Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
19:46
Σέντρα στις 20:00 στο Γεντί Κουλέ. by Χρήστος Λόης
19:47
Οι Κρητικοί ψάχνουν επιτέλους την πρώτη τους νίκη με τον Πέπε Μελ στον πάγκο αλλά και την πρώτη στο πρωτάθλημα μετά τις αρχές Οκτωβρίου, την ώρα που οι Αγρινιώτες θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες για τη Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
19:47
Βέβαια, οι δύο ομάδες προβλέπεται να... βαρεθούν να αντιμετωπίζουν η μία την άλλη, καθώς λίγες ημέρες μετά θα κοντραριστούν ξανά, αυτή τη φορά για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson – με τη ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη για τις 31/01! by Χρήστος Λόης
19:47
Μεσοβδόμαδα εξασφάλισαν την πρόκριση, αμφότεροι με ισοπαλίες (1-1 με Κηφισιά και 2-2 με Athens Kallithea αντίστοιχα). by Χρήστος Λόης
19:47
Στα του πρωταθλήματος, οι γηπεδούχοι είναι 10οι με 17 βαθμούς, ενώ ο αντίπαλός τους ακολουθεί στην επόμενη θέση και στο -3. by Χρήστος Λόης
19:47
Αξίζει να σημειωθεί ότι σε κανένα από τα οκτώ τελευταία ματς ανάμεσα σε ΟΦΗ και Παναιτωλικό δεν πανηγύρισε ο γηπεδούχος, με τους δύο αντιπάλους να μετρούν από τρία διπλά, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες... by Χρήστος Λόης
19:47
Στον πρώτο γύρο στο Αγρίνιο οι δυο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1. by Χρήστος Λόης
19:48
Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την ισοπαλία του πρώτου γύρου:
by Χρήστος Λόης
19:48
Πάμε και στις ενδεκάδες τώρα... by Χρήστος Λόης
19:48
ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν - Λάρσον, Βούρος, Μπρέσαν, Τοράρινσον - Μεγιάδο, Γκλάζερ - Μπάκου, Τοράλ, Αμπάντα - Φελίπε Λουίζ. by Χρήστος Λόης
19:49
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο - Λιάβας, Ντουάρτε, Μαλής - Μαυρίας, Τορεχόν, Πέρεζ, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι - Καρέλης, Σενγκέλια by Χρήστος Λόης
19:50
Τηλεοπτικά η αναμέτρηση από Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
19:50
Σε περίπου 10 λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης. by Χρήστος Λόης
19:50
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Κολλιάκος, Τοροσιάδης 4ος: Βάτσιος VAR: Τσακαλίδης, Πάτρας by Χρήστος Λόης
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο περνούν οι παίκτες των δυο ομάδων. by Χρήστος Λόης
19:59
«Κρύο», και όχι μόνο λόγω θερμοκρασίας, το Γεντί Κουλέ, αφού η απόφαση της Κυβέρνησης για κεκλεισμένων των θυρών παιχνίδια στη μεγάλη κατηγορία παραμένει... by Χρήστος Λόης
20:00
1' Έχουμε την έναρξη της αναμέτρησης! by Χρήστος Λόης
20:02
2' Κυκλοφορία μπάλας από τον ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά. by Χρήστος Λόης
20:04
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναιτωλικό! Στην αντεπίθεση που επιχειρήθηκε, ο Καρέλης γύρισε στον Σενγκέλια στα δεξιά, ο οποίος εκτέλεσε με τη μια, αλλά ο Μπάουμαν μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
20:08
8' Σε αυτά τα πρώτα λεπτά ο ΟΦΗ είναι εκείνος που έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα, ενώ οι Αγρινιώτες έχουν κλείσει τις γραμμές τους και προσπαθούν να φανούν επικίνδυνοι στην κόντρα. Ενδεικτική, δε, η φάση στο 4ο λεπτό. by Χρήστος Λόης
20:09
9' Δεύτερη τελική για τον Παναιτωλικό, με το σουτ του Καρέλη που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπάουμαν. by Χρήστος Λόης
20:12
13' Ένα σουτ του Τοράρινσον εκτός περιοχής, εντελώς άστοχο και ακίνδυνο. by Χρήστος Λόης
20:17
16' Ο Τοράλ είδε ωραία κάθετα τον Μπάκου, ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Καπίνο βγήκε άμεσα και μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
20:24
23' Εκτέλεσε το φάουλ ο Παναιτωλικός, ο Ντουάρτε πήρε την κεφαλιά, κανένας κίνδυνος για την εστία του Μπάουμαν. by Χρήστος Λόης
20:25
25' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Ο Μπρούνο Ντουάρτε έκανε το μαρκάρισμα στον Θοράρινσον και ο Γκορτσίλας έδειξε την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
20:27
Η φάση εξετάστηκε από το VAR. by Χρήστος Λόης
20:27
Προσωρινά εκτός ο Θοράρινσον, που δέχεται τις πρώτες βοήθειες. by Χρήστος Λόης
20:28
27' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Φελίπε εκτέλεσε εύστοχα στην αριστερή γωνία του Καπίνο, ο οποίος έπεσε στη δεξιά, σημειώνοντας το 1-0. by Χρήστος Λόης
20:31
Συνθήματα από τους οπαδούς του ΟΦΗ, που είναι στις γύρω πολυκατοικίες. by Χρήστος Λόης
20:31
Για τον Φελίπε ήταν το έβδομο τέρμα τη φετινή περίοδο και τέταρτο στο πρωτάθλημα. by Χρήστος Λόης
20:34
34' Φάουλ στον Μεγιάδο στα αριστερά, ευκαιρία για τον ΟΦΗ για γέμισμα. by Χρήστος Λόης
20:35
35' Κεφαλιά από τον Γκλάζερ, άστοχη, δεν απείλησε την εστία του Καπίνο. by Χρήστος Λόης
20:35
36' Σέντρα του Λιάβα στο δεύτερο δοκάρι, βγήκε και καθάρισε ο Μπάουμαν. by Χρήστος Λόης
20:38
38' Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα για μαρκάρισμα στον Τοράλ που ήθελε να βγει στην κόντρα. by Χρήστος Λόης
20:43
43' Δεν υπάρχει καθαρή ευκαιρία μετά το γκολ του Φελίπε. Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να πάρει κάποια μέτρα, αλλά το κάνει με μεγάλες μεταβιβάσεις που δεν οδηγούν κάπου ουσιαστικά, με αποτέλεσμα να μην απειλείται η εστία του Μπάουμαν. by Χρήστος Λόης
20:43
44' Γέμισμα του Αμπάντα, χωρίς αποτέλεσμα. by Χρήστος Λόης
20:44
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
20:46
45+1' Σέντρα του Τοράλ, ο Φελίπε ίσα-ίσα που τσίμπησε με το κεφάλι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:48
Λήξη στο πρώτο ημίχρονο: ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-0 by Χρήστος Λόης
20:50
Η ομάδα του Πέπε Μελ πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της σκορ, μετά το κερδισμένο πέναλτι του Θοράρινσον από τον Μπρούνο Ντουάρτε στο 27ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε με επιτυχία ο Φελίπε, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. by Χρήστος Λόης
20:50
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
20:51
Το γκολ του ΟΦΗ με τον Φελίπε:
21:05
Έχουν επιστρέψει οι παίκτες των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
21:06
Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, καθώς ο Μπάουμαν αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον προσαγωγό του αριστερού του ποδιού και δεν μπορεί να συνεχίσει. Τη θέση του πήρε ο Σωτηρίου. by Χρήστος Λόης
21:08
Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, όχι αναγκαστική, με τον Χατζηθεοδωρίδη να αποχωρεί από το ματς και τη θέση του να παίρνει ο Φρεντ Ντουάρτε. by Χρήστος Λόης
21:08
46' Έχουμε την έναρξη του δευτέρου μέρους! by Χρήστος Λόης
21:09
Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε και το παιχνίδι στα Γιάννενα, με τον Πανσερραϊκό να παίρνει τη νίκη με 2-0 επί του ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
21:11
49' Δεν έβαλε καλά το πόδι του ο Μπρούνο Ντουάρτε εντός περιοχής μετά την εκτέλεση φάουλ του Παναιτωλικού, μη μπορώντας να απειλήσει την εστία του Μπάουμαν. by Χρήστος Λόης
21:16
55' Έχει πάρει μέτρα ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος και έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του. by Χρήστος Λόης
21:17
56' Σουτ του Λιάβα που πήγε με φόρα στην μπάλα, πέρασε λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρίου. by Χρήστος Λόης
21:18
21:19
Δυο αλλαγές για τον ΟΦΗ: Μπάκου και Αμπάντα εκτός, Μοσκέρα και Αποστολάκης εντός. by Χρήστος Λόης
21:19
21:21
60' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Μοσκέρα στον Φελίπε, πρόλαβε σωτήρια ο Μαλής και έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
21:26
66' Δυο αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Ο Καρέλης δίνει τη θέση του στον Πέδρο και ο Σενγκέλια στου Μπουζούκη. by Χρήστος Λόης
21:27
Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, με τον Νέιρα να παίρνει τη θέση του Τοράλ. by Χρήστος Λόης
21:28
67' Κίτρινη στον Μαλή για μαρκάρισμα στον Αποστολάκη. by Χρήστος Λόης
21:30
69' Στο έδαφος ο Βούρος, έχει μπει στο γήπεδο το ιατρικό τιμ του ΟΦΗ. by Χρήστος Λόης
21:32
Ο Βούρος είχε βγει για λίγο, αλλά επέστρεψε και συνεχίζει κανονικά. by Χρήστος Λόης
21:35
74' Εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:36
75' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μπακάκη να παίρνει τη θέση του Μπρούνο Ντουάρτε. by Χρήστος Λόης
21:40
76' Ο Παναιτωλικός διαμαρτυρήθηκε για χέρι στην περιοχή του ΟΦΗ, αλλά δεν υπάρχει παράβαση. by Χρήστος Λόης
21:41
80' Γύρισμα του Μαυρία στην περιοχή, κόβει εξαιρετικά ο Μπρεσάν. by Χρήστος Λόης
21:43
81' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Χουάνπι να προσποιείται ωραία στον Μεγιάδο λίγο έξω από την περιοχή, κάνοντας το σουτ, το οποίο πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σωτηρίου. by Χρήστος Λόης
21:45
83' Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός ο Φελίπε, εντός ο Ντίκο. by Χρήστος Λόης
21:46
85' Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, με τον Πέρες να δίνει τη θέση του στον Τσιγγάρα. by Χρήστος Λόης
21:49
86' Κίτρινη στον Ντουάρτε. by Χρήστος Λόης
21:51
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
21:52
Προσπαθεί, αλλά αδυνατεί να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Σωτηρίου ο Παναιτωλικός. by Χρήστος Λόης
21:52
90+1' Κίτρινη για καθυστερήσεις στον Σωτηρίου. by Χρήστος Λόης
21:55
90+4' Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ανεβαίνει και ο Καπίνο. by Χρήστος Λόης
21:56
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:56
Έχουμε το σφύριγμα της λήξης: ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-0 by Χρήστος Λόης
21:58
Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού με την εκτέλεση πέναλτι του Φελίπε, πήρε τη πρώτη του νίκη με τον Πέπε Μελ στον πάγκο, πανηγυρίζοντας για πρώτη φορά μετά τις 2 Οκτωβρίου! by Χρήστος Λόης