Ο Βόλος υποδέχεται στο Πανθεσσαλικό τον ΠΑΟΚ για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:38
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
15:41
Οι δύο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες στο ίδιο γήπεδο μετά από έντεκα ημέρες και τη συνάντησή τους για το Κύπελλο, εκεί όπου ο «δικέφαλος του βορρά» είχε επικρατήσει με 2-0, κλειδώνοντας την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού. by Λουκάς Χατζής
15:45
Ο Βόλος βρίσκεται σε κακό «φεγγάρι», καθώς προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ ηττήθηκε με 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης, μένοντας στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς. by Λουκάς Χατζής
15:47
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ, έρχεται από δύο τεσσάρες κόντρα σε ΠΑΣ Γιάννινα (4-0) για το πρωτάθλημα και Πανσερραϊκό (0-4) για το Κύπελλο. Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 41 βαθμούς, μαζί με τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
15:47
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να αφήνει εκτός αποστολής τον Κωνσταντέλια λόγω μιας ίωσης που ταλαιπωρεί τον νεαρό άσο. by Λουκάς Χατζής
15:49
Οι ενδεκάδες: Βόλος (4-2-3-1): Κόστιτς, Μύγας, Ράσιτς, Καλογερόπουλος, Λούνα, Σιέλης, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Γκλάβτσιτς, Ντέλετιτς, Μωραΐτης. ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον. by Λουκάς Χατζής
15:51
15:52
Διαιτητής: Κατσικογιάννης Βοηθοί: Νικολακάκης, Κόλλιας Τέταρτος: Τζήλος VAR: Ζαμπαλάς, Κωνσταντίνου by Λουκάς Χατζής
15:53
Στον πάγκο για τον Βόλο: Κόβατς, Άλχο, Κίτσος, Μεταξάς, Μπερτόλιο, Καραγιάννης, Ασενούν. Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Κουλιεράκης, Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Μάρκος Αντόνιο, Ρικάρντο, Ζίβκοβιτς, Τζίμας. by Λουκάς Χατζής
16:03
2' Φάουλ του Σιέλη στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
16:04
3' Ο Βόλος ασκεί πίεση και μέχρι στιγμής έχει κλέψει μερικές μπάλες. by Λουκάς Χατζής
16:05
4' Διαμαρτυρίες του Βόλου για πέναλτι, στο μαρκάρισμα του Μπάμπα πάνω στον Μύγα. Το μαρκάρισμα πάντως είναι έξω από την περιοχή. by Λουκάς Χατζής
16:05
Δεν υπάρχει κάτι λέει ο διαιτητής μετά από έλεγχο της φάσης. by Λουκάς Χατζής
16:07
6' Γύρισμα του Μπάμπα από τα αριστερά, απομάκρυνε σε δεύτερο χρόνο η άμυνα του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:07
7' Αρκετά ψηλά η πίεση του Βόλου και μάλιστα με τις γραμμές κοντά. by Λουκάς Χατζής
16:10
9' Δυνατό φάουλ Ντέλετιτς και Σάστρε. Έξαλλος ο Λουτσέσκου, ζητά κάρτα στον παίκτη του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:11
9' Νέα ένταση στο ματς, ανάμεσα στον Σιέλη και ανθρώπους του ΠΑΟΚ, όταν ο παίκτης του Βόλου πήγε κοντά στον πάγκο των φιλοξενούμενων για να πάρει την μπάλα που βγήκε πλάγιο. by Λουκάς Χατζής
16:12
10' Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς και ακόμα δεν έχουμε κάποια φάση στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:13
12' Γυριστή κεφαλιά του Μύγα μέσα στην περιοχή, καμία ανησυχία για τον Κοτάρσκι. by Λουκάς Χατζής
16:13
12' Ο Ντέλετιτς άνοιξε το κοντρόλ και ο Κοτάρσκι βγήκε και μπλόκαρε. by Λουκάς Χατζής
16:14
13' Καλή ενέργεια από τον Μεϊτέ που έκλεισε τον αντίπαλό του στον χώρο του κέντρου και κέρδισε το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
16:16
15' Σέντρα του Σάστρε από τα δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:16
16' Φάουλ του Μεϊτέ στον Μπαριέντος στον χώρο του κέντρου. Αρκετά τα φάουλ και τα μαρκαρίσματα μέχρι στιγμής στο ματς. by Λουκάς Χατζής
16:18
17' Παράλληλο γύρισμα του Οζντόεφ από τα δεξιά, πετάχτηκε ανάμεσα στους στόπερ ο Τόμας, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα με την προβολή που επιχείρησε. by Λουκάς Χατζής
16:19
18' Πρώτη φάση στο ματς για τον ΠΑΟΚ, με τον Ντεσπόντοφ να πιάνει το μακρινό σουτ και τον Κόστιτς να διώχνει με γροθιές. by Λουκάς Χατζής
16:22
21' Γλυκιά σέντρα του Σάστρε, έδιωξε ψύχραιμα ο Καλογερόπουλος. by Λουκάς Χατζής
16:22
Στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ έχει ανεβάσει στροφές και ένταση στην πίεσή του, ανακτώντας με σχετική ευκολία την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
