Ρόμα-Νάπολι

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Serie A.

21:26
Καλησπέρα σας! Είστε έτοιμοι για το «Derby del Sole»; Η Ρόμα υποδέχεται στο Ολίμπικο την Νάπολι, για την 17η αγωνιστική της Serie A! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση η οποία ξεκινάει στις 21:45. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
5-1-5 στα 11 τελευταία, 1-1-5 στα 7 πιο πρόσφατα. Η Ρόμα βρίσκεται στην 8η θέση με 25 βαθμούς και η Νάπολι στην 6η με 27. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
Οι Ρωμαίοι μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα έχουν απολογισμό 7-4-5 και οι Ναπολιτάνοι 8-3-5. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
Ρόμα (Ζοσέ Μουρίνιο): Ρουί Πατρίσιο - Μαντσίνι, Γιορέντε, Εντικά - Κρίστενσεν, Κριστάντε, Παρέδες, Μπόβε, Ζαλέφσκι - Μπελότι, Λουκάκου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Στον πάγκο για τους «τζαλορόσι» οι Μπερ, Σβίλαρ, Κάρσντορπ, Τσελίκ, Σπινατσόλα, Γκόλιτς, Πελεγκρίνι, Πάγκανο, Αζμούν, Ελ Σαράουι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Νάπολι (Βάλτερ Ματσάρι): Μέρετ - Ντι Λορέντσο, Ραχμάνι, Ζέσους, Μάριο Ρούι - Λομπότκα, Ανγκισά, Ζιελίνσκι - Πολιτάνο, Οσιμέν, Κβαρατσκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Στον πάγκο για τους «παρτενοπέι» οι Ιντάσιακ, Γκολίνι, Καγιούστε, Ντέμε, Γκαετάνο, Νάταν, Έστιγκαρντ, Ρασπαντόρι, Σιμεόνε, Τζανόλι, Τζέρμπιν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
21:48
3' Κυκλοφορεί την μπάλα η Νάπολι στα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ για να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
6' Ο Οσιμέν είναι στο έδαφος και κρατάει την κοιλιά του, μετά από σύγκρουση με αντίπαλό του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Όλα καλά με τον άσο της Νάπολι, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
7' Φάουλ για τη Ρόμα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Εκτέλεσε ο Παρέδες, απομάκρυνε ο Ζιελίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
9' Καλή στιγμή για τη Νάπολι! Ο Οσιμέν έκανε το γύρισμα, αλλά τελευταία στιγμή απομάκρυνε ο Εντικά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
Τις 200 εμφανίσεις με τα τζαλορόσο έφτασε με τη σημερινή του συμμετοχή ο Μαντσίνι. Εικόνα live 21978148/42352.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
13' Σέντρα του Μάριο Ρούι, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
14' Κόρνερ για τη Ρόμα, πρώτο στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
Ακόμα δεν έχει εκτελεστεί το κόρνερ, καθώς νωρίτερα στη φάση συγκρούστηκε ο Μπελότι με τον Ραχμάνι, ο οποίος είναι στο έδαφος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
17' Όλα καλά με τον Ραχμάνι, εκτελέστηκε και το κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
19' Ευκαιρία για τη Ρόμα! Ο Λουκάκου πάει κατά μέτωπο, στρώνει στον Μπόβε και αυτός πιάνει φοβερό πλασέ εκτός περιοχής που βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και περνά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
21' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ρωμαίους! Τρομερή προσπάθεια του Μπελότι, γυρίζει και δίνει έτοιμο γκολ στον Μπόβε αλλά αυτός από τη μικρή περιοχή δεν καταφέρνει να νικήσει τον Μέρετ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
24' Στο έδαφος ο Ντι Λορέντσο, δείχνει να πονάει στο δεξί του γόνατο. Έχει σπεύσει και το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
25' Σηκώνεται τώρα σιγά-σιγά να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει. Μπήκε ξανά ο Ντι Λορέντσο, όλα καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
28' Κίτρινη στον Μάριο Ρούι για φάουλ στον Μπελότι και στον Παρέδες για φάουλ στον Λομπότκα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι, με το 0-0 να παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
31' Κίτρινη δέχθηκε και ο Βάλτερ Ματσάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
32' Κίτρινη και ο Κρίστενσεν για φάουλ στον Κβαρατσκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
34' Σουτ ο Ζαλέφσκι από δύσκολη γωνία, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Μέρετ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
36' Διαμαρτύρονται οι παίκτες της Νάπολι για πέναλτι σε πέσιμο του Οσιμέν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
Δεν υπάρχει πέναλτι, συνεχίζεται το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
38' Κίτρινη ο Κριστάντε, αλλά και ο Μουρίνιο. Βέβαια για τον Πορτογάλο τεχνικό δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
Αρκετή ένταση στο ματς και αρκετά σφυρίγματα. Δεν υπάρχει ρυθμός όπως είναι λογικό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
40' Φάουλ για τη Νάπολι. Ο Οσιμέν έκανε ένα ανάποδο ψαλίδι, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
Ημίχρονο στο ματς! Ρόμα και Νάπολι πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες, χωρίς τέρματα. Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το πρώτο μέρος, με αρκετά φάουλ και διακοπές που χάλασαν τον ρυθμό του αγώνα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
48' Συρτό σουτ του Ζιελίνσκι, πέφτει και μπλοκάρει ο Ρουί Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
54' Χωρίς κάποια σπουδαία φάση μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
54' Σέντρα ο Ζαλέφσκι, μπλόκαρε ο Μέρετ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
55' Σουτ ο Κβαρατσκέλια, η μπάλα στην αγκαλιά του Ρουί Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
56' Έξω ο Λομπότκα για τη Νάπολι, μέσα ο Καγιούστε. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Τα... φάουλ συνεχίζονται και στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
60' Κίτρινη δέχθηκε ο Μπελότι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
62' Κόρνερ για τη Ρόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
Και κίτρινη ο Ζέσους. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
63' Πήρε την κεφαλιά ο Μαντσίνι, απομάκρυναν οι Ναπολιτάνοι, ο Μπελότι πήρε το ριμπάουντ, αλλά δεν πρόλαβε να κάνει το γύρισμα και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
64' Δυνατό σουτ ο Μπόβε, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
67' Κίτρινη ο Ζαλέφσκι για τράβηγμα στον Πολιτάνο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
67' Απευθείας κόκκινη ο Πολιτάνο για κλωτσιά στον Ζαλέφσκι! Με 10 η Νάπολι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
70' Αζμούν, Πελεγκρίνι, Ελ Σαράουι μέσα για τη Ρόμα. Έξω οι Ζαλέφσκι, Παρέδες, Μπελότι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
73' Κίτρινη ο Οσιμέν για σπρώξιμο στον Γιορέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
74' Ωραίο σουτ του Λουκάκου, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Μέρετ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
75' Τσελίκ μέσα, έξω ο Κρίστενσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
76' Γκοοοοολ η Ρόμα! Μετά από προσπάθειες των Αζμούν και Ελ Σαράουι, η μπάλα φτάνει με κάποιο τον τρόπο στον Πελεγκρίνι και αυτός με υπέροχο γυριστό αφήνει άγαλμα τον Μέρετ και βάζει... φωτιά στο Ολίμπικο γράφοντας το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
79' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νάπολι. Εκτέλεσε ο Ζιελίνσκι, η μπάλα πέρασε από όλους και βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
23:27
80' Τζέρμπιν μέσα, Μάριο Ρούι έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
81' Κίτρινη ο Πελεγκρίνι για φάουλ στον Ντι Λορέντσο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
84' Ευκαιρία για τη Ρόμα! Σε θέση τετ-α-τετ ο Λουκάκου κάνει το σουτ, αλλά διώχνει σε κόρνερ ο Μέρετ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
86' Με 9 παίκτες η Νάπολι, κόκκινη ο Οσιμέν για φάουλ στον Ελ Σαράουι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
'Έξαλλος ο Οσιμέν, πηγαίνει προς τα αποδυτήρια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
88' Τριπλή αλλαγή για Νάπολι: Ρασπαντόρι αντι Κβαρατσκέλια, Νάταν αντί Ζέσους και Γκαετάνο αντί Ζιελίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
23:37
Φτάσαμε στο 90', τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις! Να δούμε αν μπορεί να αλλάξει κάτι, η Νάπολι παίζει με 9 παίκτες και μοιάζει δύσκολο να καταφέρει κάτι κόντρα στη Ρόμα που είναι αγκαλιά με τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
90'+2' Ο Ελ Σαράουι απέναντι στον Μέρετ, πάει να πασάρει στον Λουκάκου αλλά απομακρύνει ο κίπερ της Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
90'+3' Ο Νάταν στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού... by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
90'+5' Σουτ του Ντι Λορέντσο, στα σώματα η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
90'+6' Γκοοοολ για τη Ρόμα! Σε αντεπίθεση 4 με 1, η μπάλα φτάνει τελικά στον Λουκάκου που με ωραιο σουτ μέσα από την περιοχή για το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
ΤΕΛΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σπουδαία νίκη για τη Ρόμα, η οποία επικράτησε 2-0 της Νάπολι και πήρε το Derby del sole στο Ολίμπικο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
Πελεγκρίνι και Λουκάκου τα γκολ των "τζαλορόσι", με τους "παρτενοπέι" να τελειώνουν τον αγώνα με εννιά παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη