Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:47
Kαλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την πρώτη από τις δυο αναμετρήσεις που ανοίγουν το πρόγραμμα της φάσης των «8» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:51
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 17:00, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 5, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:53
Θυμίζουμε ότι την ίδια στιγμή στην Καισαριανή θα διεξαχθεί η αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον ΟΦΗ στη ρεβάνς του 3-1 των Κρητικών από το πρώτο ματς της φάσης των «16». by Γιώργος Ζαχαρίου
16:54
Θυμίζουμε ότι ο Πανσερραϊκός προκρίθηκε έχοντας αποκλείσει τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ ο ΠΑΟΚ στον δρόμο του προς τα προημιτελικά, ξεπέρασε το εμπόδιο του Βόλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:55
Αλλά πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:55
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Kατσίκας - Ντάνκελρουϊ, Διαμαντής, Θυμιάνης, Πηλέας - Μορέιρα, Οικονόμου, Σοφιανός - Μούργος, Μασκανάκης, Γούλερι by Γιώργος Ζαχαρίου
16:55
Στον πάγκο: Τσομπανίδης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Στάικος, Τόμας, Ουάρντα, Μπετανκόρ, Παπαβασιλείου by Γιώργος Ζαχαρίου
16:56
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέκου): Ζ. Ζίβκοβιτς - Σάστρε, Μιχαηλίδης, Νάσμπεργκ, Σοάρες- Τσιγγάρας, Σβαμπ-Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Μάρκος Αντόνιο - Τόμας by Γιώργος Ζαχαρίου
16:56
Στον πάγκο: Tαλιχμανίδης, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Τζίμας by Γιώργος Ζαχαρίου
16:57
Θυμίζουμε ότι στη μοναδική αναμέτρηση φέτος ανάμεσα στις δυο ομάδες, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με το εμφατικό 5-0 στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:57
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας Βοηθοί: Κωνσταντίνος Στάικος, Γιώργος Χριστάκογλου Τέταρτος: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Άγγελος Ευαγγέλου, Ιορδάνης Απτόσογλου by Γιώργος Ζαχαρίου
16:59
Τώρα η διαιτητική τριάδα με τους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:01
1' Σέντρα στο ματς για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:04
Ο ΠΑΟΚ στην κατοχή της μπάλας στα τρία πρώτα λεπτά του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:05
4' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ με μια άστοχη βαθιά μπαλιά του Κωνσταντέλια. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:07
Προσπάθεια από τον Πανσερραϊκό τώρα να αναπτυχθεί, αλλά η επίσκεψη στην περιοχή του ΠΑΟΚ ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ του Γούλερι στον Μιχαηλίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:08
7' Aπίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Ζίβκοβιτς έκανε λάθος, η μπάλα πήγε στον Μούργο στην περιοχή, ο οποίος πήγε να σουτάρει προ κενής -σχεδόν- εστίας, αλλά γλίστρησε! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:09
8' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ ξανά από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:10
Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Νάσμπεργκ! Από το κόρνερ που εκτελέστηκε ο Μπράντον Τόμας έκανε την κεφαλιά, ο Κατσικάς απέκρουσε και ο Ισλανδός από κοντά το 0-1 με το κεφάλι στο... ριμπάουντ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:13
Ο ΠΑΟΚ δεν κατεβάζει ταχύτητες και προσπαθεί να σκοράρει άμεσα το δεύτερο του τέρμα στο ματς που θα του δώσει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:15
14' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ ξανά από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
15' Τελική για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνθηκε με τον Σάστρε να τη δίνει δεξιά στον Τόμας, ο Ισπανός συνέκλινε προς τα μέσα και σούταρε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Ανορθόδοξες προσπάθειες των γηπεδούχων να απειλήσουν με τις βαθιές μπαλιές να αποδεικνύονται εύκολη λεία για την άμυνα του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
21' Πλησιάζει την περιοχή του Πανσερραϊκού ο ΠΑΟΚ με τη φάση να τελειώνει με τη σέντρα του Τσιγγάρα που κατέληξε στα χέρια του Κατσίκα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
22' Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Σάστρε να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Από το λάθος του Οικονόμου η μπάλα έφτασε γρήγορα στον Μπράντον Τόμας που πέρασε στον Ζίβκοβιτς, αυτός είδε τον Σάστρε να κάνει το overlap, του την έδωσε, με τον Ισπανό να σουτάρει από πλάγια θέση, κάτω από τα πόδια του Κατσίκα για το 0-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
25' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά τώρα by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με την μπάλα να περνά από όλους και να φτάνει στον Σοάρες που πλάσαρε στην κίνηση, αλλά ήταν αδύναμο του σουτ. Μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
28' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Μορέιρα εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, με τον Ζίβκοβιτς να κάνει κακή εκτίμηση, ο Γούλερι, πλάσαρε αλλά ο Μιχαηλίδης απομάκρυνε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
29' Στη συνέχεια ο Μούργος έκανε τη σέντρα, ο Γούλερι ξανά στην κεφαλιά, η μπάλα αλλοιώθηκε στον Σβαμπ, με τον Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
30' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος» από τη σέντρα του Ζίβκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι, άγγιξε το 3-0 με το πλασέ του Κωνσταντέλια να φεύγει λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
32' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
33' Απειλεί με τον Διαμαντή ο Πανσερραϊκός, αλλά δεν μετρά η φάση αφού στην αρχή της ο Γούλερι ήταν οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
O ρυθμός έχει πέσει τώρα λίγο, με τον ΠΑΟΚ να θέλει να βάλει το ματς για... ύπνο. Το 2-0 άλλωστε του δίνει σημαντικότατο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
37' Ξανά απειλεί ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια να κάνει φανταστική κάθετη στον Σοάρες, αυτός γύρισε παράλληλα με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
39' Μεγάλη στιγμή για τον Πανσερραϊκό με τον Μασκανάκη να υποδέχεται την πάσα του Γούλερι , να προσποιείται στον Μιχαηλίδη και να σουτάρει χαμηλά, αλλά ο Ζίβκοβιτς έπεσε στη γωνία και απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
Το 0-1 από τον Νάσμπεργκ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
Και η ευκαιρία που έχασε ο Πανσερραϊκός με τον Μούργο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
45' Συγκρούστηκαν Οικονόμου και Μπράντον, σφυρίζει αμέσως ο Τσέτσιλας γιατί επρόκειτο για χτύπημα στο κεφάλι. Επιθετικό φάουλ χρεώνεται ο επιθετικός του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Τέλος ημιχρόνου στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών. Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ 0-2 με Νάσμπεργκ στο 8' και Σάστρε στο 29' by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
To δεύτερο γκολ από τον Σάστρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
46' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό με τον Ουάρντα στη θέση του Σοφιανού by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
Άρχισε εν τω μεταξύ το δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
Σε χαμηλό τέμπο τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
51' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό με τον Ουάρντα να πιάνει ένα δυνατό αριστερό σουτ εκτός περιοχής. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
Ο ΠΑΟΚ δεν... τρελαίνεται να πετύχει και τρίτο γκολ, αλλά δεδομένα αν του δοθεί κάποια ευκαιρία δεν θα αντισταθεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
56': Γύρισμα του Ράφα Σοάρες από τ' αριστερά, ο Μπράντον μπήκε στη φάση αλλά δεν βρήκε καλά τη μπάλα που έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
57' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, που κέρδισε ο Τόμας! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
Ο Διαμαντής υπέπεσε στην παράβαση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
59' Αποκρούει ο Κατσίκας το πέναλτι του Τόμας! Ο Ισπανός εκτέλεσε αριστερά με τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού να απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
60' Μεγάλη στιγμή στην κόντρα για τους γηπεδούχους με τον Ουάρντα να πασάρε στον Γούλερι, αυτός πλάσαρε αλλά εδιωξε σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
61' Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό με Μπέργκστρεμ Γούλερι και Μπετανκόρ να περνούν στο ματς και τους Διαμαντή, Μορέιρα και Γούλερι να βγαίνουν. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:26
67' Καλή στιγμή με λίγη... μαγεία από τον Κωνσταντέλια, Ο νεαρός έκανε «ρουλέτα» σουταρε αλλά την έστειλε ελάχιστα άουτ με τον Κατσίκα να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:27
69' Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Μάρκος Αντόνιο! Υπέροχο γκολ του Βραζιλιάνου που με δεξί σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Κατσίκα για το 0-3! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:28
70' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπράντον Τόμας δίνει τη θέση του στον Τζίμα και ο Τσιγγάρας τη δική του στον Τάισον. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:32
Η ευκαιρία που έχασε στο πρώτο ημίχρονο ο Κωνσταντέλιας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
78' ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ από τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς για το 0-4 του ΠΑΟΚ! Ο Σέρβος πήρε την μπάλα από τον Κωνσταντέλια και με ένα πλασέ-όνειρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
79' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μουργκ, Μεϊτέ και Κεντζιόρα στο ματς αντί των Ζίβκοβιτς, Σάστρε και Σβαμπ by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Το χαμένο πέναλτι του Μπράντον Τόμας by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
86' Αδύναμο σουτ του Τζίμα στην αγκαλιά του Κατσίκα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
88' Φάουλ κερδίζει σε καλό σημείο ο Πανσερραϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
89' Πολύ καλή εκτέλεση του Στάικου με το αριστερό, έβγαλε σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις δευτερόλεπτα πλέον για το ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ περνάει... αέρα από τις Σέρρες και έχει σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου! by Γιώργος Ζαχαρίου