Κηφισιά-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League

15:30
Καλησπέρα σας από το «Μιχάλης Κρητικόπουλος»! Η Κηφισιά στις 16:00 θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης, για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:34
Την περασμένη αγωνιστική πριν τη διακοπή, η Κηφισιά γνώρισε την ήττα από τον Παναθηναϊκό με 1-0, ενώ στο ενδιάμεσο έδωσε και ένα φιλικό με την Ηλιούπολη (1-1). Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου βρίσκεται στην 11η θέση με 8 βαθμούς και μέχρι στιγμής μετράει μια νίκη, 5 ισοπαλίες και 5 ήττες. Η μοναδική νίκη ήρθε στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της, όταν και επικράτησε με 2-1 του Ατρομήτου. Χρειάζεται αυτή τη νίκη για να ανέβει βαθμολογικά, αλλά και ψυχολογικά και έχει δείξει μέχρι στιγμής πως στην έδρα της είναι ισχυρή, έχοντας… φρενάρει εντός την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
Από την άλλη, ο Αστέρας Τρίπολης γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό (2-0) την προηγούμενη αγωνιστική, δείχνοντας ένα πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο για το περισσότερο μέρος του αγώνα και θα μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς βρίσκεται στην 9η θέση με 11 βαθμούς και μετράει μέχρι στιγμής 3 νίκες, 2 ισοπαλίες και 6 ήττες. Θέλουν να νικήσουν, να σκαρφαλώσουν στη βαθμολογία ενόψει της συνέχειας και μέχρι στιγμής εκτός έδρας τα έχουν πάει καλά. Μάλιστα, μακριά από το γήπεδό τους οι Αρκάδες είναι εδώ και τρία ματς αήττητοι, έχοντας δύο νίκες και μία ισοπαλία και θέλουν αυτό το σερί να το επεκτείνουν. by Αναστασία Βοσνάκη
15:42
Η τελευταία νεοφώτιστη ομάδα που είχε αντιμετωπίσει ο Αστέρας Τρίπολης ήταν ο Βόλος με τον οποίο το 2019-20 είχε αναδειχθεί ισόπαλος 0-0 στο πρώτο μεταξύ τους που είχε γίνει στην Αρκαδία, αλλά εκτός έδρας είχε επικρατήσει με 1-0, ενώ είχε πάρει τη νίκη με 4-0 στη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα playouts του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση από CosmoteSports 1, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Πολιά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Αρκετό κρύο έχει, με λίγη συννεφιά. Αναμένουμε πως θα είναι τις επόμενες ώρες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου / 4-2-3-1): Αναγνωστόπουλος - Μασούρας, Μποτία, Λάντρε, Γκόμπελιτς - Ιπαλίμπο, Βαφέας - Αντερέγκεν Πρίτσας, Τετέι - Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Ματέους, Λούμορ, Μπιφουμά, Τσάπαν, Ίλιεφ, Πάρρας, Σπίνος, Αντούνες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς / 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης- Μουνάφο, Αλάγκμπε - Κρέσπι, Γκος, Καλτσάς - Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Στον πάγκοι οι Σγουρής, Πίτσου, Άλβαρες, Βαλιέντε, Ντιαρά, Σουρλής, Μπαρτόλο, Ζουγλής, Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Διαιτητής: Τσακαλίδης, Βοηθοί: Παπαδάκης, Κομισοπούλου, 4ος: Βάτσιος , VAR: Παπαπέτρου, AVAR: Φωτόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
Η 12η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στην εξάλειψη της βίας κατά των γυναικών. by Αναστασία Βοσνάκη
15:57
Όλα έτοιμα για την σέντρα! by Αναστασία Βοσνάκη
15:59
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
Είναι και μερικοί φίλοι του Αστέρα στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:01
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
5' Αρκετά μαρκαρίσματα στα πρώτα λεπτά εκατέρωθεν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
7' Καλή στιγμή για την Κηφισιά! Ο Τετέι έσπασε στον Πρίτσα, εκείνος έκανε το σουτ, αλλά έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει καλύτερα στο ματς μέχρι στιγμής. Οι Αρκάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:11
12' Κίτρινη ο Μποτία και φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
13' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκος, ο Μάντζης πετάγεται και με ωραία κεφαλιά εκτελεί τον Αναγνωστόπουλο για το 1-0. Δεύτερο γκολ του Μάντζη στο πρωτάθλημα, πρώτη ασίστ του Γκος στην μόλις 2η συμμετοχή του με τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
Προσπαθεί να πάρει μέτρα η Κηφισιά και να... συνέλθει μετά το σοκ του 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
18' Ο Βαφέας κάνει την ατομική ενέργεια και το πλασέ από μακρινή απόσταση, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
19' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και παράλληλο γύρισμα του Γκαρθία, ο Κρέσπι πάει να σκοράρει με κεφαλιά εξ επαφής αλλά ο Μασούρας του παίρνει την μπουκιά από το στόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
20' Δοκάρι για τον Αστέρα! Σέντρα-σουτ του Γκαρθία, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά αλλά σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
21' Κάρτα στον Γκαρθία για φάουλ στον Τετέι. Μπάλα έχει πάρει ο Ισπανός μπακ, στο τέλος του μαρκαρίσματος βρίσκει τον αντίπαλό του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
24' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Αντερέγκεν πήρε την κοντινή κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Ο ρυθμός είναι πάρα πολύ καλός. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
29' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Εκτέλεσε ο Πρίτσας, ο Οζέγκοβιτς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
31' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, με τον Αστέρα να φεύγει στην κόντρα, αλλά έκοψε η άμυνα της Κηφισιάς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
33' Κάρτα στον πάγκο του Αστέρα για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
34' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Τρομερή κάθετη του Μάντζη που... τρυπάει την αντίπαλη άμυνα και βγάζει τον Κρέσπι απέναντι από τον Αναγνωστόπουλο, με τον Ισπανό να εκτελεί με ωραίο πλασέ για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
39' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά! Πρώτη κεφαλιά του Βαφέα, δεύτερη του Μποτία, με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου! by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
45' Φάουλ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Εκτέλεση φάουλ του Πρίτσα, καρφωτή κεφαλιά του Βαφέα αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Ημίχρονο! Ο Αστέρας ήταν ουσιαστικός, χτύπησε στις δύο από τις τρεις τελικές του και προηγείται με 2-0 της Κηφισιάς στην Καισαριανή. Είχε τις ευκαιρίες για να μειώσει η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, που απειλεί μόνο, πάντως, από στατικές φάσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
47' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά! Ωραία κυκλοφορία των γηπεδούχων, ο Οζέγκοβιτς βρίσκει τον χώρο στην περιοχή και σουτάρει, αλλά δεν βρίσκει εστία από καλό σημείο by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Δημιουργεί αρκετά προβλήματα στους φιλοξενούμενους ο Τετέι με την ταχύτητά του και τις ενέργειές του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
51' Ο Οζέγκοβιτς κάνει το σουτ εκτός περιοχής, κοντράρει στον Χουχούμη η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
52' Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για δεύτερη κάρτα στον Μποτία για τράβηγμα στον Μάντζη. Δεν την δίνει ο ρέφερι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
17:07
17:07
17:12
57' Κάνει το σουτ ο Πρίτσας, δεν ήταν τόσο καλό με την μπάλα να περνάει εκτός by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Στα καπάκια ο ίδιος παίκτης πήρε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
59' Ο Κρέσπι δέχεται την κίτρινη για φάουλ στον Μασούρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
62' Φάουλ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Εκτελέστηκε και απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
63' Ο Καλτσάς βγαίνει για τον Αστέρα, μπαίνει ο Σίτο μετά από αρκετό καιρό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
66' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ατομική προσπάθεια του Μασούρα και σουτ, κόντραρε και πέρασε κόρνερ η μπάλα by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Σέντρα-σουτ του Πρίτσα, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Δεν εκμεταλλεύτηκαν καμία στημένη φάση οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Ο Κρέσπι δείχνει να πιάνει τη μέση του αλλά συνεχίζει κανονικά. Για να δούμε στη συνέχεια πως θα είναι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
71' Ματέους Σάντος και Ίλιεφ μέσα για την Κηφισιά, έξω ο Μποτία και ο Αντερέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
73' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκος, ο Τζουκάνοβιτς κάνει τρομερό τελείωμα στην κίνηση για το 3-0. Δεύτερη ασίστ στο ματς από τον Σον Γκος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
17:33
78' Σουρλής, Ζουγλής μέσα για τον Αστέρα, έξω Γκος και Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
82' Φάουλ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Βγήκε και μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
17:39
84' Μπιφουμά και Παρράς μέσα, Γκόμπελιτς και Πρίτσας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
85' Ωραία ατομική προσπάθεια του Σίτο και γύρισμα, ο Ζουγλής εξ επαφής δεν καταφέρνει να σκοράρει από τη μικρή περιοχή by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
87' Ντιαρά και Άλβαρες μέσα, Μουνάφο και Γκαρθία έξω. Γνώρισε την αποθέωση ο αρχηγός του Αστέρα από τους οπαδούς της ομάδας που βρίσκονται στην Καισαριανή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
88' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Ωραία ατομική ενέργεια του Μπιφουμά και σουτ, εκτελεί τον Παπαδόπουλο για να μειώσει σε 3-1 για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Νωρίτερα, στο ξεκίνημα της φάσης ο Ίλιεφ έχει πάει με τις τάπες στον Μάντζη, αλλά ο διαιτητής δεν είχε δει τη φάση. Πήρε κίτρινη κάρτα ο Βούλγαρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Τέλος! Ο Αστέρας ήταν ουσιαστικός κόντρα στην Κηφισιά και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη