Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας betsson.

16:48
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
16:49
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανσερραϊκό για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Χρήστος Λόης
16:49
Σέντρα στις 17:00. by Χρήστος Λόης
16:51
Το ματς στην Τρίπολη θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από COSMOTE Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
16:53
Πάμε, λοιπόν, να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων. by Χρήστος Λόης
16:54
Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Γκρόζντανιτς, Πίτσου, Γκαρθία, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Σουρλής, Ζουγλής, Σίτο, Κρέσπι, Μιριτέλο. by Χρήστος Λόης
16:54
Με οκτώ αλλαγές οι γηπεδούχοι στο βασικό σχήμα, μεταξύ των οποίων είναι αξιοσημείωτη η παρουσία του Γκρόζντανιτς στα στόπερ, ενώ συνήθως αγωνίζεται στα χαφ. by Χρήστος Λόης
16:54
Πανσερραϊκός (Γκαρσία): Κατσίκας, Γκοτζαμανίδης, Θυμιάνης, Πεταυράκης, Τσαγκαλίδης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Σοφιανός, Μασαρίποφ, Μπαΐροβιτς. by Χρήστος Λόης
16:55
Από την άλλη, ο Πάμπλο Γκαρσία έκανε 7 αλλαγές στην ενδεκάδα των Σερραίων, με τις δύο ομάδες να έχουν στόχο να παρουσιαστούν «φρέσκες» στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
16:56
Οι παίκτες των δυο ομάδων περνούν στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
16:59
Να θυμίσουμε, δε, πως οι δυο ομάδες είχαν τεθεί αντιμέτωπες για το πρωτάθλημα το περασμένο Σάββατο (02/12), με τον Αστέρα Τρίπολης να παίρνει τη νίκη με 1-0. Σκόρερ ο Μιριτέλο. by Χρήστος Λόης
16:59
Έχουμε την έναρξη του αγώνα! by Χρήστος Λόης
17:00
2' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό από τη δεξιά πλευρά. by Χρήστος Λόης
17:01
Βγήκε ο Παπαδόπουλος, αλλά η φάση σταμάτησε καθώς προηγήθηκε φάουλ από τους φιλοξενούμενους. by Χρήστος Λόης
17:02
Να σημειωθεί ότι η ομάδα που θα προκριθεί στους «8» θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ-Βόλος. by Χρήστος Λόης
17:03
4' Ο Τσαγκαλίδης βρέθηκε στο έδαφος, έχοντας ενοχλήσεις, όμως, συνέχισε και αγωνίζεται. Τώρα, όμως, έπεσε ξανά και φαίνεται ότι πονάει αρκετά. by Χρήστος Λόης
17:06
6' Αναγκαστική αλλαγή τελικά. Εκτός ο Τσαγκαλίδης, στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Δεληγιαννίδης. by Χρήστος Λόης
17:08
8' Βγήκε στη γρήγορη αντεπίθεση ο Αστέρα, όμως, ο Κατσίκας αντιλήφθηκε γρήγορα τη φάση και έδιωξε, με τον Ρεγκίς να μην προλαβαίνει να γίνει απειλητικός. by Χρήστος Λόης
17:09
10' Ισορροπημένα τα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης, χωρίς κάποια φάση για τις δυο ομάδες. by Χρήστος Λόης
17:11
10' Ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας, με τους φιλοξενούμενους να φαίνεται να βολεύονται με αυτό στα πρώτα λεπτά. by Χρήστος Λόης
17:14
15' Προσπάθησε να βρει τον Σοφιανό ο Ουεντραόγκο, χωρίς επιτυχία. by Χρήστος Λόης
17:18
18' Στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Ωραία συνεργασία από τα αριστερά, ο Πεταυράκης μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, αλλά ο Παπαδόπουλος βγήκε έξυπνα και απομάκρυνε. by Χρήστος Λόης
17:19
20' Φάουλ που κερδίζει ο Ουεντραόγκο σε καλό σημείο, στη δεξιά πλευρά. by Χρήστος Λόης
17:20
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Πανσερραϊκός και προσπαθεί στα τελευταία λεπτά να γίνει απειλητικός. by Χρήστος Λόης
17:21
22' Στο έδαφος ο Σουρλής, φαίνεται να έχει ενοχλήσεις. by Χρήστος Λόης
17:22
Γύρισε το πόδι του ο Σουρλής και θα περάσει εκτός παιχνιδιού. by Χρήστος Λόης
17:23
25' Παίρνει τη θέση του ο Βαλιέντε. by Χρήστος Λόης
17:24
Έτσι, μέσα σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά έχουμε δυο αλλαγές, μια για κάθε ομάδα. by Χρήστος Λόης
17:29
28΄ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Τομάς, ο Μπαΐροβιτς πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Σηκώθηκε, ωστόσο, το σημαιάκι και δεν υπάρχει φάση. by Χρήστος Λόης
17:30
30' Γρήγορη αντεπίθεση για τον Αστέρα, ο Ρεγκίς απέφυγε τον Γκοτζαμανίδη και έκανε το σουτ, αλλά ο Κατσίκας δεν είχε πρόβλημα και μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
17:30
31' Σουτ του Αλάγκμπε με προϋποθέσεις, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
17:34
35' Κακό ματς μέχρι στιγμής, με ελάχιστες φάσεις στις δυο εστίες. by Χρήστος Λόης
17:36
38' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Αμυντική αδράνεια στην άμυνα του Αστέρα, με τον Μασαρίποφ να την εκμεταλλεύεται και να βλέπει ωραία στην περιοχή τον Τόμας, ο οποίος υποδέχτηκε την μπάλα και με εξαιρετικό πλασέ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παπαδόπουλο για το 1-0. by Χρήστος Λόης
17:41
42' Κίτρινη κάρτα στον Μιριτέλο για φάουλ στον Κατσίκα που είναι στο έδαφος. by Χρήστος Λόης
17:41
Σηκώθηκε ο Έλληνας γκολκίπερ. by Χρήστος Λόης
17:42
43' Φάουλ του Αλάγκμπε για μαρκάρισμα με το χέρι, βλέπει και αυτός την κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Λόης
17:43
Θυμίζουμε ότι το εκτός έδρας γκολ δεν ισχύει πλέον. by Χρήστος Λόης
17:44
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
17:45
45+1' Πολλές δυνατές μονομαχίες στο ματς, ιδίως στον άξονα της μεσαίας γραμμής. by Χρήστος Λόης
17:47
Λήξη στο πρώτο ημίχρονο: Αστέρας Τρίπολης-Πανσερραϊκός 0-1 by Χρήστος Λόης
17:48
Το γκολ που χωρίζει τις δυο ομάδες σημείωσε ο Τόμας στο 38' με ωραίο φαλτσαριστό πλασέ. by Χρήστος Λόης
17:48
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
18:03
Έχουμε την έναρξη του δευτέρου μέρους! by Χρήστος Λόης
18:04
Τρεις αλλαγές από τον Ράσταβατς: Εκτός οι Σίτο, Κρεσπί και Αλάγκμπε, εντός οι Μουνάφο, Μπαρτόλο και Καλτσάς. by Χρήστος Λόης
18:05
Από την άλλη, ο Γκαρσία είχε μια αλλαγή για το δεύτερο μέρος. Ο Μασαρίποφ άφησε τη θέση του στον Χατζηστραβό. by Χρήστος Λόης
18:07
49' Κινητικός σε αυτά τα πρώτα λεπτά ο Αστέρας, δείχνει να έχει μπει καλύτερα. by Χρήστος Λόης
18:11
