Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Premier League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λίβερπουλ-Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
Ντέρμπι κορυφής στην Premier League, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Σέντρα στο «Άνφιλντ» στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Στους 39 βαθμούς η Άρσεναλ. Όσους έχει και η Άστον Βίλα, η οποία την Παρασκευή (22/12) πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) υποδεχόμενη τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ χάρη σε γκολ του Ζανιόλο στο 97'! Στους 38 η Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον - Αλεξάντερ-Άρνολντ, Φαν Ντάικ, Κονατέ, Τσιμίκας - Έντο, Τζόουνς, Σόμποσλαϊ - Σαλάχ, Χάκπο, Ντίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα): Ράγια - Γουάιτ, Σαλιμπά, Γκάμπριελ, Ζιντσένκο - Ράις, Χάβερτς, Έντεγκααρντ - Σάκα, Ζεσούς, Μαρτινέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 0-0 στο εντός έδρας ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παιχνίδι που ήταν εμφανώς πιο απειλητικοί χωρίς όμως να μπορέσουν να βρουν δίχτυα. Την περασμένη Τετάρτη (23/12) έριξαν πεντάρα (5-1) στη Γουέστ Χαμ και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ, όπου θα αντιμετωπίσουν σε διπλά ματς τη Φούλαμ. Ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπέρνλι (26/12, 19:30). Από την άλλη, οι «κανονιέρηδες» την περασμένη αγωνιστική επικράτησαν 2-0 της Μπράιτον στον Λονδίνο. Ακολουθεί το λονδρέζικο ντέρμπι με Γουέστ Χαμ (28/12, 22:15). by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Διαιτητής του αγώνα ο Κρις Κάβανα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Premier League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Πρώτη φαση στο ματς, είναι για την Άρσεναλ! Σουτ του Ζεσούς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κοντράρει η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
4' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! 0-1! Σκόρερ ο Γκάμπριελ! Τρίτη στιγμή της Άρσεναλ μόλις σε τέσσερα λεπτά και προβάδισμα στο «Άνφιλντ» πολύ νωρίς. Εκτέλεση φάουλ του Έντεγκααρντ, ο Βραζιλιάνος στόπερ πετάχτηκε στην «καρδιά» της περιοχής και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Το γκολ τσεκαρίστηκε αρκετά και από το VAR, ήταν οριακό για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Πρώτο γκολ του 26χρονου άσου τη φετινή σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
19:41
11' Στιγμή για τη Λίβερπουλ. Πάτησε περιοχή από τα αριστερά ο Ντίας, έκανε και το γύρισμα, η μπάλα κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
13' Κι άλλη ευκαιρία για Άρσεναλ. Σουτ του Ζεσούς από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή της Λίβερπουλ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
14' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Κοντινό σουτ του Σαλάχ, αλλά από δύσκολη γωνία. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Πολύ καλός ο ρυθμός στο ματς, πολύ απειλητική η Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Η Λίβερπουλ έχει αναλάβει εδώ και περίπου δέκα λεπτά την πρωτοβουλία των κινήσεων και ψάχνει την ισοφάριση. Βέβαια. σε αυτήν της την προσπάθεια αφήνει κενούς χώρους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
20' Σουτ του Έντεγκααρντ για την Άρσεναλ εντός περιοχής, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Χωρίς φάση στα τελευταία λεπτά, αλλά με αρκετή (αγωνιστική) ένταση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
6-1 υπέρ της Άρσεναλ οι τελικές, 54%-46% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
29' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-1! Σκόρερ ο Σαλάχ! Τρομερή βαθιά μπαλιά από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ, βρίσκει δεξιά τον Σαλάχ, με τον Αιγύπτιο άσο να συγκλίνει, να προσποιείται και να στέλνει την μπάλα με ωραίο τελείωμα. Με άλλα λόγια κλασική κίνηση Σαλάχ και 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Το μομέντουμ στη Λίβερπουλ, η οποία πιέζει και για δεύτερο γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Στο έδαφος ο Τσιμίκας ύστερα από μαρκάρισμα του Σάκα κοντά στον πάγκο της Λίβερπουλ. O εξτρέμ της Άρσεναλ έριξε στο έδαφος τον Έλληνα μπακ, ο οποίος με τη φόρα που είχε έπεσε πάνω στον Κλοπ... ξαπλώνοντάς τον! by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Έλληνας άσος! Πιάνει τον ώμο του! by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
35' Αναγκαστική αλλαγή! Στη θέση του ο Γκόμες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
38' Πρώτη κίτρινη στο ματς, την αντικρίζει ο Σάκα για μαρκάρισμα στον Τζόουνς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
20:09
20:11
41' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Εντός περιοχής της Λίβερπουλ ο Μαρτινέλι (μετά από τετ-α-τετ που πήγε να βγει ο Σάκα), είδε τον Άλισον εκτός εστίας, αλλά -έχοντας πολλά σώματα μπροστά του- δεν σημάδεψε σωστά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. Φάουλ σε καλή θέση για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Βγαίνει και μπλοκάρει ο Ράγια, μετά την απευθείας εκτέλεση του Αλεξάντερ-Άρνολντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
45'+4' Κίτρινη στον Χάβερτς. Ο Γερμανός άσος χάνει το επόμενο ματς της Άρσεναλ, κόντρα στη Γούεστ Χαμ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Πολύ ωραίο παιχνίδι. Ο Γκάμπριελ άνοιξε το σκορ στο 4', με τον Σαλάχ να ισοφαρίζει στο 29'. Αναγκαστική αλλαγή ο Τσιμίκας στο 35' και έντονη ανησυχία για την κατάστασή του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς κάποια αλλαγή (πέρα φυσικά από την αναγκαστική του Τσιμίκα στο πρώτο μέρος). by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Δείτε εδώ το χέρι του Έντεγκααρντ στην περιοχή της Λίβερπουλ στο 18', που δεν φάνηκε σε καθαρό χρόνο, ενώ δεν δόθηκε και κάποιο ριπλέι. Δεν δόθηκε παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
49' Κάρτα στον Ράις για παρατεταμένο κράτημα στον Χάκπο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
50' Σουτ του Σαλάχ από το όριο της περιοχής, κοντράρει η μπάλα και την μπλοκάρει ο Ράγια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
54' Ευκαιρία της Λίβερπουλ με σουτ του Γκόμες εκτός περιοχής που καταλήγει άουτ. Ο Κλοπ χειροκροτά και ζητά από το κοινό να ξεσηκωθεί! by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
58' Διαγώνιο τελείωμα του Ζεσούς, η μπάλα πηγαίνει παράλληλα με τη γραμμή του τέρματος... by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
61' Στιγμή για την Άρσεναλ. Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζιντσένκο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
62' Στιγμή και για τη Λίβερπουλ. Απαντά με μακρινό σουτ ο Σομποσλάι. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
66' Στο έδαφος ο Ντίας, φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει όμως! by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ, μετά τον Τσιμίκα. Μαζεμένες αλλαγές για τον Κλοπ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
68' Ντίας, Τζόουνς και Χάκπο έξω για τη Λίβερπουλ, Έλιοτ, Χράβενμπερχ και Νούνιες μέσα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
68' Τροσάρντ αντί Μαρτινέλι για την Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
71' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ! Σουτ του Έλιοτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Γκάμπριελ, δοκάρι και έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
72' Σφυρίζουν τα δοκάρια για τη Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ»! Και άλλο δοκάρι, με τον Αλεξάντερ-Άρνολντ! Τρομερή φάση αντεπίθεσης για τη Λίβερπουλ, βγαίνουν πέντε εναντίον δύο, η μπάλα φτάνει στον Αλεξάντερ-Άρνολντ που τη στέλνει με μονοκόμματο τελείωμα στην οριζόντια δοκό! by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Να σημειωθεί ότι ο Τσιμίκας πήγε στο νοσοκομείο, με πρόβλημα στην κλείδα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
77' Ο Ενκέτια στη θέση του Ζεσούς για την Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
81' Πτώση του Χάβερτς στην περιοχή. Πολύ δυνατό τζαρτζάρισμα με τον Άρνολντ, στα όρια της παράβασης. Δεν δίνεται κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Πάνω-κάτω η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Το 1-1 αδικεί αυτό το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
84' Κίτρινη στον Σαλάχ για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
87' Κίτρινη και ο Ενκέτια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Τελευταία λεπτά. Πάντα 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Πέντε λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
90+2' Σουτ του Σάκα, κόντραρε στον Γκόμες και πήρε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Αν το παιχνίδι ολοκληρωθεί ως έχει η Άρσεναλ παραμένει μόνη πρώτη στην κορυφή, αφήνοντας στη δεύτερη θέση και στο -1 τις Λίβερπουλ και Άστον Βίλα. by Μανώλης Μουσουράκης