Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:39
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται τον Πανσερραϊκό, για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Την Τρίτη οι δυο ομάδες θα κοντραριστούν ξανά, για το Κύπελλο όμως, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ο Αστέρας την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 3-1 της Κηφισιάς, παίρνοντας ψυχολογία αλλά ανέβηκε και βαθμολογικά. Βρίσκεται στην 8η θέση με 14 βαθμούς και μετράει μέχρι στιγμής 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 6 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Από την άλλη, ο Πανσερραϊκός προέρχεται από δύο σερί εκτός έδρας ήττες, όντας γενικότερα χωρίς νίκη μακριά από το γήπεδό του. Μεσοβδόμαδα έχασε από τον Βόλο (1-0), σε εξ αναβολής αγώνα, ενώ είχε προηγηθεί η βαριά ήττα (5-0) από τον ΠΑΟΚ. Βρίσκεται στην 9η θέση με 13 βαθμούς και μετράει μέχρι στιγμής 3 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Για τους γηπεδούχους εκτός είναι ο Χουχούμης, λόγω συμπλήρωσης καρτών και οι Γκρόζντανιτς, Ντιαρά λόγω τακτικής. Για τους γηπεδούχους εκτός είναι ο Κολομπίνο με ενοχλήσεις, ο Ντανκερλούι που ταλαιπωρείται από ίωση και οι τραυματίες Αυλωνίτης και Γούλερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Γκος, Μουνάφο - Καλτσάς, Κρέσπι, Ζουγλής - Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Στον πάγκο οι Σγουρής, Πίτσου, Γκαρθία, Αλάγκμπε, Σουρλής, Μπαρτόλο, Σίτο, Βαλιέντε, Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Γκοτζαμανίδης, Πηλέας - Ουντρεαόγκο, Στάικος - Μούργος, Χατζηστραβός, Μασαρίποφ - Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Στον πάγκο οι Κατσικας, Πεταυράκης, Μορέιρα, Θυμιάνης, Τσαγκαλίδης, Σοφιανός, Οικονόμου, Τομάς, Μπαΐροβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας Α' Βοηθός: Βασίλειος Μωυσιάδης Β' Βοηθός: Λυκούργος Τσολακίδης 4ος διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος VAR: Ανδρέας Γκάμαρης by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Τηλεοπτικά θα παρακολουθήσετε τον αγώνα από NovaSports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Κώστα Μιαούλη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Σε επτά λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Ο Αστέρας αγωνίζεται με την άσπρη φανέλα με την οποία η ομάδα της Αρκαδίας στέλνει το μήνυμα της ευαισθητοποίησης για τον αυτισμό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
2' Σέντρα του Μασαρίποφ, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
4' Φάση για τον Πανσερραϊκό. Κάνει την ατομική προσπάθεια ο Άλεξιτς, γυρίζει και ο Χατζηστραβός το σουτ στην κίνηση που έχει κατεύθυνση προς την εστία αλλά ο Τζουκάνοβιτς απομακρύνει! by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
5' Αδύναμο σουτ του Μούργου, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Καλύτερα έχουν μπει οι φιλοξενούμενοι μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
6' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
8' Φάουλ για τους Αρκάδες σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Κόρνερ για τον Αστέρα μετά την απομάκρυνση του Δεληγιαννίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
9' Εκτέλεσε ο Γκος, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα κάποιος συμπαίκτης του και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
13' Αρκετά ισορροπημένο είναι το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
16' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Βολίδα του Άλβαρες με το αριστερό, η μπάλα ελάχιστα άουτ! Αν έμπαινε το γκολ, πραγματικά θα ήταν εντυπωσιακό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
18' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Πήγαν να κάνουν... κομπίνα οι παίκτες του Αστέρα, αλλά ο Καλτσάς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
21' Ωραία σέντρα ο Μουνάφο, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
21' Τέταρτο κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Εκτέλεσε ο Καλτσάς, πήρε την κεφαλιά ο Μάντζης αλλά έστειλε άουτ την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
23' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Εκτέλεσε ο Πηλέας, απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
25' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπι για φάουλ στον Δεληγιαννίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
26' Σέντρα ο Μασαρίποφ, ο Χατζηστραβός πήγε να κάνει ανάποδο ψαλιδάκι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
27' Ο Γκοτζαμανίδης τράβηξε και έριξε κάτω τον Μάντζη, ο ρέφερι δεν έδωσε κάτι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
29' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα ο Μουνάφο, ο Μάντζης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
31' Σέντρα ο Πηλέας, ο Τζουκάνοβιτς πήγε να απομακρύνει, έκανε τσαφ και η μπάλα πέρασε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
32' Πήρε την κεφαλιά ο Γκοτζαμανίδης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
32' Σουτ από τα όρια της περιοχής ο Κρέσπι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Σέντρα ο Μούργος, ο Καστάνιο τελευταία στιγμή απομάκρυνε πριν προλάβει ο Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
20:39
36' Κίτρινη κάρτα ο Στάικος για φάουλ στον Ζουγλή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
37' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Εκτέλεσε ο Κρέσπι, δεν ήταν καλή η εκτέλεση, με την μπάλα να περνάει απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
42' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
43' Γύρισμα ο Χατζηστραβός, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Αστέρας και Πανσερραϊκός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0). Επιστρέφουμε σε λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Το σουτ του Άλβαρες στο 16ο λεπτό έπιασε τα 100 χιλιόμετρα, σύμφωνα με τη μέτρηση της Nova. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Με τον ίδιο ρυθμό, όπως το πρώτο μέρος, κυλάει μέχρι στιγμής το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
48' Σουτ ο Άλεξιτς, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
49' Φάουλ για τον Πανσερραϊκό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Κίτρινη και στον Γκος για φάουλ στον Χατζηστραβό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
50' Εκτέλεσε ο Μασαρίποφ, η μπάλα απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
51' Κίτρινη ο Πηλέας για φάουλ στον Καλτσά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
52' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Εκτέλεσε ο Γκος, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
53' Κίτρινη για διαμαρτυρία και στους δυο πάγκους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραίο γύρισμα του Ζουγλή, ο Μάντζης σε κενή εστία δεν βάζει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
55' Δυνατό σουτ του Δεληγιαννίδη, η μπάλα περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
56' Φάουλ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
21:16
Περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
59' Σουρλής, Σίτο και Μπαρτόλο μέσα για τον Αστέρα. Εκτός παιχνιδιού οι Γκος, Κρέσπι, Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
62' Σουτ του Πηλέα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
63' Σέντρα ο Σίτο, μπλόκαρε ο Χόβαν εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
64' Ωραίο ατομική ενέργεια και σουτ του Άλεξιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
68' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία ατομική ενέργεια του Σουρλή, ο Καλτσάς το γύρισμα αλλά τον έκοψε ο Γκοτζαμανίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
69' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία σέντρα ο Άλβαρες, ο Καλτσάς δεν παίρνει την κεφαλιά καλά και αστοχεί να στείλει την μπάλα από θέση τετ-α-τετ. Καρμπόν η φάση με αυτή που έχασε κόντρα στον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
71' Μέσα ο Μιριτέλο για τον Αστέρα, έξω ο Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
72' Μέσα ο Μορέιρα και ο Πεταυράκης, έξω ο Πηλέας και ο Στάικος για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
73' Κίτρινη ο Πεταυράκης με το που μπήκε για φάουλ στον Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
75' Ο Καλτσάς κλέβει και βγάζει τον Μιριτέλο σε πλεονεκτική θέση, αλλά αυτός αντί να σουτάρει πάει να πασάρει και κάνει τραγική επιλογή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
76' Κάρτα στον Καλτσά για θέατρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
78' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Τραγική πάσα προς τα πίσω του Μπέργκστρεμ, ο Χόβαν βγαίνει και κάνει τσαφ, με τον Μπαρτόλο να κλέβει και να σπάει στον Μιριτέλο ο οποίος σε κενή εστία σκοράρει για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
83' Πιέζει ο Πανσερραϊκός για να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
84' Μέσα ο Τομάς για τους φιλοξενούμενους, έξω ο Μούργος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
86' Ο Παπαδόπουλος καθυστερεί να διώξει, οι φιλοξενούμενοι κλέβουν και ο Τομάς στρώνει στον Σοφιανό, το σουτ του οποίου θα μπλοκάρει ο κίπερ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Ο Δημήτρης Μποροβήλος αντίκρισε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε από τον πάγκο του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
88' Ο Μπαρτόλο βρίσκεται στο έδαφος μετά από φάουλ του Μπέργκστρεμ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
Όλα καλά σηκώθηκε ο Αργεντινός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
90+2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Κίτρινη ο Καστάνιο και ο Τομάς by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
90+3' Αλάγκμπε μέσα, βγαίνει ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Εκτέλεσε ο Τομάς, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
90+4' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Η άμυνα του Αστέρα αντιδράει τραγικά και μετά από βαθιά μπαλιά ο Άλεξιτς βγαίνει απέναντι από τον Παπαδόπουλο, αλλά ο κίπερ των γηπεδούχων καταφέρνει να το βγάλει και να κρατήσει το μηδέν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αστέρας παίρνει μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό, χάρη στο γκολ του Χουάν Μιριτέλο και ανεβαίνει έστω προσωρινά στην έκτη θέση! by Αναστασία Βοσνάκη