Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Λαύριο και την ΑΕΚ Betsson BC για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Basket League. by Λουκάς Χατζής
19:59
Ενδιαφέρον παιχνίδι στη Λαυρεωτική, μια αναμέτρηση με την οποία κλείνει το αποψινό πρόγραμμα. by Λουκάς Χατζής
19:59
Η «Ένωση» βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-6 μετά και την εκτός έδρας ήττα που υπέστη την περασμένη εβδομάδα με σκορ 89-78 από το Περιστέρι bwin. Αν υπολογίσουμε και την ήττα από τη Λούντβιγκσμπουργκ στο BCL, τότε η ΑΕΚ μετρά αισίως δύο σερί ήττες. by Λουκάς Χατζής
20:01
Απόψε, το σύνολο του Ζοάν Πλάθα θέλει να επιστρέψει στις νίκες και να πάρει μια άτυπη ρεβάνς από το Λαύριο για την εντός έδρας ήττα τον περασμένο Οκτώβρη, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. by Λουκάς Χατζής
20:03
by Λουκάς Χατζής
20:04
Παράλληλα, η ΑΕΚ θα ψάξει απόψε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς μέχρι στιγμής έχει ρεκόρ 0-5 μακριά από τα Άνω Λιόσια. by Λουκάς Χατζής
20:05
Από την άλλη τώρα, το Λαύριο βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 4-7. Την περασμένη αγωνιστική πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 91-86 του Άρη στην παράταση, βάζοντας έτσι τέλος σε ένα σερί έξι ηττών. by Λουκάς Χατζής
20:06
Απόψε θα πραγματοποιήσει και το επίσημο ντεμπούτο του με τα «κιτρινόμαυρα» ο Τζόρνταν Μόργκαν, με τον Αμερικανό σέντερ να αντικαθιστά τον Εμφιόντου Καμπενγκέλε στις θέσεις των ψηλών της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:07
Πάμε να δούμε τις αποστολές των δύο ομάδων: by Λουκάς Χατζής
20:07
Λαύριο: Τσάμης, Φλάτεν, Μουρ, Καστανιέδα, Ντε Τζούλιους, Καββαδάς, Μουράτος, Ζάρας, Χόρκλερ, Θόρντον, Γόντικας, Οικονομόπουλος. ΑΕΚ: Τίλμαν, Χολ, Ραντλ, Καράμπελας, Φλιώνης, Μαραθωνίτης, Νετζήπογλου, Χατζηδάκης, Κουζέλογλου, Μόργκαν, Ματαλιωτάκης, ΜακΡέι. by Λουκάς Χατζής
20:08
Μοναδική απουσία για την ΑΕΚ είναι ο Κουζμίνσκας, ο οποίος ως γνωστόν θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα. by Λουκάς Χατζής
20:10
Όπως βλέπεται, το «παρών» για το Λαύριο δίνει και ο Βασίλης Μουράτος, ο οποίος και επέστρεψε στην ομάδα πριν από λίγες ημέρες. by Λουκάς Χατζής
20:10
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
20:12
Οι αρχικές πεντάδες: Λαύριο: Ντε Τζούλιους, Θόρντον, Φλάτεν, Μουρ, Γόντικας. ΑΕΚ: Ραντλ, Καράμπελας, Νετζήπογλου, Κουζέλογλου, Τίλμαν. by Λουκάς Χατζής
20:13
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:14
Να θυμίσουμε πως το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3. Επίσης, στο γήπεδο υπάρχουν και αρκετοί φίλοι της «Ένωσης». by Λουκάς Χατζής
20:16
Ενός λεπτού σιγή για τον αστυνομικό, Γιώργο Λυγγερίδη, που έφυγε από τη ζωή μετά τα επεισόδια στου Ρέντη. by Λουκάς Χατζής
20:17
Τζάμπολ στο παιχνίδι, πρώτη κατοχή για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:17
0-2 με ωραίο χουκ του Τίλμαν. by Λουκάς Χατζής
20:18
0-4 με το δεύτερο καλάθι του Τίλμαν στο ματς από μέση απόσταση. by Λουκάς Χατζής
20:18
Δεύτερο χαμένο τρίποντο για το Λαύριο. by Λουκάς Χατζής
20:18
0-6 με τον 6ο πόντο του Τίλμαν. Ο Γόντικας έδιωξε αντικανονικά την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:19
Αστοχεί εξ επαφής ο Γόντικας. by Λουκάς Χατζής
20:19
0-9 με τρίποντο του Ραντλ από τις 45 μοίρες έπειτα από ασίστ του Τίλμαν! by Λουκάς Χατζής
20:19
Τάιμ άουτ που καλεί εσπευσμένα ο Κώστας Μέξας μετά από σκάρτα δύο λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:23
Η μπάλα όμως παραμένει στην κατοχή της ΑΕΚ που έχει νέα 14 δευτερόλεπτα. by Λουκάς Χατζής
20:25
3-13 με τρίποντο του Ντε Τζούλιους. Πρώτο καλάθι μετά από 8 άστοχες προσπάθειες για το Λαύριο. by Λουκάς Χατζής
20:25
3-15 από τον τρομερό απόψε Τίλμαν που γίνεται πολύ γρήγορα διψήφιος στους πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:27
Στο παρκέ ο Μουράτος, που κάνει ντεμπούτο απόψε με τη φανέλα του Λαυρίου. by Λουκάς Χατζής
20:27
Ακόμα ένα άστοχο τρίποντο για το Λαύριο. by Λουκάς Χατζής
20:28
5-15 με γκολ-φάουλ του Καστανέδα. Τρομερή ενέργεια από τον γκαρντ του Λαυρίου. by Λουκάς Χατζής
20:32
11-20 από τρίποντο του Καστανέδα. Με το που μπήκε ο εκρηκτικός γκαρντ βοήθησε σημαντικά την επίθεση του Λαυρίου. by Λουκάς Χατζής
20:37
4-17 (2-11τρ.) τα εντός πεδιάς του Λαυρίου στο πρώτο δεκάλεπτο 12-19 (2-6τρ.) τα αντίστοιχα ποσοστά της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:37
Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
20:37
20:38
Άστοχο τρίποντο από τον Ντε Τζούλιους. by Λουκάς Χατζής
20:38
Φάουλ του Ματαλιωτάκη σε προσπάθεια του Καστανέδα σε σουτ τριών πόντων. by Λουκάς Χατζής
20:44
20-28 με δεύτερο σερί τρίποντο για το Λαύριο, αυτή τη φορά από τον Ζάρα! by Λουκάς Χατζής
20:45
9-2 το επιμέρους σκορ υπέρ του Λαυρίου σε αυτά τα σχεδόν 3 λεπτά της δεύτερης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:48
Κλέβει το Λαύριο και ο Καστανέδα και κερδίζει το φάουλ και το δικαίωμα για βολές από τον Χολ. by Λουκάς Χατζής
20:48
Τάιμ άουτ στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:49
Το Λαύριο μετράει στο δεύτερο δεκάλεπτο 3/5 τρίποντα την ώρα όπου στην πρώτη περίοδο είχε 2-11. by Λουκάς Χατζής
20:51
27-35 με γκολ-φάουλ του Τίλμαν έπειτα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ! by Λουκάς Χατζής
20:52
27-36 από τη συμπληρωματική με τον Τίλμαν να φτάνει τους 15 πόντους! by Λουκάς Χατζής
20:54
29-39 με κάρφωμα του Κουζέλογλου από την 7η ασίστ του Καράμπελα! by Λουκάς Χατζής
20:54
3:40' ακόμα για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:55
20:55
Τάιμ άουτ από τον Κώστα Μέξα. Μόλις επιστρέψουμε ο Τίλμαν θα εκτελέσει βολές μετά από κερδισμένο φάουλ. by Λουκάς Χατζής
20:59
32-42 με ένα πραγματικά δύσκολο τρίποντο του Θόρντον μπροστά σε άμυνα! by Λουκάς Χατζής
21:00
35-42 με το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο του Θόρντον! by Λουκάς Χατζής
21:00
35-44, η μπάλα πάει στα σίγουρα χέρια του Τίλμαν που τελειώνει από κοντά τη φάση και φτάνει τους 19 πόντους! by Λουκάς Χατζής
21:03
Άστοχο τρίποντο του ΜακΡέι, οι διαιτητές όμως δίνουν κατοχή στην ΑΕΚ μετά από διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:04
Αστοχεί ο Τίλμαν. by Λουκάς Χατζής
21:04
Στο σίδερο το τρίποντο του Ζάρα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:06
Η ΑΕΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά με σκορ 45-37, έχοντας σε τρομερή βραδιά τον Τζάστιν Τίλμαν που έχει 19 πόντους! Ένα από τα στατιστικά που έχουν κάνει τη διαφορά είναι εκείνο των ριμπάουντ. Συγκεκριμένα η «Ένωση» έχει 27 ριμπάουντ (10 επιθετικά), με το Λαύριο να έχει συνολικά 13 με 6 επιθετικά. by Λουκάς Χατζής
21:24
43-51 μετά από φόλοου του Μουρ. Σε αυτή τη φάση το Λαύριο πήρε δύο επιθετικά ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:28
Ο κόουτς του Λαυρίου φώναζε στους παίκτες του σε έντονο ύφος, οι διαιτητές όμως τον χρέωσαν με τεχνική ποινή. by Λουκάς Χατζής
21:28
45-59 από τη βολή του Ραντλ. by Λουκάς Χατζής
21:29
Να πούμε πως ο μοναδικός από την ΑΕΚ που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμα είναι οι Τζόρνταν Μόργκαν και ο Μαραθωνίτης. by Λουκάς Χατζής
21:30
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:34
45-61 από τις βολές του Τίλμαν ο οποίος και φτάνει τους 23 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:34
Βήματα από τον Μουρ μετά την καλή άμυνα του Νετζήπογλου. by Λουκάς Χατζής
21:35
9ο λάθος για το Λαύριο. by Λουκάς Χατζής
21:35
Φάουλ του Μουρ στον ΜακΡέι, βολές για τον φόργουορντ της «Ένωσης». by Λουκάς Χατζής
21:36
45-62 με 1/2 βολές. Για πρώτη φορά στο +17 η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:36
Επιθετικό ριμπάουντ του Μουρ που κερδίζει στη συνέχεια το φάουλ και το δικαίωμα για βολές. by Λουκάς Χατζής
21:37
46-62 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:38
17-9 το επιμέρους σκορ υπέρ της ΑΕΚ σε αυτά τα 7 λεπτά της τρίτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:42
Περνάει για πρώτη φορά στο παρκέ το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΚ, Τζόρνταν Μόργκαν. by Λουκάς Χατζής
21:43
Ακόμα ένα λάθος του Λαυρίου στην τρίτη περίοδο. by Λουκάς Χατζής
21:43
Φάουλ του Μουρ στον Μόργκαν, δικαίωμα για δύο βολές για τον ψηλό της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:44
48-66 με τους πρώτους πόντους του Αμερικανού σέντερ. by Λουκάς Χατζής
21:44
21:45
48-68 μετά από γρήγορη και εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από την ΑΕΚ και καλάθι του ΜακΡέι. by Λουκάς Χατζής
21:45
48-71 από το τρίποντο του Φλιώνη. Για πρώτη φορά στο +23 η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:55
Δυσκολεύεται να βρει σκορ το Λαύριο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής