Ατρόμητος-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:44
Καλησπέρα σας! Ο Ατρόμητος στις 19:00 θα υποδεχθεί την Κηφισιά στο Περιστέρι, για την 16η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Αυτή είναι η πρώτη φορά που θα υποδεχθεί ο Ατρόμητος την Κηφισιά στην ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων. Στο παιχνίδι τους για τον πρώτο γύρο που έγινε στο γήπεδο της Λαμίας ήταν ιστορικά το πρώτο εντός έδρας ματς της νεοφώτιστης ομάδας στη Stoiximan Super League και παράλληλα η πρώτη νίκη της. Τότε είχε επικρατήσει με 2-1 τη ομάδας του Περιστερίου, ενώ συνολικά η Κηφισιά έχει δύο νίκες, αφού επικράτησε με 4-2 του ΠΑΣ Γιάννινα στην έδρα της στις 16 Δεκεμβρίου 2023. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Μακριά από το γήπεδο της, η Κηφισιά έχει έξι αναμετρήσεις και μετρά πέντε ήττες και μια ισοπαλία, η οποία ήταν το 1-1 στη Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Άρη. Στην ίδια πόλη είχε σημειώσει και το πρώτο γκολ της ιστορίας της στην Stoiximan Super League, στην ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος στις 27 Αυγούστου 2023. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Ο Ατρόμητος μετρά ένα αήττητο σερί επτά αγώνων, το οποίο ξεκίνησε μετά την ήττα με 2-0 στις 22 Οκτωβρίου 2023 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη. Από τότε μετρά τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, ενώ δίνει τον τέταρτο διαδοχικό του αγώνα εντός έδρας. Στα προηγούμενα τρία είχε ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, νίκη με 3-2 επί του Παναθηναϊκού και λευκή ισοπαλία με τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Ιμερέκοφ, Κιβρακίδης, Τζαβέλλας, Έντερ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Κούεν, Αντζιέλσκι, Βαλένσια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Στον πάγκο οι Μαρκετζάνι, Ασεβέδο, Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ, Βέργος, Κούντε, Ντιρκς, Πομόνη, Τσακμάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Ιπαλίμπο, Παπασάββας, Λαντρ, Βαφέας, Κωνσταντακόπουλος, Μασούρας, Οζέγκοβιτς, Κρισιούμα, Αντερέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Μπιφουμά, Μποτία, Τσάπαν, Ίλιεφ, Τετέι, Πέιος, Παρράς, Κλωναρίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ανδριανός Α' Βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος Β' Βοηθός: Σπήλιος Οικονόμου 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Χρήστος Βεργέτης by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Φυσικά το ματς, όπως όλα, είναι κεκλεισμένων των θυρών. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
4' Ο Αντζιέλσκι προσπάθησε ένα σουτ από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Πιο καλά έχουν μπει οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι και προσπαθούν να βρουν ένα γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
7' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μεγάλη επέμβαση του Αναγνωστόπουλου από κοντά σε πλασέ του Βαλένσια! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
8' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Τακουνάκι του Αντζιέλσκι, ο Βαλένσια κάνει το γύρισμα, με τον Γιουμπιτάνα να αδειάζει έναν αντίπαλο και να εκτελεί για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Ο Ατρόμητος το έψαχνε αυτό το γκολ και το βρήκε, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα. Αντίθετα, η Κηφισιά παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις και μένει να δούμε πως θα αντιδράσει στη συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
14' Κίτρινη κάρτα ο Τζαβέλλας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
14' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
21' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Κηφισιά και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
23' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Πήρε την κεφαλιά ο Μασούρας, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
26' Ακόμη ένα κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Εκτέλεσε ο Κρισιούμα, βγήκε και μάζεψε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
19:30
19:31
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο ματς και ο Ατρόμητος συνεχίζει να προηγείται από το 8ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη στον Γιουμπιτάνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
59%-41% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
42' Κίτρινη ο Αντερέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Κίτρινη και ο Γκόμπελιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
44' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Ο Βαλένσια πήρε την κεφαλιά με την μπάλα ωστόσο να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ημίχρονο! Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα της Κηφισιάς, χάρη στον Γιουμπιτάνα (1-0). by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
47' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Πλασέ του Κρισιούμα, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
49' Σουτ ο Μασούρας, βγάζει σε κόρνερ ο Τσιντώτας! by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Να σημειώσουμε πως στο ημίχρονο στα μεγάφωνα έπαιζε Βασίλης Καρράς, στη μνήμη του σπουδαίου λαϊκού τραγουδιστή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
56' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ο Αντζιέλσκι κερδίζει φάουλ εκτός περιοχής, με τον Βαλένσια πανέξυπνα να το εκτελεί άμεσα και να πιάνει στον ύπνο την άμυνα της Κηφισιάς, με τον Γιουμπιτάνα να βγαίνει απέναντι στον Αναγνωστόπουλο, να σπάει στον επερχόμενο Κούεν και αυτός σε κενή εστία να σκοράρει για το 2-0. Πολλές διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για τον τρόπο που εκτελέστηκε το φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
62' Ετοιμάζει αλλαγές ο Ντέιβιντ Νίλσεν για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
64' Ίλιεφ, Μπιφουμά μέσα, Ιπαλίμπο, Αντερέγκεν έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
65' Δυνατό σουτ του Έντερ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
66' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ωραία προσποίηση του Κρισιούμα, έκανε ένα σουτ, αλλά έβγαλε σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
67' Κούντε, Βέργος μέσα, Αντζιέλσκι, Φριντζόνσον έξω για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
69' Σόλο του Μπιφουμά και πέσιμο στην περιοχή, ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς, το 2-0 του Ατρόμητου κόντρα στην Κηφισιά παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
73' Πέσιμο του Οζέγκοβιτς στην περιοχή μετά από τζαρτζάρισμα με τον Αθανασίου, οφσάιντ υπάρχει οπότε είναι ως μη γενόμενη η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
77' Τετέι και Πέιος μέσα, έξω οι Οζέγκοβιτς, Παπασάββας για την Κηφισιά. Έρλινγκμαρκ και Τζοβάρας μέσα, Έντερ και Βαλένσια έξω για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
78' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ο Βέργος μετά την κάθετη του Κούντε σκοράρει και γράφει το 3-0. Σηκώθηκε για οφσάιντ η σημαία, αλλά μάλλον καλύπτεται ο Έλληνας φορ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Μετράει κανονικά, 3-0 ο Ατρόμητος που καθαρίζει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
81' Σουτ του Μπιφουμά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
82' Ντιρκς αντί Γιουμπιτάνα για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
85' Κλωναρίδης αντί Κρισιούμα για την Κηφισιά. Ντεμπούτο για τον Ελληνοβέλγο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
87' Πέναλτι για την Κηφισιά! Ωραια κάθετη του Μπιφουμά ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ, ο Τετέι τσιμπά την μπάλα και ανατρέπεται από τον Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Πάει να κάνει on field review ο διαιτητής... by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
90' Το παίρνει πίσω ο διαιτητής, δίνει θέατρο του Τετέι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
90' Κάρτα στον Τετέι, λοιπόν... by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Έχουμε παίξει τρία, άλλα τέσσερα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Η Κηφισιά προσπαθεί να βρει το γκολ της τιμής με κάποιες απέλπιδες προσπάθειες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
90'+5' Αντεπίθεση 3 με 1 για τον Ατρόμητο, αλλά δεν φτάνουν σε τελική οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ατρόμητος πήρε εύκολη νίκη, επικρατώντας 3-0 της Κηφισιάς και βρίσκεται πλέον στο -4 από την πρώτη εξάδα. Στην προτελευταία θέση παραμένει η Κηφισιά, στο -3 από τη σωτηρία. by Αναστασία Βοσνάκη