Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

14:46
Καλησπέρα σας! Ο Πανσερραϊκός υποδέχεται σε λίγη ώρα τον Αστέρα Τρίπολης, για τη ρεβάνς των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson! by Αναστασία Βοσνάκη
14:48
Οι δυο ομάδες, θα τεθούν αντιμέτωπες για τρίτη φορά τη φετινή σεζόν, με τους Αρκάδες να έχουν επικρατήσει στο πρώτο ματς για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League με σκορ 1-0 με γκολ του Μιριτέλο, ενώ το 2-0 υπέρ των Σερραίων στο πρώτο ματς του Κυπέλλου είχε διαμορφωθεί με τα γκολ του Τομάς στο 38' και του Σοφιανού στο 56'. by Αναστασία Βοσνάκη
14:49
Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος Βοηθοί: Aπτόσογλου-Ψαρρής Tέταρτος διαιτητής: Γκάμαρης Ανδρέας VAR δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
14:50
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Κατσίκας – Ντανκερλούι, Θυμιάνης, Γκοτζαμανίδης, Πεταυράκης - Μορέιρα, Οικονόμου - Μούργος, Σοφιανός, Γούλερι - Μπετανκόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
14:50
Στον πάγκο οι Τσομπανίδης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πηλέας, Στάικος, Μασκανάκης, Τομάς, Ουάρντα, Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
14:50
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης - Καρμόνα, Χριστόπουλος, Γκρόζντανιτς, Άλβαρες - Βαλιέντε, Αλάγκμπε, Ντιαρά - Σουρλής, Μάντζης, Καλτσάς. by Αναστασία Βοσνάκη
14:51
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Χουχούμης, Μιριτέλο, Κρέσπι, Πίτσου, Ηλ. Χριστόπουλος, Ζουγλής, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
14:54
Σε πέντε λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:02
Ο καιρός είναι πολύ καλός αυτή την στιγμή, με ήλιο και την θερμοκρασία να φτάνει τους 6 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:04
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:05
5' Κίτρινη ο Γκρόζντανιτς για φάουλ στον Γούλερι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:08
7' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:08
8' Πήρε την κεφαλιά ο Γκρόζντανιτς, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:09
9' Κίτρινη ο Ντιαρά για φάουλ στον Μούργο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:10
9' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Η άμυνα του Αστέρα δεν αντέδρασε καλά, ο Ντιαρά στην προσπάθειά του να απομακρύνει παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά πρόλαβε και μπλόκαρε ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:14
14' Έχει τον έλεγχο του αγώνα ο Αστέρας, ωστόσο ο Πανσερραϊκός στις αντεπιθέσεις γίνεται πολύ επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:15
15' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα ο Καλτσάς, ο Γκοτζαμανίδης έκοψε πριν εκτελέσει ο Ντιαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:16
16' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Μάντζης πήδηξε ψηλότερα από όλους και με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:18
Να δούμε τώρα την αντίδραση του Πανσερραϊκού, ο Αστέρας βρίσκει γρήγορο γκολ, μειώνει σε 2-1 στο συνολικό σκορ των δύο αγώνων και μπαίνει ξανά στο κόλπο. Νωρίς είναι ακόμα, έχουμε δρόμο... by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
22' Έχει την κατοχή τώρα η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:24
24' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Καρμόνα, ο Σουρλής έκανε το πλασέ το οποίο δεν ήταν και τόσο καλό, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:31
Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με τον Αστέρα να προηγείται από το 16' χάρη στο γκολ του Βασίλη Μάντζη. by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
35' Κόρνερ ο Πανσερραϊκός. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
Ο Ντανκερλούι έχει ενοχλήσεις στον ώμο και δεν θα συνεχίσει στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
Η μπάλα κατέληξε στον Γραμματικάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
15:38
38' Πηλέας αντί Ντανκερλούι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:40
by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
44' Κίτρινη ο Πηλέας για φάουλ στον Καλτσά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
Εκτέλεσε το φάουλ ο Καλτσάς, ο Μάντζης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
45+1' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
15:48
Ημίχρονο! Ο Αστέρας πάει στα αποδυτήρια κόντρα στον Πανσερραϊκό με 1-0, χάρη στο γκολ του Βασίλη Μάντζη από το 16ο λεπτό. Συνολικό σκορ μέχρι στιγμής 2-1. Προβλέπεται ένα ενδιαφέρον δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
46' Άλεξιτς και Στάικος μέσα για τον Πανσερραϊκό, βγαίνουν οι Μορέιρα και Μπετανκόρ. Καλτσάς και Γκρόζντανιτς εκτός, Ζουγλής, Πίτσου μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
50' Πίεση του Ζουγλή, έδιωξε ο Κατσίκας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
52' Κίτρινη ο Βαλιέντε για φάουλ στον Οικονόμου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
54' Δυνατό σουτ του Αλάγκμπε, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
56' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Ωραία συνεργασία των γηπεδούχων, ο Πεταυράκης έκανε τη σέντρα, ο Άλεξιτς πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης αυτό το γκολ για τον Πανσερραϊκό, αφού πλέον το συνολικό σκορ είναι 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
59' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ζουγλής κάνει ένα διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
60' Κωστέας και Γκαρθία μέσα, Σουρλής και Καρμόνα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
61' Σοφιανός έξω, τη θέση του παίρνει ο Ουάρντα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Αδιανόητη διπλή χαμένη ευκαιρία του Μάντζη από τη μικρή περιοχή, πρώτα το βγάζει ο Κατσίκας και στη συνέχεια με κεφαλιά στέλνει την μπάλα εκτός εστίας από τα δύο μέτρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
66' Με δέκα ο Αστέρας! Δεύτερη κίτρινη ο Ντιαρά για φάουλ στον Πεταυράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
16:35
75' Μάντζης έξω, μέσα ο Ηλ. Χριστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
16:39
79' Μπέργκστρεμ μέσα, έξω ο Οικονόμου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
81' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Άλλο ένα κόρνερ... by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Ανεκμετάλλευτα πέρασαν και τα δύο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
84' Φάουλ για τον Πανσερραϊκό, ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Έδιωξε η άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
16:47
Τελευταία λεπτά στο ματς, δύσκολα θα αλλάξει κάτι. Ο Αστέρας θυμίζουμε εδώ και ένα 20λεπτο παίζει με παίκτη λιγότερο, ο Πανσερραϊκός με το 2-0 του πρώτου αγώνα και το σκορ στο 1-1 αυτή τη στιγμή, παίρνει την πρόκριση στην οκτάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Τελευταίο λεπτό πριν συμπληρώσουμε τα 90΄. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
90'+1' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Τεράστια χαμένη φάση από τον Πίτσου, αλλά υπάρχει οφσάιντ στον Κωστέα. Ως μη γενόμενη... by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Πανσερραϊκός και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, με τους Σερραίους να παίρνουν την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson χάρη στη νίκη τους με 2-0 στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας στο πρώτο ματς. Ο Μάντζης άνοιξε το σκορ στο 16', αλλά ο Άλεξιτς στο 56' ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με δέκα από το 67' ο Αστέρας λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Ντιαρά. by Αναστασία Βοσνάκη