Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τη Λαμία, με την οποία ολοκληρώνεται η 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, στο Ηράκλειο της Κρήτης και στο «Γεντί Κουλέ». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΟΦΗ (Μελ, 4-2-3-1): Μπάουμαν - Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Άμπαντα - Γκαγιέγκος, Μπάκιτς - Τοράλ, Νέιρα, Μοσκέρα - Φελίπε Λαμία (Βόκολος, 4-4-2): Κοσέλεφ - Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Αμαράλ - Τσιλούλης, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα - Ακούνια, Μαρτίνεζ by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ θα βρίσκονται οι Σωτηρίου, Αποστολάκης, Ντίκο, Γκλαζερ, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Πασαλίδης, Ριέρα και Θοράρινσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Αναπληρωματικοί για τη Λαμία οι Νάγκι, Μάλτσι, Κοντονίκος, Μούλα, Σίντκλεϊ, Στάνκο, Τόσιτς, Τζανετόπουλος και Βασιλαντωνόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Ο ΟΦΗ βρίσκεται στη 10η θέση με 15 βαθμούς, έχοντας να πανηγυρίσουν νίκη στο πρωτάθλημα από τις 2 του περασμένου Οκτωβρίου, όταν είχαν επικρατήσει 2-0 της ΑΕΚ. Παράλληλα, προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές ήττες, με πιο πρόσφατη αυτή με 4-0 στην έδρα του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Στην 8η θέση με 20 βαθμούς η Λαμία, προέρχεται από τη μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού, στο πρώτο τρίποντό της μετά από διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες (2 ισοπαλίες, 4 ήττες). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Καρώ, Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Θεοδοσουλάκης, Καλαφάτης, Κουτεντάκης, Σημανταράκης και Αδαμάκης οι απουσίες του ΟΦΗ, χωρίς Καρλίτος, Σαντάνα, Λόνγκο και Σαραμαντά η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από την πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων για τη φετινή σεζόν: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Διαιτητής του αποψινού αγώνα ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωστάρα, Χριστοδούλου, τέταρτο τον Τσετσίλα, ενώ VAR είναι οι Ζαμπάλας και Στεφανής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
16 οι προηγούμενες συναντήσεις των δύο ομάδων, με τον ΟΦΗ να έχει 7 νίκες έναντι 4 της Λαμίας, ενώ 5 παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Με την εντός έδρας μαύρη εμφάνισή του ο ΟΦΗ, με τα λευκά της θα αγωνιστούν οι παίκτες της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Έναρξη του αγώνα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
3' Γκοολ για τη Λαμία! Αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ μετά από υπέροχη μπαλιά με το εξωτερικό του Παπαδόπουλου, με τον Ακούνια να σουτάρει με δύναμη στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Η φάση ελέγχεται από τους VAR για το αν υπήρχε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Μέτρησε το γκολ, η Λαμία παίρνει το προβάδισμα πολύ νωρίς στο παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Ο ΟΦΗ πιέζει ψάχνοντας άμεση αντίδραση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
9' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για μαρκάρισμα στον Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
12' Η Λαμία ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση που δημιούργησε και έκτοτε αφήνει την κατοχή στον ΟΦΗ, περιμένοντας στο δικό της μισό του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Μοσκέρα για σπρώξιμο στον Τσιλούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
15' Σέντρα του πολύ δραστήριου ως τώρα Μοσκέρα και κεφαλιά του Τοράλ, στην αγκαλιά του Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
16' Από μία κίτρινη κάρτα σε Ακούνια και Μπάκιτς, μετά από ένταση που υπήρξε μεταξύ τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
17' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με ένα μακρινό σουτ του Λουίς Φελίπε. Ο Κοσέλεφ ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
19' Ο ΟΦΗ κυριαρχεί μετά το γκολ που δέχθηκε (78% κατοχή), κυκλοφορώντας την μπάλα και ψάχνοντας τρόπο να ξεκλειδώσει την άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
22' Ο Λάρσον βρήκε χώρο από τα δεξιά και έκανε συρτή σέντρα, απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
25' Όλοι οι παίκτες της Λαμίας αμύνονται πίσω από το κέντρο, έχοντας πολύ κοντά τις γραμμές τους. Ο ΟΦΗ προσπαθεί να κυκλοφορήσει γρήγορα την μπάλα, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία ως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
26' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από αντεπίθεση σε μία φάση που ξεκίνησε από λάθος του Τζανδάρη, ο Φελίπε βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κοσέλεφ και ο τερματοφύλακας της απέκρουσε σε κόρνερ, ενώ η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
27' Αυξάνει την πίεσή του ο ΟΦΗ, ο Νέιρα βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά έκανε μια πολύ άστοχη σέντρα-σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
29' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από βαθιά μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Ακούνια νίκησε σε μια μονομαχία με τον Βούρο και πάσαρε στον Τσιλούλη, ο οποίος είχε όλη την εστία μπροστά του, αλλά πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Μπάουμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
14 επαφές με την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή για τον ΟΦΗ, μόλις 3 για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Ο Βόκολος αλλάζει το σύστημά του σε 4-1-4-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Το γκολ του Ακούνια με το οποίο η Λαμία έχει πάρει το προβάδισμα στο «Γεντί Κουλέ»: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
33' Ο Λάρσον πήρε φάουλ από τον Νούνιες, σε πολύ καλή θέση για απευθείας εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
34' Ο Νέιρα εκτέλεσε στη γωνία του Κοσέλεφ, απομάκρυνε την μπάλα ο τερματοφύλακας της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
34' Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, με την μπάλα να κοντράρει στον Παπαδόπουλο και να καταλήγει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
37' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Όμορφη ατομική προσπάθεια του Νέιρα, ο οποίος ανατράπηκε από τον Παπαδόπουλο, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
38' Γκοολ για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα εκτέλεσε εύστοχα στο κέντρο της εστίας και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Νέιρα στη φετινή σεζόν και πρώτο του ΟΦΗ σε παιχνίδι πρωταθλήματος μετά τις 24 Νοεμβρίου και εκείνο το 1-1 κόντρα στον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Αμπάντα, ο Φελίπε έκανε το γυριστό, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
43' Σέντρα του Αμπάντα και κεφαλιά του επερχόμενου Τοράλ, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
45'+1' Σέντρα του Αμπάντα και κεφαλιά του Φελίπε, απέκρουσε με μεγάλη δυσκολία σε κόρνερ ο Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ-Λαμία 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Η Λαμία προηγήθηκε στο τρίτο κιόλας λεπτό με γκολ του Ακούνια, αλλά στη συνέχεια αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο, με τον ΟΦΗ να κυριαρχεί με μεγάλα ποσοστά κατοχής, να φτιάχνει ευκαιρίες και τελικά να ισοφαρίζει στο 38', όταν ο Νέιρα εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που πήρε ο ίδιος από τον Παπαδόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
Το πέναλτι που πήρε από τον Παπαδόπουλο και εκτέλεσε εύστοχα ο Νέιρα, για την ισοφάριση του ΟΦΗ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Αλλαγή για τη Λαμία, με τον Σίντκλεϊ να αντικαθιστά τον Μαρτίνεζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Αλλαγή και στο σύστημα των φιλοξενούμενων, με τον Σίντκλεϊ να παίρνει θέση εξτρέμ και τον Σλίβκα να μετακινείται στον άξονα, μαζί με τους Νούνιες και Τζανδάρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
48' Σουτ του Αμπάντα από πλάγια θέση, απέκρουσε ο Κοσέλεφ στην κλειστή του γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
52' Πιο ισορροπημένη η εικόνα του ματς σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
53' Ο Μπάουμαν απέκρουσε μια κοντινή κεφαλιά του Τσιλούλη, αλλά ο εξτρέμ της Λαμίας ξεκίνησε τη φάση από θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
56' Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα, μετά από μαρκάρισμά του στον Ακούνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
56' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Ντίκο αντί του Νέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
59' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά πάσα του Σλίβκα, ο Ακούνια βρέθηκε αμαρκάριστος και φάτσα με την εστία αλλά πλάσαρε άτσαλα και άστοχα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
61' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία, Τόσιτς, Στάνκο και Μάλτσι στον αγωνιστικό χώρο, Τσιλούλης, Νούνιες και Ακούνια εκτός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
64' Ο Σλίβκα μπήκε στην μικρή περιοχή του ΟΦΗ μετά από κάθετη πάσα του Τόσιτς, τον έκοψε με καίριο τάκλιν ο Βούρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Η Λαμία πατάει πιο καλά στον αγωνιστικό χώρα στα τελευταία λεπτά, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
70' Αμφότερες οι ομάδες δείχνουν διάθεση να κυνηγήσουν τη νίκη, καμιά τους δεν βολεύεται με το ισόπαλο 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
73' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Αποστολάκης και Γκλάζερ αντικατέστησαν τους Τοράλ και Φελίπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
76' Γρήγορος ρυθμός, αλλά χωρίς ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
211 επιτυχημένες πάσες προς την επίθεση για τον ΟΦΗ, 50 έχει η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
79' Ο Ριέρα μπήκε με διαδοχικές εντυπωσιακές ντρίπλες στην περιοχή της Λαμίας, αλλά δεν κατάφερε να βρει τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
81' Η τελευταία αλλαγή της Λαμίας, Μούλα στη θέση του Σλίβκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκλάζερ για σκληρό τάκλιν στον Τζανδάρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Η τεράστια χαμένη ευκαιρία του Ακούνια: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Λαμίας, ο Αποστολάκης σούταρε με πολύ δύναμη, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
89' Τάκλιν του Αποστολάκη, οριακά έξω από τη μεγάλη περιοχή η παράβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
90'+2 ' Γύρισμα του Ντίκο, αμύνθηκε σωστά η Λαμία. Πιέζει για το γκολ της νίκης ο ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο για μαρκάρισμά του στον Αμπάντα. by Δημήτρης Παπαδήμας