Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Παναιτωλικό για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:00
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Παναιτωλικός, για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
Ραδιοφωνικά ασφαλώς θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιώργου Τσανάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
Η αναμέτρηση είναι κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας των Πειραιωτών για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Μπιανκόν, Ντόη, Κίνι - Καμαρά, Έσε - Μασούρας, Φορτούνης, Μπιέλ - Γιόβετιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο - Μπ. Ντουάρτε, Οικονόμου, Μλάντεν - Λιάβας, Χουάνπι, Πέρεθ, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν - Φρ. Ντουάρτε, Βοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Ελ Κααμπί, Ελ Αραμπί, Καρβάλιο, Ποντένσε, Μπρίνιτς, Σολμπάκεν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στεργιάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Ξενιτίδης, Μπαλντασάρα, Μπελεβώνης, Πέδρο, Μπουζούκης, Ντίας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Εκτός είναι οι τραυματίες Φρέιρε, Πορόσο, Σκάρπα και ο τιμωρημένος Ρέτσος για την ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει στη διάθεσή του Σενγκέλα, Μαλή, Γκρατερόλ, Καρέλη και Μπακάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών) Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Ιωάννης Καραλής (Ηλείας) 4ος: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας (Καστοριάς) VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας) by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Η παρουσία του Μπιέλ είναι η μοναδική μίνι έκπληξη από τον Μαρτίνεθ, ο οποίος έχει στον πάγκο τον Ποντένσε. Ντεμπούτο κάνει ο Μπιανκόν με τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
«Πρέπει να συνεχίσουμε να προοδεύουμε, να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε και να διορθώνουμε λάθη. Πρέπει να συνεχίσουμε να τελειοποιούμε την ταυτότητα μας. Αυτό θέλουμε να βλέπουμε σε κάθε παιχνίδι. Να διορθώνουμε πράγματα και να προχωράμε. Το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν θα είναι καθόλου εύκολο», ανέφερε ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ ενόψει του αγώνα στην κάμερα της Cosmote TV. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
17:20
17:20
17:20
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
Οι παίκτες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελικές οδηγίες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
17:27
Έτοιμες για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος

17:31
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
1' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
3' Σκληρό φάουλ του Βοΐλη στον Κίνι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
Δεν έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά. Ο Παναιτωλικός έχει καταφέρει με την πίεσή του να προκαλέσει προβλήματα στους Πειραιώτες σε αυτό το κομμάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
6' Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, το οποίο έγινε πάνω στον Γιόβετιτς και οριακά εκτός περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
7' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
8' Εκτός περιοχής σουτ του Χουάνπι, η μπάλα πέρασε εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
9' Απειλεί ο Παναιτωλικός! Λάθος του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή, ο Βοΐλης έγινε κάτοχος της μπάλας και το σουτ που έπιασε από τα όρια της περιοχής, έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
Ήρθε μόλις και ειδοποίηση για το 112 εν τω μεταξύ. Για την κακοκαιρία... Εικόνα live 21977567/118324.png by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
12' Πολύ άστοχο σουτ του Έσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43

13' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1!

Λάθος από τον Μπιέλ, ο οποίος δεν κυνήγησε τη φάση στη συνέχεια, με τον Πέρεθ να βγάζει στην κόντρα τον Παναιτωλικό και από έξυπνη μπαλιά ο Χατζηθεοδωρίδης βρέθηκε φάτσα με τον Πασχαλάκη και τον εκτέλεσε. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Έλληνα γκολκίπερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47

17' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1!

Κίνι και Λιάβας μονομάχησαν από τα αριστερά, ο Ισπανός άλλαξε παιχνίδι με την μπάλα να φτάνει στα πόδια του Έσε (έπειτα από συμμετοχή του Ροντινέι), που σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του Καπίνο. Παραπονέθηκαν για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
Έγινε έλεγχος για τη φάση στο ξεκίνημα, μετράει το γκολ... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
17:51
17:51
Σέντρα του Φορτούνη από τα δεξιά, η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά και μπέρδεψε τον Καπίνο που παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56
Κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά, by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
28' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Ροντινέι βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, έπιασε συρτό σουτ με το αριστερό, το οποίο μπλόκαρε ο Καπίνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού από τα αριστερά, αλλά ο Τορεχόν βγήκε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Σέντρα του Φορτούνη, διώχνει η Λιάβας προ του Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
32' Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Ντόη, με την μπάλα να περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, πάνω από την μπάλα ο Χουάνπι και κίτρινη στον Έσε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
Ο Τορεχόν έκανε φάουλ πάνω στον Κίνι σε εναέρια μονομαχία μετά την εκτέλεση του Χουάνπι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
40' Απειλεί ο Παναιτωλικός! Εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι από τα αριστερά, προβολή του Οικονόμου, η πορεία της μπάλας αλλοιώθηκε ο Πασχαλάκης μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11

41' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1!

Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, συνέκλινε και έπιασε τρομερό σουτ με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Καπίνο. Πανέμορφο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιέλ βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, έπειτα από καλή συνεργασία με τον Γιόβετιτς, αλλά άργησε να εκτελέσει και τον έκοψε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17

Ημίχρονο στο Καραϊσκάκη: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13' με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, έπειτα από κόντρα μετά από λάθος του Μπιέλ, ενώ οι Πειραιώτες απάντησαν στο 17' με τον Έσε, που είδε την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του. Ο Φορτούνης με τρομερό σουτ στο 41' έδωσε προβάδισμα στους "ερυθρόλευκους". Πάντως, δεν παρουσίασε καλή εικόνα η ομάδα του Μαρτίνεθ, η οποία προηγείται λόγω της ποιότητας κάποιων ποδοσφαιριστών της και κυρίως του Φορτούνη. Αρκετά διαβασμένη είναι η ομάδα του Γιάννη Πετράκη. by Αποστόλης Λιβάνιος

18:35
48' Σκληρό φάουλ του Μπιανκόν στον Χατζηθεοδωρίδη και κίτρινη στον παίκτη του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Σηκώθηκε ο παίκτης του Παναιτωλικού, αλλά κουτσαίνει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
49' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Χουάνπι εκτέλεσε, ο Πέδρο πήρε την κεφαλιά και ο Μπιανκόν έδιωξε σε κόρνερ με άτσαλο τρόπο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
Φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού μετά την εκτέλεση κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
56' Σουτ του Πέρεθ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. Βρήκε πολύ χώρο ο άσος του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Φορτούνης και Μασούρας εκτέλεσαν κόρνερ με πάσα, ο έμπειρος εξτρέμ έκανε τη σέντρα, ο Καμαρά έκανε κεφαλιά-πάσα και ο Μπιέλ έπιασε το σουτ από πολύ καλή θέση, με τον Καπίνο να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
59' Κίτρινη στον Χουάνπι που βρήκε στο πρόσωπο τον Καμαρά με το χέρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Ο Μπελεβώνης ετοιμάζεται να μπει στο ματς για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, το πήρε ο Φορτούνης από πάτημα του Πέρεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
61' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Μπελεβώνης στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
63' Τελική για τον Παναιτωλικό: Ο Πέδρο έκανε άστοχη κεφαλιά μετά από σέντρα του Λιάβα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, με τον Κίνι να το κάνει πάνω στον Λιάβα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Θα μπουν Ελ Κααμπί και Ποντένσε σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, σε καλή θέση για γέμισμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Ο Χουάνπι και πάλι πάνω στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
67' Απειλεί ο Παναιτωλικός! Ο Χουάνπι εκτέλεσε, με τον Μπ. Ντουάρτε να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
67' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Κααμπί και Ποντένσε μέσα, Γιόβετιτς και Μπιέλ έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
69' Ο Ελ Κααμπί λίγο έλειψε να βρεθεί σε θέση βολής από πάσα του Ποντένσε, αλλά τον έκλεισαν Οικονόμου και Μλάντεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:58

70' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1!

Ο Φορτούνης κουβάλησε την μπάλα, μοίρασε δεξιά για τον Μασούρα που έκανε ωραία σέντρα και ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
73' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ιμπόρα αντί Μπιανκόν και Μπρίνιτς αντί Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Σε θέση στόπερ συνεπώς ο Ιμπόρα. Δεν αποκλείεται να τον χρειαστεί στη Γερμανία σε αυτήν τη θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
76' Ντίας και Μπαλντασάρα αντί Πέρεθ και Φρ. Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
78' Κίτρινη στον Καμαρά για φάουλ στον Ντίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μαυρίας αντί Λιάβα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ο Καρβάλιο σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
83' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Μπαλιά του Μλάντεν για τον Ντίας, ο οποίος κατέβασε, αλλά ο Ιμπόρα του πήρε την μπουκιά από το στόμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
84' Σουτ του Πέδρο, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
85' Καρβάλιο αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Δύο λεπτά για τα 90', προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό ο Ολυμπιακός, έχοντας προίκα το 3-1. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
90'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την κεφαλιά του Ντίας έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Μπ. Ντουάρτε, με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22

Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-1!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13' με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, αλλά οι Πειραιώτες έκαναν την ανατροπή. Έκαναν το 1-1 στο 17', με τον Οικονόμου να χρεώνεται αυτογκόλ σε σουτ του Έσε, ενώ ο Φορτούνης με τρομερό σουτ υπέγραψε την ανατροπή στο 41', με τον Ελ Κααμπί να διαμορφώνει το τελικό σκορ με γκολ στο 70'. by Αποστόλης Λιβάνιος