Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Για τις 17:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο Περιστέρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
Οι ενδεκάδες των ομάδων: Ατρόμητος (Ίλιτς, 4-2-3-1): Τσιντώτας – Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ – Κούντε, Έντερ - Ρομπάιγ, Κούεν, Καμαρά- Βέργος. ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος, 4-2-3-1): Κλέιμαν – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης – Καραχάλιος, Ριένστρα - Ροσέρο, Παμλίδης, Τζίμας – Μπάλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Αήττητος (2 νίκες, 2 ισοπαλίες) ο Ατρόμητος από τότε που ο Σάσα Ίλιτς έκατσε στον πάγκο του, δεν έχει στη διαθέσιμους για την αποψινή αναμέτρηση με τον ΠΑΣ τους Αντζιέλσκι, Βαλένσια και Τσακμάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
Από την άλλη, ο ΠΑΣ Γιάννινα παρατάσσεται χωρίς απουσίες, αφού επιστρέφουν στην δράση οι Σόρια, Λιάσος και Τζίνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο βρίσκονται οι Μαρκετζιάνι, Αθανασίου, Ντιρκς, Έρλινγκμαρκ, Φριτζόνσον, Γιουμπιτάνα, Κιβρακίδης, Πομόνης και Τζοβάρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ οι Αθανασίου, Μπακαδήμας, Κόντε, Γκάρο, Τζίνο, Κιάκος, Λέο, Λιάσος και Πανάγου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Διαιτητής του αγώνα ο Φώτιος Πολυχρόνης, με βοηθούς τους Ιωάννη Μηνούδη και Αθανάσιο Δέλλιο. Τέταρτος είναι ο Μιχαήλ Ματσούκα και VAR ο Περράκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
Στη 10η θέση με 11 βαθμούς ο Ατρόμητος, ουραγός με 7 βαθμούς ο ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
Οι Ηπειρώτες έχουν πανηγυρίσει μόλις μία νίκη στις 12 πρώτες αγωνιστικές, αυτή της πρεμιέρας κόντρα στην Κηφισιά. Έκτοτε έχουν 7 ήττες και 4 ισοπαλίες, ενώ αποκλείστηκαν και στο Κύπελλο από τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
Αναμφίβολα μεγάλης σημασίας το αποψινή ματς στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
Τελευταία ήττα του Ατρομήτου στις 22 Οκτωβρίου, εκτός έδρας από τον ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
Στο τελευταίο του παιχνίδι ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 3-3 στο συναρπαστικό εκτός έδρας παιχνίδι του με τη Λαμία, ενώ ο ΠΑΣ ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Έναρξη του αγώνα στο Περιστέρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
1' Πρώτη επίθεση για τον Ατρόμητο, με τον Έντερ να προσπαθεί να βρει με κάθετη πάσα τον Καμαρά. Ήταν δυνατή, βγήκε και μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
Με την εντός έδρας μπλε και άσπρη εμφάνισή τους οι γηπεδούχοι, με την πορτοκαλί του εμφάνιση ο ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
5' Ισορροπημένο το ματς στα πρώτα του λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
10' Ο Ατρόμητος έχει περισσότερη λίγη κατοχή, ενώ ο ΠΑΣ περιμένει την ευκαιρία του για να χτυπήσει με κάποια αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 200 φίλαθλοι του ΠΑΣ Γιάννινα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
11' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον ΠΑΣ, με τον Ριένστρα να παίρνει την μπάλα εντός μεγάλης περιοχής, αλλά να σουτάρει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
13' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, μετά από αντεπίθεση, εξαιρετική ανάπτυξη και βαθιά μπαλιά του Σόρια, ο Παμλίδης κοντρόλαρε υπέροχα και σούταρε με δύναμη από αρκετά πλάγια θέση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
15' Ο Βέργος σούταρε με την μπάλα να περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν, είχε δοθεί οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
18' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, σε φάση που ξεκίνησε από λάθος πάσα του Ασεβέδο, ο προωθημένος Σόρια σούταρε με δύναμη από πλάγια θέση, άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
Σαφώς πιο απειλητικός ο ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, ενώ ο Ατρόμητος δεν έχει καταφέρει ακόμα να κάνει τελική προσπάθεια, παρότι έχει το 65% της κατοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
21' Πρώτη τελική του Ατρομήτου, με τον Κλέιμαν να αποκρούει με υπερένταση ένα γύρισμα του Έντερ και ενώ η μπάλα κατευθύνονταν εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
Φωτογραφία από την κερκίδα στην οποία βρίσκονται οι φίλοι των φιλοξενούμενων: Εικόνα live 21977788/18842.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:55
25' Καθοριστική παρέμβαση του Εραμούσπε σε κάθετη του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
18:00
30' Συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να έχει περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας, αλλά τον ΠΑΣ Γιάννινα να έχει χάσει τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να σκοράρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
33' Στημένη μπάλα σε καλή θέση για τον Ατρόμητο, Κούντε στην εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
Γέμισε ο Κούντε και ο Ασεβέδο πήρε την κεφαλιά, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Παμλίδη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τσιντώντα μετά από υπέροχη συνεργασία του με Ροσέρο και Μπάλαν, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από συρτό γύρισμα του Ρομπάιγ από τα δεξιά, ο Βέργος έκανε το πλασέ στην κίνηση από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά είδε τον Κλέιμαν να τους αρνείται το γκολ με εντυπωσιακή επέμβαση! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
41' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Ροσέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
43' Πεσμένος στο χορτάρι ο Σόρια, στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
Πολύ καλός ο ρυθμός έως τώρα στο παιχνίδι, λείπει μόνο το γκολ. Ο Ατρόμητος έχει το 66% της κατοχής, αλλά ο ΠΑΣ ήταν εκείνος που δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες για να σκοράρει στο πρώτο μέρος. Μεγάλη ευκαιρία έχασαν και οι γηπεδούχοι στο 40', όταν ο Κλέιμαν είχε «όχι» στον Βέργο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
18:19
18:33
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
50' Πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου ημιχρόνου για τον Ατρόμητο, με τον Κούεν να βρίσκει χώρο και να πιάνει δυνατό μακρινό σουτ, ελάχιστα δίπλα από την συμβολή των δοκών του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
Με επιθετική διάθεση οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
54' Απείλησε ξανά ο Ατρόμητος, με τον Αγκιμπού Καμαρά να πλασάρει με φάλτσο, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
57' Διαδοχικές σέντρες από Κεσχρίντα και Ρομπάιγ, ανταποκρίθηκε και απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
Σαφώς ανώτερος έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος, παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
59' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κλέιμαν να κάνει διαδοχικές εντυπωσιακές αποκρούσεις σε σουτ των Κούεν και Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
60' Ο Ασεβέδο έκοψε με ωραίο τάκλιν μια γρήγορη αντεπίθεση του ΠΑΣ. Πάνω-κάτω η μπάλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
61' Ο Τζίμας σούταρε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Τζαβέλλα και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
64' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Ο Βέργος έκλεψε από τον Τσαούση και η μπάλα κατέληξε στον Ρομπάιγ, ο οποίος νίκησε σε τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Η φάση ελέγχεται από τους VAR για πιθανό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Μέτρησε το γκολ, προβάδισμα για τον Ατρόμητο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
66' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού Καμαρά, χτύπησε με τον αγκώνα του τον Παμλίδη σε εναέρια μονομαχία τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Ντιρκς στη θέση του Κούεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
69' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη μετά από τάκλιν στον Βέργο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
70' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Γκάρο και Λέο αντικατέστησαν τους Τζίμα και Μπάλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
73' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα για μαρκάρισμα στον Γκάρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
74' Εκτέλεσε φάουλ με γέμισμα ο Σόρια, μπλόκαρε με άνεση μετά την κεφαλιά του Γκάρο ο Τσιντώτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
78' Έχει πέσει ο ρυθμός, με τον Ατρόμητο να διαχειρίζεται το υπέρ του 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
78' Γύρισμα του Ροσέρο από τα αριστερά της επίθεσης του ΠΑΣ, έδιωξε σε κόρνερ με καθοριστικό τάκλιν ο Τζαβέλλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
79' Αντεπίθεση για τον Ατρόμητο, με τον Παντελάκη να απομακρύνει το γύρισμα του Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
79' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Έρλινγκμαρκ στη θέση του Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
81' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Τσαούσης έσωσε την ομάδα του απομακρύνοντας πάνω στην γραμμή το σουτ του Ασεβέδο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
83' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
Μετά από αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο ταχύτατος Λέο ανατράπηκε από τον Ντε Μποκ, με τον Πολυχρόνη να δίνει το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
84' Δέχθηκε και κίτρινη κάρτα για το πέναλτι που έκανε ο Ντε Μποκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
87' Γκοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Εραμούσπε εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Γιουμπιτάνα στη θέση του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
90' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Τζίνο στη θέση του Ριένστρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
7 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Σόρια να κάνει σέντρα, τον Γκάρο να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Δύο λεπτά ακόμα, οι Ηπειρώτες κρατάνε τον βαθμό στο Περιστέρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
90'+7' Κεφαλιά του Βέργου, η μπάλα περνάει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Τέλος στο ματς! Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 1-1 στο Περιστέρι, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
Θετικότατο αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους, σίγουρα θα ήθελαν το τρίποντο οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν να το πάρουν παρότι προηγήθηκαν με τον Ρομπάιγ, με τον Εραμούσπε να ισοφαρίζει λίγο πριν το φινάλε. by Δημήτρης Παπαδήμας