Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 17η  αγωνιστική της Premier League.

18:12
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λίβερπουλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τη 17η αγωνιστική της Premier League. Σέντρα στις 18:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Premier League. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Ντέρμπι στο Άνφιλντ, που μένει να δούμε αν θα είναι στα χαρτιά ή όχι. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ από τη μία είναι σε εξαιρετικό φεγγάρι και με 4-1-0 στα τελευταία ματς πρωταθλήματος έχει εδραιωθεί στις πρώτες θέσεις, την ώρα που εκείνη του Έρικ Τεν Χαγκ έχει 1-1-3 εντός κι εκτός συνόρων. Απόρροια των αποτελεσμάτων αυτών, η 7η θέση στη βαθμολογία της Premier League και ο σοκαριστικός αποκλεισμός από την Ευρώπη... by Γιάννης Πολιάς
18:18
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Λίβερπουλ (Γ. Κλοπ): Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Κονατέ, Φαν Ντάικ, Τσιμίκας, Σόμποσλαϊ, Έντο, Χράφενμπερχ, Σαλάχ, Νούνιες, Ντίας Στον πάγκο: Χάκπο, Γκόμες, Κέλεχερ, ΜακΚόνελ, Έλιοτ, Κουάνσα, Μπράντλεϊ, Τζόουνς, Άντριαν Μάντσεστερ Γ. (Έ. Τεν Χαγκ): Ονάνα, Νταλότ, Έβανς, Βαράν, Σο, Μέινου, ΜακΤόμινεϊ, Άμραμπατ, Άντονι, Χόιλουντ, Γκαρνάτσο Στον πάγκο: Μεϊμπρί, Ράσφορντ, Φαν ντε Μπέικ, Πελίστρι, Γκορ, Ρεγκιλόν, Καμπουαλά, Γουάν-Μπισάκα, Αλτάι by Γιάννης Πολιάς
18:22
Ζότα, Μπαΐτσετιτς, Τιάγκο, Ρόμπερτσον, Ματίπ και Μακ Άλιστερ οι απόντες για τους γηπεδούχους, χωρίς Κασεμίρο, Μαρτίνες, Έρικσεν, Φερνάντες, Μάουντ, Ντιαολό, Μαλάσια, Μαρσιάλ, Σάντσο οι "κόκκινοι διάβολοι". by Γιάννης Πολιάς
18:23
Διαιτητής του αγώνα, ο Μάικλ Όλιβερ. by Γιάννης Πολιάς
18:24
Τελευταίο αντάμωμα των δύο ομάδων, το ασύλληπτο 7-0 της Λίβερπουλ τον περασμένο Μάρτιο! by Γιάννης Πολιάς
18:25
Από τον Ιανουάριο του 2016 έχει να πανηγυρίσει στο Άνφιλντ η Γιουνάιτεντ, που έκτοτε μετρά 0-3-5. by Γιάννης Πολιάς
18:30
1' Κόρνερ από νωρίς για τη Λίβερπουλ, μετά από προσπάθεια Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Απομακρύνθηκε η μπάλα, φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Καλή η εκτέλεση, έδιωξαν οι αμυντικοί της Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
18:33
Με νίκη, η Λίβερπουλ ανεβαίνει εκ νέου στην κορυφή, εκεί που βρίσκεται αυτή τη στιγμή η Άρσεναλ, μετά τη νίκη εις βάρος της Μπράιτον. by Γιάννης Πολιάς
18:34
4' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, που έχουν μπει φορτσάτοι. by Γιάννης Πολιάς
18:34
5' Ωραίο γύρισμα του Σαλάχ, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
18:36
7' Μια πρώτη απόπειρα της Γιουνάιτεντ να επιτεθεί έληξε άδοξα, με οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
18:40
10' Τραγικά άστοχο το σουτ του Γκαρνάτσο από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
18:40
11' Ψηλά άουτ το μακρινό σουτ του Σόμποσλαϊ, μετά από αντεπίθεση που ξεκίνησε από τον Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
18:46
16' Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ, μετά από κεφαλιά Νούνιες και άστοχη έξοδο Ονάνα, η μπάλα κατέληξε κόρνερ από προσπάθεια Σαλάχ. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Πλάγιο τώρα για τους γηπεδούχους, που συνεχίζουν να πιέζουν. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Νέο κόρνερ από παρέμβαση αμυντικού σε σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:48
18' Και ακόμα ένα κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
18:48
Διπλή προσπάθεια από Φαν Ντάικ, όμως δεν απείλησε ουσιαστικά, καθώς οι αμυντικοί απομάκρυναν. by Γιάννης Πολιάς
18:49
18:51
21' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
18:51
Επειδή κλότσησε την μπάλα νευριασμένος... by Γιάννης Πολιάς
18:52
Παραλίγο αψιμαχία ανάμεσα σε Τσιμίκα και Άντονι, όμως το πράγμα δεν ξέφυγε. by Γιάννης Πολιάς
18:56
26' Οδεύουμε προς τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με τον ρυθμό να είναι πολύ χαμηλός εδώ και λίγη ώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:56
27' Κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μέινου. by Γιάννης Πολιάς
18:57
28' Κόρνερ για τους "reds". by Γιάννης Πολιάς
18:57
Το έβδομο σήμερα! by Γιάννης Πολιάς
18:58
28' Φοβερή κεφαλιά Φαν Ντάικ, ακόμη πιο εντυπωσιακή η απόκρουση του Ονάνα! by Γιάννης Πολιάς
18:58
Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς, με την μπάλα να καταλήγει άουτ μετά από το νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:01
Οι επαφές μέσα στην αντίπαλη περιοχή είναι 17-1... by Γιάννης Πολιάς
19:04
19:05
35' Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Στημένη μπάλα από τα αριστερά για τη Λίβερπουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:05
36' Κόρνερ μετά από σουτ του Χράφενμπερχ που βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κονατέ μετά την εκτέλεση του Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
19:12
42' Συρτό σουτ του Σαλάχ έξω από την περιοχή, εύκολα μάζεψε ο Ονάνα. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:17
45+2' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τη Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Συντριπτική η υπεροχή των γηπεδούχων, που όμως δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν ουσιαστικά με εξαίρεση 1-2 φάσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
19:33
19:34
46' Στα σώματα η συρτή προσπάθεια του Σαλάχ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
47' Ωραία προσπάθεια και συρτό σουτ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ονάνα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Πολύ δυνατή εκκίνηση και στο δεύτερο μέρος για τους "reds". by Γιάννης Πολιάς
19:38
50' Επικίνδυνη μπαλιά του Σαλάχ από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Νούνιες και ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
19:40
53' Ο Νταλότ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, απευθείας πάνω στον Άλισον η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Ώρα είχαμε να τον δούμε τον Βραζιλιάνο... by Γιάννης Πολιάς
19:42
55' Μεγάλη στιγμή για τη Γιουνάιτεντ, ο Γκαρνάτσο βγήκε τετ α τετ αλλά δεν πρόλαβε να εκτελέσει, καθώς τον σταμάτησε ο Αλεξάντερ-Άρνολντ! by Γιάννης Πολιάς
19:44
Αναθάρρησαν οι "κόκκινοι διάβολοι". by Γιάννης Πολιάς
19:48
Συμπήρώσαμε μία ώρα αγώνα, πάντα χωρίς σκορ στο Άνφιλντ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
61' Χάκπο αντί Χράφενμπερχ, Γκόμες αντί Σόμποσλαϊ. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Θα πάει σε πιο κεντρικό ρόλο ο Αλεξάντερ-Άρνολντ. by Γιάννης Πολιάς
19:51
64' Ωραίο σουτ του Σαλάχ έξω από την περιοχή, μάζεψε χωρίς πρόβλημα ο Ονάνα. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Στο 70% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:54
66' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Σαλάχ έστρωσε στον Αλεξάντερ-Άρνολντ, το συρτό σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ... by Γιάννης Πολιάς
19:54
19:55
67' Απαντά με μεγάλη διπλή ευκαιρία η Γιουνάιτεντ! Τετ α τετ Χόιλουντ, που έστειλε την μπάλα πάνω στον Άλισον δύο φορές... by Γιάννης Πολιάς
19:55
Αποκτά μια άγρια ομορφιά το ματς όσο πλησιάζουμε στο 70'. by Γιάννης Πολιάς
19:57
70' Σπουδαία απέμβαση Ονάνα σε σουτ Σαλάχ από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
19:57
Αλλεπάλληλες καλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:58
70' Άστοχο το μακρινό σουτ του ΜακΤόμινεϊ. by Γιάννης Πολιάς
19:58
71' Ράσφορντ αντί Γκαρνάτσο. by Γιάννης Πολιάς
20:03
75' Μπήκαμε στην τελική ευθεία της αναμέτρησης, να δούμε αν θα έχουμε, επιτέλους, ένα γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:04
76' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, ο Ντίας από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ονάνα. Κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Μέσα από την περιοχή το σουτ του Κονατέ, πάνω στον Ονάνα η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
20:05
78' Τζόουνς αντί Ντίας, Έλιοτ αντί Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
20:06
79' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, το ενδέκατο απόψε. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Πανεύκολα μπλόκαρε ο Ονάνα την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Φαν Ντάικ. by Γιάννης Πολιάς
20:10
82' Μέιμπρι αντί Μέινου, Πελίστρι αντί Άντονι. by Γιάννης Πολιάς
20:11
84' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ μετά από κόντρα σε μακρινό σουτ του Χάκπο. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
85' Άστοχο σουτ του Τζόουνς μέσα από την περιοχή, φωνές για χέρι νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σο, ωστόσο ο διαιτητής υπέδειξε να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:13
86' Νέο σουτ, από τον Γκόμες, άουτ, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:15
87' Ένταση μετά από δυνατό μαρκάρισμα του Σο στον Κονατέ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Κίτρινη κάρτα για τον Άγγλο μπακ. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Συνεχόμενες σέντρες από τους γηπεδούχους, που δεν μπορούν να επιτεθούν ορθολογικά εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:18
90+1' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λίβερπουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Και νέο φάουλ, πιο κοντά στην περιοχή, που κέρδισε ο Τσιμίκας. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Κίτρινη κάρτα στον Ράσφορντ. by Γιάννης Πολιάς
20:20
90+2' Άστοχη η κεφαλιά του Χάκπο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:21
90+3' Επικίνδυνο γύρισμα του Ράσφορντ, με τα πόδια έδιωξε ο Άλισον. by Γιάννης Πολιάς
20:21
90+4' Κόκκινη κάρτα στον Νταλότ! by Γιάννης Πολιάς
20:22
Πιθανότατα πήρε δύο κίτρινες σε λίγα δευτερόλεπτα για διαμαρτυρίες, κάπως ασαφές αυτό που συνέβη... by Γιάννης Πολιάς
20:23
Αριθμητικό μεινονέκτημα στο φινάλε για τη Γιουνάιτεντ, που πάντως κρατάει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Τέλος! Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 στο Άνφιλντ! by Γιάννης Πολιάς
20:24
Οι "κόκκινοι διάβολοι" άντεξαν απέναντι στους ανώτερους αλλά κακούς στα τελειώματα "reds" και κατέγραψαν την πρώτη τους ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Στη 2η θέση μαζί με την Άστον Βίλα και στο -1 από την κορυφή η ομάδα του Κλοπ. by Γιάννης Πολιάς