ΟΦΗ-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας betsson.

17:07
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και την Κηφισιά στο «Γεντί Κουλέ», για το πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Λουκάς Χατζής
17:10
Αμφότερες οι ομάδες βρίσκονται σε κακό αγωνιστικό «φεγγάρι», με τους Κρητικού να μετρούν έξι σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-3-3), με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να έχει και εκείνη ακριβώς το ίδιο αρνητικό σερί στο πρωτάθλημα (0-3-3). by Λουκάς Χατζής
17:11
Τα αρνητικά αποτελέσματα έφεραν αλλαγές στις δύο ομάδες, καθώς, τόσο ο Νταμπράουσκας, όσο και ο Αναστασίου, αποχώρησαν από την τεχνική ηγεσία του ΟΦΗ και της Κηφισιάς αντίστοιχα. by Λουκάς Χατζής
17:13
Απόψε, στο τιμόνι του ΟΦΗ θα βρίσκεται ο υπηρεσιακός τεχνικός, Πέδρο Καράβελα, ενώ, για την Κηφισιά, θα καθίσει στον πάγκο ο Νώντας Κουτρομάνος. by Λουκάς Χατζής
17:13
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
17:23
ΟΦΗ (Πέδρο Καράβελα):Mπάουμαν, Μαρινάκης, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Νέιρα, Τοράλ, Αμπάντα, Φελίπε. by Λουκάς Χατζής
17:24
Κηφισιά (Νώντας Κουτρομάνος): Κρίστινσον, Παρράς, Μασούρας, Μποτία, Τσάπαν, Παπασάββας, Ιπαλίμπο, Ίλιεφ, Σάντος Ματέους, Οζέγκοβιτς, Αντερέγκεν. by Λουκάς Χατζής
17:24
Υπενθυμίζεται πως ο νικητής των διπλών αναμετρήσεων θα κοντραριστεί με Παναιτωλικό ή Athens Kallithea στην επόμενη φάση. by Λουκάς Χατζής
17:32
2' Χωρίς κάτι σημαντικό στα πρώτα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
17:35
5' Ο Μπάουμαν μπλόκαρε εύκολα το γύρισμα του Ίλιεφ. by Λουκάς Χατζής
17:36
6' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Μαρινάκη να γυρίζει από τα δεξιά, τον Τοράλ να προσπαθεί να εκτελέσει μέσα από την περιοχή και τον Παπασάββα να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:36
7' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Αμπάντα, ο Τοράλ πήδηξε ψηλότερα από όλους στο δεύτερο δοκάρι, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. by Λουκάς Χατζής
17:39
10' Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
17:39
10' ΓΚΟΟΟΛ για την Κηφισιά που ισοφαρίζει σε 1-1! Πολύ καλή εκτέλεση του Ματέους Σίλβα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Αντερέγκεν με κοντινή προβολή έφερε το ματς στα ίσα. by Λουκάς Χατζής
17:41
Εντυπωσιακό ξεκίνημα στο παιχνίδι! by Λουκάς Χατζής
17:43
13' Επικίνδυνο γύρισμα του Μαρινάκη από τα δεξιά, ο Λουίς Φελίπε δεν έπιασε καλά το σουτ από τα όρια της μικρής περιοχής, στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:44
Φάουλ πάνω στον Οζέγκοβιτς από τον Βούρο. Στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους που έχουν την ευκαιρία να φέρουν κόσμο στα αντίπαλα καρέ. by Λουκάς Χατζής
17:44
15' Δεν βγήκε κάτι σε αυτή τη φάση για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
17:47
16' Σέντρα του Θοράρινσον από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
17:48
19' Ο ΟΦΗ είναι πάντως η ομάδα που επιδιώκει να κρατήσει την μπάλα και να «χτίσει» παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:50
20' Ωραία σέντρα του Αμπάντα από τα αριστερά, έδιωξε σωτήρια η άμυνα της Κηφισιάς προτού ο Φελίπε μπει στην πορεία της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
17:51
21' Μακρινό σουτ του Ιπαλίμπο, με την μπάλα να σκάει στο χορτάρι μπροστά στον Μπάουμαν, δυσκολεύοντας τον κίπερ του ΟΦΗ, ο οποίος πάντως έβγαλε τη φάση. by Λουκάς Χατζής
