Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

14:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Άρη στο Αγρίνιο για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
14:42
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό, βλέποντας έτσι το αήττητο σερί τους 4 αγωνιστικών να σταματά (2 νίκες). Από την άλλη, ο Άρης, προέρχεται από τη μεσοβδόμαδη εκτός έδρας ισοπαλία με την ΑΕΚ (0-0) για το Κύπελλο, ενώ, σε επίπεδο πρωταθλήματος έρχεται από τη μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης επί του ΠΑΟΚ (2-1). by Λουκάς Χατζής
14:43
Ο Παναιτωλικός, που έχει ηττηθεί μόνο σε ένα από τα 7 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, με τον Γιάννη Πετράκη να μην έχει στη διάθεσή του για τη σημερινή αναμέτρηση τους τραυματίες Οικονόμου και Μπαλντασάρα. by Λουκάς Χατζής
14:44
Ο Άκης Μάντζιος από την άλλη, δεν θα έχει απόψε τον τιμωρημένο Μορόν, τους τραυματίες Κουέστα, Ζουλ, Βέλεθ, Βερστράτε, Πάρντο, όπως και τους Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, για λόγους ξεκούρασης. Σταθερά εκτός παραμένουν οι Χριστοδουλόπουλος, Ματαρίτα και Κάρσλον. by Λουκάς Χατζής
14:45
Όσον αφορά τον βαθμολογικό πίνακα, ο Άρης βρίσκεται στην 5η θέση με 27 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός είναι στην 11η θέση με 14 πόντους. by Λουκάς Χατζής
14:46
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, εκεί όπου και οι δύο προπονητές προχώρησαν σε πολλές αλλαγές. Ο Άρης μάλιστα κατεβαίνει με βασικούς για πρώτη φορά τους Ρόουζ και Φετφατζίδη. by Λουκάς Χατζής
14:47
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Μ. Ντουάρτε, Μάλης, Μλάντεν, Λιάβας, Χατζηθεοδωρίδης, Πέρεζ, Φ. Ντουάρτε, Τορεχόν, Σενγκέλια, Καρέλης. Άρης (Άκη Μάντζιο): Χουτεσιώτης, Φατόρε, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Ντουκουρέ, Τζούρασεκ, Παναγίδης, Φετφατζίδης, Μενέντες, Σαμόρα. by Λουκάς Χατζής
14:48
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Μπελεβώνης, Χουάνπι, Ντίας Μαυρίας, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς, Νικολάου. Άρης: Κυριαζής, Δεληζήσης, Γκαρθία, Σαβέριο, Νταρίντα, Πάβιτσιτς, Μοντόγια, Αγοραστός, Σουλεϊμάνοφ. by Λουκάς Χατζής
14:48
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε τη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
14:48
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης Βοηθοί: Βεργέτης, Στεφανής Τέταρτος: Πουλικίδης VAR: Παπαπέτρου AVAR: Νικολακάκης by Λουκάς Χατζής
15:01
2' Ο Μπράμπετς κόβει μια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. by Λουκάς Χατζής
15:04
4' Μακρινό και αδύναμο πλασέ από τον Φετφατζίδη, καμία ανησυχία για τον Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
15:04
5' Ο Πέρεζ μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του Άρη, κουβάλησε όμως πολύ την μπάλα και το σουτ που έκανε βρήκε σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
15:05
5' Πολύ άστοχο το πλασέ του Χατζηθεοδωρίδη από μακριά. by Λουκάς Χατζής
15:06
7' Φάουλ του Μπρούνο Ντουάρτε πάνω στον Σαμόρα. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
15:08
9' Κόρνερ για τον Άρη μετά την παρέμβαση του Μπρούνο Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
15:09
Καλή εκτέλεση του Φετφατζίδη, ο Καπίνο όμως κερδίζει το φάουλ και τελειώνει ο κίνδυνος για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
15:09
10' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
15:11
11' Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, καθώς η μπάλα έμεινε ζωντανή στα αντίπαλα καρέ, ο Παναγίδης κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και στρώνεται στον Ρόουζ, ο «κεραυνός» του οποίου σταμάτησε πάνω στον Μπρούνο Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
15:13
13' Κίτρινη στον Ντουκουρέ για μαρκάρισμα στον Χατζηθεοδωρίδη. by Λουκάς Χατζής
15:16
16' Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τους Σενγκέλια και Λιάβα να συνεργάζονται από τα δεξιά, το γύρισμα του δεύτερου περνάει από τον Χατζηθεοδωρίδη, για να έρθει ο Τορεχόν και με σουτ στην κίνηση από πλεονεκτική θέση να στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
15:18
19' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-1! Ο Άρης έκλεψε την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Τζούρασεκ να κουβαλάει αρκετά μέτρα την μπάλα, να μην τον κλείνει κανείς αμυντικός, με αποτέλεσμα, ο 25χρονος Κροάτης να πιάσει έξω από την περιοχή ένα συρτό σουτ με το μυτάκι, στέλνοντας την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία του Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
15:20
20' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
15:22
22' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Ρόουζ να είναι στο έδαφος μετά τη μονομαχία του με τον Χατζηθεοδωρίδη. by Λουκάς Χατζής
15:22
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
15:24
24' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη, αρχικά με το μακρινό σουτ του Μενέντες να βγάζει δύσκολα ο Καπίνο και στην εξέλιξη της φάσης, το σουτ του Φετφατζίδη από πλεονεκτική θέση, κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
15:25
25' Απίθανη απόκρουση του Χουτεσιώτη, ο οποίος έδειξε την μπάλα πάνω στην γραμμή ενστικτωδώς, αφού είχε κοντράρει πάνω στον Φατόρε και άλλαξε πορεία! by Λουκάς Χατζής
15:28
28' Άστοχο του σουτ του Ντουάρτε, όμως έχει σηκωθεί η σημαία για οφσάιντ του Καρέλη. Από το ριπλέι φάνηκε πως καλυπτόταν ο Έλληνας φορ του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
15:28
29' Σε θέση οφσάιντ τώρα ο Φετφατζίδης. by Λουκάς Χατζής
15:31
31' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με το μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Λουκάς Χατζής
15:31
Πολλές φάσεις στο ματς, που έχει πολύ καλό ρυθμό σε αυτό το πρώτο μισάωρο. by Λουκάς Χατζής
15:31
32' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
15:32
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη με διπλή προσπάθεια. by Λουκάς Χατζής
15:34
35΄Στημένη φάση για τον Άρη, αρκετός κόσμος στην περιοχή του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
15:34
Απομάκρυνε η άμυνα των γηπεδούχων, επιμένει όμως ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
15:35
36' Ο Φετφατζίδης πήρε φάουλ κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
15:35
Έδιωξε στο δεύτερο δοκάρι ο Λιάβας. by Λουκάς Χατζής
15:36
Το γκολ του Άρη: by Λουκάς Χατζής
15:37
38' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
15:37
Ο Χουτεσιώτης βγαίνει με γροθιές και καθαρίζει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
15:41
by Λουκάς Χατζής
15:42
42' Στα τελευταία λεπτά έχει πέσει λίγο ο ρυθμός του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
15:43
44' Πολύ άστοχο το σουτ από τον Σενγκέλια. by Λουκάς Χατζής
15:45
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
15:47
45+2' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια να πλασάρει από πολύ πλάγια θέση και τον Χουτεσιώτη να βγάζει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
15:47
Δεν βγήκε κάτι στο κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
15:47
Ημίχρονο στο Αγρίνιο, με τον Άρη να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο τέρμα του Τζούρασεκ στο 19'. by Λουκάς Χατζής
16:02
Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Φετφατζίδης, μέσα ο Νταρίντα. by Λουκάς Χατζής
16:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
16:06
49' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
16:07
Έδιωξε στο πρώτο δοκάρι ο Φεράρι. by Λουκάς Χατζής
16:10
51' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό πάντως να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
16:12
53' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, με το βολέ του Ντουάρτε έξω από την περιοχή να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη. by Λουκάς Χατζής
16:13
55' Οφσάιντ ο Σαμόρα. by Λουκάς Χατζής
16:14
56' Αλλαγές για τον Άρη. Μέσα οι Μοντόγια και Σουλεϊμάνοφ, έξω οι Τζούρασεκ και Ντουκουρέ. by Λουκάς Χατζής
16:14
16:17
59' Ο Άρης κυκλοφορεί την μπάλα, χωρίς ωστόσο να μπορεί να βρει χώρο προς την αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
16:17
59' Συρτό σουτ του Μοντόγια πάνω στον Τορεχόν. by Λουκάς Χατζής
16:19
Ο Άρης διαμαρτυρήθηκε για μαρκάρισμα του Λιάβα στον Νταρίντα εντός περιοχής. by Λουκάς Χατζής
16:19
Δεν δίνεται κάτι. by Λουκάς Χατζής
16:21
63' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός οι Καρέλης και Φρ. Ντουάρτε, μέσα οι Πέδρο και Χουάνπι. by Λουκάς Χατζής
16:23
65' Μεγάλη επέμβαση του Καπίνο στο τετ-α-τετ του Σουλεϊμάνοφ, έπειτα από την πανέξυπνη κάθετη πάσα του Νταρίντα. by Λουκάς Χατζής
16:24
Μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Παναγίδης είναι στο έδαφος με πρόβλημα στον αριστερό ώμο. by Λουκάς Χατζής
16:24
Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Παναγίδης, συνεχίζεται το ματς με το κόρνερ του Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:25
Νέο κόρνερ από επέμβαση του Πέδρο. by Λουκάς Χατζής
16:25
67' Αλλαγή για τον Άρη, ο Σαβέριο στη θέση του Παναγίδη. by Λουκάς Χατζής
16:28
70' Πάνω από την εστία το σουτ του Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
16:29
Εκτός οι Λιάβας και Χατζηθεοδωρίδης, μέσα οι Μαυρίας και Ντίαζ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
16:29
72' Κίτρινη στον Ζοάο Πέδρο. by Λουκάς Χατζής
16:31
73' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, με τον Σαβέριο να κάνει την ντρίπλα πάνω στον Μλάντεν, να πλασάρει από τα αριστερά και η άμυνα του Παναιτωλικιού να βγάζει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:31
73' Τεράστια επέμβαση Καπίνο στη γυριστή κεφαλιά Ρόουζ! by Λουκάς Χατζής
16:32
Κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:35
77' Εκτός ο Πέρεζ, μέσα ο Τσιγγάρας. by Λουκάς Χατζής
16:35
78' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-2! Ο Άρης παίρνει αυτό που δικαιούτο στα τελευταία λεπτά, με τον Σουλεϊμάνοφ από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από ωραίο γύρισμα του Φατόρε από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
16:38
80' Εκτός ο Μενέντεζ, μέσα ο Μάνου Γκαρθία. by Λουκάς Χατζής
16:43
85' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία να πατήσει την αντίπαλη περιοχή μετά από ώρα. by Λουκάς Χατζής
16:43
Η Ντουάρτε πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
16:47
89' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια σε φάση αντεπίθεσης, να τραντάζει το οριζόντιο με έναν «κεραυνό» από κοντά και ενώ ο Χουτεσιώτης ήταν εξουδετερωμένος. by Λουκάς Χατζής
16:47
90' ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης που κάνει το 0-3! Δευτερόλεπτα μετά το δοκάρι του Παναιτωλικού, ο Σαβέριο έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ από τα αριστερά στο ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία του Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
16:48
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
16:50
90+3' Κίτρινη ο Μαλής. by Λουκάς Χατζής
16:53
90+5' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:53
Δεν βγήκε κάτι. by Λουκάς Χατζής
16:54
90+6' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-4! Ο Σαμόρα έφυγε στην πλάτη της άμυνας στον αιφνιδιασμό και με δύσκολο δυνατό πλασέ από τα δεξιά νίκησε τον Καπίνο για το 4-0! by Λουκάς Χατζής
16:57
Τέλος αγώνα. Ο Άρης φεύγει από το Αγρίνιο με το επιβλητικό 4-0 επί του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής