Κηφισιά-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 14η  αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:03
Καλησπέρα σας. Η Κηφισιά στις 17:30 θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε live μέσα από το sportfm.gr την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Γιάννη Πολιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Σε πέντε αναμετρήσεις στο Μιχάλης Κρητικόπουλος η Κηφισιά είχε τρεις διαδοχικές ισοπαλίες με Πανσερραϊκό (4-4), Λαμία (1-1), ΑΕΚ (1-1) και δύο ήττες στα τελευταία της εντός από Παναθηναϊκό (1-0) και Αστέρα Τρίπολης (3-1). Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε το αρνητικό ρεκόρ της ιστορίας του με τις 12 αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη, ένα σερί που ξεκίνησε μετά την αναμέτρηση με την Κηφισιά για τον πρώτο γύρο. Πέρσι είχε πάλι 12 διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη, από τις 15 Ιανουαρίου 2023 που ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναθηναϊκό εντός έδρας, μέχρι τις 22 Απριλίου 2023, όταν και επικράτησε με 3-2 του Παναιτωλικού στους Ζωσιμάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Ο Ντέιβιντ Νίλσεν ο νέος προπονητής της Κηφισιάς θα κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας των Βορείων Προαστίων. Η Κηφισιά ,βρίσκεται στην τελευταία θέση με 8 βαθμούς, μετρώντας μέχρι στιγμής μια νίκη, 5 ισοπαλίες και 7 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκεται στην προτελευταία θέση με επίσης 8 βαθμούς, με απολογισμό 1-5-7. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Αναγνωστόπουλος - Μασούρας, Βαφέας, Λαντρ, Παρράς - Παπασάββας, Ιπαλίμπο, Κωνσταντακόπουλος - Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς, Κρισιούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Αντερέγκεν, Λούμορ, Τσάπαν, Ίλιεφ, Τετέι, Μποτία, Γκόμπελιτς, Πρίτσας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Κλέιμαν - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης - Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο - Ροσέρο, Παμλίδης, Λεό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Στον πάγκο οι Αθανασίου, Μπάλαν, Γκάρο, Λιάσος, Κόντε, Μπακαδήμας, Κιάκος, Πανάγου, Τζίμας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Στεφανής, Νίκζας 4ος: Πουλικίδης VAR: Τζήλος, Βεργέτης by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Να θυμίσουμε πως όλα τα παιχνίδια της Stoiximan Super League θα διεξαχθούν κεκλεισμένων των θυρών για τους επόμενους δυο μήνες, με εντολή της κυβέρνησης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
4' Μεγάλη φάση για την Κηφισιά! Τρομερή ατομική ενέργεια του Κρισιούμα, ο Κωνσταντακόπουλος γίνεται αποδέκτης της μπάλας σε πλεονεκτική θέση αλλά σουτάρει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
6' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Έκλεψε ωραία ο Κρισιούμα, έκανε το παράλληλο γύρισμα και με κεφαλιά ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
10' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! Εξαιρετική ομαδική προσπάθεια, με τον Παμλίδη να κάνει την κάθετη στον Ροσέρο, ο οποίος έμεινε όρθιος στο μαρκάρισμα του Μασούρα και εκτέλεσε τον Αναγνωστόπουλο για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
11' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Με τη… σέντρα οι γηπεδούχοι χτυπάνε ξανά, με τον Κωνσταντακόπουλο να βρίσκει τον Κρισιούμα και αυτός με ωραίο τελείωμα από τα όρια της περιοχής να νικά τον Κλέιμαν για το 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
Τι γίνεται! Τα γκολ μπαίνουν βροχή! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
Ωραίο παιχνίδι μέχρι στιγμής, οι δυο ομάδες έχουν ανάγκη τη νίκη και αυτό φαίνεται μέσα στο χορτάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
16' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Απομάκρυναν οι παίκτες της Κηφισιάς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
20' Κοντινό σουτ ο Ριένστρα, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
23' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
23' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Εκτέλεσε το κόρνερ ο Τσαούσης, ο Παντελάκης πήρε την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο για το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
2-2 στο 23ο λεπτό! Αυτά ούτε στην Premier League! by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
24' Κίτρινη ο Κρισιούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
17:58
29' Κίτρινη ο Παρράς για φάουλ στον Καραχάλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
29' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
32' Τρελή στιγμή!! Εκτός περιοχής ο Αναγνωστόπουλος, απομακρύνει προσωρινά και ο Λεό επιχειρεί την λόμπα από μακριά, αλλά ο κίπερ της Κηφισιάς διώχνει με το κεφάλι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
34' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
34' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Εκτελεί το φάουλ ο Μπιφουμά, με τον Λαντρ να κάνει την προβολή και να σκοράρει από κοντά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
3-2 ΣΤΟ 34'! by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
40' Κίτρινη στον Καραχάλιο για φάουλ στον Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
41' Κάρτα και ο Παντελάκης για φάουλ ξανά στον Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Ο ρέφερι έδωσε κάρτα και στον πάγκο του ΠΑΣ για διαμαρτυρίες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
43' Απειλούν οι γηπεδούχοι με τον Βαφέα, αλλά ο Κλέιμαν απέκρουσε εντυπωσιακά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Ημίχρονο! Ένα τρελό πρώτο 45λεπτο ανάμεσα σε Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα Στο 6’ ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ, στο 10’ απάντησε ο Ροσέρο για το 1-1. Ένα λεπτό αργότερα ο Κρισιούμα έκανε το 2-1, στο 23’ ο Παντελάκης έφερε το ματς στα ίσα για το 2-2 και ο Λαντρ στο 34’ έγραψε το 3-2! Επιστρέφουμε σε λίγο για ακόμα περισσότερα γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
18:29
18:31
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
46' Γκάρο μέσα για τον ΠΑΣ, έξω ο Ριένστρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
47' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
18:33
47' Κίτρινη ο Γκάρο που εμπόδισε την εκτέλεση του φάουλ της Κηφισιάς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Στο γήπεδο υπάρχει εισαγγελέας για να σιγουρευτεί ότι τηρείται η κυβερνητική απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
53' Σουτ ο Γκάρο, δεν ήταν τόσο δυνατό, με αποτέλεσμα ο Αναγνωστόπουλος να μπλοκάρει εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
55' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Κοντινή κεφαλιά του Κρισιούμα, η μπάλα ξυστά από την εστία του Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
56' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πήρε την κεφαλιά ο Ροσέρο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Υπάρχει προσωρινό πρόβλημα με το μόνιτορ στο VAR, συνεχίζεται το ματς, οι τεχνικοί προσπαθούν να το λύσουν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
59' Κίτρινη στον Παπασάββα για φάουλ στον Τσαούση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
62' Ωραία ατομική ενέργεια του Γκάρο, έσπασε στον Σόρια, αλλά το σουτ που έκανε ο Ισπανός πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
64' Έξω ο Λεό για τον ΠΑΣ, μέσα ο Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ωραία σέντρα του Σόρια, ο Κόντε πλάσαρε στην κίνηση, αλλά μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
66' Δυνατό σουτ ο Τσαούσης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
67' Αντερέγκεν αντί Μπιφουμά για την Κηφισιά και Τετέι αντί Κρισιούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
Στο 73ο λεπτό βρισκόμαστε, παραμένει το 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
74' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
Εκτέλεσε ο Μασούρας, έδιωξαν οι παίκτες του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
78' Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκάρο για φάουλ στον Τετέι. Με 10 μένει ο ΠΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
81' Αδύναμο πλασέ του Τετέι, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
83' Ο Ιπαλίμπο δεν μπορεί να συνεχίσει από ενοχλήσεις, μπαίνει ο Μποτία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
84' Ο Λαντρ έκοψε τελευταία στιγμή τον Ροσέρο πριν εκείνος εκτελέσει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
85' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
86' Γύρισμα του Μασούρα, διώχνει ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του ΠΑΣ, για τράβηγμα του Παπασάββα στον Κόντε by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Έγινε έλεγχος, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
90' Σκόραρε ο Οζέγκοβιτς, αλλά δεν μέτρησε για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Γίνεται έλεγχος στο γκολ. Είναι αρκετά οριακή η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
90+2' Ίλιεφ μέσα για την Κηφισιά, έξω ο Κωνσταντακόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
Μετράει το γκολ! 4-2 λοιπόν η Κηφισιά με τον Οζέγκοβιτς! Ο Σόρια καλύπτει τον σκόρερ της Κηφισιάς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Έντονοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες της Κηφισιάς πάνω στον προπονητή τους, Ντέιβιντ Νίλσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Τέλος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Η Κηφισιά παίρνει σπουδαία νίκη στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Νίλσεν, με πρωταγωνιστή τον Όγκνιεν Οζέγκοβιτς που πέτυχε 2 γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη