Αστέρας Τρίπολης-Βόλος

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:03
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας υποδέχεται στις 17:30 τον Βόλο στην Τρίπολη, για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Παρέα θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Δύο ομάδες με διαφορετικούς στόχους, αφού οι Αρκάδες θέλουν να εδραιωθούν στην εξάδα μετά τις βαθμολογικές απώλειες που είχαν Ατρόμητος και Λαμία, ενώ οι Μαγνήσιοι αναζητούν το αποτέλεσμα που θα τους απομακρύνει από τα χαμηλά του ταμπλό! by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Ο Αστέρας την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα (2-1), χάνοντας την ευκαιρία να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα, αλλά και να διατηρήσει την απόσταση από τους διώκτες του στη μάχη για την είσοδο στην εξάδα. Επιπλέον, το ταξίδι του Κυπέλλου έληξε άδοξα για τους Αρκάδες, αφού αποκλείστηκαν από τον Πανσερραϊκό μένοντας στο 1-1 εκτός έδρας (3-1 συν. σκορ). Το πάλεψαν αρκετά και θα μπορούσαν να κυνηγήσουν μια μεγάλη ανατροπή, αλλά δεν ήταν εύστοχοι και το πλήρωσαν. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς βρίσκεται στην 6η θέση με 23 βαθμούς και μέχρι στιγμής μετράει 7 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες. Είχε στόχο να φτάσει όσο μακριά μπορεί στη διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson, ωστόσο τώρα πρέπει να κοιτάξει παρακάτω και να πάει όσο καλύτερα μπορεί στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας έχει ρεκόρ 3-1-5, μετρώντας δύο νίκες στα τρία πιο πρόσφατα ματς στο γήπεδό του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Από την άλλη, ο Βόλος την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο, σε ένα ματς όπου η ομάδα της Μαγνησίας είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία. Το ταξίδι του Κυπέλλου έληξε άδοξα και για τον Βόλο, αφού με συνολικό σκορ 3-0 αποκλείστηκε από τον ΠΑΟΚ, χάνοντας μεσοβδόμαδα με 2-0 στο «Πανθεσσαλικό». Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ βρίσκεται στην 12η θέση με 14 βαθμούς και μέχρι στιγμής μετράει συνολικά 3 νίκες, 5 ισοπαλίες και 9 ήττες. Θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα, καθώς προέρχεται από τρεις σερί ήττες. Παρότι έδειξε να ξεκινάει πολύ καλά με τον Ισπανό τεχνικό μετρώντας συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα, δεν συνέχισε με τον ίδιο τρόπο και βρίσκεται μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Μόλις μια νίκη σε έντεκα συνολικά αναμετρήσεις εντός και εκτός έδρας με τον Αστέρα Τρίπολης έχει ο Βόλος. Η ομάδα της Μαγνησίας μάλιστα στις πέντε μέχρι τώρα επισκέψεις της στην Αρκαδία έχει δύο ήττες και τρεις ισοπαλίες ενώ έχει σκοράρει μόλις στο ένα από τα πέντε ματς της εκεί. Στο ισόπαλο 1-1 στις 9 Δεκεμβρίου 2020. Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στις 24 Νοεμβρίου 2019 και η αναμέτρηση τους ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Αυτό είναι και το μοναδικό από τα εννέα συνολικά παιχνίδια τους - ανεξάρτητα έδρας - που δεν έχει σημειωθεί γκολ. Ο Βόλος έχει επικρατήσει μόνο στην αναμέτρηση με τη Λαμία εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ την περσινή σεζόν είχε έξι νίκες στις 13 αναμετρήσεις του μακριά από την έδρα του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
5 συναντήσεις 2 νίκες Αστέρα Τρίπολης 3 ισοπαλίες Γκολ: 6-1 by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Μουνάφο, Γκος - Καλτσάς, Ζουγλής, Κρέσπι - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Χριστόπουλος, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Γιαμπλόνσκι, Μπαρτόλο, Σουρλής, Σίτο, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς - Ασλανίδης, Λούνα, Σιέλης, Μύγας - Μπαριέντος, Γκλάβτσιτς - Ντέλετιτς, Κόμπα, Γκαρσία - Μωραΐτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Στον πάγκοι οι Κόβατς, Παπαδόπουλος, Κίτσος, Μπερτόγλιο, Τσοκάνης, Ράσιτς, Τρουιγέ, Καραγιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Διαιτητής: Τσαγκαράκης, βοηθοί: Νικολαΐδης, Διαμαντής, 4ος: Βάτσιος, VAR: Τσέτσιλας, AVAR: Μεϊντάνας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
2' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Δυνατό σουτ του Λούνα, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
5' Σουτ ο Κόμπα, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
6' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Πιο καλά έχει μπει ο Βόλος στο παιχνίδι, σε αντίθεση με τον Αστέρα που φαίνεται ότι ακόμα δεν έχει βρει τα πατήματά του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
10' Παραλίγο μεγάλη ασυνεννοησία μεταξύ του Καστάνιο και του Παπαδόπουλου, γυρίζει με ρίσκο ο πρώτος αλλά μπλοκάρει ο κίπερ του Αστέρα προ του Μωραΐτη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
11' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, ο Παπαδόπουλος έχει πρόβλημα στο γόνατο και με το ζόρι το πατάει. Ο Γραμματικάκης ετοιμάζεται για να μπει στη θέση του… Τουλάχιστον να μην έχει κάτι σοβαρό ο έμπειρος πορτιέρε! by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Βγαίνει ο έμπειρος τερματοφύλακας του Αστέρα, ελπίζουμε να μην είναι κάτι σοβαρό και να το ξεπεράσει γρήγορα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
15' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο συρτό σουτ του Κρέσπι από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
22' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
23' Ο Αστέρας έφυγε στην κόντρα, ο Καρμόνα έκανε κακή σέντρα, ενώ είχε τέσσερις συμπαίκτες του μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
24' Σε θέση τετ-α-τετ ο Ζουγλής, πλασάρει από πλάγια αλλά διώχνει ο αντίπαλος κίπερ. Οφσάιντ δόθηκε στον Έλληνα εξτρέμ, αλλά καλυπτόταν και αν σκόραρε, θα υπήρχε παρέμβαση του VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
28' Ο Μπαριέντος πήγε με τις τάπες στον Καλτσά, ο ρέφερι δεν έδωσε ούτε κάρτα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Έχουμε συμπληρώσει το μισάωρο και το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
34' Κοντινή κεφαλιά του Μιριτέλο, μετά από σέντρα του Καρμόνα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
37' Κίτρινη στον Καστάνιο για τράβηγμα στον Ντέλετιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
38' Ακόμα ένα φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
41' Κίτρινη ο Γκαρσία για φάουλ στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
42' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Ο Ζουγλής έκανε ένα άστοχο σουτ, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
45+3' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γρήγορη κόντρα του Αστέρα, η σέντρα του Καρμόνα δεν είναι ξανά καλή, αλλά η μπάλα φτάνει στον Γκος, ο οποίος κόβεται τελευταία στιγμή μέσα στην περιοχή από τον Γκλάβτσιτς. Καίρια επέμβαση του τελευταίου, του πήρε την… μπουκιά από το στόμα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
57%-43% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Στο 0-0 οι δύο ομάδες σε ένα κακό πρώτο μέρος. Ο Αστέρας πραγματοποιεί κάκιστη εμφάνιση, τη χειρότερή του το τελευταίο διάστημα, ενώ ο Βόλος παρότι ξεκίνησε καλά για ένα δεκάλεπτο, στη συνέχεια έπεσε και αυτός, αν και είναι πιο επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
18:41
49' Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίζεται μέχρι τώρα το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
50' Ευκαιρία για τον Βόλο! Πολύ ωραία σέντρα του Γκλάβτσιτς, ο Γραμματικάκης δεν βγήκε αλλά ο Χουχούμης έδιωξε τελευταία στιγμή! by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
53' Κακή σέντρα του Καρμόνα για ακόμη μια φορά, μπλόκαρε εύκολα ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
54' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Πήρε την κεφαλιά ο Ασλανίδης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
57' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
18:50
58' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Πολύ κακή εκτέλεση του Καλτσά, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
60' Κρέσπι και Μύγας χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι και έχουμε μια μικρή διακοπή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
62' Συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
62' Σέντρα ο Μουνάφο, μπλόκαρε ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
63' Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας! Γύρισμα ο Καλτσάς, ο Κρέσπι ήταν έτοιμος να εκτελέσει, αλλά τελευταία στιγμή τον έκοψε ο Μύγας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
66' Τσοκάνης μέσα για τον Βόλο, βγαίνει ο Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
67' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
Επιθετικό φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
69' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
Ακόμη ένα κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
70' Νέο εύκολο φάουλ τώρα για τον Βόλο, κοντά στην περιοχή του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
71' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Γιαμπλόνσκι και Μάντζης μέσα, Γκος και Ζουγλής έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Με 4-4-2 πλέον οι Αρκάδες, ντεμπούτο για τον Γιαμπλόνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
72' Σουτ του Ντέλετιτς, κόντραρε η μπάλα και πέρασε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
73' Αδιανόητη διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Σιέλης μόνος του μπροστά στην εστία καταφέρνει να στείλει την μπάλα στο οριζόντιο, ο Ασλανίδης παίρνει το ριμπάουντ και η κεφαλιά του σταματά ξανά στο οριζόντιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
74' Δυνατό σουτ ο Κρέσπι, μπλόκαρε ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
78' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
19:11
Ο Αστέρας συνεχίζει να μην παίζει καλά και στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
80' Βγάζει επιθετικό, βάζει αμυντικό ο Λόπεθ. Μέσα ο Ράσιτς, έξω ο Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
80' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Μάντζης από πλάγια θέση έκανε το τελείωμα, ο Κόστιτς δύσκολα σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
82' Κίτρινη ο Γιαμπλόνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
85' Ο Μπαρτόλο μπαίνει στο ματς, βγήκε ο Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
87' Κεφαλιά ο Καλτσάς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Ο Κόστιτς λέει πως έχει ένα θέμα τραυματισμού, ο ρέφερι Τσαγκαράκης τονίζει πως θα κρατηθεί έξτρα χρόνος. Στο 88ο λεπτό έχουμε φτάσει... by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Τελευταίο λεπτό για τα 90'. Λογικά ένα πεντάλεπτο τουλάχιστον θα είναι οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
90' Γκοοολ για τον Αστέρα! Εκπληκτική σέντρα του Καλτσά, ο Μιριτέλο πετάγεται στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Κόστιτς για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Θα εξεταστεί στο VAR η φάση για οφσάιντ, όχι στον Μιριτέλο, αλλά στον Μάντζη στο ξεκίνημα που πήρε την μπάλα από οριακή θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Περιμένει ο Τσαγκαράκης, ουσιαστικά καθυστερήσεις δεν έχουμε παίξει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Είναι δύσκολη φάση, πάντως, δεν έχουμε δει με γραμμές... by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
3 λεπτά έχουν περάσει, καμία απόφαση ακόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
ΣΕΝΤΡΑ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! 1-0 ο Αστέρας Τρίπολης. Ο Μάντζης οριακά καλυπτόταν, είδαμε τη φάση με τις γραμμές! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
90'+4' Καραγιάννης αντί Μπαριέντος για τον Βόλο, μέσα και ο Μπερτόγλιο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
90'+4' Μεγάλη φάση για τον Βόλο! Ο Καραγιάννης βρίσκεται στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, κάνει την κεφαλιά αλλά ο Γραμματικάκης έχει καλή θέση και μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Στο 90'+5' το ματς, ο Αστέρας προσπαθεί να κρατήσει μια σημαντική νίκη, ο Βόλος να αποφύγει την ήττα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Στο 90'+6' φτάσαμε, κρατάει ακόμα ο Τσαγκαράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σπουδαία νίκη για τον Αστέρα, ο οποίος λύγισε με 1-0 τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Ο Μιριτέλο το γκολ της νίκης στο 90', με τους Αρκάδες να βγάζουν χαρακτήρα και να παίρνουν το τρίποντο, ενώ οι φιλοξενούμενοι τα βάζουν με την τύχη τους αφού έχασαν την ευκαιρία της χρονιάς με το διπλό δοκάρι των Σιέλη, Ασλανίδη! by Αναστασία Βοσνάκη