Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:32
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά να έχετε με υγεία πάνω από όλα! Ο Αστέρας υποδέχεται στην Τρίπολη τον Άρη, για την 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
Το παιχνίδι μπορείτε να το παρακολουθήσετε από NOVASports Prime, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 με τον Γιώργο Τσανάκα να κάνει τη μετάδοση του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:42
Πέντε διαδοχικές νίκες με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης εντός και εκτός έδρας έχει ο Άρης, ο οποίος επικράτησε στα δύο τελευταία μεταξύ τους στην Αρκαδία και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ, αφού οι αναμετρήσεις τους ολοκληρώθηκαν με νίκη της ομάδας της Θεσσαλονίκης με 2-0. Παρά τις τελευταίες θετικές επιδόσεις του Άρη, ο νικητής στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην Τρίπολη είναι η ισοπαλία, αφού έχουν σημειωθεί πέντε στις 13 αναμετρήσεις τους, ενώ υπάρχουν και από τέσσερις νίκες για τις δύο ομάδες. 13 συναντήσεις 4 νίκες Αστέρα Τρίπολης 5 ισοπαλίες 4 νίκες Άρη Γκολ: 15-16 by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Ο Αστέρας προέρχεται από τη σημαντική νίκη επί του ΟΦΗ, ενώ ο Άρης ήρθε ισόπαλος 2-2 με τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Μουνάφο, Γκος - Καλτσάς, Ζουγλής, Κρέσπι - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Γραμματικάκης, Χριστόπουλος, Γκαρθία, Σουρλής, Αλάγκμπε, Βαλιέντε, Σίτο, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια - Ζουλ, Πάρδο - Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Παναγίδης - Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη
15:49
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Χουτεσιώτης, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Φατόρε, Μενέντες, Χριστοδουλόπουλος, Ρουπ, Φεράρι, Σαβέριο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Τζιουβάρας, Κομισοπούλου 4ος: Τσαγκαράκης VAR: Πολυχρόνης, Ψαρρής by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Φυσικά το παιχνίδι είναι κεκλεισμένων των θυρών. by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
2' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Οι Αρκάδες βγήκαν ωραία στην επίθεση, με τον Μουνάφο να κάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
5' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
Έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
7' Πέναλτι για τον Άρη! O Ζαμόρα πέφτει στην περιοχή, ο Χουχούμης τον πίεσε και δεν φάνηκε αν τον βρήκε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρα επαφή πάντως στον παίκτη του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
8' ΓΚΟΛ ο Άρης και 1-0 με τον Μορόν να εκτελεί εύστοχα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:11
12' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας και προσπαθεί να πιέσει την αντίπαλη εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
14' ΓΚΟΛ ο Άρης! Τραγική αντίδραση της άμυνας του Αστέρα και συγκεκριμένα του Χουχούμη, ο Σουλεϊμάνοφ βρήκε χώρο και έγραψε το 2-0 για την ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
16' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
Ο Μιριτέλο πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
Ιδανικό ξεκίνημα για τον Άρη, ο οποίος μέχρι το 14ο λεπτό έχει πετύχει δυο τέρματα. Από την άλλη, η άμυνα του Αστέρα τον έχει... προδώσει μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
20' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
22' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
23' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
29' Ένταση μεταξύ Μιριτέλο και Φαμπιάνο, ο Ευαγγέλου κάνει τις απαραίτητες συστάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
33' Αδύναμο σουτ του Ζαμόρα, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
33' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
34' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Εκτέλεσε ο Γκος, η μπάλα ελάχιστα άουτ από την εστία του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Από θέση τετ-α-τετ ο Ζαμόρα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Παπαδόπουλο να προλαβαίνει και να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
39' Συρτό σουτ του Πάρδο, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία ατομική προσπάθεια και σέντρα του Καρμόνα, ο Κρέσπι από πλεονεκτική θέση αστόχησε σε κενή εστία! Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
45' Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Ζουγλής γυρίζει την μπάλα και ο Καλτσάς τσιμπάει προ του Μοντόγια, ο οποίος τον ανατρέπει καθαρά by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
45+1' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Μιριτέλο αναλαμβάνει την εκτέλεση και μειώνει σε 2-1! Έκτο γκολ του Αργεντινού στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Ο Άρης πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-1 κόντρα στον Αστέρα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
46' Μενέντες μέσα για τον Άρη, έξω ο Παναγίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Μια αλλαγή για τον Άρη, καμία προς το παρόν από τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
50' Σκοράρει ο Μιριτέλο, αλλά σηκώθηκε η σημαία. Τσεκάρεται το γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
52' Μετράει το γκολ και 2-2! Ο Μουνάφο κάνει τη σέντρα, ο Κρέσπι την κεφαλιά-πάσα και ο Μιριτέλο με κεφαλιά εξ επαφής εκτελεί τον Κουέστα για το 2-2. Ελέγχθηκε το γκολ, ο Οντουμπάτζο κάλυπτε τον Αργεντινό φορ των γηπεδούχων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Με αυτή την ασίστ ο Κρέσπι ρεφάρει για την μεγάλη χαμένη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
55' Κίτρινη ο Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
56' Κόκκινη και στον πάγκο του Αστέρα. Δεν φάνηκε ποιος την πήρε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
61' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Ζουγλής εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Ζουλ, κλέβει και δίνει στον Μουνάφο ο οποίος σε κενή εστία σκοράρει για την ολική ανατροπή. Πεσμένος στο έδαφος ο Ζουλ, ζητάει φάουλ γιατί τον βρήκε με την πλάτη στο πρόσωπο ο παίκτης του Αστέρα αλλά δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Τσεκάρεται το γκολ. Περιμένουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Μετράει το γκολ κανονικά! by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
68' Σαβέριο μέσα για τον Άρη, έξω ο Ζουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
69' Κίτρινη ο Οντουμπάτζο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
70' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Πάει να βγει τετ-α-τετ ο Κρέσπι, τον ανατρέπει ο Οντουμπάτζο και ο Ευάγγελου δίνει φάουλ στα όρια της περιοχής και κάρτα στον παίκτη του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
71' Επιθετικό φάουλ τελικά, δίνει χέρι στον Κρέσπι στο κοντρόλ. Και παίρνει πίσω το φάουλ του Οντουμπάτζο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
73' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
74' Αλάγκμπε, Σίτο μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Γκος και ο Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Πριν από ένα χρόνο το τελευταίο γκολ του Χουάν Μουνάφο, είχε σκοράρει στο 3-0 του Αστέρα κόντρα στη Λαμία στις 4 Ιανουαρίου του 2023. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
77' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους κίτρινους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
81' Ευκαιρία για τον Άρη! Ωραίο σουτ του Τζούρασεκ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
82' Μοντόγια, Πάρδο έξω, Ρουπ και Φεράρι μέσα για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
83' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Μιριτέλο να νιώθει κάποιες ενοχλήσεις. Τη θέση του παίρνει ο Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
84' Σουτ ο Καλτσάς, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Να δούμε σιγά σιγά πόσες θα είναι και οι καθυστερήσεις. Ο Άρης πιέζει και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
8 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
90+1' Χριστόπουλος, Βαλιέντε μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Μουνάφο και ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
90+3' Πιέζει με νύχια και με δόντια ο Άρης να βρει κάποιο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Κόκκινη και στον πάγκο του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
90+4' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
90+8' Κίτρινη ο Μπράμπετς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
Τέλος στο ματς! Ο Αστέρας πραγματοποίησε ποδαρικό με το... δεξί, κάνοντας τρομερή ανατροπή κόντρα στον Άρη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0, με τον Μορόν ανοίγει το σκορ με πέναλτι του στο 7', ενώ ο Σουλεϊμάνοφ σκόραρε στο 14'. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 45'+2' με πέναλτι του Μιριτέλο, ενώ στο β' μέρος έφεραν τούμπα το παιχνίδι. Ο Μιριτέλο σκόραρε και στο 52', ενώ ο Μουνάφο υπέγραψε την ανατροπή στο 61'. by Αναστασία Βοσνάκη