Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Ατρόμητο, για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
Για τις 19:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα που θα διεξαχθεί στο «Αθανάσιος Διάκος». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
Η Λαμία ξεκίνησε εντυπωσιακά τη φετινή σεζόν και βρίσκεται στην 7η θέση με 15 βαθμούς, ωστόσο προέρχεται από τρεις διαδοχικές ήττες, κόντρα σε Παναθηναϊκό (2-1), ΑΕΚ (3-0) και Λεβαδειακό (2-1) για το Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Από την άλλη, οι Περιστεριώτες έχουν βρει τα πατήματά τους από τότε που ανέλαβε την τεχνική τους ηγεσία ο Σάσα Ίλιτς, έχουν νικήσει τα τρία από τα τέσσερα τελευταία τους παιχνίδια, με τελευταίο εκείνο με τον Γιούχτα της Super League 2 για το Κύπελλο. Βρίσκονται στη 10η θέση, με 5 βαθμούς λιγότερους από την αποψινή τους αντίπαλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17

Οι ενδεκάδες

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος 4-2-3-1): Κολέσεφ - Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σιντκλεϊ – Τζανδάρης, Σαντάνα - Μαρτίνες, Σλίβκα, Τσιλούλης – Καρλίτος. Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς 4-3-3): Τσιντώτας - Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Ντε Μποκ - Έντερ, Κούντε, Φριντζόνσον - Καμαρά, Βαλένσια, Βέργος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Χωρίς τους Νούνιες, Νάγκι, Σαραμαντά, Πάβλοβετς, Μούλα και Τσιλιανίδη οι γηπεδούχοι, Τζαβέλλας, Κεσχρίντα και Ιμερέκοφ έμειναν εκτός για τον Ατρόμητο, ενώ ο Ρομπάιγ είναι αναπληρωματικός μετά το ελαφρύ διάστρεμμα που υπέστη στην τελευταία προπόνηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Στάνκο, Μάλτσι, Τόσιτς, Αμαράλ, Ακούνια, Βασιλαντωνόπουλος, Λόνγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Αναπληρωματικοί για τον Ατρόμητο οι Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κούεν, Γιουμπιτάνα, Αντζιέλσκι, Ρομπάιγ, Τζοβάρας και Ντιρκς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Διαιτητής του αγώνα ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Στεφανή, Κορώνα και τέταρτο τον Φωτιά. VAR o Τσαγκαράκης και AVAR ο Σαμοΐλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Oι Σέρβοι, Σάσα Ίλιτς, προπονητής του Ατρομήτου και Ζόραν Τόσιτς, ποδοσφαιριστής της Λαμίας, τα λένε σε πολύ καλό κλίμα πριν την έναρξη: Εικόνα live 21977618/80953.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Η Λαμία είχε επικρατήσει με 1-0 στην αναμέτρηση των δύο ομάδων σε αυτό το γήπεδο για την περσινή σεζόν: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
6 βαθμοί Κελσίου η θερμοκρασία αυτή την ώρα στη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Και αρκετοί φίλοι του Ατρομήτου έχουν κάνει το ταξίδι από την Αθήνα και βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
3' Η Λαμία έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
4' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Ο Αζεβέδο δοκίμασε μακρινό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Κυριάκο Παπαδόπουλο και να καταλήγει στα δίχτυα του Κοσέλεφ! Προβάδισμα πολύ νωρίς για τους φιλοξενούμενους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
8' Ιδανικό ξεκίνημα για τους Περιστεριώτες, ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη φορά που πλησίασαν την εστία των αντιπάλων τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
8' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Απίθανο ξεκίνημα στο ματς για τους φιλοξενούμενους, βρίσκουν και δεύτερο γκολ! Σκόρερ αυτή φορά ο Κούεν, ο οποίος πήρε την κεφαλιά από τον Τζανετόπουλο μετά από σέντρα του Βαλένσια, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
13' Γκοολ για τη Λαμία! Ο Καρλίτος έκανε σουτ που αποκρούστηκε και στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Μαρτίνες, ο οποίος με όμορφο σουτ μείωσε σε για τους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Απίθανο το ματς στα πρώτα του 15 λεπτά! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
16' Ο Τζανετόπουλος έκοψε σωτήρια ένα γύρισμα για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
17' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Γiα χτύπημα του Τζανδάρη στον Τσακμάκη το πέναλτι που έδωσε ο Βεργέτης, περιμένει την εξέταση από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Πολύ έντονες οι διαμαρτυρίες από τους ποδοσφαιριστές της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Οριστικά πέναλτι για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Το έχασε ο Βαλένσια, με τον Κοσέλεφ να πέφτει ολόσωστα και να του αρνείται το γκολ! Παραμένει το 1-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
21' Κεφαλιά του Τσακμάκη μετά από κόρνερ του Κούντε, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
22' Γκοολ για τη Λαμία! Μετά από μπαλιά του Καρλίτος ο Σλίβκα από κοντά ισοφαρίζει για τη Λαμία! Απίθανα πράγματα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
4 γκολ και ένα χαμένο πέναλτι στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
28' Με ανεβασμένη την ψυχολογία μετά την τόσο γρήγορη επιστροφή της από το 0-2, η Λαμία έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
29' Απειλητική αλλά άστοχη κεφαλιά του Τζανετόπουλου μετά από το πρώτο κόρνερ της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
32' Έπεσε κάπως ο ρυθμός μετά το τρελό πρώτο εικοσάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
36' 53% υπέρ του Ατρομήτου η κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
Η απίθανη εξέλιξη στο ματς με τα τέσσερα γκολ σε διάστημα 15 λεπτών: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
39' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν μετά από εναέρια μονομαχία του με τον Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
42' Κίτρινη στον Αγκιμπού Καμαρά, γιαφάουλ στον Τσιλούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Ονειρεμένο ξεκίνημα στο ματς για τους φιλοξενούμενους, προηγήθηκαν στο 5’ με το σουτ του Ασεβέδο που κόντραρε στον Παπαδόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα, ενώ έκαναν και το 0-2 στο 8’ με τον Έντερ! Στο 13' ο Μαρτίνες μείωσε για τη Λαμία, στο 20' ο Κοσέλεφ έπιασε πέναλτι του Βαλένσια για να αρνηθεί το 1-3, πριν ο Σλίβκα ισοφαρίσει στο 22', στην άμεση επιστροφή της Λαμίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Αλλαγή ημιχρόνου για τον Ατρόμητο, με τον Ρομπάιγ να παίρνει τη θέση του Φριτζόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
49' Συνεχόμενα κόρνερ για τον Ατρόμητο, πέρασαν ανεκμετάλλευτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
53' Ο Έντερ έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ, το οποίο όμως κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
54' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τσιντώτας βγήκε νικητής σε τετ-α-τετ με τον Μαρτίνες! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
55' Γκοολ για τη Λαμία! Όμορφη συνεργασία Καρλίτος με Σιμόν και σέντρα του δεύτερου, με τον Σίντκλεϊ να πετάγεται στην πορεία της μπάλας και να σκοράρει με κοντινή προβολή! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Ολοκληρώνει τη μεγάλη ανατροπή η Λαμία, η οποία βρέθηκε με 2-0 πίσω στο 8'! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
60' Ο Βέργος έπεσε εντός περιοχής ζητώντας πέναλτι, εν δόθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Εξέταση VAR για το αν υπάρχει πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Πέναλτι για τον Ατρόμητο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
64' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Ο Βέργος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που πήρε ο ίδιος από τον Κυριάκο Παπαδόπουλο, ισοφαρίζοντας σε 3-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Αντζιέλσκι αντί του σκόρερ Βέργου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
68' Σουτ του Ρομπάιγ, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
71' Αλλαγή για τη Λαμία, Τόσιτς στη θέση του Ματρίνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
71' Κεφαλιά του Παπαδίπουλου μετά από κόρνερ, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
72' Ο Καρλίτος ζητά πέναλτι και διαμαρτύρεται έντονα στον διαιτητή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
Για τράβηγμα του Τσακμάκη διαμαρτύρεται ο επιθετικός της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
73' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Καρλίτος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Εξετάστηκε και από τους VAR η φάση, δεν δόθηκε πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Το 3-2 από τον Σίντκλεϊ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
76' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Καρλίτος να κάνει όμορφη ενέργεια και σουτ, ενώ ο Τσιντώτας του αρνήθηκε το γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Μετά την ισοφάριση του Ατρομήτου, η Λαμία έχει πάρει ξανά τον πρώτο λόγο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
80' Ένα μακρινό σουτ του Ντε Μποκ, εκτός στόχου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
82' Προσπάθεια του Καρλίτος και σουτ που κατέληξε λίγο εκτός της εστίας του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
83' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Έρλινγκμαρκ στη θέση του Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 43΄ της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
85' Αλλαγή για τη Λαμία, Ακούνια στη θέση του Σλίβκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
87' Ευκαιρία για τη Λαμία, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια γύρισμα του Τσιλούλη ο Τσιντώτας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Το γκολ της ισοφάρισης από τον Ατρόμητο με το πέναλτι του Βέργου: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
Ο Βέργος αποδοκιμάστηκε από τους φίλους της Λαμίας κατά την αλλαγή του: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
90'+3' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Κούεν στη θέση του Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Τελευταίο λεπτό στις καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
Λήξη του αγώνα, Λαμία-Ατρόμητος 3-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Από έναν βαθμό θα πάρουν οι δύο ομάδες από αυτό το συναρπαστικό ματς, στο οποίο ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 2-0 στο 8', η Λαμία ισοφάρισε στο 22' και έκανε την ανατροπή στο 55', πριν ο Ατρόμητος ισοφαρίσει με πέναλτι του Βέργου για το τελικό 3-3! by Δημήτρης Παπαδήμας