16:22
22' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ για το 0-1! Ο Μιχαηλίδης έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, οι Λούνα και Ράσιτς δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα, με τον Ντεσπόντοφ να κάνει το κοντρόλ να συγκλίνει προς τα μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ να ανοίγει το σκορ για τον «δικέφαλο του βορρά». by Λουκάς Χατζής
16:24
Η φάση ελέγχεται για το αν ο Ντεσπόντοφ έχει κάνει χέρι. by Λουκάς Χατζής
16:24
Δεν υπάρχει παράβαση, επομένως μετράει κανονικά το γκολ. by Λουκάς Χατζής
16:27
26' Πολύ μακρινό και άστοχο το σουτ του Γκλάβτσιτς. Αυτή ήταν η πρώτη τελική του Βόλου στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:27
16:28
27' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για φάουλ πάνω στον Γκλάβτσιτς. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Βόλο. Η φάση ελέγχεται για τυχόν κόκκινη, με τον πάγκο των γηπεδούχων να διαμαρτύρεται για το μαρκάρισμα του παίκτη του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
16:28
Δεν υπάρχει κάτι, συνεχίζεται το παιχνίδι με το επικίνδυνο φάουλ του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:29
Πολλά σπρωξίματα στην περιοχή, παρατηρήσεις από τον διαιτητή στους παίκτες. by Λουκάς Χατζής
16:30
29' ΓΚΟΟΟΛ για τον Βόλο που ισοφαρίζει σε 1-1! Ο Γκλάβτσιτς εκτέλεσε το φάουλ και ο Μύγας με τον ώμο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. by Λουκάς Χατζής
16:31
Ελέγχεται η φάση για το αν είναι οφσάιντ ή όχι ο σκόρερ και φυσικά για το αν υπάρχει χέρι. by Λουκάς Χατζής
16:32
Αργεί η απόφαση. by Λουκάς Χατζής
16:33
Ο VARιστας, Ζαμπάλας, καλεί τελικώς το διαιτητή, Κατσικογιάννη να δει τη φάση στο βίντεο. by Λουκάς Χατζής
16:34
33' Τελικώς ο κ. Κατσικογιάννης ακυρώνει το γκολ του Βόλου για οφσάιντ στον Μωραΐτη, ο οποίος θεωρείται ότι επηρεάζει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
16:35
Δεν μετράει το γκολ του Βόλου, άρα ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0. by Λουκάς Χατζής
16:36
35' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Μπράντον Τόμας από τα όρια της μεγάλης περιοχής να σταματά στο δεξί δοκάρι του Κόστιτς. by Λουκάς Χατζής
16:37
by Λουκάς Χατζής
16:40
39' Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Βόλου, Άνχελ Λόπεθ, για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
16:40
40' Ο Ράσιτς παραχωρεί πλάγιο προ του Τάισον. by Λουκάς Χατζής
16:41
40' Φάουλ του Οζντόεφ πάνω στον Ντέλετιτς. Σε καλό σημείο το φάουλ για τον Βόλο. Νέες διαμαρτυρίες από τον πάγκο των γηπεδούχων για κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
16:42
Απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ το γέμισμα του Γκλάβτσιτς. by Λουκάς Χατζής
16:43
42' Κλέβει έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ ο Βόλος, η σέντρα όμως του Ντέλετιτς από τα δεξιά κόβεται από την άμυνα των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
16:44
43' Ακόμα ένα φθηνό λάθος του ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Μουργκ, αδύναμο σουτ από τον Ντέλετιτς. by Λουκάς Χατζής
16:44
16:45
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Λουκάς Χατζής
16:47
45+1' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 0-2! Ντεσπόντοφ και Τάισον παίζουν το 1-2, ο δεύτερος γυρίζει στην περιοχή, όμως ο Τσοκάνης κάνει το λάθος στην απομάκρυνση της μπάλας, με αποτέλεσμα εκείνη να στρωθεί στον Μουργκ, με τον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ από κοντά να νικάει τον Κόστιτς για το 2-0. by Λουκάς Χατζής
16:49
Και τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ έχουν προέλθει ουσιαστικά από λάθη της άμυνας του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:51
45+5' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος βγήκε στο τρανζίσιον με τον Μεϊτέ, ο οποίος όμως δεν έδωσε πάσα, αλλά έπιασε το σουτ από μακριά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Λουκάς Χατζής
16:52
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη στα τέρματα των Ντεσπόντοφ και Μουργκ έπειτα από ισάριθμα λάθη της άμυνας του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
16:59
17:09
Αλλαγές για τον Βόλο. Ασεχνούν και Κίτσος, στις θέσεις των Καλογερόπουλου και Λούνα. by Λουκάς Χατζής
17:10
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
17:11
17:12
49' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:13
Νέο κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:14
50' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Σάστρε μετά από το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:15
51' Μεγάλη επέμβαση του Κόστιτς, ο οποίος σταματάει σε τετ-α-τετ τον Οζντόεφ. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:15
52' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 0-3! Ο Ντεσπόντοφ με ένα δυνατό πλασέ έξω από την περιοχή νικάει τον Κόστιτς για το 3-0. by Λουκάς Χατζής
17:17
53' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
17:17
Έδιωξε ο Μεϊτέ στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
17:18
54' Κόρνερ για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
17:18
55' Καλή κεφαλιά από τον Σιέλη, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Κοτάρσκι. by Λουκάς Χατζής
17:19
17:19
55' Νέα καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Ντέλετιτς να γυρνάει και να σουτάρει ελάχιστα πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
17:22
58' ΓΚΟΟΟΛ για τον Βόλο για το 1-3! Ο Βόλος το έψαξε το γκολ στα τελευταία λεπτά και τελικώς το βρήκε με την προβολή του Ντέλετιτς από κοντά έπειτα από γύρισμα του Γκλάβτσιτς. by Λουκάς Χατζής
17:25
61' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κόστιτς. by Λουκάς Χατζής
17:26
62' Άστοχα τα σουτ των Μπαριέντος και Άσεχνουν. by Λουκάς Χατζής
17:26
62' Εκτός ο Τσοκάνης, μέσα ο Μπερτόλιο. by Λουκάς Χατζής
17:27
63' Γύρισμα του Σάστρε από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
17:27
63' Δύσκολη προσπάθεια από τον Ντεσπόντοφ, καθάρισε τη φάση ο Κόστιτς. by Λουκάς Χατζής
17:29
65' Στο έδαφος ο Μωραΐτης μέσα στην περιοχή μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Μιχαηλίδη. by Λουκάς Χατζής
17:29
Μικρή διακοπή στο ματς, με τον φορ του Βόλου να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο. Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
17:30
Πάνω στο σουτ του Μωραΐτη, ο Μιχαηλίδης έβαλε την προβολή. Αυτό ελέγχεται αν είναι πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
17:30
66' Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος, δεν υπάρχει κάποια παράβαση. by Λουκάς Χατζής
17:32
68' Αλλαγές για ΠΑΟΚ. Ζίβκοβιτς και Μάρκος Αντόνιο, αντί των Ντεσπόντοφ και Μουργκ. by Λουκάς Χατζής
17:34
17:35
71' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 1-4! Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου, ο Τάισον έκανε το σουτ από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει σε σώμα αμυντικού και να αλλάζει πορεία, μπερδεύοντας τον Κόστιτς. by Λουκάς Χατζής
17:36
Τρομερό στατιστικό με τον ΠΑΟΚ να έχει 11 τελικές στο ματς, 6 στην εστία και 4 γκολ! by Λουκάς Χατζής
17:39
75' Μέσα οι Σβαμπ και Τζίμας , έξω οι Μπράντον Τόμας και Οζντόεφ. by Λουκάς Χατζής
17:44
79' Μέσα ο Μεταξάς αντί του Μπαριέντος. by Λουκάς Χατζής
17:44
80' Κίτρινη στον Μωραΐτη για μαρκάρισμα στον Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
17:44
17:45
Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:45
Επιθετικό φάουλ του Σβαμπ. by Λουκάς Χατζής
17:47
84' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:48
Περνάει από όλους η μπάλα. Ένταση ανάμεσα σε Κεντζιόρ και Μεταξά. by Λουκάς Χατζής
17:49
85' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
17:52
88' Ο Βόλος συνεχίζει πάντως να πιέζει παρά το ότι τα πάντα έχουν κριθεί στο ματς. by Λουκάς Χατζής
17:52
89' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 1-5! Ο ΠΑΟΚ βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση με τον Μάρκος Αντόνιο να δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Τζίμα, ο οποίος με όμορφο πλασέ από κοντά νίκησε τον Κόστιτς για το 5ο γκολ του «δικεφάλου»! by Λουκάς Χατζής
17:54
90' Μέσα ο Τσιγγάρας, έξω ο Μεϊτέ. by Λουκάς Χατζής
17:54
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:58
Τέλος αγώνα, ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη μέσα στο Πανθεσσαλικό με το επιβλητικό 5-1 επί του Βόλου. by Λουκάς Χατζής