Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, η οποία θα διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Γιάννης Πολιάς
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
ΠΑΣ Γιάννινα (Μ. Γρηγορίου): Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης, Καραχάλιος, Τζίμας, Ροσέρο, Παμλίδης, Τζίνο, Μπάλαν Στον πάγκο: Αθανασίου, Κόντε, Κιάκος, Λώλης, Λιάσος, Μπακαδήμας, Ριένστρα, Λεό, Πανάγου by Γιάννης Πολιάς
14:52
Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Καπίνο, Μαλής, Μπρ. Ντουάρτε, Μλάντεν, Λιάβας, Χουάνπι, Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο Στον πάγκο: Γκρατερόλ, Καρέλης, Μπελεβώνης, Σενγκέλια, Πέρες, Μαυρίας, Τσιγγάρας, Στάγιτς by Γιάννης Πολιάς
14:53
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Κολλιάκος, Αρμάκολας 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Πολυχρόνης, Πάτρας by Γιάννης Πολιάς
14:54
Ντεμπούτο για τον Μιχάλη Γρηγορίου στον πάγκο του ΠΑΣ, με τον Έλληνα τεχνικό να αντικαθιστά τον Θανάστη Στάικο, που αποχώρησε μετά την ήττα από την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
14:55
Από την άλλη, οι Αγρινιώτες προέρχονται από 2-1-0 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, με τελευταίο δείγμα γραφής να είναι το εντυπωσιακό comeback και το 2-2 με την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
15:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στους Ζωσιμάδες. by Γιάννης Πολιάς
15:01
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
15:03
2' Αναμενόμενα πιο πιεστικοί στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
15:03
2' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πολλά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
15:04
Έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
15:05
4' Παραλίγο το λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, δεν πρόλαβε να το εκμεταλλευτεί ο Πέδρο. by Γιάννης Πολιάς
15:10
9' Χαμηλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του ματς, δεν έχουμε κάποια καλή ευκαιρία έως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
15:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ροσέρο έσπασε στον Τζίμα, ο οποίος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή και σούταρε, αλλά είδε τον Καπίνο να αποκρούει. by Γιάννης Πολιάς
15:16
Οι δύο πρωταγωνιστές της φάσης έδειξαν να αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα αμέσως μετά, τίποτα το σοβαρό ωστόσο. by Γιάννης Πολιάς
15:19
17' Φάουλ για τον ΠΑΣ, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
15:19
Απευθείας στην αγκαλιά του Καπίνο η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:21
20' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ψηλά άουτ η κεφαλιά του Μπάλαν. by Γιάννης Πολιάς
15:22
21' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Δυνατό σουτ του Μπάλαν μέσα από την περιοχή, και πάλι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καπίνο. by Γιάννης Πολιάς
15:23
22' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
15:23
Και ένα ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
15:24
Πέρασε ανεκμετάλλευτο κι αυτό. by Γιάννης Πολιάς
15:28
27' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
15:28
Έδιωξαν οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
15:32
Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0, με τον ΠΑΣ να έχει τις δύο σημαντικότερες στιγμές στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
15:33
31' Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
15:34
33' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει ανέβει εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
15:35
33' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Σόρια μετά από κεφαλιά του Μπρ. Ντουάρτε. by Γιάννης Πολιάς
15:38
37' Μπαλιά από Φρ. Ντουάρτε, εύκολα μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
15:40
15:42
40' Πήγε να βγει τετ α τετ ο Ροσέρο, όμως καθυστέρησε και εντέλει έχασε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:43
42' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ, αρκετά έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
15:43
Βγήκε εύκολα και μάζεψε ο Καπίνο. by Γιάννης Πολιάς
15:47
45' Μικρή διακοπή, βρίσκεται στο έδαφος παίκτης του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
15:50
Δύο καλές στιγμές για τους γηπεδούχους και μία για τους φιλοξενούμενους, άξιες αναφοράς μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