51' Απειλεί ο Αστέρας! Ο Μουνάφο είδε έξυπνα τον Μπαρτόλο στην περιοχή, εκείνος γύρισε ωραία το σώμα του και έκανε το σουτ, όμως, ήταν αδύναμο και ο Κατσίκας μπλόκαρε εύκολα. by Χρήστος Λόης
18:12
52' Στο έδαφος ο Γκρόζντανιτς, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Χρήστος Λόης
18:13
Θα περάσει εκτός παιχνιδιού, αφού ο Κροάτης δεν μπορεί να συνεχίσει. Με 10 ο Αστέρας για λίγα λεπτά. by Χρήστος Λόης
18:14
Δυνατή βροχή στην Τρίπολη. by Χρήστος Λόης
18:15
Ο Καστάνιο πήρε τη θέση του Γκρόζντανιτς. by Χρήστος Λόης
18:15
56' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Επίθεση με υπομονή από τον Πανσερραϊκό, ο Χατζηστραβός έβγαλε υπέροχη ασίστ στον Σοφιανό που με ιδανικό πλασέ μέσα από την περιοχή σκόραρε το 2-0. by Χρήστος Λόης
18:18
58' Σουτ του Μπαρτόλο εντός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
18:21
63' Ο Τομάς έκανε το σουτ, όμως, ήταν κακό και έφυγε ψηλά. by Χρήστος Λόης
18:23
63' Δυο αλλαγές για τον Πανσερραϊκό: Μπαΐροβιτς, Γκοτζαμανίδης εκτός, Άλεκσιτς, Μασκανάκης εντός. by Χρήστος Λόης
18:25
65' Βγαίνει ωραία στην κόντρα ο Πανσερραϊκός με γρήγορες μεταβιβάσεις, ενώ από την άλλη ο Αστέρας δυσκολεύεται να απειλήσει και να δημιουργήσει φάσεις στην εστία του Κατσίκα. by Χρήστος Λόης
18:26
67' Σουτ του Τομάς, ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
18:28
68' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετική σέντρα του Μπαρτόλο από τα δεξιά, ο Μιριτέλο πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Κατσικά. by Χρήστος Λόης
18:31
72' Ακόμη μια μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα! Πολύ καλή η κεφαλιά του Βαλιέντε, αλλά ο Κατσίκας προχώρησε σε μεγάλη επέμβαση. by Χρήστος Λόης
18:34
76' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Χρήστος Λόης
18:35
77' Κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Δεληγιαννίδη. by Χρήστος Λόης
18:35
Αστέρας Τρ. - Πανσερραϊκός | Φανταστική εκτέλεση του Τόμας για το 0-1
by Χρήστος Λόης
18:38
80' Σέντρα του Χουχούμη, ο Μιριτέλο δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με την μπάλα και ο Κατσίκας μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
18:40
82' Εκτός ο Τόμας, μέσα ο Οικονόμου. by Χρήστος Λόης
18:44
86' Χωρίς φάσεις το τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού, με τον Αστέρα να προσπαθεί να βρει το γκολ που θα το βάλει μέσα στο ματς και την πρόκριση. by Χρήστος Λόης
18:48
89' Κίτρινη κάρτα στον Άλεξιτς για μαρκάρισμα στον Γκαρθία. by Χρήστος Λόης
18:49
90' Γκολ για τον Αστέρα με τον Καλτσά, αλλά ο διαιτητής είδε φάουλ του Βαλιέντε στον Κατσίκα, με αποτέλεσμα να μην μετρήσει. by Χρήστος Λόης
18:49
Παραμένει το 2-0. by Χρήστος Λόης
18:50
90+1' Κίτρινη στον Καλτσά για διαμαρτυρίες. by Χρήστος Λόης
18:53
Τέλος στην αναμέτρηση: Αστέρας Τρίπολης-Πανσερραϊκός 0-2 by Χρήστος Λόης
18:56
Ο εξαιρετικός Πανσερραϊκός λύγισε τον Αστέρα με 2-0 στην Τρίπολη στο πρώτο ματς των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson και είναι κοντά στην πρόκρισή του στα προημιτελικά! by Χρήστος Λόης