Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στη Λεωφόρο για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Και εδώ το βασικό σχήμα των Αρκάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Ο Παναθηναϊκός έχει πάρα πολλά προβλήματα, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Τσέριν, Γερεμέγεφ, Ιωαννίδη, Παλάσιος, Χουάνκαρ, Μάγκνουσον και Πάλμερ-Μπράουν. Παράλληλα, Βιλένα και Τζούριτσιτς είναι τιμωρημένοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού, Βίτορ Ούγκο, είναι στην Λεωφόρο... Εικόνα live 21978559/90046.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Από την άλλη πλευρά, για τον Αστέρα δεν είναι διαθέσιμοι ο τραυματίας Παπαδόπουλος, αλλά και οι Μιριτέλο-Καστάνιο, λόγω συμπλήρωσης καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Στα επίσημα του «Απόστολος Νικολαϊδης» και ο πρόεδρος του Αστέρα, Γιώργος Μποροβήλος. Εικόνα live 21978559/58677.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Σένκεφελντ, Ζέκα, Λημνιός, Τσοκάι, Αϊτόρ, Φικάι και Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κακαδιάρης, Ατιένθα, Άλβαρες, Γιαμπλόνσκι, Γκος, Βαλιέντε, Ζουγλής, Μπαρτόλο και Κρέσπι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Οι «πράσινοι» παίρνουν τις οδηγίες του Νετσάτι Ατές... Εικόνα live 21978559/21056.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Τώρα ανακοινώνονται οι συνθέσεις των δύο ομάδων, μέσα σε -ούτως ή άλλως- κρύα ατμόσφαιρα, λόγω και της απουσίας του κόσμου! by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
Και τους ακολουθούν εκείνοι του Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Στο γήπεδο, φυσικά, σε ένα ακόμα παιχνίδι και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος. Εικόνα live 21978559/19820.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
2' Σέντρα του Σίτο, πάνω στον Βαγιαννίδη, πρώτο κόρνερ στο ματς, από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
2' Εκτελείται χαμηλά, στο πρώτο δοκαρι, απομακρύνει ο Κώτσιρας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
3' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, τωρα, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
4' Εκτελεί ο Μαντσίνι, στο πρωτο δοκάρι, απομακρύνει ο Χριστόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
9' Σέντρα του Μαντσίνι για τον Σπόραρ, βγαίνει και μπολοκάρει εύκολα ο Γραμματικάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
10' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με το δυνατό σουτ του Σπόραρ έξω από την περιοχή, αλλά ο Γραμματικάκης διώχνιε σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
11' Εκτέλεση του Μπερνάρ από αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει έξω από την περιοχή, αλλά το οσυτ του Ρούμπεν περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
14' Λοντίγκιν και Γεντβάι μπερδεύονται, ο Σουρλής παίρνει την μπάλα καιο σουτάρει με κενή την εστία, αλλά ήταν σε μακρινή απόσταση και το πλασέ του αδύναμο, με τον Βαγιαννίδη να μπαίνει στην πορεία της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την συνεργασία των παικτών του και την μπάλα να φτάνει στο ύψος του πέναλτι στον επερχόμενο Κώτσιρα, ο οποίος ωστόσο σουτάρει ψηλά και άστοχα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
19' Σουτ του Μλαντένοβιτς, από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Γραμματικάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
21' Κόρνερ για τους «πράσινους», από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
23' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Ο Σλοβενος εξτρέμ βγαίνει κουτσαίνοντας από το γήπεδο και λογικά θα γίνει αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει, να φτιάνχει αλλά και να... σπαταλάει δύο ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ και να υπάρξει αλλη εικόνα στο ματς. Την ίδια ώρα ο Αστέρας αμύνεται οργανωμένα, δεν επιτρέπει να «ανοίξει» ο ρυθμός και δείχνει πως θα βάλει δύσκολα ξανά στον αντίπαλό του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
26' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με το σουτ του Γκαρθία μέσα στην περιοχή να καταλήγει μετά από κόντρες στην αγκαλιά του Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
27' Ο Αϊτόρ περνάει αντί του τραυματία Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
28' Μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες, με τον Λοντίγκιν να βγάζει εντυπωσιακά με τα πόδια την προβολή του Κάλτσά -που μάλλον ήταν οφσάιντ, πάντως- στο δεύτερο δοκάρι, από τη σέντρα του Χουχούμη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
31' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με την σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά και την κεφαλιά του Σπόραρ από δύσκολη γωνία, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
34' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Μαντσίνι να γυρίζει παράλληλα την μπάλα από δεξιά, τον Μπερνάρ να γίνεται κάτοχος της αλλά να αργεί να σουτάρει, με την μπάλα να κοντάρει στα σώματα, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ακολουθεί νέο σουτ του Αϊτόρ, το οποίο μπλόκαρε ο Γραμματικάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
35' Νέο κόρνερ υπέρ των «πράσινων», δίχως αντίκρυσμα και αυτό... by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
39' Διπλη προσπάθεια από πλευρας Παναθηναϊκού, με τα σουτ των Μαντσίνι και Μπερνάρ να κοντράρουν αμφότερα σε σώματα αντιπάλων... by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
42' Σέντρα του Μλανένοβιτς από αριστερά, κεφαλιά του Βαγιαννίδη στο ύψος της μικρής περιοχής, είναι αδύναμη, σκάει και στο έδαφος και χάνεται η ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
43' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να πατάει περιοχή και να σουτάρει για να κερδίσει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
43' Κίτρινη κάρτα στον Τζουκάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
44' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Σίτο, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
45' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45'+2' Φάουλ του Αλάγκμπε πάνω στον Βαγιαννίδη, σε πολύ καλό σημείο, έξω ακριβώς από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+4' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μπερνάρ, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλο χωρίς σκορ το παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να δυσκολεύεται να διασπάσει την σωστά οργανωμένη άμυνα του Αστερα. Μετά το ημίωρο είχε μεν καλύτερη εικόνα, όχι όμως τόσο καλύτερη που να του δώσει και μια ποιοτική ευκαιρία απέναντι στον Γραμματικάκη, αφού του λείπουν το καθαρό μυαλό και τα «φρέσκα» πόδια. Την ώρα που ο αντίπαλός του είχε τις δικές του στιγμές και ένα καλό δεκάλεπτο, δείχνοντας εμφανή διάθεση να ελέγξει πρωτίστως το τέμπο και μετά να απειλήσει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Χωρίς αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός, Κρέσπι αντί Σίτο για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
47' Σέντρα του Αϊτόρ, στο δεύτερο δοκαρι για τον Σπόραρ, διώχνει σε κόρνερ ο Τζουκάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
47' Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ του Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
49' Άνοιγμα του Μπερνάρ για τον Μλαντένοβιτς, που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
50' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με σκόρερ τον Αϊτόρ, καθώς ο Μπερνάρ βγάζει δεξιά στον Μαντσίνι, εκείνος σεντράρει από δεξιά και ο Ισπανός με διαγώνιο σουτ στο δεύτερο δοκάρι ανοίγει το σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
56' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, από κλέψιμο και βαθιά μπαλιά του Μπερνάρ, ο Σπόραρ πατάειπεριχοή, καθυστερέι να σουτάρει καιο ο Χριστόπουλο τον προλαβαίνει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
Στο έδαφος τώρα ο Σλοβένος επιθετικός, διακοπή στον αγώνα. Φαίνεται ότι θα γίνει νέα αναγκαστική αλλαγή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
58' Αλλαγή ο Αστέρας, Ζουγλής αντί Σουρλή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Συνεχίζει με 10 ο Παναθηναϊκός, θα μπει ο Τσοκάι σε λίγο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
61' Κόρνερ για στον Αστέρα, από αριστερά, ενω μπαίνει και ο Τσοκάι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
Πάνω που ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας νωρίς και δείχνοντας ότι θα μπορέσει να κάνει διαχείριση του ματς, ο Παναθηναϊκός στάθηκε άτυχος ξανά. Είδε τον Σπόραρ να αποχωρεί τραυματίας και, πλέον, παίζει με τον Μπερνάρ στην κορυφή της επίθεσης, δεξιά τον Μαντσίνι και αριστερά τον Αϊτόρ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
65' Κίτρινη κάρτα στον Αλάγκμπε, για σκληρό μακράρισμα πάνω στον Κώτσιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
69' Μακρινό σουτ του Τσόκαϊ η μπάλα περνάει πολύ ψηλά και άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
72' Γιαμπλόνσκι αντί Μουνάφο και Μπαρτόλο αντί Καλτσά για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
73' Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
73' Εκτελεί ο Μαντσίνι, διώχνει ο Γραμματικάκης με δυσκολία και νέο κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
74' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με το γέμισμα του Αϊτόρ από αριστερά στην περιοχή και τον Γεντβάι να σκοράρει με κεφαλιά, ακριβώς έξω από την μικρή περιοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
78' Ένα ακόμα κόρνερ για το «τριφύλλι», από την κατα μέτωπο επίθεση του Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
78' Σουτ του Μαντσίνι, η μπάλα βρίσκει στον Τζουκάνοβιτς και περνάει πλάγιο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
79' Κίτρινη κάρτα στον Μάντζη, για φάουλ στον Ρούμπεν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
82' Γύρισμα του Γκαρσία παράλληλα μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
84' Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τη σέντρα να γίνεται από τα δεξιά, ο Κρεσπί έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
86' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ακαϊντίν, Λημνιός και Ζέκα στο ματς, με τους Ρούμπεν, Μπερνάρ και Βαγιαννίδης εκτός. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
87' Και για τον Αστέρα θα βγει ο Χουχούμης και θα μπει ο Άλβαρες by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
88' Φάουλ του Κρεσπί στον Τσόκαϊ. Κίτρινη κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Το γκολ του Γέντβαϊ για το 2-0 του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
89' Κίτρινη στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
90' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αλάγκμπε που αποβάλλεται! Τράβηξε τη φανέλα του Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
90' Νέα κίτρινη κάρτα για παίκτη του Αστέρα. Ο Ζουγλής την βλέπει που πήγε άτσαλα στον Γέντβαϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
90'+2' Φάουλ για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
Πέρασε αναίμακτα για την άμυνα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Τέλος το ματς στη Λεωφόρο! Παναθηναϊκός-Αστέρας 2-0! Οι «πράσινοι» πάνε στην Τούμπα για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, όντας ισόβαθμοι στους 44 πόντους με τον «δικέφαλο του βορρά». by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Πρωτίστως όμως η ομάδα του Φατίχ Τερίμ στρέφει την προσοχή της στην αναμέτρηση με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο. Από την άλλη ο Αστέρας παραμένει σε θέσεις playoffs με 26 βαθμούς και αντιμετωπίζει την επόμενη εβδομάδα τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής