Τόφας-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του δεύτερου ματς της σειράς των play in του Basketball Champions League

18:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Τόφας και τον ΠΑΟΚ για το Game 2 της σειράς στα play-in του Basketball Champions League. by Λουκάς Χατζής
18:46
Απόψε, ο ΠΑΟΚ παίζει το φετινό ευρωπαϊκό του μέλλον στην Προύσα και το «Tofas Spor Salonu» μετά και την βαριά ήττα που υπέστη στο πρώτο ματς στην Πυλαία (95-63). by Λουκάς Χατζής
18:46
by Λουκάς Χατζής
18:48
Η ομάδα του Φώτη Τακιανού καλείται απόψε να ανατρέψει το άσχημο αγωνιστικό κλίμα που επικρατεί στον σύλλογο το τελευταίο διάστημα, να ισοφαρίσει τη σειρά, και να τη στείλει σε τρίτο ματς στο «Παλατάκι» την ερχόμενη εβδομάδα. by Λουκάς Χατζής
18:52
Ο «δικέφαλος του βορρά» προέρχεται από τρεις σερί ήττες και έξι στα επτά τελευταία του παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, δείγμα του ότι διανεύει ένα πολύ άσχημο διάστημα. by Λουκάς Χατζής
18:54
Απόψε, ο ΠΑΟΚ δεν θα έχει στη διάθεσή του τον, Τζάστιν Άλστον, ο οποίος χτύπησε στο πρώτο ματς και είναι εκτός. by Λουκάς Χατζής
18:54
Τώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
18:58
Γκίλμορ, ΜακΝις, Χάρισον, Σχίζας και Φρίντρικσον η πεντάδα του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
18:58
Γουίνστον, Ντένμον, Ο' Μπράιεν, Σάκιτς, Γουάιλι, η πέντε της Τόφας. by Λουκάς Χατζής
19:04
3-4 με τρομερό κάρφωμα του ΜακΝίς από πανέξυπνη ασίστ του Χάρισον! by Λουκάς Χατζής
19:05
6-4 με τρίποντο του Ντένμον. Ο Σχίδας μάλιστα του έκανε και φάουλ. by Λουκάς Χατζής
19:07
4ο ομαδικό φάουλ, και 1ο του Γκίλμορ, πριν καλά καλά συμπληρωθούν 3 λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:07
Ευτυχώς για τον ΠΑΟΚ αστοχεί και στις δύο βολές ο Γουάιλι. by Λουκάς Χατζής
19:07
Ο ΜακΝίς όμως κάνει φάουλ στη διεκδίκηση και κάπως έτσι η Τόφας είναι ξανά στις βολές. by Λουκάς Χατζής
19:10
Ακόμα ένα λάθος από τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά στην πάσα του Φρίντρικσον. Το βελάκι δείχνει ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:10
10-9 με τρίποντο του Φρίντρικσον από τη γωνία. by Λουκάς Χατζής
19:11
10-11 μετά από πολύ ωραία συνεργασία Χάρισον-ΜακΝίς για το καλάθι του δεύτερου. by Λουκάς Χατζής
19:11
Κακές επιλογές των Τούρκων στις τελευταίες επιθέσεις. by Λουκάς Χατζής
19:11
4:20' για το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
19:12
Θα αστοχήσει τώρα ο Χάρισον, αλλά ο Γκίλμορ με τη μαχητικότητά του θα κερδίσει το φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. 2ο ομαδικό για την Τόφας. by Λουκάς Χατζής
19:12
Αστοχεί ανενόχλητος από τη γωνία ο Χάρισον. by Λουκάς Χατζής
19:14
12-11 μετά από πολύ ωραία alley oop συνεργασία των Τούρκων και καλάθι του Γουάιλι. by Λουκάς Χατζής
19:14
12-14 με το δεύτερο τρίποντο του Φρίντρικσον στο ματς! by Λουκάς Χατζής
19:15
Νέο σετ βολών για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
19:16
14-14 με 2/2 βολές του Ο'Μπράιεν. 5/9 από την γραμμή των βολών η Τόφας, χωρίς εκτελεσμένη βολή ακόμα ο ΠΑΟΚ μετά από 7 λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:16
17-14 από το τρίποντο του Γουίνστον. by Λουκάς Χατζής
19:17
2ο φάουλ του ΜακΝίς, πρόβλημα για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:18
19-14 μετά από alley oop κάρφωμα του Γουάιλι που φτάνει στους 8 πόντους. by Λουκάς Χατζής
19:18
21-14, με τον Γουίνστον να παίρνει τον ανοικτό δεξί διάδρομο και να τελειώνει τη φάση με λέι απ. Στο 9-0 το σερί των Τούρκων. by Λουκάς Χατζής
19:18
19:19
Τάιμ άουτ από τον Φώτη Τακιανό, 1:23' πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
19:20
Λάθος από τον Τσαϊρέλη, το 6ο του ΠΑΟΚ στο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
19:21
23-14 από τις βολές του Γουάιλι που γίνεται ο πρώτος διψήφιος στο ματς. by Λουκάς Χατζής
19:21
Νέο λάθος για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Γκίλμορ. by Λουκάς Χατζής
19:22
Κερδισμένο φάουλ του Τσαϊρέλη στη λήξη της επίθεσης του ΠΑΟΚ. Βολές για τον Έλληνα φόργουορντ. by Λουκάς Χατζής
19:23
23-16, μειώνει ο Τσαϊρέλης με τις πρώτες βολές του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:23
Στο σίδερο το μακρινό τρίποντο του Μέιγε, τέλος πρώτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
19:26
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
19:27
Άστοχο το τρίποντο του Μπελιάουσκας στη λήξη της επίθεσης του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:36
Κερδισμένο φάουλ του ΜακΝίς πάνω σε προσπάθειά του για alley oop. by Λουκάς Χατζής
19:36
25-19 με 1/2 βολές του ΜακΝίς. by Λουκάς Χατζής
19:36
2-3 το επιμέρους σκορ στα 4:30' πρώτα λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
19:37
27-19 με το πρώτο εντός πεδιάς της Τόφας στο δεύτερο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
19:43
27-26 με λέι απ του Χάρισον. Ο ΠΑΟΚ βρίσκει ενέργεια από την άμυνά του την οποία και μετατρέπει σε πόντους στην επίθεση! by Λουκάς Χατζής
19:43
29-26 για την Τόφας. by Λουκάς Χατζής
19:44
29-28 από το alley oop κάρφωμα του ΜακΝίς που φτάνει τους 13 πόντους! by Λουκάς Χατζής
19:49
Κάνει λάθος ο Χάρισον και κάπως έτσι ολοκληρώνεται το ημίχρονο, με την Τόφας να προηγείται με σκορ 32-31 του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:08
35-35 με τρίποντο του Μάρκους Ντένμον μετά από επιθετικό ριμπάουντ της Τόφας. by Λουκάς Χατζής
20:10
35-37 από τις βολές του Χάρισον. by Λουκάς Χατζής
20:11
37-37. by Λουκάς Χατζής
20:14
Ο Μπελιάουσκας αστοχεί στη βολή της τεχνικής ποινής που πήρε ο προπονητής της Τόφας. by Λουκάς Χατζής
20:14
37-40 με τρίποντο του Τσιακμά έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ του ΜακΝίς! by Λουκάς Χατζής
20:14
40-40 απαντάει με το ίδιο νόμισμα ο Ντένμον. by Λουκάς Χατζής
20:16
40-43 νέο τρίποντο για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Μπελιάουσκας! by Λουκάς Χατζής
20:16
40-46 μπαίνει στην εξίσωση και ο Χάρισον!!! Τρία σερί τρίποντα για τον «δικέφαλο»! by Λουκάς Χατζής
20:17
7/21 τα τρίποντα του ΠΑΟΚ σε αυτά 27' λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:18
40-48 μετά από μαγική ασίστ του Τσαϊρέλη για το κάρφωμα του Γκίλμορ! Για πρώτη φορά απόψε στο +8 η ομάδα του Φώτη Τακιανού. by Λουκάς Χατζής
20:23
Τεχνική ποινή στον Τσαϊρέλη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές για φάουλ πάνω στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
20:23
44-51 με τη βολή από την τεχνική ποινή. by Λουκάς Χατζής
20:25
44-54 με απίθανο buzzer beater τρίποντο του Τσιακμά από μακριά στη λήξη της περιόδου! by Λουκάς Χατζής
20:32
Βήματα τώρα από τον ΜακΝίς, «ηρεμίστε» φωνάζει ο Φώτης Τακιανός από τον πάγκο. by Λουκάς Χατζής
20:33
52-58, μειώνει στους 6 η Τόφας με τον Ο' Μπράιεν. by Λουκάς Χατζής
20:33
52-60 με καλάθι του Αρσενόπουλου στον αιφνιδιασμό μετά από κλέψιμο! by Λουκάς Χατζής
20:35
Μικρή ένταση στις εξέδρες. Εκεί βρίσκονται και φίλαθλοι του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:38
Φθηνό λάθος του ΠΑΟΚ στην επαναφορά, ο Μπελιάουσκας ζητά από τον Τακιανό να ζητήσει τσάλεντζ, αφού θεωρεί πως δεν έφυγε εκτός γραμμών η μπάλα από το δικό του πόδι. by Λουκάς Χατζής
20:39
Οι διαιτητές ελέγχουν τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:40
Αλλάζει η απόφαση των διαιτητών, κατοχή για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:41
Βήματα χρεώνουν οι διαιτητές τον Χάρισον. Δεν φάνηκε κάτι τέτοιο πάντως. by Λουκάς Χατζής
20:41
59-60 με τρίποντο του Χόμστλι. by Λουκάς Χατζής
20:41
Άστοχο το τρίποντο από τον Χάρισον. by Λουκάς Χατζής
20:42
Αποβάλλεται με 5 φάουλ ο Γκίλμορ. Βολές για την Τόφας αφού ο ΠΑΟΚ συμπλήρωσε 5 ομαδικά. by Λουκάς Χατζής
20:43
61-60 από τις βολές του Ντένμον. by Λουκάς Χατζής
20:43
17-6 υπέρ της Τόφας το επιμέρους σκορ σε αυτά τα πρώτα 5 λεπτά της τέταρτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:46
Φάουλ του Χάρισον στον Ντένμον, νέο σετ βολών για τον πρώην άσο του Παναθηναϊκού. by Λουκάς Χατζής
20:46
62-64, με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
20:46
20:47
62-67 από το μεγάλο τρίποντο του Μαργαρίτη έπειτα από την ασίστ του Χάρισον! by Λουκάς Χατζής
20:47
Στα τελευταία λεπτά, ο Χάρισον έχει πάρει στις πλάτες του τον ΠΑΟΚ και τον οδηγεί στη νίκη! by Λουκάς Χατζής
20:51
70-70 με φόλοου του Γουάιλι, έπειτα από το χαμένο ριμπάουντ του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:51
Τάιμ άουτ ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:53
Αστοχεί ο Χάρισον από κοντά. by Λουκάς Χατζής
20:54
Οι διαιτητές εξετάζουν για την κατοχή της μπάλας. ΜακΝίς και Γουάιλι μονομάχησαν για το ριμπάουντ, με την μπάλα να βγαίνει εκτός. by Λουκάς Χατζής
20:56
Κατοχή για την Τόφας λένε οι διαιτητές. by Λουκάς Χατζής
20:56
35 δευτερόλεπτα ακόμα. by Λουκάς Χατζής
20:56
Διπλή ντρίπλα του Ο'Μπράιεν από την πίεση και την άμυνα του Σχίζα. by Λουκάς Χατζής
20:57
Τάιμ άουτ από τον Φώτη Τακιανό, 20 δευτερόλεπτα για το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
20:58
20:58
Τελευταία επίθεση στον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:59
Ο Χάρισον αστοχεί σε ένα δύσκολο λέι απ και τέλος αγώνα. Πάμε παράταση. Κρίμα γιατί θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη στο 40λεπτο ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:03
Καλή άμυνα του ΜακΝίς, κατοχή για τον ΠΑΟΚ που καθάρισε το αμυντικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:10
Απίθανη τάπα του ΜακΝίς σε σίγουρο καλάθι όπως φαινόταν του Μέιγε! by Λουκάς Χατζής
21:11
77-76 με γκολ-φάουλ του Γουίνστον, έπειτα από διώξιμο του Σχίζα πάνω από τη στεφάνη. by Λουκάς Χατζής
21:12
Οι διαιτητές ελέγχουν στο βίντεο το αν είναι αντικανονική ή όχι η παρέμβαση του Σχίζα. by Λουκάς Χατζής
21:13
Μετράει το καλάθι, αφού η μπάλα ήταν στην κάθοδο όταν έκανε επαφή με την μπάλα ο Σχίζας. by Λουκάς Χατζής
21:22
Αποβάλλεται και ο Μαργαρίτης με 5 φάουλ και γίνεται ο δεύτερος παίκτης του ΠΑΟΚ μετά τον Γκίλμορ. by Λουκάς Χατζής
21:22
85-85 με 1/2 βολές του Ντένμον. Στους 18 πόντους ο άσος της Τόφας. by Λουκάς Χατζής