17:52
22' Μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Θοράρινσον χτύπησε στο πρόσωπο στην προσπάθειά του για κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
17:53
24' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:55
25' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ που κάνει το 2-1! Ωραία ανάπτυξη των γηπεδούχων, με τον Αμπάντα να γυρίζει από τα αριστερά στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, εκεί όπου ο Τοράλ κοντρόλαρε με άνεση, γύρισε, και εκτέλεσε στην κάτω αριστερή γωνία του Κρίστινσον για το δεύτερο προσωπικό του γκολ απόψε! by Λουκάς Χατζής
17:57
27' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα από τον διαιτητή, Τσακαλίδη. by Λουκάς Χατζής
17:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Φελίπε για έντονες διαμαρτυρίες, καθώς οι παίκτες του ΟΦΗ «φώναξαν» για κλέψιμο, την ώρα όπου ο διαιτητής έδωσε φάουλ πάνω στον Παπασάββα. by Λουκάς Χατζής
18:00
30' Απίθανη ενέργεια από τον Τοράλ, ο οποίος πάνω στην γραμμή, «χόρεψε» δύο παίκτες των φιλοξενούμενων, κερδίζοντας τελικώς το κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
18:01
Να πούμε πως ο ΟΦΗ παίζει με σύστημα 4-2-3-1, και ενώ όλο το προηγούμενο διάστημα οι Κρητικοί έπαιζαν με τρεις στόπερ. by Λουκάς Χατζής
18:04
34' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
18:04
Δεν βγαίνει κάτι για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
18:05
Νέα μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Γκαγέγος έμεινε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Παπασάββα. by Λουκάς Χατζής
18:05
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
18:06
36' Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Κρίστινσον να προλαβαίνει με έξοδο τον Γκαγέγος μετά από πανέξυπνη κάθετη πάσα του Τοράλ. by Λουκάς Χατζής
18:06
by Λουκάς Χατζής
18:08
38' Μεγάλο λάθος του Βούρου στα όρια της μεγάλης περιοχής του ΟΦΗ, με τον Έλληνα στόπερ να χάνει την μπάλα και να κάνει φάουλ πάνω στον Οζέγκοβιτς που είχε πάει να κλέψει. ΠΕΝΑΛΤΙ για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
18:10
40' Αλλάζει την απόφασή του ο διαιτητής. Δεν υπάρχει πέναλτι για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
18:11
41' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
18:12
42' Κόβεται το γέμισμα του Μαρινάκη, με τον ΟΦΗ πάντως να επιμένει. by Λουκάς Χατζής
18:14
18:15
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:16
45+1' Σουτ του Ματέους, η μπάλα πήγε στον Οζέγκοβιτς που ήταν σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
18:17
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Αντερέγκεν για χτύπημα στον Μαρινάκη. by Λουκάς Χατζής
18:18
45+4' Σέντρα από τον Μαρινάκη, δεν έχει κανένα θέμα να μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Λουκάς Χατζής
18:19
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-1 χάρη στα τέρματα του Τοράλ, σε ένα πολύ γεμάτο πρώτο 45λεπτο. by Λουκάς Χατζής
18:34
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:35
Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο. by Λουκάς Χατζής
18:35
18:39
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, με τον Ματέους Σάντος να σεντράρει από τα δεξιά και τον Οζέγκοβιτς από πλεονεκτική θέση στο δεύτερο δοκάρι να μην βρίσκει καλά την μπάλα, στέλνοντάς την άουτ. by Λουκάς Χατζής
18:40
50' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:40
Σε θέση οφσάιντ ο Τοράλ. by Λουκάς Χατζής
18:42
52΄ Κίτρινη κάρτα στον Ιπαλίμπο για μαρκάρισμα στον Μεγιάδο. by Λουκάς Χατζής
18:43
53' Κίτρινη στον Μποτία σε φάουλ του Νέιρα. by Λουκάς Χατζής
18:43
Τρεις κίτρινες για την Κηφισιά, δύο για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:44
54' Ένταση ανάμεσα σε Οζέγκοβιτς και Βούρο μετά το φάουλ του πρώτου στον Μαρινάκη. Πολλά φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:47
57' Ακόμα ένα φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής, αυτή τη φορά από τον Αμπάντα. by Λουκάς Χατζής
18:49
59' Αλλαγές για τη Κηφισιά. Εκτός οι Σάντος και Μποτία , μέσα οι Κωνσταντακόπουλος και Σπίνος. by Λουκάς Χατζής
18:50
60' Αδύναμη γυριστή κεφαλιά του Ιπαλίμπο, δεν είχε κανένα θέμα να μπλοκάρει ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
18:50
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:51
61' Πολύ άστοχο σουτ από τον Αμπάντα μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
18:51
62' Εκτός οι Μαρινάκης και Νέιρα , μέσα οΙ Λάρσον και Ριέρα για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:55
65' Σέντρα του Λάρσον, μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον. by Λουκάς Χατζής
18:56
67' Καμία σχέση ο ρυθμός του πρώτου ημιχρόνου με εκείνον του δευτέρου. by Λουκάς Χατζής
18:57
67' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από ωραία ενέργεια του Μασούρα. by Λουκάς Χατζής
18:57
68' Άστοχα μακρινά σουτ από Παπασάββα και Παρρά μετά την εκτέλεση κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:58
69' Εκτός ο Τοράλ που πέτυχε και τα δύο γκολ του ΟΦΗ, μέσα ο Ντίκο. by Λουκάς Χατζής
18:59
69' Αλλαγές και για την Κηφισιά. Έξω οι Ίλιεφ και Παπασάββας, μέσα ο Τετέι και Πρίτσας. by Λουκάς Χατζής
19:02
72' Ο Ριέρα κάνει μια κάκιστη σέντρα με αποτέλεσμα να χαλάσει μια πολλά υποσχόμενη επίθεση του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
19:03
19:05
75' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ που κάνει το 3-1! Όλα τα «λεφτά» η κάθετη πάσα του Λάρσον, με τον Λουίς Φελίπε να πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με πανέμορφο τελείωμα από πλάγια θέση να κάνει το 3-1 για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
19:06
77' Εκτός ο Οζέγκοβιτς για την Κηφισιά, μέσα ο Σβώκος. by Λουκάς Χατζής
19:10
80' Εκτός ο Αμπάντα που είχε τις δύο πρώτες ασίστ για τα γκολ του Τοράλ, μέσα ο Γκλάζερ. by Λουκάς Χατζής
19:11
82' Κόρνερ για τη Κηφισιά που παραχωρεί ο Βούρος με ωραίο τάκλιν στο γύρισμα του Αντερέγκεν. by Λουκάς Χατζής
19:15
85' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κηφισιά. Ο Τσακαλίδης χρεώνει με πέναλτι τον Βούρο σε μαρκάρισμά του πάνω στον Τετέι. by Λουκάς Χατζής
19:17
87' Ο Μπάουμαν πιάνει το πέναλτι του Τετέι, ο οποίος με τη δεύτερη δεν μπόρεσε να νικήσει τον κίπερ των Κρητικών! by Λουκάς Χατζής
19:17
Αυτό ήταν το πρώτο πέναλτι της Κηφισιάς στη σεζόν. by Λουκάς Χατζής
19:21
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
19:22
90+2' Μεγάλη επέμβαση του Μπάουμαν στο δυνατό σουτ του Τετέι από πλάγια θέση! by Λουκάς Χατζής
19:22
90+3' Τρομερό διαγώνιο σουτ του Ντίκο, βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο Κρίστινσον. by Λουκάς Χατζής
19:23
Απομακρύνει δύσκολα η άμυνα της Κηφισιάς μετά το κόρνερ των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής