ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:06
Καλησπέρα σας! Ο ΠΑΣ Γιάννινα στις 17:30 θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης, για την 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Ο καιρός στα Γιάννενα δεν είναι καλός και η βροχή δεν έχει σταματήσει, ενώ σύμφωνα με τις προβλέψεις των ειδικών θα βρέχει αρκετά και κατά τη διάρκεια του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Μεσοβδόμαδα, ο ΠΑΣ γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο και βρίσκεται στην τελευταία θέση με 9 βαθμούς και μετρώντας μέχρι στιγμής μόλις μια νίκη, 6 ισοπαλίες και 9 ήττες. Το μοναδικό τρίποντο των Ηπειρωτών ήρθε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και έκτοτε δεν έχουν καταφέρει να… πανηγυρίσουν! Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου χρειάζεται όσο δεν πάει αυτή τη νίκη καθώς θέλει να πάρει βαθμολογική ανάσα και να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στη σωτηρία. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο -5 από τον Πανσερραϊκό και το ματς σήμερα έχει χαρακτήρα τελικού. Φυσικά, για να συμβεί αυτό θα πρέπει ο «Άγιαξ της Ηπείρου» να ενισχυθεί και μεταγραφικά, αφού το ρόστερ έχει πολλά κενά και χαμηλή ποιότητα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Από την άλλη, ο Αστέρας βρίσκεται με την ψυχολογία στα ύψη μετά τη μεγάλη νίκη με ανατροπή επί του Άρη, η οποία τον εδραίωσε στην έκτη θέση της βαθμολογίας και στο -1 από τους «κίτρινους». Και όχι μόνο αυτό! Μια ημέρα μετά ενισχύθηκε σημαντικά με την απόκτηση του Εβγκένι Γιαμπλόνσκι, αλλά έχοντας στα σκαριά και τη μεταγραφή του Λευτέρη Λύρατζη. Εκτός έδρας οι «κιτρινομπλέ» είναι ακόμα καλύτεροι, αφού η τελευταία ήττα ήρθε στις αρχές Σεπτέμβρη από τον Άρη και από τότε τρέχουν σερί πέντε αγώνων αήττητοι, έχοντας μαζέψει 13 βαθμούς μακριά από το σπίτι τους (και άλλους 10 σε αυτό). Κάπως έτσι, αναζητούν τέταρτο τρίποντο στη σειρά το οποίο μπορεί να τους φέρει στην 5η θέση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Με τις δύο περσινές νίκες του σε κανονική διάρκεια πρωταθλήματος και playouts, ο ΠΑΣ Γιάννινα έσπασε το σερί που είχε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος δεν είχε ηττηθεί για έξι διαδοχικές επισκέψεις του στην Ήπειρο. Στα τέσσερα τελευταία τους παιχνίδια ανεξάρτητα έδρας, τρία για την περσινή περίοδο και αυτό του πρώτου γύρου αυτής της σεζόν, ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, ενώ στη σειρά των εννέα τελευταίων έχει μόλις μια ήττα. Οι τρεις νίκες γηπεδούχων στα πέντε τελευταία τους παιχνίδια ήρθαν να αλλάξουν τις συνήθειες τους, αφού στα προηγούμενα δώδεκα ματς υπήρχε μόλις μια νίκη για την ομάδα που ήταν στην έδρα της, το 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στις 8 Δεκεμβρίου 2018. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
14 συναντήσεις 6 νίκες ΠΑΣ Γιάννινα 4 ισοπαλίες 4 νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 18-15 by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν - Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Τσαούσης - Καραχάλιος, Τζίνο, Λεό, Ροσέρο - Παμλίδης, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στον πάγκοι οι Αθανασίου, Κιάκος, Μπάλαν, Μπακαδήμας, Τζίμας, Ριένστρα, Πανάγου, Λιάσος, Μπορταγκαράι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Μουνάφο, Γκος - Κρέσπι, Ζουγλής, Σίτο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Χριστόπουλος, Γκρόζντανιτς, Άλβαρες, Καρμόνα, Αλάγκμπε, Ντιαρά, Βαλιέντε, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Δημητριάδης, Δέλλιος Τέταρτος: Βάτσιος VAR: Πολυχρόνης, Ψαρρής by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ στα πρώτα δευτερόλεπτα! Μετά από γύρισμα του Λεό και κακή εκτίμηση της άμυνας του Αστέρα, ο Παμλίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά το σουτ του σταμάτησε πάνω στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Βρέχει αρκετά αυτή την στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
4' Καλή συνεργασία των φιλοξενούμενων, ο Κρέσπι κάνει κακή πάσα προς τον Γκαρθία που έμπαινε μόνος του στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
6' Σουτ στην κίνηση του Μιριτέλο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
8' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Επιθετικό φάουλ έδωσε ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
10' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από ωραία σέντρα του Καστάνιο, ο Μιριτέλο κάνει την προβολή και ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες! Όγδοο γκολ για τον Αργεντινό στο πρωτάθλημα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Ο Αστέρας ήθελε αυτό το γρήγορο γκολ για να πάρει ψυχολογία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18' Σουτ ο Τζίνο, κόντραρε και πέρασε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
22' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Εκτέλεσε ο Σόρια, ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
24' Σουτ ο Τζίνο, δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
29' Δυνατό σουτ του Καραχάλιου, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
30' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Η άμυνα του Αστέρα δεν αντιδράει και πάλι καλά, η μπάλα μένει μέσα στην περιοχή μετά τις κόντρες και ο Τζίνο κάνει το σουτ στην κίνηση που περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
32' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Κόντε πιάνει δυνατό σουτ στην κίνηση, ο Παπαδόπουλος το βγάζει εντυπωσιακά αλλά ο Παμλίδης παίρνει το ριμπάουντ και από δύσκολη θέση με μονοκόμματο σουτ θα εκτελέσει τον Έλληνα κίπερ που είχε βγει από την εστία του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
36' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Ανατροπή μέσα σε 4 λεπτά! Ο Σόρια εκτέλεσε το φάουλ, ο Λεό πήδηξε μόνος του στην περιοχή και με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
Ο ΠΑΣ μετά το τέταρτο ανέβηκε, πήρε την μπάλα και άρχισε να απειλεί τον Αστέρα αγγίζοντας το γκολ. Τελικά βρήκε δύο σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα και κάνει την ανατροπή πριν καν βγει το ημίχρονο. Να δούμε πλέον την αντίδραση των Αρκάδων, αφού είχαν εξαφανιστεί από το γήπεδο, δεν κρατούσαν μπάλα και έμοιαζαν σαν να περίμεναν να δεχτούν γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
40' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
41' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
44' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Κρέσπι, η μπάλα ξυστά από την αντίπαλη εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Ημίχρονο! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μιριτέλο μόλις στο 10ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια εξαφανίστηκαν από το γήπεδο και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι για να φτάσουν στην ανατροπή. Πρώτα με τον Παμλίδη στο 32' και τέσσερα λεπτά μετά ο Λεό έκανε το 2-1. Καλύτεροι από το 15' και μετά οι Ηπειρώτες, οι Αρκάδες πρέπει να ξυπνήσουν και να αλλάξουν πρόσωπο αν θέλουν να πάρουν κάτι από το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
46’ Αλάγκμπε αντί Γκος για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
50' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής κυλάει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
51' Ο Σίτο είναι στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Παντελάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
53' Ο Σίτο έχει ξαναμπεί στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Πολλά εύκολα φάουλ από τον διαιτητή Παπαδόπουλο για τους γηπεδούχους και γενικά πολλά σφυρίγματα που χαλάνε τον ρυθμό του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
56' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Σουτ στην κίνηση του Τζίνο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
57' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο γυριστό σουτ του Κρέσπι, η μπάλα ξυστά από την εστία του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
60' Εκτελέστηκε φάουλ για τον ΠΑΣ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
61' Ο Σίτο ζήτησε να βγει από το παιχνίδι με ενοχλήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Ο Σίτο χτύπησε στο στήθος και στα πλευρά και θα πάει στο νοσοκομείο για αξονική. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
64' Μπήκε ο Ντιαρά στη θέση του Ισπανού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
64' Ο Ντιαρά περνάει τρεις αντιπάλους του, τον τραβάει ο Καραχάλιος αλλά ο Παπαδόπουλος δεν βγάζει καν κάρτα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
65' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
67' Αδύναμη κεφαλιά του Μιριτέλο, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
68' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
71' Σέντρα του Χουχούμη, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
74' Κρέσπι, Χουχούμης εξω, μέσα Άλβαρες, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
75' Μπάλαν, Ριένστρα μέσα, Λεό και Κόντε μέσα για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
77' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Ο Καστάνιο πήρε την κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Στο 82ο λεπτό βρισκόμαστε και ο ΠΑΣ κρατάει μια σπουδαία νίκη στα χέρια του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
85' Μονομαχία του Άλβαρες με τον Ροσέρο, πέφτει ο τελευταίος αλλά δεν παίρνει κάτι από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
87' Βαλιέντε αντί Καστάνιο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Στην τελική ευθεία του αγώνα, ο ΠΑΣ κρατάει γερά μια σπουδαία νίκη απέναντι στον Αστέρα που δεν δείχνει να μπορεί να φτιάξει φάσεις για να φτάσει στην ανατροπή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
90' Κάρτα στον πάγκο του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
90'+1' Μέσα ο Κιάκος, έξω ο Ροσέρο για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. Πολύ λίγος χρόνος, αν σκεφτεί κανείς πως είχαμε και τον τραυματισμό του Σίτο αλλά και τόσες αλλαγές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
90'+1' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Μάντζης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα ελάχιστα δίπλα στην εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
90'+2' Κάρτα στον Τσαούση για καθυστέρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
90'+3' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, κερδισμένος χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Τελευταίο λεπτό στο ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Τζιμα, ο οποίος από τον πάγκο πέταξε μια μπάλα μέσα. Ο Τζίμας εν τω μεταξύ έχει βγει από τις ακαδημίες του Αστέρα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τον ΠΑΣ, επικρατώντας με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης. Μόλις δεύτερο τρίποντο στο πρωτάθλημα και πρώτο μετά την πρεμιέρα για τους Ηπειρώτες, έσπασε το αήττητο σερί που έτρεχαν οι Αρκάδες με αυτή την άσχημη ήττα. by Αναστασία Βοσνάκη