Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τον Ατρόμητο για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
Σέντρα στις 15:00 by Χρήστος Λόης
14:45
Το παιχνίδι τηλεοπτικά από το CosmoteSport2 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
14:45
Στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα οι γηπεδούχοι, θα ψάξουν την επιστροφή τους στα θετικά αποτελέσματα, προερχόμενοι από δύο διαδοχικές ήττες χωρίς να πετύχουν γκολ, στις δύσκολες αναμετρήσεις τους με Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. Κόντρα στην Ένωση, στο πρώτο τους παιχνίδι για το 2024, η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο και απείλησε ελάχιστα, γνωρίζοντας τελικά την «καθαρή» ήττα με 3-0. by Χρήστος Λόης
14:46
Ο Ισπανός τεχνικός δεν θα έχει στη διάθεσή του για το σημερινό ματς τον Άλχο, ο οποίος υπέστη θλάση στο παιχνίδι της OPAP Arena, όπως επίσης και ο Τσοκάνης, ο οποίος τις τελευταίες μέρες ταλαιπωρήθηκε από ίωση και κρίθηκε ανέτοιμος. Από την άλλη, επιστρέφουν οι Καλογερόπουλος και Γκλάβτσιτς, που εξέτισαν τις ποινές τους. by Χρήστος Λόης
14:46
Η αποστολή του Βόλου: Κόστιτς, Κόβατς, Τάχατος, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Ασλανίδης, Λούνα, Κίτσος, Μύγας, Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Κόμπα, Μεταξάς, Ντέλετιτς, Καραγιάννης, Μπερτόγλιο, Μωραϊτης, Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
14:46
Όσο για τον Ατρόμητο, έρχεται στη σημερινή αναμέτρηση με ανεβασμένη ψυχολογία, μετά την άνετη εντός έδρας νίκη του με 3-0 επί της Κηφισιάς! Αήττητος στα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, οι Περιστεριώτες έχουν βρει τα πατήματά του από όταν ανέλαβε την τεχνική τους ηγεσία ο Σάσα Ίλιτς και έχουν αναρριχηθεί στην 8η θέση της βαθμολογίας και στο -4 από την εξάδα. by Χρήστος Λόης
14:46
Ο Σέρβος προπονητής δεν μπορεί να υπολογίζει τόσο στις υπηρεσίες του ασθενή Ρομπάιγ, ενώ εκτός της αποστολής του έμειναν επίσης οι Κεσχρίντα, Αγκιμπού Καμαρά, οι οποίοι βρίσκονται με τις εθνικές τους ομάδες τστο Κύπελλο Εθνών Αφρικής. Από την άλλη, επιστρέφει ο Ντε Μποκ, ο οποίος ήταν τιμωρημένος και δεν αγωνίστηκε κόντρα στην Κηφισιά. by Χρήστος Λόης
14:46
Η αποστολή του Ατρομήτου: Τσιντώτας, Μαρκετζάνι, Δήμος, Κιβρακίδης, Πομόνης, Ιμερέκοφ, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Ντε Μποκ, Γκονθάλεθ, Ερλινγκμαρκ, Φριντζόνσον, Κούντε, Κούεν, Γιουμπιτάνα, Ντιρκς, Βέργος, Βαλένσια, Αντζιέλσκι. by Χρήστος Λόης
14:46
Διαιτητής: Κουμπαράκης Βοηθοί: Κόλλιας, Ψύλλος Τέταρτος: Ματσούκας VAR: Διαμαντόπουλος AVAR: Νικολαΐδης by Χρήστος Λόης
14:47
Πάμε και στις ενδεκάδες τώρα... by Χρήστος Λόης
14:49
Βόλος: Κόστιτς, Ασλανίδης, Σιέλης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Τρουγιέ, Γκλάβσιτς, Κόμπα, Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραϊτης. by Χρήστος Λόης
14:50
Ατρόμητος: Τσιντώτας, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούντε, Εντερ Γκονζάλεθ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Βαλέντσια, Αντζιελέσκι. by Χρήστος Λόης
14:50
Ισόπαλο 1-1 το παιχνίδι του πρώτου γύρου. by Χρήστος Λόης
14:57
Οι παίκτες των δυο ομάδων έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
14:57
Το ρεκόρ των γηπεδούχων είναι οι 3-5-8 και έχουν 14 βαθμούς, εκείνο των φιλοξενουμένων 4-7-5 και έχουν 19. by Χρήστος Λόης
15:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση! by Χρήστος Λόης
15:01
2' Σέντρα από τον Γκαρσία, δεν βρήκε κάπου και πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
15:05
5' Έχει την κατοχή ο Ατρόμητος, όμως, δεν έχει βρει τους κενούς διαδρόμους για να απειλήσει. by Χρήστος Λόης
15:06
6' Ωραία κάθετη μπαλιά του Ντέλετιτς, ο Μωραΐτης άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό πλασέ, όμως, σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
15:06
Η φάση εξετάζεται από το VAR. by Χρήστος Λόης
15:07
Το γκολ δεν μετράει, συνεχίζεται το ματς στο 0-0. by Χρήστος Λόης
15:09
9' Στο έδαφος ο Μύγας, δέχεται την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
15:10
10' Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Μύγας δεν μπορεί να συνεχίσει, τη θέση του παίρνει ο Λούνα. by Χρήστος Λόης
15:14
15' Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση, πέραν του γκολ που πέτυχε ο Μωραΐτης, αλλά δεν μέτρησε καθώς ήταν οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
15:15
Πρωταγωνιστούν έως τώρα οι δυνατές μονομαχίες, κυρίως, στο χώρο της μεσαίας γραμμής. by Χρήστος Λόης
15:17
18' Γέμισμα του Κόμπα, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
15:22
Στα τελευταία λεπτά ο Βόλος έχει γίνει πιο κινητικός, με πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως, οι Ασεβέδο, Τζαβέλλας και Τσακμάκης έχουν καθαρίσει τις σέντρες και τα γεμίσματα από τα πλάγια. by Χρήστος Λόης
15:22
23' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Ασεβέδο πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Γκαρσία και σταμάτησε στο δοκάρι. by Χρήστος Λόης
15:26
25' Δυνατό σουτ του Ασεβέδο, λέει «όχι» ο Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
15:26
25' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Κόρνερ από τα δεξιά του Γιουμπιτάνα, ο Αντζιέλσκι έκανε τη δυνατή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
15:29
29' Απέδωσε καρπούς η πίεση του Ατρομήτου μέσω των στατικών φάσεων. by Χρήστος Λόης
15:31
31' Ευκαιρία για τον Βόλο! Από το κόρνερ στα αριστερά, η μπάλα πέρασε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η εξ επαφής κεφαλιά του Γκαρσία κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Χρήστος Λόης
15:35
36' Δυνατό σουτ του Βαλένσια, μαζεύει ο Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
15:37
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Φριντζόνσον τσίμπησε ωραία στον Έντερ, που μοίρασε στον Αντζιελέσκι, αλλά ο Κόστιτς απέκρουσε το σουτ που επιχείρησε. by Χρήστος Λόης
15:39
Στο έδαφος ο Φριντζόνσον, ο Καλογερόπουλος έπεσε πολύ άσχημα πάνω του. by Χρήστος Λόης
15:39
Όλα δείχνουν πως θα πάμε σε αλλαγή... by Χρήστος Λόης
15:40
40' Αναγκαστική αλλαγή, ο Φριντζόνσον περνάει εκτός και τη θέση του παίρνει ο Έρλινγκμαρκ. by Χρήστος Λόης
15:40
Πάμε για... μαραθώνιο επιπλέον χρόνου. by Χρήστος Λόης
15:42
41' Στο έδαφος και ο Σιέλης, σηκώθηκε όμως και συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Λόης
15:46
45' Σουτ του Έρλινγκμαρκ από καλή θέση στην περιοχή, πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
15:46
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
15:47
by Χρήστος Λόης
15:47
45+3' Κίτρινη κάρτα στον Γκλάβσιτς για μαρκάρισμα στον κέντρο. by Χρήστος Λόης
15:48
15:48
Το γκολ του Αντζιέλσκι:
15:50
45+6' Το φάουλ του Ντέλετιτς στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Χρήστος Λόης
15:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Βόλος-Ατρόμητος 0-1 by Χρήστος Λόης
15:54
Οι φιλοξενούμενοι πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με το γκολ του Αντζιέλσκι, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γιουμπιτάνα. by Χρήστος Λόης
15:54
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
16:08
Έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δυο ομάδων. by Χρήστος Λόης
16:09
Και αλλαγή από την πλευρά του Βόλου, αφού ο Τάχατος πήρε τη θέση του Καλογερόπουλου. by Χρήστος Λόης
16:09
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
16:12
Να τονίσουμε εδώ ότι ο Φριντζόνσον θα πάει άμεσα στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο για εξετάσεις, αφού ζαλίζεται πάρα πολύ, έχοντας, όμως, τις αισθήσεις του. by Χρήστος Λόης
16:15
Εξέδωσε ανακοίνωση για το ακυρωθέν γκολ του Μωραΐτη ο Βόλος: «Για μια ακόμη φορά έχουμε αλλοίωση αποτελέσματος μέχρι στιγμής. Καθαρό γκολ του Μωραΐτη ακυρώνεται με ανύπαρκτο οφ σάιντ. Για μια ακόμη φορά οι άνθρωποι με τα μαύρα ασελγούν εις βάρος του δημοφιλέστερου αθλήματος», αναφέρει χαρακτηριστικά. by Χρήστος Λόης
16:16
51' Στο έδαφος ο Τάχατος, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα γίνει αλλαγή. by Χρήστος Λόης
16:18
55' Χαμηλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Λόης
16:19
55' Σουτ από μακρινή θέση του Κούντε και επέμβαση από τον Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
16:20
56' Τη θέση του Τάχατου, πήρε ο Μπερτόγλιο. by Χρήστος Λόης
16:20
57' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή και ο Κόμπα ανέτρεψε τον Βαλέντσια, με τον Κουμπαράκη να δείχνει την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
16:23
Συμφώνησε το VAR. by Χρήστος Λόης
16:23
59' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ανέλαβε την εκτέλεση ο Αντζιελέσκι και ήταν εύστοχος για το 2-0, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ του στο σημερινό ματς. by Χρήστος Λόης
16:25
60' Ο Κόμπα έδωσε τη θέση του στον Κίτσο. by Χρήστος Λόης
16:26
Πέμπτο φετινό γκολ για τον Αντζιέλσκι. by Χρήστος Λόης
16:26
16:28
65' Εκτός ο σκόρερ των δυο τερμάτων, Αντζιέλσκι, έδωσε τη θέση τον στον Βέργο. by Χρήστος Λόης
16:30
67' Ένταση ανάμεσα στον Μπερτόγλιο και τον Ντε Μποκ. by Χρήστος Λόης
16:31
68' Κίτρινη τόσο στον Ντε Μποκ, όσο και στον Μπερτόγλιο. by Χρήστος Λόης
16:37
72' Γυριστό του Γκαρσία πέρασε άουτ, στην πρώτη στιγμή των γηπεδούχων στο δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
16:38
75' Φάουλ του Γκλάβσιτς, πήρε την κεφαλιά ο Γκαρσία, με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. by Χρήστος Λόης
16:39
76' Κίτρινη στον Βαλένσια. by Χρήστος Λόης
16:42
16:42
16:45
81' Σουτ του Ντέλετιτς, περνάει άουτ. «Φωνάζουν» για πέναλτι οι γηπεδούχοι στην προηγούμενη φάση. by Χρήστος Λόης
16:46
Δυο αλλαγές για τον Ατρόμητο: Έντερ και Γιουμπιτάνα εκτός, Κουέν και Ντιρκς εντός. by Χρήστος Λόης
16:47
84' Κίτρινη στον Έρλινγκμαρκ για τράβηγμα στον Μπερτόγλιο. by Χρήστος Λόης
16:53
89' Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Σιέλης με πρόβλημα. by Χρήστος Λόης
16:53
16:53
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
16:59
90+6' Σουτ του Βέργου από δύσκολη γωνία, πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
17:01
90+7' ΓΚΟΛ ο Βόλος, μειώνει με κεφαλιά του Μωραΐτη! by Χρήστος Λόης
17:01
Τέλος στο παιχνίδι: Βόλος-Ατρόμητος 1-2 by Χρήστος Λόης
17:03
Ο ακάθεκτος Ατρόμητος με δυο γκολ του Αντζιέλσκι πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί του Βόλου, δίνοντας συνέχεια στην εξαιρετική φόρμα που διανύει, ενώ βρέθηκε και μια ανάσα από την εξάδα των playoffs. by Χρήστος Λόης
17:04
Στην 7η θέση ο Ατρόμητος και στους 22 βαθμούς, όντας στο -1 από τον Αστέρα, ενώ ο Βόλος έμεινε στους 14 πόντους και στη 12η θέση. by Χρήστος Λόης