Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League

18:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στο Πανθεσσαλικό στάδιο, για την 15η αγωνιστική της φετινής Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
Ενώ το βασικό σχήμα της ομάδας της Μαγνησίας απαρτίζουν οι Kόστιτς, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Μύγας, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Άλχο, Κομπα, Γκαρσία και Μωραϊτης.
by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
Σε ό,τι αφορά στους απόντες, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των Βαγιαννίδη, Χουάνκαρ, Τσέριν και Τζούριτσιτς, που είναι τραυματίες, καθώς και στον ανέτοιμο Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
Από την άλλη πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τον Βόλο οι επίσης τραυματίες Λούνα, Μπαριέντος, Σιαμπάνης και Παπαδόπουλος και ο δανεικός Τρουιγέ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς... εξηγεί στον Ρούμπεν Πέρεθ τι περιμένει από εκείνον στον αγωνιστικό χώρο! Εικόνα live 21978104/92022.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
Ενώ ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι συζητάει με τον τεχνικό διευθυντή της ΠΑΕ, Γιάννη Παπαδημητρίου. Εικόνα live 21978104/63173.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Ξενόπουλος, Γεντβάι, Ζέκα, Κλέινχεϊσλερ, Τσόκαϊ, Αϊτόρ, Σπόραρ και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
Ενώ στον πάγκο των γηπεδούχων θα βρίσκονται οι Καλαμπούκας, Κίτσος, Μεταξάς, Μπερτόλιο, Ενγκίν, Ντέλετιτς, Κορνέτ, Καραγιάννης και Τάχατος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
Επιστροφή στο βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού για τον Φίλιπ Μλαντένοβιτς, μετά την τιμωρία του. Εικόνα live 21978104/117289.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Χρήστος Βεργέτης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πέτρος Τσαγκαράκης του Συνδέσμου Χανίων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
18:51
Οι δύο ομάδες εξακολουθούν να κάνουν ζέσταμα στο γήπεδο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Ενώ τώρα αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους... by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
2' Επιθετικό φάουλ του Γκαρσία στον Αράο, που πέφτει στο έδαφος τραυματίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Σηκώνεται ο Βραζιλιάνος, αρχίζει ξανά το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
4' Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρούμπεν, ξανά από τον Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
5' Δυνατό φάουλ πάνω στον Μωεραϊτη, από τον Σένκεφελντ, αυτή την φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
5' Γρήγορη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Παλάσιος να κατεβάζει και να ανοίγει ωραία την μπάλα από δεξιά, αλλά το γύρισμα του να καταλήγει στην αγκαλιά του Κόστιτς, που φαίνεται να βγαίνει εκτός περιοχής με αυτήν... by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
8' Γέμισμα του Μλαντένοβιτς, από αριστερά, κοντράρει σε αντίπαλο και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
10' Ωραία κάθετη του Μαντσίνι για τον Μλαντένοβιτς, εκείνος γεμίζει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μύγας γυριζει την μπάλα με το στήθος στον Κόστιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς, από δεξιά, για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
14' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Βιλένα, στο πρώτο δοκάρι, διώχνει ο Μύγας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
15' Ευκαιρία για τους «πράσινους», με τον Μλαντένοβιτς να μονομαχεί με τον Άλχο, να μπαίνει στην περιοχή, από αροιστερά και να σουτάρει, αναγκάζοντας τον Κόστιτς να διώξει στην κλειστή του γωνία σε κόρνερ, αλλά τον διαιτητή να δείχνει... άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
16' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερνάρ να βρίσκει τον Ιωαννίδη, εκείνον να στρώνει την μπάλα στον Μαντσίνι, το σουτ του οποίου απ[ότ ο ύψος της μεγάλης περιοχής περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
17' Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Μωραϊτη να σουτάρει από θέση μεσα αριστερά και τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ, από την επέμβαση του Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
18' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Γκλαβτσιτς, διώχνει ο Βιλένα με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
21' Πολύ μεγάλη ευκαιρία, με τον Ιωαννίδη να βγαίνει τετ α τετ με τον Κόστιτς, αλλά την φάση να είναι ως μη γενόμενη, λόγω οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
22' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να κάνει την συρτή μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον Παλάσιος, ο οποίος δεν μπορεί να βρει την μπάλα και να κάνει την προβολή, μετά και την επαφή του Μύγα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Κόστιτς, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους, στο οποίο Βόλος μπήκε καλύτερα και πίεσε αποτελεσματικά τον αντίπαλό του, αλλά μετά το 15' ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές, έφτιαξε φάσεις κυρίως από τα αριστερά με τον Μλαντένοβιτς, ενώ θα έπρεπε να είχε ανοίξει το σκορ σε κάποια εξ αυτών. Χρειάζεται, πάντως, να γίνει ακόμα πιο γρήγορος και να αυξήσει την παρουσία του έξω από την αντίπαλη περιοχή, για να πάει προηγουμενος στα αποδυτήρια... by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
29' Νέο κόρνερ υπέρ του ΠΑΟ, από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
30' Εκτελεί ο Μπερνάρ, ο Αράο δεν μπορεί να βρει την μπάλα για λίγο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
31' Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου που καταλήγει σε πασα του Αράο για τον Ιωαννίδη, εντός περιοχής αλλα το σουτ του δεύτερου περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρ, για μαρκάρισμα πάνω στον Κόμπα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
36' Σουτ του Βιλένα, είναι συρτό και περνάει άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
38' Ο Παλάσιος αργεί να σουτάρει, από θέση μέσα δεξιά και μετά από γύρισμα του Ιωαννίδη, δίνοντας την ευκαιρία στους παίκτες του Βόλου να του βάλουν την κόντρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
40' Γυρισμα του Παλάσιος από δεξιά, πέφτει και μαζεύει την μπάλα ο Κόστιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
42' Κόρνερ για τον Βόλο από την δεξιά πλευρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
42' Καλή στιγμη για τους γηπεδούχους, με την εκτέλεση του Γκλάβτσιτς και τον Μωραϊτη να παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιχοή, αλλα να αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Βιλένα, για το φάουλ στον Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
45' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
45'+3' Μια ακόμα μεγάλη χαμένη ευκαιρία από πλευράς Παναθηναϊκού, με την ατομική ενέργεια του Ιωαννίδη, ο οποίος πατάει περιοχή από αριστερά, αλλά σουτάρει ψηλά και άστοχα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
45'+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλο χωρίς σκορ το παιχνίδι του Βόλου με τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες για να πετύχει, ένα, τουλάχιστον, τέρμα, τις σπατάλησε όμως όλες, με τα επιπόλαια τελειώματα των παικτών του. Μλαντένοβιτς αρχικά και Ιωαννίδης στη συνέχεια, ήταν οι κύριοι εκφραστές των επιθέσεων, την ώρα που ο Βόλος ακολουθεί το πλάνο του και έχει βάλει δύσκολα στον αντίπαλό του! by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
48' Φάουλ του Μπερνάρ στον Τσοκάνη, φωνάζουν για κάρτα οι του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
51' Κίτρινη κάρτα στον Γκλάβτσιτς, για φάουλ στον Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
53' Ωραία συνεργασία Βιλένα και Μπερνάρ, αλλά προλαβαίνει και διώχνει η άμυνα του Βόλου, πριν ο πρώτος σουτάρει μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
54' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την ωραία ατομική προσπάθεια του Μαντσίνι από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
55' Κόρνερ για τον Βόλο τώρα από αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Κόστιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
59' Φάουλ υπέρ του Βόλου και ευκαιρία για γέμισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
60' Εκτέλεση του φάουλ από τον Γκλάβτσιτς, βγαίνει και μπλόκάρει ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
61' Διπλή αλλαγή για τους «πράσινους». Ζέκα και Γερεμέγεφ μπαίνουν αντί των Ρούμπεν και Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
63' Αλλαγή ο Βόλος. Τσοκάνης έξω, Μεταξάς μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
64' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον ερχόμνενο από τον πάγκο Γερεμέγεφ, με τον Ιωαννίδη να βρίσκει στον χώρο τον Σουηδό, ο οποίος με ψυχραιμία φένριε την μπάλα μπροστά του και με ωραίο πλασέ, ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
66' Στημένη μπάλα για τον ΠΑΟ από δεξιά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
66' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση ακριβείας του Μπερνάρ και την κεφαλιά του Αράο στο πρώτο δοκάρι να βάζει τις βάσεις για τη νίκη των φιλοξενούμενων... by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
68' Κορνέ και Κίτσος αντί των Σιέλη και Μύγα αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Μέσα σε ένα δίλεπτο, από εκεί που... προβληματιζόταν, ο Παναθηναϊκός δείχνει να καθαρίζει την υπόθεση νίκη, χάρη σε έναν συνδυασμό πραγμάτων: αλλαγή συστήματος, οξυδέρκεια Ιωαννίδη, οίστρος Γερεμέγεφ αλλά και «επιβράβευση» του Αράο με ένα γκολ, ρίχνουν τον Βόλο στο... καναβάτσο, πλέον! by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
72' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με απίστευτο γκολ του Γερεμέγεφ, που κάνει ένα γυριστό σουτ, η μπάλα βρίσκει και στον Ασλανίδη και καταλήγει στην εστία του Κόστιτς... by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
73' Κλεϊνχέισλερ αντί Μπερνάρ και Μπερτόγλιο αντί Μωραΐτη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
75' Σουτ του Γκαρσία, στην πρώτη τελική του Βόλου στην επανάληψη, είναι άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
82' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Τσόκαϊ αντί Βιλένα και Σένκεφελντ στη θέση του Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
85' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Παλάσιος πίεσε τον Ασλανίδη και έκλεψε και στη συνέχεια έκανε το γύρισμα για τον Γερεμέγεφ που εκτέλεσε από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, με τον Κόστιτς να παραχωρεί κόρνερ με το πόδι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
20:51
Δύο λεπτά για τα 90. Έχουν κριθεί τα πάντα, το έχουν αποδεχθεί και οι γηπεδούχοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
20:58
90'+4' Άστοχο τελείωμα του Ιωαννίδη, αλλά είναι οφσάιντ ο Γερεμέγεφ στο ξεκίνημα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58

Τέλος στο ματς: Βόλος-Παναθηναϊκός 0-3!

Επιστροφή στις νίκες για το «τριφύλλι» μετά την ήττα με 3-2 από τον Ατρόμητο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «πράσινους» ο Γερεμέγεφ, ο οποίος σκόραρε δις. Ανοίγοντας το σκορ στο 64’, ενώ βρήκε δίχτυα και στο 72’ με γυριστό σουτ. Ενδιάμεσα σκόραρε ο Αράο (66’). by Σπύρος Σιαμπλής