Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς Παναθηναϊκός-Λαμία για την 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Πρόκειται για το ντεμπούτο του Φατίχ Τερίμ στον πάγκο του «τριφυλλιού». Ο Τούρκος υπενθυμίζεται ότι διαδέχθηκε τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Το «τριφύλλι» βρίσκεται στους 34 βαθμούς και στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έναν πόντο πίσω από τον ΠΑΟΚ, δίχως να υπολογίζεται το ματς του Δικεφάλου με τον ΟΦΗ, το οποίο είναι σε εξέλιξη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Με νίκη παραμένει πάνω από την ΑΕΚ, ενώ φεύγει στο +5 από τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Μπρινιόλι - Βαγιαννίδης, Αράο, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς - Ρούμπεν, Βιλένα, Μπερνάρ - Μαντσίνι, Αϊτόρ, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν - Σόρια, Μπακαδήμας, Μπορταγκαράι, Τσαούσης - Καραχάλιος, Ριέστρα, Τζίνο - Ροσέρο, Παμλίδης, Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Στον πάγκο του «τριφυλλιού»: Λοντίγκιν, Ζέκα, Σπόραρ, Τσέριν, Φικάι, Κώτσιρας, Γερεμέγεφ, Τζούριτσιτς, Βέρμπιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Στον πάγκο για τους Ηπειρώτες: Αθανασίου, Κόντε, Γκάρο, Λέο, Λώλης, Τζίμας, Πανάγου, Κιάκος, Λιάσος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας (Καβάλας) Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Παντελής Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής) 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας) VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Κωνσταντίνος Στάικος (Λάρισας) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
20:47
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ασφαλώς θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Βαγγέλη Νεραντζιά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Ιστορία 28 Συναντήσεις 25 Νίκες Παναθηναϊκός 2 Ισοπαλίες 1 Νίκη ΠΑΣ Γιάννινα ΓΚΟΛ: 77-18 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Μπροστά σε άδειες κερκίδες το ντεμπούτο του Τερίμ στον πάγκο του Παναθηναϊκού, αφού ως γνωστόν γίνονται κεκλεισμένων των θυρών τα ματς στη Σούπερ Λίγκα. by Αποστόλης Λιβάνιος

21:04
2' Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη από τον Παναθηναϊκό: Ο Μπακαδήμας έκοψε την κάθετη του Ιωαννίδη για τον Μαντσίνι και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
5' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μαντσίνι άλλαξε παιχνίδι για τον Αϊτόρ, που έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή και σουτ με το αριστερό χαμηλά, αλλά ο Κλέιμαν έπεσε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
21:08
8' Επικίνδυνη κόντρα του ΠΑΣ, αλλά σταματάει με φάουλ του Ροσέρο στον Μλαντένοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
8' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Ιωαννίδης πάτησε περιοχή, συνέκλινε και έκανε συρτό σουτ που μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
11' Νέα απειλή από τον Παναθηναϊκό! Ο Μαντσίνι έπιασε το σουτ με το δεξί και ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ στην αριστερή του πλευρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Έδιωξε η άμυνα του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ ελίχθηκε εξαιρετικά από τα δεξιά και γύρισε για τον Μαντσίνι που ήταν μόνος στο ύψος του πέναλτι και έπιασε δυνατό σουτ, με την μπάλα να φεύγει εκτός, αφού κόντραρε και άλλαξε ελαφρώς πορεία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
17' Σουτ του Παμλίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά πάνω στον Μπρινιόλι που μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
21:25

25' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0!

Έξυπνη κάθετη του Μπερνάρ με μικρή λόμπα για τον Ιωαννίδη που βρέθηκε σε θέση βολής και εκτέλεσε τον Κλέιμαν, δίχως να του αφήσει περιθώρια αντίδρασης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο Παναθηναϊκός, έχοντας μεγαλύτερη ηρεμία στις κινήσεις του μετά το γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Παράπονα του Γεντβάι για πέναλτι σε προσπάθειά του έπειτα από στατική φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
76%-24% η κατοχή της μπάλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
35' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Έπειτα από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Βαγιαννίδη που έπιασε δυνατό σουτ από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και έσκασε κοντά στη γραμμή, ενώ ο Αράο δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Έγινε έλεγχος της φάσης και διαπιστώθηκε ότι δεν έχει περάσει τη γραμμή η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47

Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0!

Το γκολ του Ιωαννίδη στο 25' χωρίζει τις δύο ομάδες, ενώ στο 35' είχε δοκάρι ο Βαγιαννίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
22:01
22:05

Έναρξη στο β' μέρος!

22:07

48' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0!

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από τα δεξιά, η άμυνα του ΠΑΣ έδιωξε και η μπάλα έφτασε στον Βιλένα που με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο την έστειλε στα δίχτυα. Ίσως να έχει αλλάξει ελαφρώς πορεία η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης έκανε ωραία προσπάθεια απ' τα αριστερά και το γύρισμα για τον Ροσέρο, που δεν μπόρεσε να εκτελέσει με την πρώτη, ενώ αστόχησε με τη δεύτερη, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
55' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Σέντρα του Αϊτόρ, κεφαλιά-πάσα του Ιωαννίδη με τον Γεντβάι να πιάνει την κεφαλιά μπροστά απ' την εστία, με την άμυνα του ΠΑΣ να διώχνει. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
22:20
59' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Βαγιαννίδης βρήκε χώρο απ' τα δεξιά, γύρισε για τον Αϊτόρ, ο οποίος δεν βρήκε καλά την μπάλα από το ύψος του πέναλτι και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
62' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Τζούριτσιτς, Αϊτόρ και Τσέριν, αντί Μπερνάρ, Αϊτόρ και Μαντσίνι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
63' Άστοχο σουτ του Παμλίδη για τον ΠΑΣ. Ήταν από τα όρια της περιοχής και δίχως ισορροπία, με αποτέλεσμα να φύγει ψηλά η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
22:29
69' Γκάρο, Κόντε και Λέο αντί Ροσέρο, Μπάλαν και Ριένστρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
73' Συνεργασία Ιωαννίδη με Τζούριτσιτς, αλλά σε ως μη γενόμενη φάση, αφού ο Σέρβος ήταν εκτεθειμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
79' Τζίμας αντί Παυλίδη για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
80' Ζέκα αντί Βιλένα για τον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
Θα μπει ο Γερεμέγεφ αντί του Ιωαννίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
86' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Γερεμέγεφ αντί Ιωαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
88' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Γκάρο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Αράο έκανε σωτήριο τάκλιν μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:53
90'+3' Απείλησε με Λέο ο ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54

Τέλος στο ματς: Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0!

Ιωαννίδης (25') και Βιλένα (48') υπέγραψαν τη νίκη των πράσινων, οι οποίοι είχαν δοκάρι με τον Βαγιαννίδη στο 35'. by Αποστόλης Λιβάνιος