Λαμία-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:16
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με την Κηφισιά για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Λάιου. by Γιάννης Πολιάς
17:19
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Αμαράλ, Νούνιες, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Ακούνια, Καρλίτος Στον πάγκο: Νάγκι, Κορνέζος, Στάνκο, Τσούκαλος, Τερεζίου, Σίντκλεϊ, Μάλτσι, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς Κηφισιά (Ντ. Νίλσεν): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Λαντρ, Μιλίτσεβιτς, Πέιος, Ιπαλίμπο, Τετέι, Μασούρας, Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Παρράς, Σπίνος, Τσάπαν, Κωνσταντακόπουλος, Σολόα, Αντερέγκεν, Κρισιούμα, Ίλιεφ by Γιάννης Πολιάς
17:21
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Σινιοράκης, Σπυρόπουλος 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Κουμπαράκης, Πετρόπουλος by Γιάννης Πολιάς
17:22
Στην 8η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στην τελευταία με δώδεκα οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:36
5' Ωραία σέντρα-σουτ Μασούρα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
17:36
Πρώτη τελική στο ματς, από πλευράς φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
17:40
9' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
17:41
10' Και νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά. by Γιάννης Πολιάς
17:41
Τελείωσε με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
17:42
11' Φάουλ για την Κηφισιά, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
17:42
12' Κόρνερ μετά την απομάκρυνση του Τζανετόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
17:43
12' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΝΤΡ! Έγινε η κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Γάλλος στόπερ από κοντά άνοιξε το σκορ με προβολή! by Γιάννης Πολιάς
17:44
Περιμένουμε να εξεταστεί η φάση. by Γιάννης Πολιάς
17:44
Κανονικά μετράει το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
17:46
15' Ωραίο σουτ Καρλίτος έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:50
19' Μικρή διακοπή, πεσμένος στο έδαφος ο Ακούνια. by Γιάννης Πολιάς
17:51
Σηκώθηκε ο Ουρουγουανός. by Γιάννης Πολιάς
17:52
21' Στο 64% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
17:52
22' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
17:53
Και νέα στημένη μπάλα, πιο κοντά στην περιοχή αλλά από πιο πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
17:53
23' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΜΟΝ! Η μπάλα απομακρύνθηκε μετά την εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, με τον Ισπανό να πιάνει το μακρινό, συρτό σουτ και να ισοφαρίζει! by Γιάννης Πολιάς
17:54
Φοβερός ρυθμός και δύο γκολ από νωρίς στη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
17:56
by Γιάννης Πολιάς
17:58
27' Φάουλ για την Κηφισιά, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
17:58
Εύκολα μπλόκαρε ο Κοσέλεφ την κεφαλιά του Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:01
30' Παράλληλη μπαλιά Τσιλούλη, κανένας στην πορεία της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
18:02
31' Δυνατό σουτ Νούνιες από τα αριστερά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:03
32' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
18:04
33' Προσπάθησε για την κεφαλιά ο Παπαδόπουλος, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:07
36' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
18:08
Έδιωξαν οι νεοφώτιστοι. by Γιάννης Πολιάς
18:08
38' Ακυρωθέν γκολ για τη Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
18:09
Ο Μαρτίνεθ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σε τετ α τετ, όμως σηκώθηκε η σημαία του επόπτη. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Φάνηκε να καλύπτεται ο Ισπανός, αναμονή για το VAR. by Γιάννης Πολιάς
18:10
Μετράει, 2-1 η Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
18:10
Ανατροπή πριν καν το ημίχρονο για τους γηπεδούχους, με τον Μαρτίνεθ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Βόκολου. by Γιάννης Πολιάς
18:12
18:12
42' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία, ελέγχουν πλήρως το ματς οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
18:13
42' Κόρνερ τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:14
43' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από αστραπιαία αντεπίθεση και προσπάθεια του Μασούρα, ύστερα από πάσα Μπιφουμά. by Γιάννης Πολιάς
18:15
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Λαμία-Κηφισιά 2-1. Ανατροπή με Σιμόν-Μαρτίνεθ για τους γηπεδούχους, προηγήθηκαν με Λαντρ οι νεοφώτιστοι. by Γιάννης Πολιάς
18:39
48' Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
18:40
49' Μπλόκαρε ο Κοσέλεφ μετά την εκτέλεση του Μιλίτσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:40
18:41
49' Βγήκε τετ α τετ από τα αριστερά ο Οζέγκοβιτς όμως δεν κατάφερε να τελειώσει καλά τη φάση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:45
54' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Έδιωξε ο Τεϊσέιρα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
55' Έδιωξε σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος μετά από μπαλιά... καμινάδα του Αμαράλ. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Απομάκρυνε ο Τετέι. by Γιάννης Πολιάς
18:47
56' ΓΚΟΛ, 3-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΛΙΤΟΣ! Απίστευτο λάθος στην άμυνα της Κηφισιάς, με τον Ισπανό να κερδίζει την μπάλα και να νικά τον Αναγνωστόπουλο στο τετ α τετ! by Γιάννης Πολιάς
18:49
Τρεις παίκτες των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσαν να συνεννοηθούν στην εκτέλεση του φάουλ που είχε κερδίσει η ομάδα τους έξω από την περιοχή τους... by Γιάννης Πολιάς
18:49
58' Κόρνερ για τη Λαμία, που έχει πάρει ψυχολογία και πιέζει για το 4-1! by Γιάννης Πολιάς
18:49
18:50
59' Κόρνερ για την Κηφισιά τώρα, μετά από γύρισμα του Μιλίτσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:50
18:51
60' Ένα ακόμη κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
18:51
61' Σολόα αντί Πέιου. by Γιάννης Πολιάς
18:56
64' Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, δεν μπόρεσαν να εκτελέσουν Μπιφουμά, Τετέι και Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:56
65' Φάουλ για την Κηφισιά, λίγο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
18:57
66' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
18:59
Η Κηφισιά έχει ανεβάσει τις γραμμές της, ψάχνοντας το γκολ που θα την ξαναβάλει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:01
69' Τόσιτς αντί Μαρτίνεθ και Σίντκλεϊ αντί Ακούνια. by Γιάννης Πολιάς
19:02
70' Κίτρινη κάρτα στον Σολόα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:03
72' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Οζέγκοβιτς από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
19:03
19:06
Τελευταίο τέταρτο στη Λαμία, που κρατά τη νίκη στα χέρια της. by Γιάννης Πολιάς
19:08
76' Διπλό... στοπ Αναγνωστόπουλου σε Τόσιτς και Σιμόν, καλή στιγμή για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:09
78' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, ο Τσιλούλης βγήκε τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς, που απέκρουσε. by Γιάννης Πολιάς
19:10
78' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
19:11
80' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού ο Ιπαλίμπο. by Γιάννης Πολιάς
19:12
81' Στη θέση του Νιγηριανού ο Ίλιεφ. by Γιάννης Πολιάς
19:14
83' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
19:14
83' Στάνκο αντί Νούνιες και Μάλτσι αντί Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
19:15
84' Άστοχο το βολέ του Τεϊσέιρα, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:16
85' Κέρδισε στην άμυνα της Λαμίας ο Μπιφουμά όμως δεν μπόρεσε να τροφοδοτήσει τον Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:18
87' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:18
87' ΓΚΟΛ, 4-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΛΤΣΙ! Υπέροχη προβολή μετά την εκτέλεση φάουλ και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων! by Γιάννης Πολιάς
19:22
19:22
90+1' Τερεζίου αντί Τσιλούλη. by Γιάννης Πολιάς
19:25
Τέλος, Λαμία-Κηφισιά 4-1! by Γιάννης Πολιάς
19:25
Επιβλητική νίκη για τους γηπεδούχους, που μειώνουν έτσι στους δύο βαθμούς από την εξάδα, με τους ηττημένους από την άλλη να μένουν στην τελευταία θέση. by Γιάννης Πολιάς