Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. Καλώς ήλθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την Κηφισιά, η οποία ανοίγει το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
To ματς ξεκινά στις 17:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1. Φυσικά θα υπάρχει και ραδιοφωνική μετάδοση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Μπάμπη Τσιρώνη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Σημαντικό παιχνίδι και για τις δυο ομάδες το σημερινό, αφού αμφότερες βρίσκονται στα χαμηλά «στρώματα» της βαθμολογίας. Συγκεκριμένα ο Παναιτωλικός είναι τελευταίος, με 6 μόλις βαθμούς ενώ η Κηφισιά είναι 12η στο +2 από την ομάδα του Αγρινίου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Διαιτητής: Κουμπαράκης Βοηθοί: Κόλλιας, Χριστοδούλου 4ος: Κατσικογιάννης VAR: Μανούχος, Χριστάκογλου by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Πάμε όμως να ρίξουμε και μια ματιά στις ενδεκάδες των δυο ομάδων ξεκινώντας από αυτή των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Παναιτωλικός ( Γιάννης Πετράκης): Καπίνο-Τορεχόν, Οικονόμου, Μλάντεν, Ντουάρτε, Χατζηθεοδωρίδης- Λιάβας, Πέρες, Χουάνπι- Φ. Ντουάρτε, Ζοάο Πέδρο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Μένει να δούμε αν ο Μλάντεν θα αγωνιστική στη φυσική του θέση, που είναι αυτή του κεντρικού αμυντικού ή θα χρησιμοποιηθεί ξανά ως αμυντικό χαφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Στον πάγκο: Στεργιάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Ξενιτίδης, Μπαλντασάρα, Καρέλης, Βοϊλης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Από την άλλη πλευρά οι επιλογές του Γιάννη Αναστασίου έχουν ως εξής: Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Aναγνωστόπουλος- Μασούρας, Γκόμπελιτς, Λαντρ, Βαφέας- Πέιος, Πρίτσας, Ιπαλίμπο-Τετέι, Μπιφουμά, Ματέους Σάντος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Στον πάγκο: Kρίστινσον, Οζέγκοβιτς, Αντούνες, Λούμορ, Αντερέγκεν, Παρράς, Μποτία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Θυμίζουμε ότι στις 20:00 θα διεξαχθεί και η 2η αναμέτρηση του Σαββάτου. Ο Αστέρας υποδέχεται στην Τρίπολη τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Οι δυο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρου του γηπέδου του Αγρινίου μαζί με την διαιτητική τριάδα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Όρκος νίκης από τους παίκτες των δυο ομάδων και όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
Οι γηπεδούχοι στις πρώτες πάσες του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
Στο έδαφος ο Τετέι μετά από εναέρια διεκδίκηση με τον Οικονόμου. Σηκώθηκε ο ταλαντούχος επιθετικός της Κηφισιάς και συνέχεια στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
Χαμηλός ο ρυθμός στο πρώτο πεντάλεπτο και χωρίς να πλησιάζουν την αντίπαλη περιοχή οι δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
5' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Σε θέση έξω αριστερά με τον Χουάνπι να εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
6' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:36
Απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς και αναζητά αντεπίθεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
9' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Πέρες να παίρνει την μπάλα και να σουτάρει εκτός περιοχής. Κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
Πέρασε χωρίς κίνδυνο για την εστία της Κηφισιάς το κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
12' Aπειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Λιάβας ανέβηκε και έκανε τη σέντρα στην περιοχή της Κηφισιάς, όμως ούτε ο Πέδρο ούτε και ο Χταζηθεοδωρίδης μπόρεσαν σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
13' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
Ο Καπίνο έδιωξε με γροθιές, ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα 3 με 2 όμως ο Ζοάο Πέδρο τα χάλασε στην τελική πάσα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
17' Ακόμη μια αξιόλογη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε από τα δεξιά πέρασε και έκανε τη σέντρα, η μπάλα έσκασε, έφτασε στον Χατζηθεοδωρίδη που σούταρε αλλά ήταν αδύναμη η προσπάθεια του. Στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
19' Κόρνερ για την Κηφισιά τώρα μετά από επικίνδυνη σέντρα και σωτήρια προβολή του Οικονόμου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
23' Πρώτη τελική για την Κηφισιά. Ο Μπιφουμά με ατομική ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε παράλληλα στην περιοχή, όμως το σουτ του Πρίτσα πήγε στα χέρια του Καπίνο. Αδύναμο το πλασέ του αρχηγού των νεοφώτιστων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
24' Τεράστια στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε γύρισε, ο Ζοάο Πέδρο έκανε την προβολή, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε εξ επαφής, ενώ στη συνέχεια ο Χατζηθεοδωρίδης, κέρδισε κόρνερ. Σπουδαία επέμβαση! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
Ζωντάνεψε το ματς στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να χάνει σπουδαία ευκαιρία πριν από δυόμισι λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Η απόκρουση του Αναγνωστόπουλου στο σουτ του Πέρες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
30' Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε που τράβηξε τη φανέλα του Τετέι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
31' Χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά, ως μη γενόμενη. Από φάουλ που εκτελέστηκε η μπάλα έφτασε στον Ιπαλίμπο ο οποίος "φάτσα" με τον Καπίνο βρήκε αέρα αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Το αδύναμο σουτ του Χατζηθεοδωρίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
33' Τελική για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν μέσα από την περιοχή να κάνει τραγικό σουτ και να στέλνει την μπάλα μακριά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
34' Αναγκαστική αλλαγή για την Κηφισιά. Θα περάσει εκτός ο Πέιος λόγω διαστρέμματος. Μέσα ο Αντούνες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
38' Φάουλ για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
Περνάει με επιθετικό φάουλ που κερδίζει από τον Γιάννη Μασούρα ο Χατζηθεοδωρίδης. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
Έπεσε ο ρυθμός μετά την ευκαιρία του Ζοάο Πέδρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
Η σπουδαία επέμβαση του Αναγνωστόπουλου στην προβολή του Ζοάο Πέδρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
43' Κίτρινη στον Ματέους Σάντος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
43' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Φανταστική ατομική ενέργεια του Χουάνπι! Η φάση θα εξετασθεί προφανώς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Έχει βγει κίτρινη στον Πρίτσα για διαμαρτυρία , αλλά οι παίκτες της Κηφισιάς, διαμαρτύρονται για χέρι του Πέρες στην αρχή της φάσης. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Κανονικά το πέναλτι και ο Ζοάο Πέδρο, παίρνει την μπάλα για να εκτελέσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
45'+1' Γκολ ο Παναιτωλικός! Ο Ζοάο Πέδρο έστειλε από την άλλη τον Αναγνωστόπουλο και άνοιξε το σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
Πρώτο γκολ μετά από 217 ημέρες για τον Ζοάο Πέδρο! Ήταν το ματς με τον Λεβαδειακό όπου ο Γιάννης Αναστασίου ήταν προπονητής της ομάδας του Αγρινίου και ο Γιάννης Πετράκης του Λεβαδειακού! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
Τέλος πρώτου μέρους! Παναιτωλικός-Κηφισιά 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζοάο Πέδρο στο 45'+'1 by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
Το γκολ του Παναιτωλικού. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Αγρίνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Με δεύτερη αλλαγή στο δεύτερο μέρος η Κηφισιά. Ο Πρίτσας έδωσε τη θέση του στον Ίλιεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
48' Πρώτη τελική στο δεύτερο μέρος από την Κηφισιά, με τον Μλάντεν να απομακρύνει μια σέντρα, την μπάλα να φτάνει στον Μασούρα, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
49' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, απευθείας άουτ από την εκτέλεση του Χουάνπι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:40
50' Κίτρινη κάρτα στον Πέρες ο οποίος μετά από υπόδειξη φάουλ έδιωξε την μπάλα μακριά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
51' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Λιάβας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου με εναέριο σουτ ο Τορεχόν έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
54' Aπίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά και αυτή ως μη γενόμενη. Βαθιά μπαλιά από την άμυνα ο Τετέι βγήκε στην πλάτη των αμυντικών του Παναιιτωλικού πέρασε τον Καπίνο, αλλά αστόχησε. Ήταν όμως εκτεθειμένος και δεν θα μετρήσει η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
56' Ατομική ενέργεια του Μπιφουμά από τα αριστερά και κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
56' Νέα αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Οζέγκοβιτς στη θέση του Σάντος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
57' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες βγαίνει από το ματς. Ο Μπαλντασάρα στη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
59' Κίτρινη στον Ιπαλίμπο ο οποίος χτύπησε άθελα του τον Χουάνπι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
Στο δεύτερο μέρος οι δυο ομάδες κινούνται σε υψηλό τέμπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
61' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Φρεντ Ντουάρτε! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
Όμορφο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Τορεχόν να κάνει τη σέντρα και τον βραχύσωμο Αργεντινό να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0 των Αγρινιωτών! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
64' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:55
65' Σουτ του Χουάνπι, πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
67' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Λιάβα να κάνει το σουτ και τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
69' Δυο αλλαγές για την Κηφισιά. Παρράς και Αντερέγκεν, αντί Μπιφουμά και Γκόμπελιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
71' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Εντυπωσιακή ενέργεια του Οζέγκοβιτς και σουτ από την άκρη της περιοχής, σε κόρνερ ο Καπίνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
72' Φάουλ για την Κηφισιά από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
74' Νέο φάουλ για την Κηφισιά κεφαλιά του Αντερέγκεν, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
To εντυπωσιακό σουτ του Τορεχόν νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
78' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Μπρούνο Ντουάρτε κάνει το 3-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Από εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντουάρτε σούταρε, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, όμως ο αμυντικός των γηπεδούχων πήρε το «ριμπάουντ» και με πλασέ έκανε το 3-0! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
80' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά ξανά με Οζέγκοβιτς. Από κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σέρβος προσπάθησε με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά αστόχησε εξ επαφής. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
82' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Ζοάο Πέδρο, μέσα ο Σέρχιο Ντίας, έξω και ο Χουάνπι μέσα ο Ξενιτίδης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
Το γκολ του Ντουάρτε για το 2-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
86' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μλάντεν, μέσα ο Στάγιτς. Εκτός και ο Λιάβας, μέσα ο Μαυρίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
87' Φωνάζουν γρήγορα το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού οι παίκτες καθώς ο Μπρούνο Ντουάρτε δείχνει να μην αισθάνεται καλά. Προφανώς χτύπησε σε διεκδίκηση της μπάλας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
Περνά προληπτικά εκτός ο Ντουάρτε, Μια μικρή πληγή στο ζυγωματικό είχε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
90'+1' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μαυρία έπειτα από φάση διαρκείας, να στέλνει την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
90'+2' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά! Η μπάλα έφτασε στον Αντερέγκεν, αυτός βγήκε τετ-α-τετ με τον Καπίνο και πλάσαρε, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να αποκρούει το πλασέ του παίκτη των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός επικρατεί 3-0 της Κηφισιάς στο Αγρίνιο και την προσπερνά στη βαθμολογία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
Μεγάλη νίκη για τους Αγρινιώτες που κλείνουν ιδανικά τον πρώτο γύρο της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου