Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας betsson.

Καλησπέρα σας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:16
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΛ-Ατρόμητος, στην πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson. by Μανώλης Μουσουράκης
15:17
Σέντρα στην «AEL FC Arena» στις 15:30. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
15:18
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:19
ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάης): Σουλούκος – Καλουτσικίδης, Στάμου, Ηλιάδης, Μαϊδανός – Πλέγας, Θωμαΐδης – Μπρου, Κ. Παπαγεωργίου, Κοσονού – Πεδρόσο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:19
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζιάνι – Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Αθανασίου, Πομόνης – Έρλινγκμαρ, Κούεν, Γιουμπιτάνα – Ντιρκς, Βαλένσια, Τζοβάρας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βενετικίδης, Γιανναράκης, Αντράντα, Β. Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Οτορμίν, Νίνο, Βλιώρας, Ογκπόε. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Δήμος, Ιμερέκοφ, Καραμάνης, Έντερ, Τριμμάτης, Βέργος, Ρομπάιγ, Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
Εκτός μάχης ο τραυματίας Μαυριάς για την ΑΕΛ, ενώ δεν είναι στην αποστολή οι Μαξιμένκο και Πατράλης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
Με αναγκαστικές απουσίες και ροτέισον ο Ατρόμητος. Εκτός για λόγους αποφόρτισης οι Κεσχρίντα, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ και Κουντέ. Ασθενής ο Φριντζόνσον, εκτός παραμένουν οι τραυματίες Αντζιέλσκι και Τσακμάκης. Πρώτη φετινή συμμετοχή του Τζοβάρα μετά τον σοβαρό τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
Η ομάδα της Λάρισας προέρχεται από το 1-0 επί της Νίκης Βόλου στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2, όπου είναι στη 2η θέση, στο -5 από την κορυφή που βρίσκεται ο Λεβαδειακός (έχοντας, ωστόσο, ένα παιχνίδι λιγότερο). Για να βρεθεί εδώ, απέκλεισε τον Τηλυκράτη, επικρατώντας 3-0 εντός έδρας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
Οι «κυανόλευκοι» προέρχονται από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, απέναντι σε Πανσερραϊκό (1-1), Λαμία (3-3) και ΠΑΣ Γιάννινα (1-1), ενώ είχαν και προηγηθεί και οι νίκες επί Παναιτωλικού (3-2) και Άρη (1-3) στην πεντάδα αγώνων με τον Σάσα Ίλιτς στο τιμόνι τους. Η ομάδα του Περιστερίου είναι στη 10η θέση της Stoiximan Super League. Ο Ατρόμητος έβγαλε νοκ άουτ τον Γιούχτα, επικρατώντας 1-0, για να βρεθεί στους «16». Να σημειωθεί ότι ο Σάσα Ίλιτς είχε αγωνιστεί στην ΑΕΛ το δεύτερο μισό της σεζόν 2008/09. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
Χωρίς VAR η αναμέτρηση. Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Κούλα, Χριστάκογλου 4ος διαιτητής: Καλατζής by Μανώλης Μουσουράκης
15:27
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:29
Οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:33
3' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:34
4' Φάση για την ΑΕΛ. Πάρα πολύ καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παπαγεωργίου, η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:38
8' Σέντρα του Ντιρκς από δεξιά, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:41
11' Ο Ασεβέδο ψάχνει με μακρινή μεταβίβαση τον Κούεν, λίγο πιο δυνατή απ' ό, τι χρειαζόταν. Υπήρξαν προϋποθέσεις για κάτι καλό στη φάση, εάν την προλάβαινε ο Αυστριακός χαφ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Υπέροχη γλυκιά σέντρα από τον Γιουμπιτάνα, κάνει την προβολή στο ύψος της μικρής περιοχής ο Βαλένσια, όμως ο Σουλούκος αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Εδώ και περίπου ένα τέταρτο ο Ατρόμητος έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μεγαλύτερή του στιγμή η φάση του 15', ενώ προσπαθεί να απειλήσει και μέσω στατικών φάσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Υπάρχει μια ένταση στις κερκίδες. Οι δύο βοηθοί θα πάνε προς το μέρος του ρέφερι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:51
Ο κ. Τσιάρας ζητά να γίνουν συστάσεις από τα μεγάφωνα. Τώρα θα επιστρέψουν οι βοηθοί στις θέσεις τους. by Μανώλης Μουσουράκης
15:51
Τώρα θα συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:54
24' Back-to-back κόρνερ για την ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:54
Περνούν ανεκμετάλλευτα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:56
26' Γκολ για την ΑΕΛ, σηκώνεται το σημαιάκι. Ο Πεδρόσο βγήκε τετ-α-τετ από διαγώνια θέση, πλάσαρε εύστοχα, όμως εν συνεχεία υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Το ριπλέι φαίνεται να δικαιώνει την απόφαση του βοηθού. Υπενθυμίζεται δεν υπάρχει VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
16:02
32' Στιγμή για την ΑΕΛ. Εκτέλεση φάουλ, ο Πεδρόσα κατευάζει μέσα στην περιοχή, σουτάρει και κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:05
35' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Γιουμπιτάνα συγκλίνει, πιάνει και το σουτ, όμως η μπάλα παίρνει αρκετό ύψος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:05
by Μανώλης Μουσουράκης
16:07
37' Κιτρινη στον Πομόνη, ο οποίος ανέτρεψε τον Μπρου εκτός περιοχής ενώ ετοιμαζόταν να βγει ολομόναχος σε θέση τετ-α-τετ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
38' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Από την εκτέλεση του φάουλ, ο Πλέγας έπιασε ολομόναχος την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:11
Έχουν ισορροπήσει εκ νέου στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
44' Κίτρινη ο Έρλινγκμαρκ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
45'+1' Φάση διαρκείας για την ΑΕΛ, η οποία ολοκληρώνεται με διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον Καλουτσικίδη. Πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Μαρκετζιάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
Στο έδαφος ο Πομόνης μετά την προσπάθειά του να βάλει «στοπ» στο σουτ του Καλουτσικίδη. Φαίνεται να πονάει αρκετά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:18
16:18
16:18
Θα μπει φορείο για τον Πομόνη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:19
Τώρα θα μεταφερθεί εκτός αγωνιστικού χώρου ο αριστερός μπακ του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:20
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος είναι σχετικά πιο απειλητικός, με τους γηπεδούχους βέβαια να στέκονται εξαιρετικά. Αμφότεροι έχουν καλές στιγμές. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
16:35
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
46' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ιμερέκοφ να περνά στη θέση του τραυματία Πομόνη. Στο κέντρο της άμυνας ο Ουκρανός στόπερ, στη φυσική του θέση (αριστερό μπακ) επιστρέφει ο Αθανασίου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:38
48' Φάση για την ΑΕΛ. Σουτ από δύσκολη γωνία από τον Κοσόνου, πάνω από το οριζόντιο η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
Η ΑΕΛ έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ακόμα καλύτερα από το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
16:47
57' Σουτ εκτός περιοχής από τον Γιουμπιτάνα, αρκετά άστοχο, δεν τον βοήθησε και ο αγωνιστικό χώρος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
65' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον Πεδρόσο, επεμβαίνει εντυπωσιακά ο Μαρκετζιάνι διώχνοντας σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:56
65' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ. Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Ηλιάδης πήρε ολομόναχος την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, χωρίς όμως να βρίσκει εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
66' Ώρα για αλλαγές. Οι Ρομπάιγ και Καμαρά αντί των Ντιρκς και Κούεν για τον Ατρόμητο, ο Νίνο αντί του Πεδρόσο για την ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:58
Επιστρατεύει τα «βαριά χαρτιά» ο Ίλιτς βλέποντας και τους φιλοξενούμενους να είναι σαφώς πιο απειλητικοί στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
68' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΛ με μονοκόμματο πλασέ του Κοσόνου που έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
71' Ευκαιρία ως μη γενόμενη για τον Ατρόμητο. Άστοχη κεφαλιά του Βέργου από πλεονεκτικό σημείο, εν συνεχεία σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
72' Οι Ανδράδα και Ογκμπόε αντί των Θωμαΐδη και Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
78' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για την ΑΕΛ. Βγαίνει και μπλοκάρει ο Μαρκετζιάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
80' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ! 1-0! Σκόρερ ο Ογκμπόε! Μεγάλο λάθος από τον Μαρκετζιάνι, ο οποίος κάνει κακή υποδοχή, του φεύγει η μπάλα, με τον Όγκμποε να την κλέβει και να σκοράρει προ κενής εστίας. Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για φάουλ στον Ιταλό πορτιέρε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Οι γηπεδούχοι, έστω και με αυτόν τον ανορθόδοξο τρόπο, εξαργυρώνουν την υπεροχή τους στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Ανοικτό ματς! Ο Ατρόμητος ψάχνει την ισοφάριση και η ΑΕΛ το δεύτερο γκολ όποτε της παρουσιάζονται οι ευκαιρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Στο 89' πλέον. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
90' Γύρισμα του Μπρου από δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Μαρκετζιάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
17:22
17:22
90'+3' Κίτρινη ο Γιουμπιτάνα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
90'+5' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-1! Σκόρερ ο Γιουμπιτάνα! Απίστευτο τελείωμα από τον Γιουμπιτάνα στην κίνηση, στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι από θέση μέσα δεξιά εντός περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Tέλος στο ματς! Το... buzzer beater του Γιουμπιτάνα γράφει το τελικό 1-1 στο πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕΛ και Ατρόμητο. Μείνετε συντονισμένοι, ακολουθεί αναλυτικό κείμενο. Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης