Σε 4 συναντήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: 1 νίκη ΟΦΗ 1 ισοπαλία 2 νίκες ΒΟΛΟΣ Γκολ: 4-5 by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
Ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Προσπαθεί να απειλήσει με στατικές φάσεις στο ξεκίνημα ο ΟΦΗ. Σηκώθηκε το σημαιάκι στην προσπάθεια του Καρώ να πιάσει κεφαλιά στο 4'. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
5' Ευκαιρία για τον Βόλο. Η μπάλα φτάνει στην περιοχή του ΟΦΗ από γύρισμα του Μπαριέντος, αλλά ο Κόμπα δεν βρίσκει καλά την μπάλα στο σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
8' Πατά με προϋποθέσεις την περιοχή του Βόλου ο Ντίκο, αλλά δεν καταφέρνει να σπάσει την μπάλα σε συμπαίκτη του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης. Πέρα από τον ΟΦΗ, βοηθά και ο Βόλος που πιέζει ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
14' Βάζει ωραία το κορμί του προ του Ντίκο ο Σιέλης, κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Καρώ έπιασε γυριστή κεφαλιά, με τον Κόστιτς να οριζοντιώνεται και αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
18' Στιγμή για τον Βόλο. Σέντρα του Μπαριέντος από δεξιά, βρίσκει στο ύψος του δεύτερου δοκαριού τον Κίτσο, η κεφαλιά του οποίου πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
19' Πρώτη κίτρινη στο ματς, στον Γκαρσία για τάκλιν πάνω στον Μεγιάδο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
20' Ευκαιρία για τον Βόλο. Ύστερα από κακή απομάκρυνση του Καρώ, ο Γκαρσία μαχητικά κέρδισε την μπάλα εντός περιοχής, έπιασε το σουτ όντας πεσμένος, με τον Μπάουμαν να αποκρούει εντυπωσιακά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
22' Φωνές για δεύτερη κίτρινη στον Γκαρσία για φάουλ πάνω στον Μπάουμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
23' Γκολ για τον ΟΦΗ, σηκώνεται όμως η σημαία. Ο Μαρινάκης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως ήταν εκτεθειμένος πριν πάρει το «ριμπάουντ». Σωστή απόφαση για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
25' Κίτρινη στον Κόμπα του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
28' Πτώση του Μοσκέρα στην περιοχή του Βόλου. Δεν δίνεται παράβαση. Αντίθετα, στην εξέλιξη της φάσης σφυρίζεται φάουλ του μεσοεπιθετικού των Κρητικών όντας πεσμένος. Σωστές και οι δύο αποφάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
31' Φωνές των φιλοξενούμενων για φάουλ στον Κόμπα στο όριο της περιοχής του ΟΦΗ, δεν δίνεται κάτι. Φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
33' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-0! Σκόρερ ο Ντίκο! Εξετάζεται η φάση. Ο Αμπάντα εκτέλεσε το κόρνερ, βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Μοσκέρα, με τον μεσοεπιθετικό του ΟΦΗ να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Ο ίδιος πήρε το «ριμπάουντ» έσπασε δίπλα στον Ντίκο, ο οποίος σκόραρε από κοντά. Η φάση εξετάζεται για οφσάιντ, για φάουλ, για πολλά... by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Δεν μετράει το γκολ, δίνεται οφσάιντ! Παραμένει το 0-0! by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Οφσάιντ δόθηκε στον πεσμένο Πασαλίδη που ήταν ανάμεσα στον Μοσκέρα και τον Ντίκο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
40' Γκολ ο Κόμπα για τον Βόλο, ακυρώνεται και αυτό για οφσάιντ. Δεν φαίνεται να υπάρχει! by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
42' Μετράει το γκολ! 0-1! Σκόρερ ο Κόμπα! Βαθιά μεταβίβαση προς την περιοχή του ΟΦΗ, πρώτη κεφαλιά του Γκαρσία για τον Ντέλετιτς, εκείνου για τον Κόμπα, με τον τελευταίο να κατεβάζει και να πλασάρει ψύχραιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
Οκτώ θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. Υπενθυμίζεται ότι είχαμε τρεις περιπτώσεις εξέτασης VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
45'+1' Κόκκινη στον Γκαρσία! Δεύτερη κίτρινη στον επιθετικό του Βόλου! O επιθετικός του Βόλου πήγε άτσαλα πάνω στον Γκλάζερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σέντρα του Αμπάντα, τρομερή προβολή του Μοσκέρα με το τακουνάκι, με τον Κόστιτς να πραγματοποιεί επίσης εκπληκτική επέμβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
45'+4' Φωνές για πέναλτι στον Ντίκο από τους Κρητικούς τώρα, «παίζετε» από τον Ανδριανό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Προσπαθεί να αξιοποιήσει το αριθμητικό του πλεονέκτημα πριν το τελευταίο σφύριγμα για το ημίχρονο ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Βόλος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 αλλά και με παίκτη λιγότερο. Σκόρερ ο Κόμπα στο 42'. Σε ένα γεμάτο πρώτο μέρος, με ένα γκολ, άλλα δύο ακυρωθέντα και μια κόκκινη, στον Γκαρσία στις καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Αποδοκιμασίες από τους φίλους του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Έχουν επιστρέψει οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Μία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Γκαγέγκος, μπαίνει ο Φελίπε Λουίς. Μία αλλαγή και για τον Βόλο, ο Μωραΐτης αντί του Κίτσου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
19:25
19:26
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
47' Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι στον Ντίκο, για τράβηγμα φανέλας. Εκ νέου «παίζετε». by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
47' Φάση για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια του Μοσκέρα εκτός περιοχής, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, σουτάρει, αλλά δεν σημαδεύει εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
50' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ Δυνατό σουτ του Αμπάντα, πάνω από την εστία. Έχουν μπει καλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προσπαθούν να αξιοποιήσουν και το αριθμητικό τους πλεονέκτημα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, πάλι με τον Μοσκέρα. Ωραίο φαλτσαριστό πλασέ, δεν βρίσκει όμως δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
55' Ευκαιρία για τον Βόλο στην κόντρα με τον Μωραΐτη, καταλυτικό το τάκλιν του Πασαλίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να ψάξουν τις ευκαιρίες τους στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
57' Φιλόδοξο μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
58' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Μύγας αντί του Ντέλετιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Αλλαγή συστήματος για τον Βόλο. Πεντάδα πλέον στην άμυνα, με τον Μύγα δεξί στόπερ και τον Άλχο δεξί μπακ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
60' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-1! Σκόρερ ο Θοράριρσον! ΤΙ ΕΒΑΛΕ! Από διώξιμο της άμυνας του Βόλου, ο αριστερός μπακ (σήμερα στόπερ) του ΟΦΗ στοπάρει την μπάλα εκτός περιοχής, για να πιάσει μια ασύλληπτη σουτάρα που θα καρφώσει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κόστιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
62' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Κορνέτ αντί του Κόμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
62' Και ο Ριέρα αντί του Μοσκέρα για τον ΟΦΗ. Έχει κάνει ματσάρα ο τελευταίος, λογικά κουράστηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Οι φίλοι του ΟΦΗ έχουν πάρει και πάλι τα πάνω τους μετά το 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
19:50
69' Γκολ για τον Βόλο, ακυρώνεται για οφσάιντ. Ο Μωραΐτης βγήκε ολομόναχος στην κόντρα, και πλάσαρε για το 1-2. Ωστόσο, φαίνεται να ήταν εκτεθειμένος κατά τη μεταβίβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Πράγματι, δεν υπάρχει γκολ μετά και από την εξέταση. Παραμένει το 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Ο κόσμος του ΟΦΗ φωνάζει μαζικά και ρυθμικά το όνομα του Νέιρα που βρίσκεται στον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
75' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Αμπάντα να πάει να... μιμηθεί τον Θοράρινσον (στη σουτάρα του 1-1), αλλά τον Κόστιτς να αποκρούει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
76' Τώρα ο Νέιρα -εν μέσω αποθέωσης- θα περάσει στη θέση του Αμπάντα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
20:00
79' Γκλάβτσιτς αντί Τσοκάνη και Ασλανίδης αντί Άλχο για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
86' Μεγάλη φάση για τον Βόλο. Σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Μύγα και πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νέιρα, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
89' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 2-1! Σκόρερ ο Μεγιάδο! Φάση διαρκείας, με τον Μεγιάδο να λυτρώνει (εάν δεν αλλάξει κάτι) την ομάδα του με τρομερό βολ πλανέ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
20:13
Θα πάει να δει τη φάση ο Ανδριανός για το εάν επηρεάζει τη φάση ο Ντίκο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Δεν μετράει το γκολ! Παραμένει το 1-1. Πολύ δύσκολη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Δεν παίχτηκε τίποτα από τα έξι λεπτά των καθυστερήσεων που δόθηκαν και συμπληρώθηκαν. Οπότε θα έχουμε αρκετό χρόνο ακόμη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
90'+7' Φαλτσαριστό σουτ του Λάρσον, άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
90'+11' Παραλίγο να χάσει την μπάλα ο Κόστιτς, με την εστία άδεια! Πιέζουν ψηλά οι του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Όλοι μπροστά για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Ένα λεπτό ακόμα λέει ο τέταρτος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Τελευταίο σφύριγμα στο ΟΦΗ-Βόλος! Τελικό σκορ το 1-1 σε ένα γεμάτο παιχνίδι! by Μανώλης Μουσουράκης