Ατρόμητος-ΑΕΛ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

18:44
Καλησπέρα σας! Ο Ατρόμητος στις 19:00 υποδέχεται την ΑΕΛ στο Περιστέρι, στη ρεβάνς για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Να θυμίσουμε πως το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο 1-1 και σήμερα με μια ισοπαλία θα έχουμε παράταση και αν χρειαστεί θα πάμε και στη διαδικασία των πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Αυτό θα είναι το 19ο «ραντεβού» ανάμεσα στις δύο ομάδες, με την προϊστορία να είναι υπέρ των σημερινών γηπεδούχων. Οι «κυανόλευκοι» μετρούν οκτώ νίκες στο γήπεδό τους, οι «βυσσινί» δύο, ενώ οκτώ παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Οι Περιστεριώτες θέλουν να διευρύνουν το αήττητό σερί τους, καθώς από την ημέρα που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της ομάδας ο Σάσα Ίλιτς, έχουν δώδεκα ματς χωρίς ήττα και θέλουν αυτό να επισφραγιστεί με την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Οι «βυσσινί», από τη μεριά τους, ψάχνουν την υπέρβαση κόντρα στους «κυανόλευκους», έχοντας και εκείνοι ένα σερί 14 αγώνων χωρίς ήττα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στους «8» τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι, Τσακμάκης, Ιμερέκοφ, Αθανασίου, Πομόνης, Έντερ, Καραμάνης, Κούεν, Τριμμάτης, Αντζιέλσκι, Βρακάς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Στον πάγκοι οι Τσιντώτας, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Κιβρακίδης, Κούντε, Ντιρκς, Βέργος, Βαλένσια, Δήμος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Πλέγας, Μαυρίας, Παπαγεωργίου, Ογκμπόε, Ουατάρα, Γιανναράκης, Θωμαιδης, Μαϊδανος, Στάμου, Θ. Παπαγεωργίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Στον πάγκο οι Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Ηλιάδης, Νίνο, Παπαδόπουλος, Μιλτιάδης, Στίνα, Αντραντα, Βλιώρας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος Βοηθοί: Αντώνης Σινιοράκης, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου Τέταρτος: Φώτης Νταούλας by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
4' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
7' Ισορροπημένο είναι το ματς μέχρι τώρα, χωρίς ωστόσο να έχει γίνει κάτι σπουδαίο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
9' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Παραλίγο τεράστιο λάθος του Μαρκετζάνι, τελευταία στιγμή διώχνει ο κίπερ του Ατρόμητου και... γλιτώνουν οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
11' Σουτ ο Ουατάρα, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
19:23
20' Κοντινό σουτ του Τριμμάτη, μετά από ωραία μπαλιά, έδιωξε ο Σουλούκος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
26' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Από κοντά πήρε την κεφαλιά ο Ογκμπόε, μπλόκαρε τελικά ο Μαρκετζάνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
28' Κίτρινη ο Κ. Παπαγεωργίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
30' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
33' Φεύγει την πλάτη της άμυνας του Ατρομήτου ο Κώστας Παπαγεωργίου, πρόλαβε και βγήκε ο Μαρκετζάνι, πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο παίκτης της ΑΕΛ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
34' Κίτρινη ο Ουατάρα για φάουλ στον Έντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
37' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
39' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ωραία συνεργασία από τους γηπεδούχους, με τον Κούεν να κάνει το γύρισμα και ο Τριμμάτης βρέθηκε εξ επαφής, με εξουδετερωμένο τον Σουλούκο, για να σκοράρει και να γράψει το 1-0. Ουσιαστικά στην πρώτη του φάση, ο Ατρόμητος βρίσκει δίχτυα και το προβάδισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
43' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γιανναράκης πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Ημίχρονο στο ματς! Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στην ΑΕΛ, χάρη στο γκολ του Τριμμάτη στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
48' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
49' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Μονομαχία του Γιανναράκη με τον Ατζιέλσκι, του βάζει το χέρι ο πρώτος και ο δεύτερος πέφτει σχετικά εύκολα. Δείχνει την άσπρη βούλα ο διαιτητής, δεν υπάρχει και VAR... by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
49' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ο Αντζιέλσκι εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
20:15
56' Ο Παπαγεωργίου τσιμπάει την μπάλα προ του Μαρκετζάνι, πέφτει στο έδαφος και ζητά πέναλτι, ο Βάτσιος του δείχνει κάρτα, η οποία είναι η δεύτερη και αποβάλλεται. Με δέκα η ΑΕΛ, δύσκολη φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
58' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
20:23
63' Αντράντα, Νίνο, Στίνα, Παπαδόπουλος μέσα για την ΑΕΛ. Βγαίνουν από το παιχνίδι οι Ουατάρα, Μαϊδανός, Όγκμποε, Πλέγας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
67' Κούεν, Βρακάς έξω για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Κούντε, Ντιρκς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
71' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
20:31
72' Πομόνης, Αντζιέλσκι έξω, Ασεβέδο, Βέργος μέσα για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
76' Κίτρινη ο Ιμερέκοφ για φάουλ στον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
77' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
78' Ο Θ. Παπαγεωργίου πήγε να εκτελέσει, με τον Τσακμάκη να τον έχει από... κοντά και ο Μαρκετζάνι μπλόκαρε το πλασέ του παίκτη της ΑΕΛ. Ίδια φάση με το πέναλτι του Ατρόμητου, αφού δόθηκε εκείνο, ασφαλώς και θα μπορούσε και αυτό αλλά ο Βάτσιος έδειξε "παίζετε". by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
20:40
81' Βαλένσια αντί Καραμάνη για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
84' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσακμάκης πήδηξε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
85' Βλιώρας μέσα για την ΑΕΛ, έξω ο Μαυρίας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
86' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η κεφαλιά του Ασεβέδο ήταν κακή και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Τελευταίο λεπτό πριν συμπληρωθούν τα 90'. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
90'+2' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ο Βέργος μπήκε στην περιοχή μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Βαλένσια και με πλασέ νίκησε τον Σουλούκο για το 4-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ατρόμητος επικράτησε 4-0 της ΑΕΛ και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα, εξασφάλισε την πρόκρισή του στα προημιτελικά του Κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη