Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League

18:41
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πανσερραϊκό, για την 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Από τη μία, οι γηπεδούχοι προέρχονται από τη βαριά εκτός έδρας ήττα (4-0) από τον ΠΑΟΚ. Αποτέλεσμα που τους διατήρησε στον πάτο της βαθμολογίας (12β.). Έτσι, το σύνολο του Μιχάλη Γρηγορίου ψάχνει μια ακόμα «ανάσα» μετά από την προ δύο εβδομάδων νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης, σε έναν ακόμα «τελικό» στους «Ζωσιμάδες». by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Από την άλλη, την περασμένη αγωνιστική οι Σερραίοι πήραν μεγάλο «διπλό» (0-2) στην έδρα της Λαμίας, μαζί και «ανάσα» αφού απομακρύνθηκαν από τις τελευταίες θέσεις. Το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία βρέθηκε στην 9η θέση και κρυφοκοιτάζει και πάλι ψηλότερα, όντας στο -8 από την 6άδα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Φυσικά, πρώτος στόχος παραμένει η παραμονή στην κατηγορία, όντας στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη, εξού και για αρχή θέλει να χτίσει σερί στο πρωτάθλημα. Την ίδια στιγμή, ο Ουρουγουανός τεχνικός έχει να διαχειριστεί και τα συνεχόμενα παιχνίδια για την ομάδα του, η οποία την περασμένη Τετάρτη (17/1) υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson, γνωρίζοντας βαριά ήττα (0-4). by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλέιμαν - Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Τσαούσης - Καραχάλιος, Τζίνο, Παμλίδης, Ροσέρο - Λεό, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στον πάγκο οι Αθανασίου, Κιάκος, Μπάλαν, Μπακαδήμας, Τζίμας, Ριένστρα, Πανάγου, Λιάσος, Έφορντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Θυμιάνης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Ντάνκερλουι - Στάικος, Μορέιρα - Δεληγιαννίδης Τομάς, Ουάρντα - Μπετανκόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Στον πάγκο οι Κατσίκας, Γκοτζαμανίδης, Οικονόμου, Πεταυράκης, Άλεξιτς, Μούργος, Μασκανάκης, Γούλερι, Παπαβασιλείου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Στάικος Β' Βοηθός: Χρήστος Κορώνας 4ος διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Πέτρος Τσαγκαράκης by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Σε πέντε λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
2' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
5' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
5' Ο Τζίνο έκανε ένα σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
9' Ωραία σέντρα του Ροσέρο, δεν ήταν εκεί κανένας συμπαίκτης του να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
11' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Φοβερό σουτ του Στάικου, ο Κλέιμαν το βγάζει και ο Μπετανκόρ παίρνει το ριμπάουντ για να σκοράρει από κοντά με κεφαλιά για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
15' Κίτρινη δέχθηκε ο Εραμούσπε για διαπληκτισμό που είχε με τον Ουάρντα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
16' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ, ο Μπετανκόρ τσιμπάει την μπάλα προ του Κλέιμαν που βγήκε πολύ μακριά από την εστία του και πλασάρει σε κενή εστία για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Δυναμικό ξεκίνημα από την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία. Για να δούμε πως θα αντιδράσουν οι γηπεδούχοι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
25' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Ωραία σέντρα ξανά του Ροσέρο, δεν είναι κανείς εκεί για ακόμη μια φορά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Συμπληρώσαμε το μισάωρο. Ο Πανσερραϊκός προηγείται με 2-0 του ΠΑΣ χάρη στα γκολ του Μπετανκόρ που πέτυχε σε διάστημα πέντε λεπτών. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
31' Ωραίο σουτ ο Μπετανκόρ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
32' Σουτ ο Τομάς, το έβγαλε δύσκολα ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
37' Φάουλ για το ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
38' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
39' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
19:48
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Ημίχρονο! Ο Πανσερραϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-0 κόντρα στον ΠΑΣ, χάρη στον Μπετανκόρ. Εικόνα live 21978571/6662.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
46' Λεό έξω, μέσα Τζίμας για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
49' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΣ μέχρι στιγμής και προσπαθεί να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
56' Τίποτα σπουδαίο μέχρι τώρα στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Νωρίτερα δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Ντανκερλούι, για μαρκάρισμα πάνω στον Καραχάλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
59' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Εκτέλεσε ο Κόντε, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
60' Ριένστρα, Μπάλαν, Κιάκος μέσα για τον ΠΑΣ, έξω οι Τσαούσης, Καραχάλιος, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
Είχαμε μια μικρή διακοπή καθώς ο Σιδηρόπουλος χτυπήθηκε στην κοιλιά από την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
Βρέχει πολύ εντωμεταξύ αυτή την στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
64' Σουτ από δύσκολη γωνία ο Ροσέρο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
67' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
20:32
71' Άλεξιτς μέσα για τους φιλοξενούμενους, έξω ο Μπετανκόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
77' Καλύτερος είναι ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά. Το παλεύει από κάποιες στημένες φάσεις, αλλά μέχρι εκεί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
78' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στον Μπάλαν που έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
81' Ντάνκερλουι έξω για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Οικονόμου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
82' Ροσέρο έξω για τον ΠΑΣ, μέσα ο Έφορντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
84' Κίτρινη ο Τζίμας για φάουλ στον Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
85' Ωραίο δυνατό σουτ ο Άλεξιτς, έδιωξε ο Κλέιμαν, ο Στάικος πήρε το ριμπάουντ με την μπάλα να καταλήγει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
89' Τομάς, Ουάρντα έξω, μέσα οι Μούργος, Πεταυράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
Τέλος στο ματς! Ο Πανσερραϊκός πήρε σπουδαία νίκη, επικρατώντας 2-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα και ξέφυγε από τα χαμηλά της βαθμολογίας. Αντιθέτως, οι Ηπειρώτες παραμένουν στον πάτο, παρέα με την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Πρωταγωνιστής ο Χέφτε Μπετανκόρ με δύο γκολ στα πρώτα 16 λεπτά του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη