Λεπτό προς λεπτό τα ματς του Champions League

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των σημερινών αναμετρήσεων για την έκτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League

21:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά λεπτό προς λεπτό τα ματς των 22:00 για τους ομίλους των Champions League, τα οποία θα κρίνουν οριστικά και δύο εισιτήρια για τους «16» της διοργάνωσης! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:43
Ας τα πάρουμε αναλυτικά.... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:45
Α' όμιλος Μπάγερν Μονάχου-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00) Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι (22:00) Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης (22:00) Νάπολι-Μπράγκα (22:00 Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ (22:00) Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα (22:00) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:46
Μόνο η πρωτιά έχει ξεκαθαρίσει στον 1ο όμιλο, με την αήττητη (4 νίκες, 1 ισοπαλία) Μπάγερν Μονάχου να έχει προκριθεί ήδη στη φάση των «16». Χωρίς το παραμικρό άγχος στην τελευταία αγωνιστικοί οι Βαυαροί, θα φιλοξενήσουν την ουραγό Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία «καίγεται» για το τρίποντο, όντας έναν βαθμό πίσω από Κοπεγχάγη και Γαλατασαράι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:47
Μόλις μία νίκη σε 5 αγωνιστικές έχει ως τώρα η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ, αν ηττηθεί απόψε στο Μόναχο, θα μείνει εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Την ίδια ώρα, η Κοπεγχάγη θα φιλοξενεί την Γαλατασαράι στο «Πάρκεν», με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τη νίκη που θα τους στείλει στους «16». by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:47
21:53
Στον τρίτο όμιλο, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει εξασφαλίσει την πρόκρισή της στους «16» ως πρώτη, έχοντας κάνει το 5/5, ενώ Νάπολι και Μπράγκα θα τεθούν αντιμέτωπες στο «Ντιέγκο Μαραντόνα», διεκδικώντας το δεύτερο εισιτήριο! Οι πρωταθλητές Ιταλίας, έχουν το… πάνω χέρι πριν την έναρξη του αγώνα, αφού έχουν μαζέψει τρεις βαθμούς περισσότερους από τους Πορτογάλους, οι οποίοι από μεριάς τους χρειάζονται μόνο νίκη και μάλιστα με καλύτερο σκορ από το 2-1, με το οποίο είχαν ηττηθεί από τη Νάπολι στο παιχνίδι του πρώτου γύρου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:53
Όσο για την Ουνιόν Βερολίνου, θα ψάξει την πρώτη νίκη της στο Champions League κόντρα στην πολυνίκη της διοργάνωσης, ελπίζοντας σε ήττα της Μπράγκα από τη Νάπολι, έτσι ώστε να της πάρει την τρίτη θέση που οδηγεί στο Europa League. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:53
21:55
Τέλος, στον τέταρτο όμιλο, Σοσιεδάδ και Ίντερ έχουν εξασφαλίσει από την τέταρτη αγωνιστική του ομίλου την πρόκρισή τους στη φάση των «16», ενώ απόψε βράδυ θα τεθούν αντιμέτωπες στο Μιλάνο, διεκδικώντας την πρωτιά. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο ισόπαλο 1-1, ενώ η Σοσιεδάδ έχει τον πρώτο λόγο στην ισοβαθμία, λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:56
Στο έτερο παιχνίδι του ομίλου, η Σάλτσμπουργκ θα φιλοξενήσει την Μπενφίκα, με τους Αυστριακούς να παίζουν για δύο αποτελέσματα, έτσι ώστε να τερματίσουν στην τρίτη θέση. Ουσιαστικά, η Μπενφίκα, η οποία περίμενε μέχρι την πέμπτη αγωνιστική για να πάρει τον πρώτο της βαθμό, θέλει νίκη με διαφορά τριών γκολ, έτσι ώστε να ξεπεράσει την αποψινή της αντίπαλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:56
21:58
Θυμίζουμε πως ήδη 12 ομάδες έχουν περάσει στους «16» του Champions League, και αυτές είναι οι εξής: Άρσεναλ, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν, Ντόρτμουντ , Ίντερ , Λάτσιο, Λειψία , Μάντσεστερ Σίτι , PSV Αϊντχόφεν, Ρεάλ Μαδρίτης, Ρεάλ Σοσιεδάδ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:59
Μένουν 4 εισιτήρια ακόμα, 2 από τα οποία θα κριθούν απόψε και άλλα δύο αύριο... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:01
Σιγά σιγά έχουμε σέντρα σε όλα τα ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:02
Φυσικά, πάνω από όλα το ενδιαφέρον στραμμένο στο Γιουνάιτεντ-Μπάγερν, με τους «κόκκινους διαβόλους» να θέλουν μόνο νίκη για να προκριθούν στους «16». by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:04
Μεγάλη ευκαιρία για την Ουνιόν να ανοίξει το σκορ, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό κόντρα στη Ρεάλ. Έκανε μεγάλη επέμβαση ο Κέπα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:04
Νέα ευκαιρία για τους Γερμανούς, πάνω στη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί των Μαδριλένων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:05
Για τους... φαν της Γιουνάιτεντ, ας θυμίσουμε τι χρειάζεται η αγγλική ομάδα: Αν κερδίσει την Μπάγερν, συνεχίζει σίγουρα στην Ευρώπη. Με ισοπαλία στο άλλο ματς παίρνει τη δεύτερη θέση, με άλλο αποτέλεσμα πάει στο Europa. Αν φέρει «Χ» με την Μπάγερν, θα πρέπει να κερδίσει η Γαλατά ώστε να μην μείνει τέταρτη (έχει την ισοβαθμία με την Κοπεγχάγη). by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:05
Σημαντική στιγμή για την Μπράγκα να ανοίξει το σκορ μέσα στη Νάπολι, αστόχησε από καλή θέση ο Μπρούμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:08
O Άντονι έκανε φοβερή «ποδιά» στον Γκορέτσκα και έπεσε εντός περιοχής, όμως δεν σφυρίχτηκε κάποια παράβαση παρά τις διαμαρτυρίες του Βραζιλιάνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:11
ΓΚΟΛ η Νάπολι, ανοίγει το σκορ κόντρα στην Μπράγκα στο 9' με αυτογκόλ του Σαατσί. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:12
Μετά από σέντρα του Πολιτάνο, ο Τούρκος αμυντικός είχε κακή αντίδραση και μπέρδεψε για τα καλά τον Ματέους. Μεγάλο προβάδισμα της Νάπολι για τους «16» Champions League, πλέον ψάχνει τρία γκολ η Μπράγκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:13
22:14
Σημαντική ευκαιρία για τη Γαλατά στο 13', ο Τετέ έκανε κεφαλιά εξ επαφής αλλά πρόλαβε να διώξει ο Γέλερτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:16
Δείτε τα highlights από τα ματς νωρίτερα: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:18
Καλή στιγμή για τη Ρεάλ μετά από κεφαλιά του Χοσέλου που κατέληξε στο δοκάρι στο 15'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:21
Συμπλήρωση 20 λεπτών σε όλα τα ματς, με μόλις ένα γκολ μέχρι στιγμής... Α' όμιλος Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 0-0 Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0 Νάπολι-Μπράγκα 1-0 (9’ αυτ. Σαατσί) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 0-0 by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:23
Η εντυπωσιακή επέμβαση του Κέπα νωρίτερα: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:25
Ένταση στο Μάντσεστερ μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Όλα ξεκίνησαν από μια μονομαχία Κομάν και Γκαρνάτσο, κατά τη διάρκεια της οποίας ο Γάλλος έπεσε πάνω στις διαφημιστικές πινακίδες. Μπήκε και ο Κέιν μετά στον καβγά, αλλά τα πνεύματα ηρέμησαν γρήγορα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:27
27' Ο Σανέ πέρασε τη... μισή Γιουνάιτεντ αλλά έκανε πάσα ενώ είχε ελεύθερο πεδίο να εκτελέσει και η άμυνα των Άγγλων έδιωξε. Τεράστια φάση για την Μπάγερν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:27
22:30
Η μεγάλη ευκαιρία της Κοπεγχάγης: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:31
31' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα με σέντρα σουτ του Ντι Μαρία, που δεν βρήκε όμως ούτε συμπαίκτη ούτε δίχτυα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:32
32' Δεύτερη χαμένη ευκαιρία για τον Σανέ, που βρέθηκε απέναντι από τον Ονάνα μετά από σέντρα του Κομάν αλλά έκανε ένα περίεργο πλασέ προς τα πίσω. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:33
32' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα με απευθείας κόρνερ του Ντι Μαρία! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:34
Πάει να το δει ο διαιτητής στο VAR. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:36
ΓΚΟΛ εντωμεταξύ και για τη Νάπολι, που κάνει το 2-0 και «σφραγίζει» ουσιαστικά την πρόκριση στους «16» του Champions League, με ένα... τυχερό τακουνάκι του Οσιμέν! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:36
Μέτρησε το γκολ της Μπενφίκα, η οποία χρειάζεται όμως κι άλλο τέρμα για να προσπεράσει την αντίπαλό της και να τερματίσει στην τρίτη θέση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:39
by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:40
Mεγάλη ευκαιρία για τη Σάλτσμπουργκ στο 39', σωτήριες επεμβάσεις από Οταμέντι στην αρχή και Τρούμπιν στη συνέχεια. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:40
22:43
Α' όμιλος Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 0-0 Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0 Νάπολι-Μπράγκα 2-0 (9’ αυτ. Σαατσί, 33’ Οσιμέν) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 0-1 (32’ Ντι Μαρία) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:44
43' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλατά μετά την κακή έξοδο του Γκραμπάρα, όμως η μπάλα έφυγε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:45
43' Λάθος του Γκόζενς και μεγάλη ευκαιρία για τον Χοσέλου, που στέλνει την μπάλα άουτ με το εξωτερικό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:47
ΓΚΟΟΛ για την Μπενφίκα, κάνει το 2-0 με τον Ράφα Σίλβα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:47
45' Η Ρεάλ κερδίζει πέναλτι αλλά ο Μόντριτς αστοχεί καθώς ο Ρόνοου κάνει μεγάλη επέμβαση! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:49
ΓΚΟΛ για την Ουνιόν, που μετά το χαμένο πέναλτι της Ρεάλ ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Φόλαντ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:50
Ημίχρονο σε όλα τα ματς! Α' όμιλος Μπάγερν Μονάχου-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 0-0 Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 (45+1' Φόλαντ) Νάπολι-Μπράγκα 2-0 (9’ αυτ. Σαατσί, 33’ Οσιμέν) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 0-2 (32’ Ντι Μαρία, 45+1 Σίλβα) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:53
Η... μανούρα μεταξύ Κομάν και Γκαρνάτσο by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:53
Ας δούμε τις βαθμολογίες όπως έχουν αυτή τη στιγμή: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:54
Στον πρώτο όμιλο, αυτή τη στιγμή προκρίνονται οι Μπάγερν, Κοπεγχάγη, η Γαλατάσαραϊ πηγαίνει στο Europa και η Γιουνάιτεντ μένει εκτός Ευρώπης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:55
22:56
Στο τρίτο γκρουπ, έχουμε μια... ανατροπή, αφού η Ουνιόν αυτή τη στιγμή «κλέβει» την τρίτη θέση από την Μπράγκα και την αφήνει εκτός Ευρώπης! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:57
22:58
Τέλος, στον Δ' όμιλο, έχουμε επίσης ανατροπή, αφού η Μπενφίκα έχει βρει τα δύο γκολ που έψαχνε και αυτή τη στιγμή έχει προβάδισμα για την τρίτη θέση κόντρα στη Σάλτσμπουργκ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:59
23:00
Δείτε το γκολ του Ντι Μαρία: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:01
Μοιραίος για την Μπάγερν στο πρώτο ημίχρονο ο άστοχος Σανέ: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:02
Έχουμε σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο Μιλάνο, Ίντερ-Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:05
Και στη Δανία έχουμε έναρξη του δευτέρου μέρους, Κοπεγχάγη-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:07
Και στα υπόλοιπα ματς σέντρα, έχουμε πλέον... δράση παντού. Ας θυμηθούμε λίγο τα σκορ... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:07
Α' όμιλος Μπάγερν Μονάχου-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 0-0 Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 (45+1’ Φόλαντ) Νάπολι-Μπράγκα 2-0 (9’ αυτ. Σαατσί, 33’ Οσιμέν) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 0-2 (32’ Ντι Μαρία, 45+1’ Σίλβα) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:09
48' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα να κάνει το 3-0, έστειλε την μπάλα πάνω στον Σλάγκερ εξ επαφής ο Μούσα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:11
Η χαμένη ευκαιρία του Χοσέλου: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:15
54' Καλό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, λίγο άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:15
57' ΓΚΟΟΟΛ για την Κοπεγχάγη, ανοίγει το σκορ στο 57' και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης με γκολ του Λέραγκερ από κοντά! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:16
Όπως έχουν αυτή τη στιγμή τα πράγματα, οι Δανοί προκρίνονται στους «16» του Champions League, η Γαλατά πάει Europa και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ... σπίτι της! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:18
56' Παραλίγο τραγικό λάθος του Κέπα, ο οποίος τελικά έσωσε και μπλόκαρε παρά την αρχική στραβοκλωτσιά του. Καλή στιγμή για την Ουνιόν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:19
57' ΓΚΟΛ για τη Σάλτσμπουργκ, που μειώνει σε 1-2 κόντρα στην Μπενφίκα με τον Σούσιτς και ανακτά την τρίτη θέση! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:20
Το γκολ της Ουνιόν: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:20
Και το τυχερό του Οσιμέν: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:23
ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, ο Χοσέλου με κεφαλιά ισοφαρίζει στο 61΄σε 1-1, με υποψία φάουλ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:23
Μέτρησε το γκολ και πανηγυρίζει η Μπράγκα, αφού με αυτό το γκολ ανακτά την τρίτη θέση από τους Γερμανούς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:26
Mετά από πολλαπλές τελικές, βρήκε δίχτυα ο Χοσέλου Εικόνα live 21977937/114013.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:28
Τα αποτελέσματα ως έχουν στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου... Α' όμιλος Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 1-0 (57’ Λεράγκερ) Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-1 (45+1’ Φόλαντ, 61’ Χοσέλου) Νάπολι-Μπράγκα 2-0 (9’ αυτ. Σαατσί, 33’ Οσιμέν) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 1-2 (57’ Σούσιτς - 32’ Ντι Μαρία, 45+1’ Σίλβα) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:31
ΓΚΟΟΛ για την Μπάγερν με τον Κομάν, κάνει το 1-0 μέσα στο «Όλντ Τράφορντ»! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:32
Στο 70ο λεπτό, το «Θέατρο των Ονείρων» γίνεται «Θέατρο των Εφιαλτών» για τους Άγγλους, που πλέον θέλουν ανατροπή, βάσει του άλλου αποτελέσματος, για να περάσουν στο Europa! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:33
Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στη Σοσιεδάδ, όμως είδε τη φάση και κατάλαβε πως ο Κούμπο είχε κάνει ξεκάθαρο θέατρο. Μάλιστα, έδωσε και κίτρινη στον Ιάπωνα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:34
ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρεάλ, φέρνει «τούμπα» την Ουνιόν, ξανά με τον Χοσέλου στο 73'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:34
Πιο πολύ από τους Μαδριλένους πανηγυρίζουν οι άνθρωποι της Μπράγκα, που ξέρουν πλέον πως εκτός συγκλονιστικού απροόπτου η πορτογαλική ομάδα θα πάρει την τρίτη θέση του Europa! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:37
Oι βαθμολογίες ως έχουν αυτή τη στιγμή: Α' όμιλος 1. Μπάγερν Μονάχου 16 2. Κοπεγχάγη 8 3. Γαλατάσαραϊ 5 4. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4 Γ' όμιλος 1. Ρεάλ Μαδρίτης 18 2. Νάπολι 10 3. Μπράγκα 4 4. Ουνιόν Βερολίνου 2 Δ' όμιλος 1. Ρεάλ Σοσιεδάδ 12 2. Ίντερ 12 3. Σάλτσμπουργκ 4 4. Μπενφίκα 4 by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:37
Η Σάλτσμπουργκ ισοφάρισε στο 74', όμως το γκολ ακυρώθηκε ορθώς ως οφσάιντ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:37
Το κομβικό γκολ της Κοπεγχάγης: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:38
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ράφα Σίλβα να βάλει γκολ πρόκρισης για την Μπενφίκα. Βρέθηκε φάτσα με τον Σλάγκερ, αλλά νικήθηκε! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:42
Όπως έχουν τα πράγματα, η Γιουνάιτεντ θέλει ανατροπή για να βγει οπουδήποτε, ενώ η Γαλατά επίσης θέλει ανατροπή ώστε να περάσει στους «16» του Champions League. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:43
83' O Kέιν πήρε κεφαλιά ανενόχλητος στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, όμως έστειλε την μπάλα λίγο μακριά από την εστία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:43
Το γκολ που αυτή τη στιγμή δίνει την τρίτη θέση στη Σάλτσμπουργκ: by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:47
85' ΓΚΟΟΟΛ για την Ουνιόν, ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Κραλ και θέλει πλέον 1 γκολ ακόμα για να πάρει την τρίτη θέση από την Μπράγκα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:48
Αποβολή για τον Λεράγκερ, σκόρερ του γκολ της Κοπεγχάγης, με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90'. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:49
23:50
ΓΚΟΟΛ για τη Ρεάλ, αποκαθιστά το προβάδισμά της κάνοντας το 3-2 με τυχερό γκολ του Θεμπάγιος στο 89'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:52
Απίστευτα πράγματα στο τελευταίο γκολ των καθυστερήσεων, με τη Γαλατά να χάνει αλλεπάλληλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει! Όχι ότι θα άλλαζε κάτι, αφού θα χρειαζόταν κι άλλο γκολ η τουρκική ομάδα... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:52
Τέλος αγώνα, η Κοπεγχάγη νικά τη Γαλατά και τη στέλνει εκτός απροόπτου στο Europa, παίρνοντας την πρόκριση στους «16» του Champions League! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:53
23:54
ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Μπενφίκα, κάνει το 1-3 μέσα στη Σάλτσμπουργκ με τον Καμπράλ και παίρνει σκορ πρόκρισης στο 90+2'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:54
Απίθανο τακουνάκι του Καμπράλ, μια γκολάρα που ίσως δώσει στην Μπενφίκα το εισιτήριο για το Europa και αφήσει τη Σάλτσμπουργκ εκτός Ευρώπης, αν δεν αλλάξει κάτι... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:55
Έχουμε φινάλε στα δύο ματς της Ιταλίας. Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 και Νάπολι-Μπράγκα 2-0. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:56
Λήξη και στο Μάντσεστερ, η Γιουνάιτεντ τερματίζει τελευταία και μένει εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Στο Europa η Γαλατάσαραϊ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:57
Φινάλε και στο Βερολίνο, η Ουνιόν έκανε μεγάλη προσπάθεια αλλά μένει εκτός Ευρώπης. Τρίτη και στο Europa η Μπράγκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:58
ΤΕΛΟΣ και στην Αυστρία, η Μπενφίκα παίρνει σπουδαία πρόκριση στο Europa με «διπλό» στην Αυστρία και μπάζερ μπίτερ του Καμπράλ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
23:58
Τα τελικά αποτελέσματα Α' όμιλος Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάγερν Μονάχου 0-1 (70’ Κομάν) Κοπεγχάγη-Γαλατασαράι 1-0 (57’ Λεράγκερ) Γ' όμιλος Ουνιόν Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης 2-3 (45+1’ Φόλαντ, 85’ Κραλ - 61’/73’ Χοσέλου, 89’ Θεμπάγιος) Νάπολι-Μπράγκα 2-0 (9’ αυτ. Σαατσί, 33’ Οσιμέν) Δ' όμιλος Ίντερ-Σοσιεδάδ 0-0 Σάλτσμπουργκ-Μπενφίκα 1-3 (57’ Σούσιτς - 32’ Ντι Μαρία, 45+1’ Σίλβα, 90+2’ Καμπράλ) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
00:00
Oι βαθμολογίες: Α' όμιλος 1. Μπάγερν Μονάχου 16 2. Κοπεγχάγη 8 3. Γαλατάσαραϊ 5 4. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4 Γ' όμιλος 1. Ρεάλ Μαδρίτης 18 2. Νάπολι 10 3. Μπράγκα 4 4. Ουνιόν Βερολίνου 2 Δ' όμιλος 1. Ρεάλ Σοσιεδάδ 12 2. Ίντερ 12 3. Μπενφίκα 4 4. Σάλτσμπουργκ 4 by Αλέξανδρος Τσιριγώτης