Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» για την 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Ο ΟΦΗ την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Άρη, στο ντεμπούτο του Πέπε Μελ. Κάπως έτσι, η κρητική ομάδα βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς, μετρώντας συνολικά μέχρι στιγμής 3 νίκες, 6 ισοπαλίες και 5 ήττες. Εντός έδρας το ρεκόρ του είναι 3-3-1, με την τελευταία νίκη στο «Θ. Βαρδινογιάννης» πάντως να έρχεται στις 2 Οκτωβρίου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Από την άλλη, ο Αστέρας γνώρισε την βαριά ήττα με 4-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη και μετά το 2-2 της Λαμίας με τον Άρη ισοβαθμεί στην 6η θέση παρέα με την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου. Χρειάζεται αυτή τη νίκη για να σκαρφαλώσει πάλι βαθμολογικά, ενώ εκτός έδρας φέτος τρέχει ένα πολύ καλό σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς ήττα. Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 7η θέση με 17 βαθμούς, όσους έχει και η Λαμία και μετράει μέχρι τώρα 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 7 ήττες. Μακριά από το γήπεδό του το ρεκόρ του είναι 3-1-2 με την τελευταία ήττα να έρχεται στις 3 Οκτωβρίου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στα τελευταία επτά ανάμεσα στις δύο ομάδες δεν υπάρχει νίκη φιλοξενούμενου, δηλαδή από τις 26 Ιανουαρίου 2021, όταν ο Αστέρας Τρίπολης είχε επικρατήσει με 1-0 στο Ηράκλειο χάρη στο γκολ του Τζίμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
13 Συναντήσεις 5 Νίκες ΟΦΗ 5 Ισοπαλίες 3 Νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 16-12 by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν - Λάρσον, Καρώ, Βούρος, Τοράρινσον - Γκαγιέγκος, Νέιρα, Τοράλ - Αμπάντα, Μοσκέρα, Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Χριστογεώργος, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Ριέρα, Λαμπρόπουλος, Μεγιάδο, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Μπάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης - Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Μουνάφο, Γκος - Καλτσάς, Κρέσπι, Ζουγλής - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κακαδιάρης, Πίτσου, Χριστόπουλος, Καρμόνα, Αλάγκμπε, Ντιαρά, Βαλιέντε, Σίτο, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Να σημειώσουμε πως ντεμπούτο με τη φανέλα του Αστέρα κάνει ο Νίκος Γραμματικάκης, καθώς ο Νίκος Παπαδόπουλος είναι τιμωρημένος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Διαιτητής: Ματσούκας (Νικολαΐδης, Σάββας, 4ος Κατοίκος, VAR: Ευαγγέλου, Σπυρόπουλος) by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Το ματς φυσικά θα είναι κεκλεισμένων των θυρών, μετά από κυβερνητική απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Δυνατό σουτ ο Γκος στα πρώτα δευτερόλεπτα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Βρέχει στο Ηράκλειο αυτή την στιγμή. Όχι δυνατά προς το παρόν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
2' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Εξαιρετική κυκλοφορία των Αρκάδων, ο Χουχούμης γυρίζει στον Μιριτέλο, αυτός σπάει στον επερχόμενο Μουνάφο αλλά το σουτ του τελευταίου περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
5' Προσπαθεί ο ΟΦΗ να πάρει μέτρα στο γήπεδο και να βρει χώρους, χωρίς να το έχει καταφέρει με επιτυχία μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
7' Σουτ ο Λάρσον, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
10' Ισορροπημένο είναι το παιχνίδι το τελευταίο πεντάλεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
14' Χωρίς κάποια σπουδαία φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
17' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γρήγορη αντεπίθεση του Αστέρα, ο Καλτσάς γυρίζει στον Κρέσπι αλλά αυτός δεν πιάνει καλό σουτ μέσα από την περιοχή και η άμυνα του ΟΦΗ απομακρύνει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18' Ο Μοσκέρα μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, έπεσε και έδιωξε δύσκολα στη δεξιά του γωνία ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
19' Σουτ του Κρέσπι, μπλόκαρε ο Μπάουμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
21' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, η μπάλα κατέληξε στον Φελίπε που έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Πολύ ωραίο και ανοιχτό ματς, με εξαιρετικό ρυθμό και καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες. Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα στο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια ο ΟΦΗ πήρε μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησε να δημιουργήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
25' Κεφαλιά ο Φελίπε μετά από ωραία συνεργασία, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
27' Σούταρε ο Λάρσον, η μπάλα πάνω από την εστία του Γραμματικάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
33' Έφυγε ο Καλτσάς μόνος του στην κόντρα, με τον Μπάουμαν να βγαίνει και να διώχνει με το κεφάλι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
34' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Πήρε την κεφαλιά ο Μοσκέρα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
18:06
36' Σέντρα ο Μοσκέρα, διώχνει με τις γροθιές ο Γραμματικάκης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
37' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ταχύτατη αντεπίθεση του Αστέρα, ο Γκος με υπέροχη μπαλιά βρίσκει τον Καλτσά στην πλάτη του Τοράρινσον , αυτός κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Μιριτέλο με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Μπάουμαν για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Περιμένουμε να δούμε αν θα μετρήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
40' Μετράει το γκολ! 1-0 ο Αστέρας! 5ο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Αργεντινό, 6ο συνολικά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
41' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Εκτέλεσε το φάουλ ο Γκος, ο Καλτσάς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
42' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Περνάει ανεκμετάλλευτο, με ένα δυνατό σουτ του Καλτσά που πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
45' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Ωραία μπαλιά του Γκος, ο Μιριτέλο πήρε την κεφαλιά, αλλά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
45+2' Σουτ του Φελίπε, μπλοκάρει ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
45+2' Κίτρινη στον Αμπάντα για φάουλ στον Καλτσά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
18:18
Ημίχρονο! Ο Αστέρας προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ, χάρη στο γκολ του Χουάν Μιριτέλο στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
18:33
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
48' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
18:37
48' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα-σουτ του Καλτσά, κεφαλιά του Κρέσπι από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα περνά μόλις άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
50' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Έδιωξε με τις γροθιές ο Μπάουμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
51' Γύρισμα ο Λάρσον, η μπάλα κόντραρε στον Χουχούμη και κατέληξε στην αγκαλιά του Γραμματικάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
52' Πήρε την κεφαλιά ο Αμπάντα, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
53' Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς προλαβαίνει και τσιμπάει την μπάλα, ο Αμπάντα τον ανατρέπει και τον σηκώνει στον αέρα, κάνοντας πέναλτι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
55' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Κρέσπι αναλαμβάνει την εκτέλεση και ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
57' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκος, περνά την μπάλα έξω απ' το τείχος αλλά ο Μπάουμαν πέφτει στη δεξιά του γωνία και διώχνει . by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
59' Σουτ ο Νέιρα, αρκετά άστοχο, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
59' Λάρσον, Μοσκέρα έξω, Μπάκιτς, Μαρινάκης μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
60' Μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες! Τραγικό λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Γκος κλέβει, μπαίνει από τα πλάγια στην περιοχή και γυρίζει αλλά ο Βούρος τελευταία στιγμή διώχνει πριν ο Μιριτέλο σκοράρει σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
62' Έξω ο Γκος για τον Αστέρα, μέσα ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
67' Καρώ έξω, μέσα ο Λαμπρόπουλος για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
68' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
70' Ξανά κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Περνάει και αυτή η φάση ανεκμετάλλευτη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
72' Γύρισμα του Μπάκιτς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
72' Ριέρα μέσα για τον ΟΦΗ, έξω ο Τοράρινσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
19:02
74' Ντιαρά και Σίτο μέσα για τον Αστέρα, Κρέσπι και Ζουγλής έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Αδιανόητη επέμβαση του Γραμματικάκη με το πόδι σε εξ επαφής πλασέ του Φελίπε, κρατάει όρθιο τον Αστέρα και δεν επιτρέπει στον ΟΦΗ να ξαναμπεί στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
77' Κόρνερ ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Επιθετικό φάουλ δίνει ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
80' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
Κεφαλιά ο Φελίπε, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Η βροχή εντωμεταξύ δεν έχει σταματήσει καθόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
83' Κόρνερ ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
83' Νέα απίστευτη επέμβαση του Γραμματικάκη, βγάζει το τελείωμα του Φελίπε και ενώ είχε αντίθετη φορά στο σώμα του. Ο μικρός κάνει απίθανο ματς, παρότι σήμερα ντεμπουτάρει στην ανδρική ομάδα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
86' Βαλιέντε και Καρμόνα μέσα, Καλτσάς και Μουνάφο έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
89' Πάτησε επικίνδυνα την περιοχή ο Τοράλ, όμως γλίστρησε κι έκανε κακό γύρισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
90' Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
6 τα λεπτά των καθυστερήσεων, διανύουμε ήδη το πρώτο εξ αυτών. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
90+1' Καλή σέντρα του Αμπάντα, αρκετά μακριά από την εστία η κεφαλιά του Τοράλ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
90+2' Κίτρινη κάρτα για τον Μαρινάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Κυρίως με σέντρες προσπαθεί να απειλήσει ο ΟΦΗ, ωστόσο μέχρι στιγμής η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης απομακρύνει με σχετική ευκολία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
90+6' Καλή συνεργασία του Γκαγιέγος με τον Αμπάντα, αλλά το γύρισμα του τελευταίου δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Τέλος στο «Γεντί Κουλέ», ΟΦΗ-Αστέρας 0-2. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Έξαλλοι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων, που έκαναν μια σπουδαία νίκη για τη μάχη της εξάδας με σκόρερ τους Μιριτέλο και Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη