Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League

16:31
Καλησπέρα σας! Ο Άρης υποδέχεται στο Κλεάνθης Βικελίδης τη Λαμία, για την 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Την περασμένη αγωνιστική ο Άρης επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ, ενώ από την άλλη η Λαμία γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Βόλο με 2-1. Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 23 πόντους και απολογισμό 7-2-5. Από την άλλη, οι Φθιωτοί βρίσκονται στην 7η θέση με 16 βαθμούς και απολογισμό 4-4-6. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Αυτή είναι η έκτη αναμέτρηση για τις δύο ομάδες με γηπεδούχο τον Άρη για το πρωτάθλημα και η Λαμία να έχει καταφέρει μέχρι τώρα να πάρει δύο ισοπαλίες στη Θεσσαλονίκη, μια με σκορ 1-1 και μια χωρίς τέρματα. Η Λαμία σημείωσε για πρώτη φορά στην ιστορία των αναμετρήσεων τους δύο διαδοχικές νίκες απέναντι στον Άρη. Αυτό συνέβη σε παιχνίδια που ήταν γηπεδούχος, μια στο περσινό παιχνίδι του δευτέρου γύρου και μια τη φετινή σεζόν για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στα πέντε από τα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σκοράρει μόνο ο ένας από τους δύο, κάτι που συνολικά έχει συμβεί στα επτά από τα έντεκα μεταξύ τους παιχνίδια στην Stoiximan Super League. Στα έξι τελευταία μεταξύ τους για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος δεν υπάρχει νίκη φιλοξενούμενου, με τον απολογισμό να είναι, τέσσερις νίκες για τον γηπεδούχο και δύο ισοπαλίες. Η νίκη του Άρη με 5-0 στην περσινή τους αναμέτρηση στη Θεσσαλονίκη είναι η ευρύτερη που έχει με αντίπαλο τη Λαμία, ενώ οι τρεις νίκες του είναι όλες με διαφορετικά σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
5 συναντήσεις 3 νίκες Άρη 2 ισοπαλίες Γκολ: 10-2 by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μοντόγια, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο - Νταρίντα, Ζουλ, Πάρδο - Μενέντες, Μορόν, Σουλεϊμάνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Χουτεσιώτης, Βερστράτε, Σαβέριο, Τζούρασεκ, Φατόρε, Ρουπ, Χριστοδουλόπουλος, Κάρλσον, Ζαμόρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ - Τζανδάρης, Σλίβκα, Νούνιες, Τσιλούλης - Ακούνια, Καρλίτος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Νάγκι, Σίντκλεϊ, Γιαννούτσος, Στάνκο, Κοντονίκος, Τόσιτς, Τσούκαλος, Μάλτσι, Βασιλαντωνόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος Α' Βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης Β' Βοηθός: Λάμπρος Διαμαντής 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης VAR: Βασίλειος Φωτιάς by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Φυσικά, το παιχνίδι θα είναι κεκλεισμένων των θυρών, μετά από κυβερνητική απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Σε δέκα περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
5' Αδύναμο σουτ του Μορόν, μπλόκαρε εύκολα ο Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
7' Ευκαιρία για τη Λαμία! Σέντρα ο Ακούνια, τελευταία στιγμή έδιωξε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
9' Συρτό δυνατό σουτ του Οντουμπάτζο, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Κοσέλεφ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Βρισκόμαστε στο 15ο λεπτό και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
19' Σουτ ο Καρλίτος από τα όρια της περιοχής, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
20' Ωραίο δυνατό σουτ του Σουλεϊμάνοφ, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
17:25
17:26
25' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Πήρε την κεφαλιά ο προωθημένος Φαμπιάνο, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
28' Αντίκρισε την κίτρινη κάρτα ο Τζανδάρης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
29' Ευκαιρία για τον Άρη! Εκτέλεσε το φάουλ σε καλό σημείο ο Σουλεϊμάνοφ, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κοσέλεφ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
68%-32% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
31' Ωραίο σουτ από πλάγια θέση ο Μενέντες, η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
32' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
33' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
Απομάκρυνε ο Κορνέζος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
17:43
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Τρομερή ενέργεια του Μενέντες που αδειάζει έναν αντίπαλο και κάνει τη σουτάρα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας, ενώ κανείς παίκτης των γηπεδούχων δεν μπορεί να πάρει την επαναφορά! by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
45+1' Κίτρινη ο Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Ημίχρονο! Άρης και Λαμία πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι (0-0) με λίγες καλές στιγμές κυρίως από πλευράς γηπεδούχων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! Ζαμόρα αντί Πάρδο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
46' Πέναλτι για τον Άρη! Φοβερή ντρίμπλα του Μορόν, ο Κορνέζος κάνει το χέρι στην προσπάθειά του να κόψει με τάκλιν. Αναμένουμε και την απόφαση του Φωτιά από το VAR, αν θεωρεί ακούσιο το χέρι ή επιβεβαιώνει πως υπάρχει παράβαση, by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
47' Πέναλτι τελικά για τους γηπεδούχους! Ο Κορνέζος στο πέσιμο βρίσκει την μπάλα με το χέρι, την ώρα της προσγείωσής του δηλαδή μετά το τάκλιν που επιχείρησε και ενώ αρχικά έχει βρει με το πόδι την μπάλα. Τουλάχιστον τραβηγμένη η απόφαση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
48' ΓΚΟΛ για τον Άρη με εύστοχη εκτέλεση του Μορόν και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
50' Σουτ ο Νταρίντα, έδιωξε δύσκολα ο Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
54' Ευκαιρία για τη Λαμία! Φοβερή ατομική προσπάθεια του Καρλίτος που περνάει τρεις αντιπάλους, σουτάρει, ο Κουέστα διώχνει αρχικά και στη συνέχεια ο Σλίβκα παίρνει το ριμπάουντ μέσα από την περιοχή, αλλά το τελείωμά του κοντράρει και περνά δίπλα από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
56' ΓΚΟΛ η Λαμία! Κεφαλιά-πάσα του Σλίβκα, ο Ακούνια από δύσκολο σημείο και με ένα γυριστό σουτ, εκτελεί τον Κουέστα για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Πολύ ωραία εκτέλεση του σκόρερ, η άμυνα του Άρη φέρει μεγάλη ευθύνη για το ότι δεν κατάφερε σε καμία στιγμή να απομακρύνει την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
18:24
64' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Εκτέλεσε ο Καρλίτος, βγήκε και έδιωξε ο Κουέστα, ο Αμαράλ πήρε το ριμπάουντ και έκανε ένα δυνατό σουτ, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
66' Ωραίο γυριστό σουτ του Ζαμόρα, ο Κοσέλεφ έδιωξε σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
67' Ρουπ αντί Μενέντες για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
67' Ευκαιρία για τον Άρη! Τεράστιες διαδοχικές επεμβάσεις του Κοσέλεφ. Πρώτα σε μακρινό σουτ του Ρουπ, στη συνέχεια σε εξ επαφής πλασέ του Φαμπιάνο από τη μικρή περιοχή! by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
69' Σουτάρει ο Νταρίντα από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Τελείως διαφορετικός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο σε σχέση με το πρώτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
71' Ο Ακούνια βγαίνει τραυματίας με φορείο, ύστερα από έντονη ενόχληση που ένιωσε. Ο Τόσιτς μπήκε στη θέση του. Μέσα επίσης ο Στάνκο στη θέση του Νούνιες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
74' ΓΚΟΛ ο Άρης! Με καρφωτή κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι ο Μορόν νικάει τον Κοσέλεφ για το 2-1, ύστερα από εκπληκτική σέντρα του Νταρίντα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Να πούμε στο μεταξύ πως ο Ακούνια είναι καλά, αφού σηκώθηκε και ήθελε να ξαναμπεί στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
79' Ταχύτατη αντεπίθεση του Άρη, τελευταία στιγμή ο Σιμόν κόβει και απομακρύνει σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Διώχνει με τις γροθιές ο Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
18:41
80' Από θέση τετ-α-τετ ο Νταρίντα δεν μπορεί να νικήσει τον Κοσέλεφ, ο οποίος διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
82' Καλή στιγμή για τη Λαμία! Ο Καρλίτος έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Κουέστα πρόλαβε και έκοψε την προσπάθειά του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
85' Σίντκλεϊ στη θέση του Σλίβκα και Μάλτσι στη θέση του Καρλίτος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Κυκλοφορεί την μπάλα η Λαμία προσπαθώντας να επιτεθεί αν και ο χρόνος περνά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
88' Εκτέλεση φάουλ στην περιοχή του Άρη, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
89' Έξω ο Σουλεϊμάνοφ, μέσα ο Κάρλσον. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
5 τα λεπτά των καθυστερήσεων, διανύουμε ήδη το πρώτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
90+1' Επικίνδυνο γύρισμα του Αμαράλ, δεν μπόρεσε κάποιος παίκτης της Λαμίας να μπει στην πορεία της μπάλας. Καλή στιγμή για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
90+2' Βγαίνει ο Τσιλούλης, μπαίνει ο Τσούκαλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
90+3' Ζουλ έξω, Βερστράτε μέσα και Νταρίντα έξω, Τζούρασεκ μέσα για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
90+4' Πήγε να επωφεληθεί από λάθος της άμυνας ο Άρης, έδιωξε η άμυνα της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
90+5' 2-2 για τη Λαμία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Ο Μάλτσι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζει με μονοκόμματο σουτ που δεν άφησε περιθώριο στον Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ο Άρης κερδίζει φάουλ λίγο έξω από την περιοχή της Λαμίας, σε επικίνδυνη θέση. Ίσως η τελευταία φάση του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Καλή εκτέλεση του Μορόν, ο Κοσέλεφ κάνει μεγάλη επέμβαση και κρατάει το σκορ στο 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
Τέλος στο ματς, Άρης-Λαμία 2-2 με φοβερό φινάλε στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
Οι «κίτρινοι» κρατούσαν τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ο Μάλτσι χάρισε μια πολύ σημαντική ισοπαλία στη Λαμία μέσα στο «Βικελίδης». by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
Ο Άρης μένει στους 24 βαθμούς και κινδυνεύει να απομακρυνθεί κι άλλο από την τετράδα, ενώ η Λαμία πιάνει τον Αστέρα στην 6η θέση και τους 17 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη