Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:46
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Πανσερραϊκό για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
16:48
Σημαντικό ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν τον ίδιο στόχο, την αποφυγή του υποβιβασμού. Βρίσκονται βέβαια σε εντελώς διαφορετική κατάσταση, αφού ο Παναιτωλικός δείχνει ανεβασμένος από τη στιγμή που ανέλαβε ο Γιάννης Πετράκης, ενώ ο Πανσερραϊκός τρέχει αρνητικό σερί χωρίς νίκη για αρκετές εβδομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
16:48
Την περασμένη αγωνιστική, ο Παναιτωλικός ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα και βρίσκεται στην 12η θέση με 11 βαθμούς. Μέχρι στιγμής η ομάδα του Αγρινίου μετράει 2 νίκες, 5 ισοπαλίες και 8 ήττες και θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα για να σκαρφαλώσει βαθμολογικά, αναζητώντας την επιστροφή στα τρίποντα. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
Ο Γιάννης Πετράκης έχει να διαχειριστεί δυο απουσίες, καθώς εκτός είναι ο Μαλής που ταλαιπωρείται από μια ίωση και ο Μαυρίας που είναι τιμωρημένος. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
Ο Πανσερραϊκός στο τελευταίο ματς το 2023 σόκαρε την ΑΕΚ και ήρθε ισόπαλος 2-2, σε ένα ματς που είχε βρεθεί δις πίσω στο σκορ, έμεινε με παίκτη λιγότερο, αλλά στο φινάλε κατάφερε να ισοφαρίσει και να κλείσει το 2023 με χαμόγελα. Η ομάδα των Σερρών βρίσκεται στην 11η θέση με 14 βαθμούς και μέχρι στιγμής έχει απολογισμό 3-5-7, αλλά εδώ και δύο μήνες αγνοεί τη νίκη με αποτέλεσμα να βρίσκεται στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. by Γιώργος Τσανάκας
16:50
Για πρώτη φορά στην αποστολή συμπεριλήφθηκε ο Αμρ Ουάρντα, που ενδέχεται να κάνει και το ντεμπούτο του, ενώ επέστρεψε ο Κέιν Γούλερι που αποθεραπεύτηκε. Αντίθετα, εκτός έμειναν ο τιμωρημένος Μπέργκστρεμ, οι Μασαρίποφ, Ουεντραόγκο που έχουν διεθνείς υποχρεώσεις και θα απουσιάσουν για τις επόμενες εβδομάδες, ο Τομάς λόγω ενός προσωπικού ζητήματος, ο Μπετανκόρ αλλά και οι Στίνα, Τσαγκαλίδης, Παπαβασιλείου, Τσιλιγγίρης, Ανάκογλου. by Γιώργος Τσανάκας
16:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
16:51
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο – Λιάβας, Οικονόμου, Μπρούνο Ντουάρτε, Μλάντεν, Τορεχόν – Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι – Καρέλης, Φρεντ Ντουάρτε. Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν– Δεληγιαννίδης, Θυμιάνης, Γκοτζαμανίδης, Πεταυράκης – Στάικος, Μορέιρα – Σοφιανός, Χατζηστραβός, Μούργος – Άλεξιτς. by Γιώργος Τσανάκας
16:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στεργιάκης, Στάγιτς, Τσιγγάρας, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Πέρες, Πέδρο, Μπουζούκης, Μπελεβώνης. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κατσίκας, Ντάνκερλουι, Οικονόμου, Αυλωνίτης, Πηλέας, Μασκανάκης, Ουάρντα, Γούλερι, Μπαΐροβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Ο Κατοίκος (Αθηνών) είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης. Βοηθοί του θα είναι οι κ.κ. Απτόσογλου (Αθηνών) και Νιδριώτης (Αθηνών) με 4ο τον Σπύρο Ζαμπαλά (Ηπείρου). Στο VAR οι Κουμπαράκης (Κυκλάδων) και Παπαδάκης (Ηρακλείου). by Γιώργος Τσανάκας
16:53
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα στο γήπεδο του Αγρινίου... by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Το παιχνίδι μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Με τα κιτρινομπλέ οι γηπεδούχοι, με λευκές εμφανίσεις οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:03
3' Πρώτη επίσκεψη του Παναιτωλικού στα αντίπαλα καρέ, δεν μπορεί κανείς να τελειώσει τη φάση μέσα από το... κουτί μετά το γύρισμα του Χατζηθεοδωρίδη και η άμυνα του Πανσερραϊκού απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Πιο επιθετικός ο Παναιτωλικός στο ξεκίνημα του αγώνα, προσπαθεί να ανανεώνει τις κατοχές του για να ασκήσει πίεση προς την περιοχή του Χόβαν. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
6' Βρίσκει με το χέρι στο πρόσωπο τον Μπαλντασάρα ο Χατζηστραβός, γλιτώνει την κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
8' Σκληρό φάουλ τώρα του Χατζηθεοδωρίδη στον Μορέιρα. Είναι κομβικό ματς και για τις δύο ομάδες, λογικό... by Γιώργος Τσανάκας
17:09
10' Άλλο ένα σκληρό φάουλ, αυτή τη φορά το κάνει ο Γκοτζαμανίδης στον Τορεχόν. by Γιώργος Τσανάκας
17:14
Παρότι είχε υποσχέσεις στο ξεκίνημά του το παιχνίδι, τώρα έχει χαλάσει. Μπόλικες μονομαχίες και πολλά φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
17:14
15' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
17:14
15' Γκοοολ για τον Πανσερραϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά και κακή αμυντική εκτίμηση, αλλά και του Καπίνο, ο Δεληγιαννίδης σκοράρει από κοντά για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Αλά... Κριστιάνο με siu πανηγύρισε ο Δεληγιαννίδης! Ωραία πραγματάκια στο Αγρίνιο.. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
17' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το πρώτο του στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
17:18
18' Δοκιμάζει τα πόδια του από τα 25 μέτρα ο Χουάνπι, μπλόκαρε εύκολα ο Χόβαν. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
23' Πέρες αντί Χουάνπι για τον Παναιτωλικό. Αναγκαστική αλλαγή... by Γιώργος Τσανάκας
17:24
Στο 25' βρισκόμαστε, ο Πανσερραϊκός εδώ και ένα δεκάλεπτο προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
25' Επικίνδυνη σέντρα στα καρέ του Χόβαν, δεν διώχνει κανείς αλλά δεν παρεμβλήθηκε και κανείς για να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
27' Πέσιμο του Λιάβα στην περιοχή μετά από μονομαχία με τον Πεταυράκη, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Φαίνεται να υπάρχει επαφή, περιμένουμε και αν συμφωνεί με εμάς το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
«Παίζετε» από διαιτητή και VAR, διαφωνούμε εδώ στην απόφαση πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
17:28
28' Κάρτα στον πάγκο του Παναιτωλικού και στον Μάρκο Μαρκόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
30' Εκπληκτική ανάπτυξη του Παναιτωλικού, το γύρισμα προς τον Καρέλη είναι πιο δυνατό απ' ότι θα ήθελε ο Έλληνας φορ. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
35' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Εκπληκτική κάθετη-τρύπα του Λιάβα, ο οποίος έχει τη διορατικότητα να δει το κενό στην άμυνα των Σερραίων και βγάζει τετ-α-τετ τον Τορεχόν που πλασάρει υποδειγματικά για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Από αμυντικό για κάθε ομάδα έρχεται το γκολ, απόλυτη ισορροπία στο σκορ λοιπόν στο 35ο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας
17:37
by Γιώργος Τσανάκας
17:41
Τελευταίο πεντάλεπτο στην αναμέτρηση, το 1-1 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
43' Ωραία κίνηση του Λιάβα και σέντρα, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
44' Πέσιμο του Χατζηθεοδωρίδη στην περιοχή, δεν ζήτησε κάτι στη μονομαχία με τον Στάικο. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φρεντ Ντουάρτε στην περιοχή και απέναντι από τον Χόβαν, περνάει άουτ το διαγώνια τελείωμά του! by Γιώργος Τσανάκας
17:46
45'+1' Μεγάλη φάση για τον Πανσερραϊκό και υποψία για πέναλτι! Ο Μούργος έσπασε στον επερχόμενο Άλεξιτς, ο οποίος σούταρε ψηλά άουτ, αλλά δέχτηκε και το μαρκάρισμα από τον Μπαλντασάρα στην εξέλιξη της φάσης. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
«Παίζετε» ξανά! Δεν θέλουν να δείξουν βούλα μάλλον σήμερα οι ρέφερι του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
17:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Παναιτωλικός και Πανσερραϊκός πάνε ισόπαλοι στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Ο Δεληγιαννίδης στο 15' έδωσε σκορ στο ματς και προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ο Τορεχόν στο 35' το έφερε στα ίσα. by Γιώργος Τσανάκας
18:06
Φουλ αλλαγές, πάμε να τις δούμε! Σενγκέλια αντί Μπαλντασάρα για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Αυλωνίτης, Ουάρντα, Ντανκερλούι, έξω οι Πεταυράκης, Σοφιανός, Μούργος για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
18:07
Ο Ουάρντα ντεμπουτάρει σήμερα για τον Πανσερραϊκό! by Γιώργος Τσανάκας
18:08
47' Κάρτα στον Σενγκέλια, μόλις μπήκε στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:10
49' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
18:11
Στο τείχος η εκτέλεση του Ουάρντα... by Γιώργος Τσανάκας
18:12
50' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια μέσα από την περιοχή, κάνει κάκιστο σουτ με το δεξί. by Γιώργος Τσανάκας
18:12
51' Ωραία προσπάθεια του Καρέλη και σουτ, άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή... by Γιώργος Τσανάκας
18:15
18:17
55' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
Παραλίγο το ψαλιδάκι από Μπρούνο Ντουάρτε... by Γιώργος Τσανάκας
18:19
57' Κι άλλο κόρνερ για τον Παναιτωλικό... by Γιώργος Τσανάκας
18:19
Κεφαλιά του Μπρούνο Ντουάρτε, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Γιώργος Τσανάκας
18:22
Μια ώρα στο ματς, παραμένει το 1-1 ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
62' Kάρτα στον Χατζηστραβό. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
64' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Τορεχόν σκοράρει ξανά, αυτη τη φορά με πλασέ με το δεξί μέσα από την περιοχή! Προηγούνται με 2-1 πλέον οι γηπεδούχοι... by Γιώργος Τσανάκας
18:31
69' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! Ο Χατζηστραβός τσιμπά την μπάλα προ του Καπίνο και πέφτει, με τον κίπερ του Παναιτωλικού να μαζεύει τα χέρια του αλλά να έχει βρει με το σώμα τον παίκτη των φιλοξενούμενων χαμηλά. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Εξετάζεται η φάση, δεν αλλάζει η απόφαση. Πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
18:33
71' Γκοοοολ για τον Πανσερραϊκό και 2-2! Ο Θυμιάνης στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία, ο Καπίνο πέφτει στην αντίθετη και οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν! by Γιώργος Τσανάκας
18:33
Τρομερό ματς βλέπουμε... by Γιώργος Τσανάκας
18:34
72' Σκοράρει ο Άλεξιτς, αλλά είναι εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
75' Ζοάο Πέδρο και Μπελεβώνης μέσα, έξω οι Καρέλης, Φρεντ Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
78' Στην περιοχή ο Άλεξιτς, πάει να σπάσει στον Ουάρντα αλλά είναι δυνατή η πάσα του. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
80' Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του προωθημένου Μλάντεν, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
83' Κάρτα στον Θυμιάνη τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
84' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Μετά την εκτέλεση φάουλ, ο Τορεχόν με γυριστή κεφαλιά εκτελεί τον Χόβαν για το 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Απίθανος Τορεχόν, κάνει χατ-τρικ παρότι παίζει αριστερός μπακ-χαφ και βγαίνει μπροστά στα δύσκολα για την ομάδα του! by Γιώργος Τσανάκας
18:51
90' Μορέιρα έξω, Μπαΐροβιτς μέσα για τον Πανσερραϊκό που τα παίζει όλα για όλα στο φινάλε για την ισοφάριση. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
3 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
18:53
90'+2' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Γούλερι, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
90'+3' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Πλάγιο τώρα, ψάχνουν οι Σερραίοι ένα... θαύμα τύπου ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναιτωλικός παίρνει ματς... εξάποντο και την ισοβαθμία πλέον με τον Πανσερραϊκό, μετά τη μεγάλη νίκη του με 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Χατ-τρικ ο Τορεχόν ο οποίος είναι ο μεγάλος ήρωας του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν δίχτυα με τους Δεληγιαννίδη και Θυμιάνη. by Γιώργος Τσανάκας