16:09
48' Αλλεπάλληλες σέντρες από τους παίκτες του ΠΑΣ, πανταχού παρών ο Καπίνο. by Γιάννης Πολιάς
16:11
50' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
16:11
Κόρνερ αφού παραλίγο να γίνει επικίνδυνος από τα δεξιά ο Λιάβας. by Γιάννης Πολιάς
16:11
Πέρασε από όλους η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:12
16:13
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλντασάρα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:15
54' Μονοκόμματο σουτ του Ροσέρο, απευθείας άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:17
57' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
16:21
60' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φρ. Ντουάρτε σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να αλλάζει πορεία μετά από κόντρα και να καταλήγει προς τα δίχτυα. Παρ' όλα αυτά, ο Κλέιμαν κατάφερε και έδιωξε με το ένα χέρι! by Γιάννης Πολιάς
16:22
62' Κίτρινη κάρτα στον Μπρ. Ντουάρτε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:22
Στημένη μπάλα από τα δεξιά για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
16:23
Τραγικά άστοχο το σουτ του Ροσέρο, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:23
63' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
16:24
Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
16:24
64' Λεό αντί Τζίμα. by Γιάννης Πολιάς
16:27
66' Κίτρινη κάρτα στον Τσαούση. by Γιάννης Πολιάς
16:28
67' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
16:28
68' Γκολ για τον ΠΑΣ, όμως υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
16:28
Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
16:30
Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 0-0. by Γιάννης Πολιάς
16:30
Ο Μπάλαν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν εκτεθειμένος ο Παμλίδης, που τον τροφοδότησε. by Γιάννης Πολιάς
16:31
70' Σενγκέλια αντί Μλάντεν και Μαυρίας αντί Φρ. Ντουάρτε. by Γιάννης Πολιάς
16:33
16:35
74' Καρέλης αντί Πέδρο. by Γιάννης Πολιάς
16:35
Και Πέρες αντί Μπαλντασάρα. by Γιάννης Πολιάς
16:37
76' Κόντε αντί Μπάλαν, Κιάκος αντί Τσαούση. by Γιάννης Πολιάς
16:40
80' Κίτρινη κάρτα στον Μαυρία. by Γιάννης Πολιάς
16:41
Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
16:41
Κατευθείαν στην αγκαλιά του Καπίνο η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:42
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του ντέρμπι ουραγών, πάντα στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
16:42
82' Κόκκινη κάρτα στον Μαυρία! by Γιάννης Πολιάς
16:43
Πάτησε τον Εραμούσπε και αποβλήθηκε ο Έλληνας ποδοσφαιριστής, διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
16:44
Δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λίγα λεπτά για τον Μαυρία, που πέρασε μάλιστα ως αλλαγή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
16:44
Να δούμε αν θα αλλάξουν ταν δεδομένα μετά από αυτήν την εξέλιξη. by Γιάννης Πολιάς
16:45
85' Φωνές από τους γηπεδούχους για πέναλτι, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
16:46
Η επίθεση του ΠΑΣ ολοκληρώνεται με οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
16:46
Οι φωνές πριν ήταν για χέρι του Χουάνπι. by Γιάννης Πολιάς
16:47
87' Εντείνουν την πίεσή τους οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
16:50
90' Ριένστρα αντί Τζίνο. by Γιάννης Πολιάς
16:50
90' Τσιγγάρας αντί Χουάνπι. by Γιάννης Πολιάς
16:51
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
16:51
Ο Παναιτωλικός έχει καταφέρει να απορροφήσει την πίεση του ΠΑΣ εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
16:52
90+1' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Καπίνο σταμάτησε το σουτ του Ροσέρο από τα δεξιά, κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:52
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:54
90+4' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Σπουδαία επέμβαση Καπίνο σε κεφαλιά, προηγήθηκε όμως επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:56
90+5' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
16:56
Άστοχο το σουτ του Ριένστρα. by Γιάννης Πολιάς
16:57
Τέλος στο ματς, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 0-0! by Γιάννης Πολιάς
16:57
Οι επεμβάσεις του εξαιρετικού Καπίνο σταμάτησαν τους Ηπειρώτες, που θα αλλάξουν χρόνο στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς